اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستور به میکرو توسط خط تلفن (فوری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دستور به میکرو توسط خط تلفن (فوری)

سلام مهندس. ممنون از اینکه لطف میکنی و راهنمایی میکنی من رو.

* می خوام بدونم این کدهای تایمر همون مدت زمانی هست که مثلا میکرو بعد انجام یک عمل صبر میکرد؟
    حذف این کدها دقیقا چه تغییری در برنامه ایجاد میکنه؟

* الآن اون مدار رله با دو ترانزیستور باعث می شد که میکرو یک صدای بوق تولید کنه درسته؟
    راستش استادم خواسته بود که این صدای بوق رو که خودش نوعی پیام هست رو در پروژه داشته باشم.میشه توسط یک Buzzer این کار رو کرد؟
    میشه در این مورد راهنماییم کنید؟

* مدار DTMF رو چطور جداگانه تست کنم؟ یعنی جداگانه چه خروجی باید داشته باشه؟

دیگه اینکه:

* PORTB.5 در حالت default باید 1 باشه یا 0؟ (تو برنامه رو میگم)

دیدگاه

تغییراتی که گفته بودید رو در برنامه انجام دادم و اون رله رو هم حذفش کردم اما بازم به محض وصل کردن مدار به خط تلفن مدار خط رو اشغال میکنه و عملا هیچ کار نمیشه کرد.به نظرتون مشکل از کجاست؟

* پایه شماره 6 اپتوکوپلر باید به کجا وصل شه؟ تو مدار آشکارساز زنگ اصلا مشخص نشده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
        سلام مهندس. ممنون از اینکه لطف میکنی و راهنمایی میکنی من رو.

* می خوام بدونم این کدهای تایمر همون مدت زمانی هست که مثلا میکرو بعد انجام یک عمل صبر میکرد؟
        حذف این کدها دقیقا چه تغییری در برنامه ایجاد میکنه؟

* الآن اون مدار رله با دو ترانزیستور باعث می شد که میکرو یک صدای بوق تولید کنه درسته؟
        راستش استادم خواسته بود که این صدای بوق رو که خودش نوعی پیام هست رو در پروژه داشته باشم.میشه توسط یک Buzzer این کار رو کرد؟
        میشه در این مورد راهنماییم کنید؟

* مدار DTMF رو چطور جداگانه تست کنم؟ یعنی جداگانه چه خروجی باید داشته باشه؟

دیگه اینکه:

* PORTB.5 در حالت default باید 1 باشه یا 0؟ (تو برنامه رو میگم)
        سلام.آره اون برای ایجاد بوق هستش بعد توضیح میدم اینو اول بدون بوق راش بندازیم .شما اگه صفح های قبلو بخونی درمورد تست 8870به تنهایی توضیح دادم .چون از ترانزیستور pnpاستفاده کردیم فعال کردن این پین با صفر هستش.درحالت عادی باید یک باشه(اینو بررسی کن احتمال زیاد مشکلش از اینه)
        نوشته اصلی توسط matt
        تغییراتی که گفته بودید رو در برنامه انجام دادم و اون رله رو هم حذفش کردم اما بازم به محض وصل کردن مدار به خط تلفن مدار خط رو اشغال میکنه و عملا هیچ کار نمیشه کرد.به نظرتون مشکل از کجاست؟

* پایه شماره 6 اپتوکوپلر باید به کجا وصل شه؟ تو مدار آشکارساز زنگ اصلا مشخص نشده
        [quote author=matt link=topic=78235.msg484973#msg484973 date=1374472214]
        بازم اگه صفحه های قبلو نگاه بندازی اینو توضیح دادم.اپتوکوپلر 4پایه هستش چون توی پرو تئوس نداشت اینو گزاشتم .حتما صفحه های قبلو بخون.نتایج کاراتو بهم بگو

دیدگاه

اپتوکوپلری که تو مدار استفاده کردم 6 پایه هست و پایه ششم اون بیس ترانزیستوره که نمی دونم باید به کجا وصل بشه.

* مدار DTMF رو جداگانه بستم ولی وقتی هرکدوم از کلیدهای 1-4 تلفن رو فشار میدم اصلا هیچکدوم از LEDها روشن نمیشن.اشکال از کجا میتونه باشه؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
            اپتوکوپلری که تو مدار استفاده کردم 6 پایه هست و پایه ششم اون بیس ترانزیستوره که نمی دونم باید به کجا وصل بشه.

