اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای سیستم روشنایی ویلچرم

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
    بله با هر دسته یه مقاومت سری کنید و در کل 4 دسته رو با هم موازی (4 تا مقاومت استفاده میشه)

7805 تا 0.5 آمپر رو خیلی راحت میتونه جواب بده ولی اگه قرار باشه 1 آمپر از خروجی بگیرید باید حتما هیت سینک مناسب براش بذارید .. این رگولاتور همونطور که میدونید خطی عمل میکنه یعنی اگه باطری شما 14 ولت باشه و بخوایید 5 ولت 0.5 آمپر داشته باشید باید 9 ولت روی رگولاتور تلف بشه ضربدر آمپر خروجی میشه 4.5 وات که زیاده .. بازده مدار هم میشه 36 درصد
    از قرار اکثر 7805 هایی که تو بازار هستن تقلبی ان (مثل اکثرقطعات) و نمیتونن 1 آمپر بهتون بدن همچنین محافظ حرارتیشون هم کار نمیکنه
    در کل شاید بهتر باشه از 2576 استفاده کنید تا هم تلفات کم بشه هم اینکه میتونید دو یا حتی بیشتر هم پورت USB داشته باشید چون این رگولاتور میتونه تا 3 آمپر هم خروجی بده .. بازدهش هم دوروبر 80 درصده
    مدار 2576 مثل 7805 ساده نیست یکی دو تا قطعه اضافی داره .. قیمتش هم بیشتره ولی در عوض انرژی رو خیلی کمتر تلف میکنه .. مخصوصا اینکه فکر کنم آیفون ظرفیت باطریش زیاد باشه اگه اینطوری باشه بحث تلفات خیلی مهم میشه
    خیلی ممنون راستی میتونم تو دسته های 3 تایی هم سری کنم چون چینش ال ای دی ها 3 تایی هست فکر کنم سیم کشیش راحت تر باشه فقط باید مقاومت بیشتر برای هر سه عدد در نظر بگیرم
    بابت مدار usb هم خیلی ممنون اره چون ایفون و گوشی های جدید فکر کنم 1 آمپر بکشند اگر لطف کنید مدارشو به همراه لیست قطعات بزارید ممنون میشم
    گفتا خموش حافظ کین غصه هم سر اید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
      برای ال ای دی 5 وات لنز مناسب پیدا نمیشه. اگر هم جلوش لنز نزارین هرکی از روبرو نگاه کنه میزنه تو چشمش .
      خوب به نظرتون باید چیکار کنیم
      من قبلا هم گفتم برای این که چراغ های جلو جمع و جور باشند و تو دست و پا نباشند نمیتونم از 5 تا 1 وات استفاده کنم
      3 وات چطوره بنظرتون؟
      راستی اگه 10 وات ببندم فکر کنم خیلی نورش زیاد باشه و مشکل خنک کردنشو پبدا کنم درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ehsan1100
        راستی میتونم تو دسته های 3 تایی هم سری کنم چون چینش ال ای دی ها 3 تایی هست فکر کنم سیم کشیش راحت تر باشه فقط باید مقاومت بیشتر برای هر سه عدد در نظر بگیرم
        من با2576 کار نکردم ولی تو نت مدار زیاد داره تو دیتا شیتش هم هست

برای 3 آمپر فکر کنم حتما هیتسینک بخواد ولی برای 1 آمپر اطلاعی ندارم

--
        3 تا ال ای دی هم میتونید سری کنید ولی نصف بیشتر انرژی روی مقاومت ها هدر میره
        3 led میشه تقریبا 5.7 ولت که باید 8.3 ولت روی مقاومت بیوفته جریان هم 15 میلی که میشه مقاومت 550 اهم 1/8 وات که باید1/4 وات بندازین
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

خوب به نظرتون باید چیکار کنیم
          من قبلا هم گفتم برای این که چراغ های جلو جمع و جور باشند و تو دست و پا نباشند نمیتونم از 5 تا 1 وات استفاده کنم
          3 وات چطوره بنظرتون؟
          راستی اگه 10 وات ببندم فکر کنم خیلی نورش زیاد باشه و مشکل خنک کردنشو پبدا کنم درسته؟
          یا میتونی از 3 وات استفاده کنی یا اینکه بری جاهایی که وسایل دوچرخه میفروشن چراغ جلو بخری و توی اون کار بذاری اونطوری 10 وات هم جواب میده البته به شرط دفع حرارت. سوالی بود در خدمتم
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

