اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستور به میکرو توسط خط تلفن (فوری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دستور به میکرو توسط خط تلفن (فوری)

نوشته اصلی توسط hamid1991reza
    تشکر از جوابهای خوب و سریعتون
    مدار 8870 اینه که پایین گذاشتم ؟؟؟
    تو این مدار ورودی های تلفن رو باید مستقیم به dtim input بدیم یا باید این پایه رو به بعد از عبور از خازن c1 مدار آشکار ساز زنگ وصل کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    راستی خازن c1 - نانو فاراد100 -و 400 ولته؟؟؟ :eek:
    http://www.8pic.ir/images/77021005166882887850.png
    پیرو سخنان آقای morteza7090
    این مدار جدا از مدار آشکار ساز زنگه
    c1 هم چون عدسی ولتاژ نداره
    اگه اشتباهه بگین :job:

دیدگاه

پس بالاخره DTMF input را به کجا باید وصل کرد؟
      باید به یکی از دو سیم خط تلفن وصل کرد و سیم دیگه تلفن رو هم به زمین وصل کرد؟
      لطفا درباره خازنc1 اگر کسی مطمنه توضیح بده؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : دستور به میکرو توسط خط تلفن (فوری)

نوشته اصلی توسط morteza7090
        برای آشکار ساز تن از تراشه mt8870 استفاده میکنیم-مدار مورد نیازش همونه که توی دیتا شیتش هست استفاده کن فقط پایه ی 5و6آی سی اونجا آزاده اما
        شما به زمین وصلش کن.صفحه اول درموردش صحبت کردم بازم اگه مشکلی بود تاجایی که بدونم درخدمتم
        تو این مدار ورودی های تلفن رو باید مستقیم به dtim input بدیم یا باید این پایه رو به بعد از عبور از خازن c1 مدار آشکار ساز زنگ وصل کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        ویرایش

دیدگاه

پس بالاخره DTMF input را به کجا باید وصل کرد؟
          باید به یکی از دو سیم خط تلفن وصل کرد و سیم دیگه تلفن رو هم به زمین وصل کرد؟
          لطفا درباره خازنc1 اگر کسی مطمنه توضیح بده؟
          سلام
          مثبت خط تلفن رو به DTMF INPUT و منفی آن را به زمین
          خازن های عدسی معمولاً ظرفیت آن ها 5 پیکو فاراد تا 0.1 میکرو فاراد است که می تواند ولتاژ های چند هزار ولت را تحمل کند

دیدگاه

مدار همون مداره اما مقادیرشو اون شکلی که من گزاشتم قرار بده-مثبت خط تلفن رو بده به DTMF INPUTومنفی رو زمین کن-آره مستقیم وصلش کن در ضمن یادت نره پایه ی 5و6 رو زمین کن-این خازن های داخل مدار آشکار ساز DTMFاز این خازن های معمولی عدسی هستش-فقط خازن ورودی آشکار ساز زنگ رو 400ولت بزار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط barzegari3000
              پیرو سخنان آقای morteza7090
              این مدار جدا از مدار آشکار ساز زنگه
              c1 هم چون عدسی ولتاژ نداره
              اگه اشتباهه بگین :job:
              بله کاملا درسته

دیدگاه

مدار همون مداره اما مقادیرشو اون شکلی که من گزاشتم قرار بده-مثبت خط تلفن رو بده به DTMF INPUTومنفی رو زمین کن-آره مستقیم وصلش کن در ضمن یادت نره پایه ی 5و6 رو زمین کن-این خازن های داخل مدار آشکار ساز DTMFاز این خازن های معمولی عدسی هستش-فقط خازن ورودی آشکار ساز زنگ رو 400ولت بزار
                ببخشید این شکلی که می گید برای 8870 گذاشتید رو نمی تونم پیدا کنم میشه دوباره لینکش رو بذارید.

دیدگاه

ببخشید منظورتون کدوم مداره ؟
                  این مدار اشغال ساز و آشکار ساز زنگ و دیتا شیت mt8870
                  http://ritfile.com/up2/7f81f7531a1.zip

دیدگاه

ببخشید منظورتون کدوم مداره ؟
                    این مدار اشغال ساز و آشکار ساز زنگ و دیتا شیت mt8870
                    http://ritfile.com/up2/7f81f7531a1.zip
                    اون شکلی که منم گذاشته بودم از تو دیتا شیت بود و همینیه که شما گذاشتید
                    منظورم اون مداریه که آقای morteza7090 میگن گذاشتن و میگن مقادیر عناصر رو از روی اون انتخاب کنم