* مدار DTMF رو جداگانه بستم ولی وقتی هرکدوم از کلیدهای 1-4 تلفن رو فشار میدم اصلا هیچکدوم از LEDها روشن نمیشن.اشکال از کجا میتونه باشه؟!
            ندیدم منمدلشو.سعی کن 4پایه نوع npnباشه استفاده کنی.فقط 1تا4رو جواب نمیده؟یا همه ی اعدادو؟این مدار به مقدار قطعات حساسه سعی کن عین قطعه رو بزاری.در ضمن یادت نره پایه 5و6رو زمین کنی

دیدگاه

پایه های 5 و 6 رو زمین کردم و بقیه مدار رو طبق مدار پیشنهادی شما بستم فقط اینکه LEDها رو مستقیما و بدون مقاومت های سری 330 اهم یه خروجی ها وصل کردم.
              بعد اینکه خودم به صورت دستی ارتباط رو برقرار میکنم هر کلیدی رو هم که فشار میدم اصلا هیچکدوم از LEDها روشن نمیشن :cry2:

* می خواستم بدونم کد برنامه که مشکلی نداره درسته؟
              یعنی مشکل اصلی سخت افزاری هستش دیگه؟

می خواستم بدونم رو این مدار وقت بذاریم آخرش به نتیجه میرسیم؟ خودتون کاملا نتیجه گرفتید؟
              چون حداکثر تا آخر این هفته باید تکمیلش کنم و تحویل استادم بدم. :sad: مرسی

دیدگاه

ببخشید
                میشه لطف کنی و نحوه تست جداگونه مدارهای آشکارساز زنگ و اشغالگر خط رو هم بگی؟

منکه هر کار کردم نتونستم از مدار DTMF نتیجه بگیرم.فکرکنم اشکال از خود آی سی باشه.یعنی امکان داره سوخته باشه؟

اصلا فرصت ندارم :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                  پایه های 5 و 6 رو زمین کردم و بقیه مدار رو طبق مدار پیشنهادی شما بستم فقط اینکه LEDها رو مستقیما و بدون مقاومت های سری 330 اهم یه خروجی ها وصل کردم.
                  بعد اینکه خودم به صورت دستی ارتباط رو برقرار میکنم هر کلیدی رو هم که فشار میدم اصلا هیچکدوم از LEDها روشن نمیشن :cry2:

* می خواستم بدونم کد برنامه که مشکلی نداره درسته؟
                  یعنی مشکل اصلی سخت افزاری هستش دیگه؟

می خواستم بدونم رو این مدار وقت بذاریم آخرش به نتیجه میرسیم؟ خودتون کاملا نتیجه گرفتید؟
                  چون حداکثر تا آخر این هفته باید تکمیلش کنم و تحویل استادم بدم. :sad: مرسی
                  l
                  ledهارو با مقاومت330وصل کن.بعدش از پشت گوشی تلفن که دوتا سوکت داره یکیش به خط اصلی یکیش بگیر بده به مدار dtmfحال زنگ بزن خونه.گوشی تلفن زنگ میخوره خودت جواب بده حال با وسیله ای که زنگ زدی یه دکمه فشار بده معادلش در q1-q2-q3-q4ایجاد میشه ویه لحظه پایه stdیک میشه.اگه این اتفاق افتاد مدار درسته بعدش سرهمشو ن کن.زمین خط تلفنو به زمین مدار وصل کن و مثبتو بده به ورودی dtmf.اگه با اینکارا جواب نمیده؟اون مقاومت 300کیلو رو دستکاری کن یهذره بالاتر یه ذره پایین تر(چون رو برد بورد وصل میکنیم احتمال میره خوب وصل نشن این مدارم حساسه پس کامل قطعاتو فشار بده داخل برد بورد)نتیجه شو بگو

دیدگاه

مرسی. جواب داد.

* فقط کدهایی که روی LEDها نمایش داده میشه کدهای BCD معادل اعداد که نیست درسته؟ چون به ازای عدد 1 کد 0101 رو نشون میده و الی آخر.

* مدار آشکارساز زنگ رو با قرار دادن یک LED روی پایه 5 اپتوکوپلر تست کردم ولی در هر حال LED روشنه و مشکل اصلی اینه که تا خط رو وصل میکنم خط اشغال میشه در حالی که بین دو سر خط تلفن هیچ مقاومتی نیست.به عبارت دیگه مدار آشکارساز زنگ جریان میکشه که خط اتومات وصل میشه.
                    این همون مشکلیه که با بستن همه قسمتای مدار رخ میداد و صرف نظر از وجود رله خط با وصل کردن سوکت تلفن به مدار دائما وصل(اشغال) میموند.