چه نوع هیت سینکی استفاده کنم؟
            درایور هم لازم داره؟
            بعد برای چراغ های عقب که هر کدوم 24 عدد ال ای دی بصورت موازری بهم متصل کردم چه مقاومتی بزنم برای ولتاژ 12 ولت؟
            میخوام نهایت نور رو داشته باشه ولی ال ای دی ها هم زود نسوزند و عمرشون بالا باشه
            کار درستی نکردی که همه 12 ال ای دی رو باهم موازی کردی. بهتر بود 3تا سری با یک مقاومت و سپس همه رو موازی کنید. با مقاومت 120 یا 150 اهم.مانند تصویر درستش کن
            این مداری که واسه 12 تا ال ای دی عقب کشیدم برای ال ای دی سفید هست ولی اگه از رنگ قرمز استفاده میکنی باید 4 تا سری کنی با یه مقاومت 270 اهمی چون ولتاژ قرمز 2 ولت هست ولی سفید 3.2 ولت. مقاومت هم 1/4 وات کافیه

برو بگرد یه کاسه چراغ مناسب واسه جلو پیدا کن در ضمن به نظر من هم از LED کلاهی استفاده کن هم نورش خوبه هم مشکل دفع گرما نداره . گرما چون نزدییکه خودته شاید اذیتت کنه . ال ای دی پاور مصرفش خیلی بالاست و باتریتو زود دشارژ میکنه و عمر باتریت هم کوتاه میشه. ولی هر جور خودت راحتی ما هم راهنمایی میکنیم واسه عقب هم همین مدار رو بببند حداکثر نور و اگه مارک خوب بخری مثل HG کلاهی یا لیزری فکر کنم لیزری بهتر باشه با این مدار تا 10 سال عمر داره

در مورد هیتسینگ برای ال ای دی پاور هم فروشگاه سایت داشت من چند روز پیش خریدم چندتا تموم شد نمیدونم آوردن یا نه بپرس اونا خوبه ولی فقط به 1 و 3 وات میخوره.

در مورد درایور باید بگم من تا حالا از درایور آماده استفاده نکردم ولی بنظرم خوب باشه بگیری بهتره ولی اگه بخوای هم میتونی بسازی که دردسر های خودشو داره ولی به صرفه تره از لحاظ قیمت اینم یه مدار ساده که مقاومتش باید 5 اهم آجری باشه حتما و LED POWER 1W
            برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

البته دوستان هم مداراهایی معرفی کردند من هم میخواستم کمکی کرده باشم.
              اما در مور شارژر USB :
              یک مدار دوستمون گذاشته بودند . یکی هم من پیدا کردم در موردش باید بگم که تمامی مقاومت ها باید 1 وات باشند و 3آمپر رو به راحتی در خروجی میده اینم مدارش

و یک مدار هم طرح خودمه با 7805 (البته 7805 فروشگاه سایت مرغوب هست) اینم نقشه مدار طرح خودم تلفات حرارتیش هم کمتر هست:

دیدگاه

من با2576 کار نکردم ولی تو نت مدار زیاد داره تو دیتا شیتش هم هست

برای 3 آمپر فکر کنم حتما هیتسینک بخواد ولی برای 1 آمپر اطلاعی ندارم

--
                3 تا ال ای دی هم میتونید سری کنید ولی نصف بیشتر انرژی روی مقاومت ها هدر میره
                3 led میشه تقریبا 5.7 ولت که باید 8.3 ولت روی مقاومت بیوفته جریان هم 15 میلی که میشه مقاومت 550 اهم 1/8 وات که باید1/4 وات بندازین
                اشکالی نداره هیتسینک میزارم
                ممنون بابت مدار
                فقط یه چیزی من توی فروشگاه این آی سی 2576 رو سرچ کردم چندین مدل اوم کدومشو باید بخرم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                  یا میتونی از 3 وات استفاده کنی یا اینکه بری جاهایی که وسایل دوچرخه میفروشن چراغ جلو بخری و توی اون کار بذاری اونطوری 10 وات هم جواب میده البته به شرط دفع حرارت. سوالی بود در خدمتم
                  بله به احتمال زیاد از 3 وات استفاده میکنم و اگر دیدم نورش ناکافی هست در آینده به 5 وات ارتقا میدم
                  راستی برای هیتسنک کدوم یک از موارد فروشگاه رو خریداری کنم؟
                  ممنون میشم اگه لینک بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                    کار درستی نکردی که همه 12 ال ای دی رو باهم موازی کردی. بهتر بود 3تا سری با یک مقاومت و سپس همه رو موازی کنید. با مقاومت 120 یا 150 اهم.مانند تصویر درستش کن
                    این مداری که واسه 12 تا ال ای دی عقب کشیدم برای ال ای دی سفید هست ولی اگه از رنگ قرمز استفاده میکنی باید 4 تا سری کنی با یه مقاومت 270 اهمی چون ولتاژ قرمز 2 ولت هست ولی سفید 3.2 ولت. مقاومت هم 1/4 وات کافیه

