اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستور به میکرو توسط خط تلفن (فوری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دستور به میکرو توسط خط تلفن (فوری)

نوشته اصلی توسط arvinfx
    حمید مداری که بستی و کار کرد رو میشه بزاری منم ببندم؟ راستی ای سی رو من 3 تومن خریدم
    در تایید حرف آقا مرتضی تمام مدارها و مقادیر عناصر و مشکلات احتمالی که ممکنه پیش بیاد توی همین 4 صفحه است یه نگاهی بندازی همه چی دستت می آد سوالی هم بود در خدمتیم :read:
    منظورت کدوم آی سی که 3 تومن خریدی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid1991reza
      در تایید حرف آقا مرتضی تمام مدارها و مقادیر عناصر و مشکلات احتمالی که ممکنه پیش بیاد توی همین 4 صفحه است یه نگاهی بندازی همه چی دستت می آد سوالی هم بود در خدمتیم :read:
      منظورت کدوم آی سی که 3 تومن خریدی؟
      mt8870

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        mt8870
        گرون گرفتید.حدود 2تومنه قیمتش الان.من2ماه پیش 1400هم گرفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          mt8870
          یه هفته قبل از جمهوری پاساژ امجد 2000تومن گرفتم

دیدگاه

من از اون مغازه هه که توی پاساژ توکله و کنار جوان هستش گرفتم همونی که همیشه شلوغه.

دیدگاه

سلام دوستان.
              بنده این مدار پیشنهادی رو که شما روی اون بحث کردید بستم منتها یک جاهاییش سوال برام پیش اومده:

* شما محل اتصال رله های روشن کننده وسایل به میکرو رو مشخص نکردید که کدوم پین هاست.دیگه اینکه میخواستم بدونم میشه به جای اونها LED قرار داد دیگه؟

* اگر بخوام در هر مرحله از فعالیت مدار میکرو یک سری پیغام هایی رو روی LCD نشون بدم میخواستم بپرسم که دستورات مربوط به اون چیه؟
              مدار اتصال یک LCD به میکرو چطوریه؟ میشه نحوه اتصال پایه هاش به میکرو برام مشخص کنید؟

* توی دو تا مدار رله مربوط به اشغالگر خط نوع یکی از ترانزیستورها مشخص نیست. و دیگه اینکه میشه از یک نوع ترانزیستور دیگه استفاده کرد؟

ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                سلام دوستان.
                بنده این مدار پیشنهادی رو که شما روی اون بحث کردید بستم منتها یک جاهاییش سوال برام پیش اومده:

* شما محل اتصال رله های روشن کننده وسایل به میکرو رو مشخص نکردید که کدوم پین هاست.دیگه اینکه میخواستم بدونم میشه به جای اونها LED قرار داد دیگه؟

* اگر بخوام در هر مرحله از فعالیت مدار میکرو یک سری پیغام هایی رو روی LCD نشون بدم میخواستم بپرسم که دستورات مربوط به اون چیه؟
                مدار اتصال یک LCD به میکرو چطوریه؟ میشه نحوه اتصال پایه هاش به میکرو برام مشخص کنید؟

* توی دو تا مدار رله مربوط به اشغالگر خط نوع یکی از ترانزیستورها مشخص نیست. و دیگه اینکه میشه از یک نوع ترانزیستور دیگه استفاده کرد؟

ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
                موفق باشید
                سلام.قسمت خروجی ها در اون برنامه porta.4تاporta.5هستش .اگر بخواهید از ledاستفاده کنید باید با یه مقاومت 3330اهم خروجی را به ال ای دی وصل کنید.
                دستورات مربوط به lcd مشخص هستن .کاربا lcd را بلدی؟برای اتصال به میکرو هم دیتا شیتشو نگاه کنی بهتره اما من باز میگم بهت پایه1-3-16زمین پایه2-15 به 5ولت مثلا میخوایم به پورت bوصل کنیم
                4تا6 رو به 3تا پین اول b0-b3واز پایه11تا14به پین b4میکرو تاb7وصل کنی.
                تمام ترانزیستورا bc177هستن که npnهستن.بله میشه استفاده کرد

دیدگاه

سلام.

دستورات استفاده از LCD رو دقیقا نمیدونم.میشه لطف کنید و بگید؟
                  من میخوام نمایشگر در هر بخش و مرحله از عملکرد مدار یک سری جملاتی رو برام نشون بده.مثلا:

* پس از وصل شدن تغذیه مدار.
                  * هنگام زنگ خوردن تلفن.
                  * پس از وصل شدن رله و برقراری تماس توسط میکرو.
                  * هر کلیدی که در مبدا فشرده میشه روی نمایشگر نشون داده بشه.

دستورات مربوط به نمایشگر رو میشه هر کجای برنامه نوشت یا نه باید در محل خاص خودش نوشته شه که بتونه اهداف ما رو پیاده کنه؟

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                    سلام.

دستورات استفاده از LCD رو دقیقا نمیدونم.میشه لطف کنید و بگید؟
                    من میخوام نمایشگر در هر بخش و مرحله از عملکرد مدار یک سری جملاتی رو برام نشون بده.مثلا:

* پس از وصل شدن تغذیه مدار.
                    * هنگام زنگ خوردن تلفن.
                    * پس از وصل شدن رله و برقراری تماس توسط میکرو.
                    * هر کلیدی که در مبدا فشرده میشه روی نمایشگر نشون داده بشه.

دستورات مربوط به نمایشگر رو میشه هر کجای برنامه نوشت یا نه باید در محل خاص خودش نوشته شه که بتونه اهداف ما رو پیاده کنه؟

ممنون
                    سلام همه این کارا یه جورن.شما باید اول کار با ال سی دی رو یاد بگیرید
                    یه سرچ بزنید پیدا میکنید اینم نگاه بنداز
                    http://pcbook.ir/showthread.php?tid=757

دیدگاه

سلام دوستان.