میشه با گذاشتن یک ماسفت در ابتدای مدار آشکارساز به نوعی بقیه قسمت ها رو ایزوله کرد تا خط تلفن به خودی خود اشغال نشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                      مرسی. جواب داد.

* فقط کدهایی که روی LEDها نمایش داده میشه کدهای BCD معادل اعداد که نیست درسته؟ چون به ازای عدد 1 کد 0101 رو نشون میده و الی آخر.

* مدار آشکارساز زنگ رو با قرار دادن یک LED روی پایه 5 اپتوکوپلر تست کردم ولی در هر حال LED روشنه و مشکل اصلی اینه که تا خط رو وصل میکنم خط اشغال میشه در حالی که بین دو سر خط تلفن هیچ مقاومتی نیست.به عبارت دیگه مدار آشکارساز زنگ جریان میکشه که خط اتومات وصل میشه.
                      این همون مشکلیه که با بستن همه قسمتای مدار رخ میداد و صرف نظر از وجود رله خط با وصل کردن سوکت تلفن به مدار دائما وصل(اشغال) میموند.

میشه با گذاشتن یک ماسفت در ابتدای مدار آشکارساز به نوعی بقیه قسمت ها رو ایزوله کرد تا خط تلفن به خودی خود اشغال نشه؟
                      سلام خوشحال شدم :applause: :wow: :applause:حتما به صورته bcdهستش یکم باهاش ور برو.شاید ترتیبشون اشتباه شده.مداری که بهت دادم حتما همونو ببند هیچ قطعه ای رو عوض نکن آشکار سازو ببند با میکرو فقطو به پایه pb.5هم یه ال ای دی وصل کن داخل برنامه ام فقط بنویس اگه زنگ تعدادش شد4 portb.5=1بشه اینو تست کن نتیجه شو بهم بگو(اپتوکوپلر 4پایه h11a817(

دیدگاه

خروجی های DTMF به ازای فشردن کلیدهای مختلف کدهای متفاوتی رو نشون میده ولی هیچکدومش معادل BCD اون اعداد نیست!!!!!!!
                        * حالا مشکلی که نداره.چون کدها همگی متفاوت اند میشه بر اساس همون کدها برنامه مبوط به بخش DTMF رو نوشت درسته؟

* شما میگی مدارهای آشکارساز و اشغال ساز رو با هم تست کنم؟ آره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                          خروجی های DTMF به ازای فشردن کلیدهای مختلف کدهای متفاوتی رو نشون میده ولی هیچکدومش معادل BCD اون اعداد نیست!!!!!!!
                          * حالا مشکلی که نداره.چون کدها همگی متفاوت اند میشه بر اساس همون کدها برنامه مبوط به بخش DTMF رو نوشت درسته؟

چیز عجیبیه :surprised:آره اگه همشون از یه قانون استفاده میکنن بله میشه راحت کدشو نوشت؟اما اینکه bcdنیست عجیبه
                          q4=8 q3=4 q2=2 q1=1ارزششون اینطوریه؟
                          بله باهم تست کنید.فقط همین 2تا مدارو تست کنید نتیجه شو بهم بگید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt

سیم مثبت خط تلفن رو مستقیم به c1 در مدار 8870 وصل کن(منطورم اینه تلفن با گوشی اشغال کن و خط مثبت تلفن رو به 8870 وصل کن) ببین درست میشه

دیدگاه

سلام.
                              راستش اتصالات مدار DTMF فکرکنم مشکلی نداشته باشه.
                              خروجی هایی که من دیدم!!!!!! :
                              1=0101
                              2=0110
                              3=1110
                              4=1000
                              5=1001
                              6=1111
                              7=1010
                              8=1100
                              9=0000

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matt
                                سلام.
                                راستش اتصالات مدار DTMF فکرکنم مشکلی نداشته باشه.
                                خروجی هایی که من دیدم!!!!!! :
                                1=0101
                                2=0110
                                3=1110
                                4=1000
                                5=1001
                                6=1111
                                7=1010
                                8=1100
                                9=0000
                                یه چیزه عجیبه.من بهش برنخوردم تا حالا ندیدمم.ای سی mt8870هست؟یه دونه دیگه بیار جایگزین کن ببین حل میشه؟مدارا که گفتم جدا بستی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X