برو بگرد یه کاسه چراغ مناسب واسه جلو پیدا کن در ضمن به نظر من هم از LED کلاهی استفاده کن هم نورش خوبه هم مشکل دفع گرما نداره . گرما چون نزدییکه خودته شاید اذیتت کنه . ال ای دی پاور مصرفش خیلی بالاست و باتریتو زود دشارژ میکنه و عمر باتریت هم کوتاه میشه. ولی هر جور خودت راحتی ما هم راهنمایی میکنیم واسه عقب هم همین مدار رو بببند حداکثر نور و اگه مارک خوب بخری مثل HG کلاهی یا لیزری فکر کنم لیزری بهتر باشه با این مدار تا 10 سال عمر داره

در مورد هیتسینگ برای ال ای دی پاور هم فروشگاه سایت داشت من چند روز پیش خریدم چندتا تموم شد نمیدونم آوردن یا نه بپرس اونا خوبه ولی فقط به 1 و 3 وات میخوره.

در مورد درایور باید بگم من تا حالا از درایور آماده استفاده نکردم ولی بنظرم خوب باشه بگیری بهتره ولی اگه بخوای هم میتونی بسازی که دردسر های خودشو داره ولی به صرفه تره از لحاظ قیمت اینم یه مدار ساده که مقاومتش باید 5 اهم آجری باشه حتما و LED POWER 1W
                    بله خودمم فهمیدم که اشتباه کردم که همه رو با هم موازی کردم دوست خوبم هم توضیح دادند که 3 تایی یا 6 تایی سری کن که قصد انجام و تغییر توی مدار رو دارم
                    خیلی هم ممنون بابت طراحی که انجام دادید
                    حرف شما کاملا صحیحه ولی من مشکلم اینه که محدودیت فضا دارم در قسمت جلو بنابراین باید از سیستمی استفاده کنم که با کمترین حجم بیشترین نور رو داشته باشه و راهی هم جز ال ای دی پاور بنظرم نمیرسه ولی برای قسمت عقب دستم بازتره و میتونم از ال ای دی های کلاهی استفاده کنم ولی باز هم ممنون از نظرتون
                    در مورد دفع گرما که فرمودید نه زیاد کاری به من نداره که بخواد اذیتم کنه یعنی اونقدرا بهم نزدیک نیست
                    در مورد هیت سینک برای 3 وات اگه چیز خوبی تو فروشگاه سراغ دارید ممنون میشم اگه لینکشو بزارید
                    در مورد درایو هم خیلی سوال دارم ولی میزارم برای قسمت آخر کار

دیدگاه

http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/1459-%D9%87%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9-POWER-LED.html

یه چیزی میگم بدردت میخوره. این هیت سینگ سایزش فقط به 1وات و 3 وات میخوره. واسه هیت سینگ اصلا نگران نباش اگر هم پیدا نکردی میتونی از هر ورق آهنی استفاده کنی من خودم جاهایی که زیر کار هست و دیده نمیشه از در تن ماهی استفاده کردم :nice: پولش هم رفته تو جیبم به محیط زیست هم کمک کردم از در رب یا قوطی سوهان. هدف اینه که خنک شه دیگه. واسه ال ای دی پاور هم با چسب سیلیکون میتونی بچسبونیش به ال ای دی . این مدلی که لینکشو گذاشتم هم زیر ال ای دی چسب سیلیکون میریزی و پایه هاش هم لحیم میکنی به دوطرفش که جا داره.

دیدگاه

اشکالی نداره هیتسینک میزارم
                        ممنون بابت مدار
                        فقط یه چیزی من توی فروشگاه این آی سی 2576 رو سرچ کردم چندین مدل اوم کدومشو باید بخرم؟
                        (رگولاتور LM2576T-5V 3A به نظر میاد همونی باشه که در اون مدار استفاده شده) .. دوستان به نظرم بهتر بتونن راهنماییتون کنن من مدل های مختلف رو زیاد نمیشناسم
                        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                          http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/1459-%D9%87%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9-POWER-LED.html