* راستش هنوز دقیقا متوجه نشدم که اون رله ای که دو تا ترانزیستور بهش وصله و بیس یکیش به پایهPD5 و بیس دیگری به پایه PD6 میکرو وصل شده چه کار میکنه؟

* شما گفتید همه ترانزیستورهای وصل شده به این رله ها BC177 هست که ترانزیستور PNP هست ولی یکی از ترانزیستورهای متصل به همین رله ها NPN هستش.میخواستم در این مورد توضیح بدید؟

* مشکل دیگه اینکه:
                      بلافاصله که تغذیه مدار رو وصل می کنم همین رله ای که دو ترانزیستور بهش وصله بلافاصله(بدون وصل کردن خط تلفن به مدار) وصل میشه و LED اولی(وصل شده به عنوان دستگاه کنترل شونده)مدام روشن میمونه و خط رو که وصل کنی همین طور اشغال میمونه و آزاد نمیشه.به نظرتون مشکل از کجاست؟
                      1 وقت رله ایراد نداره؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                        سلام دوستان.

* راستش هنوز دقیقا متوجه نشدم که اون رله ای که دو تا ترانزیستور بهش وصله و بیس یکیش به پایهPD5 و بیس دیگری به پایه PD6 میکرو وصل شده چه کار میکنه؟

* شما گفتید همه ترانزیستورهای وصل شده به این رله ها BC177 هست که ترانزیستور PNP هست ولی یکی از ترانزیستورهای متصل به همین رله ها NPN هستش.میخواستم در این مورد توضیح بدید؟

* مشکل دیگه اینکه:
                        بلافاصله که تغذیه مدار رو وصل می کنم همین رله ای که دو ترانزیستور بهش وصله بلافاصله(بدون وصل کردن خط تلفن به مدار) وصل میشه و LED اولی(وصل شده به عنوان دستگاه کنترل شونده)مدام روشن میمونه و خط رو که وصل کنی همین طور اشغال میمونه و آزاد نمیشه.به نظرتون مشکل از کجاست؟
                        1 وقت رله ایراد نداره؟!
                        سلام.دوست عزیز اون فایل که دست شماست یه جاهایش مشکل داره.من اولم گفتم که قدم به قدم برو جلو که ضعفای اونو برطرف کنیم.مشکلات اون درسته خیلیم مفصله خودمم این مشکلو داشتم.حال شما فقط قسمت آشکار ساز زنگ رو ببند وصلش کن به وقفه.داخل وقفه بنویس اگه 4تا زنگ خورد یه پین وصل شه به اون پین هم ال ای دی وصل کن.اینو انجام بده فقط نتیجشو بهم بگو.اگه قدم به قدم جلو بری 2روزه تمومه

دیدگاه

سلام.

* راستش من تو خونه پروگرمر ندارم.برای تست مدار آشکارساز زنگ راه های دیگه ای نیست؟
                          * یعنی کدی که برای میکرو نوشتیم هم اشکال داره؟
                          * من فکر میکنم فقط اشکال از همون رله باشه.جواب سوال قبلم رو هم ندادید که پرسیده بودم : اون رله که بهش دو تا ترانزیستور وصله چه کار میکنه؟
                          آخه من مدارهای زیادی ذیل این پروژه دیده بودم اما تو هیچکدومش بخش اشغالساز خط دو تا رله نداشته :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                            سلام.

* راستش من تو خونه پروگرمر ندارم.برای تست مدار آشکارساز زنگ راه های دیگه ای نیست؟
                            * یعنی کدی که برای میکرو نوشتیم هم اشکال داره؟
                            * من فکر میکنم فقط اشکال از همون رله باشه.جواب سوال قبلم رو هم ندادید که پرسیده بودم : اون رله که بهش دو تا ترانزیستور وصله چه کار میکنه؟
                            آخه من مدارهای زیادی ذیل این پروژه دیده بودم اما تو هیچکدومش بخش اشغالساز خط دو تا رله نداشته :sad:
                            سلام.آرهمشکلش از اون رله و ترانزیستور npnهستش.اگر میخواید اون برنامه هم استفاده کنید بگید تا براتون بگم کجاشو اصلاح کنید.این مدار فقط باید به این روش آشکار سازشو چک کنی

دیدگاه

ممنون میشم اگه بنده رو در مورد تغییراتی که باید در کد برنامه داده بشه هم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                                ممنون میشم اگه بنده رو در مورد تغییراتی که باید در کد برنامه داده بشه هم راهنمایی بفرمایید.
                                اون قسمت مربوط به تایمرو حذف کن.یعنی اصلا تایمر نداشته باشی
                                PORTD.6=0;
                                delay_ms(3000);
                                PORTD.6=1;
                                این دستورهام توی تمام قسمتای برنامه حذف کن
                                PORTD.6=0;
                                delay_ms(1000);
                                PORTD.6=1;
                                PORTD.6=0;
                                delay_ms(1000);
                                PORTD.6=1;
                                اینارم حذف کن هرجا هستش
                                این از برنامه نویسیش.
                                توی نقشه مدارهم گوشه پاین سمت راست اون تیکه مدار که بهpd.5 وpd6وصله رو میگم.کلا اون تیکه مدارو نبندش.این مدار جواب میده الان.فقط اینکه قسمت mt8870رو اول جدا ببند نتیجه داد بعد سرهمش کن.چون اکثر اوقات اون جواب نمیده.نتیجه شو بهم بگو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X