دیدگاه

اون شکلی که منم گذاشته بودم از تو دیتا شیت بود و همینیه که شما گذاشتید
                      منظورم اون مداریه که آقای morteza7090 میگن گذاشتن و میگن مقادیر عناصر رو از روی اون انتخاب کنم
                      سلام
                      فکر کنم همون رو میگن

دیدگاه

سلام
                        فکر کنم همون رو میگن
                        ببخشید وقتی تلفن زنگ می خوره مگه نباید ولتاژ acدر حدود 100 ولت روی خط قرار بگیرد من تو خونمون تست می کنم 9 ولت ac بیشتر نمی افته : oo:
                        اون مداری که برای آشکار ساز زنگ داریمو می بندم جواب نمی ده

دیدگاه

اگه مطمئنی دستتو بکن تو پریز تلفن و زنگ بزن اینطوری مطمئن میشی که 110 ولت ac :d البته شوخی بود اگه واقعا اینطوری تلفن های دیگه رو از خط جدا کن و تست بگیر.
                          اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
                          مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
                          مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
                          اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
                          هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

ببخشید وقتی تلفن زنگ می خوره مگه نباید ولتاژ acدر حدود 100 ولت روی خط قرار بگیرد من تو خونمون تست می کنم 9 ولت ac بیشتر نمی افته : oo:
                            اون مداری که برای آشکار ساز زنگ داریمو می بندم جواب نمی ده
                            خواهش میکنم-اون مداری که من گزاشتم تست شده هستش کامل هم جواب میده-مقدیرشو درست گزاشتی؟چطورتست میکنی؟

دیدگاه

خواهش میکنم-اون مداری که من گزاشتم تست شده هستش کامل هم جواب میده-مقدیرشو درست گزاشتی؟چطورتست میکنی؟
                              سلام
                              مقادیر درسته برای تست ولت مترو در حالت ac قرار می دمو می ذارم دو سر سیم تلفن موقع زنگ زدن بیشترین ولتاژی که نشون می ده 9 ولته (راستی خونمون فیبر نوریه به این ربطی نداره؟؟؟؟؟)
                              با همین شرایط در مداری که شما پیشنهاد دادی بعد از خازن c2 تقریبا 1ولت دارم همین ولتاژو دادم به بیس یه ترانزیستور و( امیتر ترانزیستور زمینه) وکلکتور رو دادم به وقفه شماره 0 که در حالت faling edge فعال شده(البته رو کلکتور یه مقاومت پول پ گذاشتم) حالا مشکلم اینه که وقتی که خروجی کلکتور رو به پایه شماره 16 میکرو که مربوط به وقفه شماره 0 است وصل می کنم میکرو نمی تونه تعداد زنگو بشمره اما وقتی به پایه وقفه شماره 1 (پایه شماره 17)وصل می کنم دقیقا تعداد زنگو می شمره و می تونم مثلا در زنگ چهارم تلفنو اشغال کنم
                              من تو برنامه با وقفه 0 نوشتم تو مدار باید به پایه وقفه 1 وصل کنم خیلی گیج شذم لطفا راهنمایی کنید :angry:

دیدگاه

سلام
                                مقادیر درسته برای تست ولت مترو در حالت ac قرار می دمو می ذارم دو سر سیم تلفن موقع زنگ زدن بیشترین ولتاژی که نشون می ده 9 ولته (راستی خونمون فیبر نوریه به این ربطی نداره؟؟؟؟؟)
                                با همین شرایط در مداری که شما پیشنهاد دادی بعد از خازن c2 تقریبا 1ولت دارم همین ولتاژو دادم به بیس یه ترانزیستور و( امیتر ترانزیستور زمینه) وکلکتور رو دادم به وقفه شماره 0 که در حالت faling edge فعال شده(البته رو کلکتور یه مقاومت پول پ گذاشتم) حالا مشکلم اینه که وقتی که خروجی کلکتور رو به پایه شماره 16 میکرو که مربوط به وقفه شماره 0 است وصل می کنم میکرو نمی تونه تعداد زنگو بشمره اما وقتی به پایه وقفه شماره 1 (پایه شماره 17)وصل می کنم دقیقا تعداد زنگو می شمره و می تونم مثلا در زنگ چهارم تلفنو اشغال کنم
                                من تو برنامه با وقفه 0 نوشتم تو مدار باید به پایه وقفه 1 وصل کنم خیلی گیج شذم لطفا راهنمایی کنید :angry:
                                سلام-داخل مدار آشکار ساز زنگ من ازترانزیستور استفاده نکردم؟همون مدارو مگه نبستی؟درمورد فیبر نوری آم من اطلاعی ندارم(بلدنیستم :sadمطمئنی واسه وقفه صفر نوشتی؟آخه عجیبه اینکار دوباره چکش کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X