یه چیزی میگم بدردت میخوره. این هیت سینگ سایزش فقط به 1وات و 3 وات میخوره. واسه هیت سینگ اصلا نگران نباش اگر هم پیدا نکردی میتونی از هر ورق آهنی استفاده کنی من خودم جاهایی که زیر کار هست و دیده نمیشه از در تن ماهی استفاده کردم :nice: پولش هم رفته تو جیبم به محیط زیست هم کمک کردم از در رب یا قوطی سوهان. هدف اینه که خنک شه دیگه. واسه ال ای دی پاور هم با چسب سیلیکون میتونی بچسبونیش به ال ای دی . این مدلی که لینکشو گذاشتم هم زیر ال ای دی چسب سیلیکون میریزی و پایه هاش هم لحیم میکنی به دوطرفش که جا داره.
                          خیلی چیز توپی بود در تن ماهی :nice:
                          اوکی از همینا که لینکشو زدی از فروشگاه سایت میگیرم
                          فقط یه چیزی من گیج شدم الان اون هیت سینک که لینکشو گداشتی بگیرم کافیه یا بازم باید چیز آهنی بهش وصل کنم که گرماش دفع بشه؟
                          یه سوال دیگم اینکه فرق چسب سیلیکونی با خمیر سیلیکون چیه؟
                          این چسبا رو که میگی کجا داره؟

دیدگاه

(رگولاتور LM2576T-5V 3A به نظر میاد همونی باشه که در اون مدار استفاده شده) .. دوستان به نظرم بهتر بتونن راهنماییتون کنن من مدل های مختلف رو زیاد نمیشناسم
                            ممنون از لطفت
                            دوستان پس کمک کنید ببینیم این مدل که توی مدار دوستمون هست کدوم مدل توی فروشگاه سایته؟

دیدگاه

اون هیت سینک برای خنک سازی ال ای دی 1 وات هم کافی نیست (برای روشنایی دائم البته) من led یک وات رو به این هیت سینکا وصل کردم که زیادی گرم میشه تقریبا میشه گفت نزدیک 100 درجه یا شاید بیشتر به صورتی که شدیدا دستو میسوزونه (تازه جریان کمتری از حد مجاز به ال ای دی دادم) دمای زیاد باعث میشه بعد از مدتی ال ای دی یا بسوزه یا نورش کم بشه .. مجبور شدم یه هیتسینک دیگه علاوه بر اون استفاده کنم
                              دمای مناسب برای led (طبق گفته اساتید این سایت) 40- 50 یا 60 درجه س به طوری که دستو نسوزونه .. هر چی خنک تر بهتر
                              پس باید این هیتسینک رو به یه هیتسینک مناسب وصل کنید

برای اینکه انتقال حرارت به درستی انجام بشه باید خمیر سیلیکون تهیه کنید(برای cpu ها استفاده میشه) و به هر اتصالی که دارید بزنید .. اگه led رو مستقیما به هیت سینگ بزرگتر میخواید وصل کنید باید بین led و هیتسینک خمیر سیلیکون بزنید یا اگه اول میخواید led رو به هیتسینکی که اشاره شد وصل کنید هم بین led و هیتسینک کوچک و هم بین هیتسینک کوچک و بزرگ
                              خمیر سیلیکونایی که من دیدم و شنیدم حالت چسبندگی ندارن البته انواعی هست که هم چسبه هم خاصیت انتقال گرما داره ولی در این موارد کاربردی ندارن (یه جا نوشته بود برای چسبوندن هیتسینک کارت های گرافیکی استفاده میشن)
                              در هر صورت دقت کنید که چسب سیلیکون (حداقل اونایی که در بازار هستن) هیچ ربطی به ال ای دی و دفع گرما نداره فقط چسبه
                              دیدم شرکت هایی هستن که چسب سیلیکون استفاده میکنن ولی یا led هاشون دائم کار نیستن یا فکر میکنن چسب سیلیکون خاصیت انتقال گرما داره

دیدگاه

خیلی چیز توپی بود در تن ماهی :nice:
                                اوکی از همینا که لینکشو زدی از فروشگاه سایت میگیرم
                                فقط یه چیزی من گیج شدم الان اون هیت سینک که لینکشو گداشتی بگیرم کافیه یا بازم باید چیز آهنی بهش وصل کنم که گرماش دفع بشه؟
                                یه سوال دیگم اینکه فرق چسب سیلیکونی با خمیر سیلیکون چیه؟
                                این چسبا رو که میگی کجا داره؟
                                بله کافیه فقط اگه چندتا رو میخوای کنار هم بذاری بینشون حداقل 1 سانت فاصله بذار و پشتش هم همینطور . برای احتیاط بیشتر بازم از فروشنده بپرس
                                در مورد چسب سیلیکون هم بگم یه نوع چسب هست برای چسبوندن مثل همین ال ای دی که داغ میشه در برابر گرما مقاوم هست و شل نمیشه ولی اگه چسب دیگه ای
                                بچسبونی موقع داغ شدن باز میشه باید از ابزار فروشی ها بگی چسب سیلیکون کوچیک قیمتش هم 1000 تومن هست . بزرگش گرون تر هست :icon_razz:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X