اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

من در مورد نحوه اسیدکاری مشکل دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : من در مورد نحوه اسیدکاری مشکل دارم

سلام
    اگر دنبال مواد دیگه ای نیستید و حتما هم میخواهید از اسید کلریدریک (جوهر نمک) و پر اکسید هیدروژن(آب اکسیژنه) استفاده کنید از فرمول زیر استفاده کنید.فقط توجه داشته باشید در محیط باز(بیرون از فضای بسته) باشید و بهتر از مواد گاز گیر(موادی که مثل کف بر روی سطح اسید میباشند و کارشان برگشت دادن بخار اسیدی به داخل محلول و جلوگیری از خروج آنها به صورت بخار اسیدی) یا اگر امکان فراهم کردن ان را نداشتید از مقدار خیلی کمی شامپو استفاده کنید:
    2.5L HCL (30%) + 1 L HYPROX(35%) +1.5 L H2O

این محلول میتواند یک مدارچاپی با ضخامت مس 35 میکرون را ظرف مدت 40 ثانیه الی 5 دقیقه مس برداری کند که این اختلاف زمان بستگی به نحوه اسید کاری دارد(حرکت محلول و روش ) مثلا بهترین روش اسپری کردن است که شاید دوستان امکان آن را در منزل نداشته باشند و تر جیح دهند از همان روش حرکت دادن محلول به صورت دستی و یا مکانیکی و یا پمپ هوا در داخل محلول استفاده کنند.
    1-هر چقدر از آب کمتری استفاده شود قدرت اسید و سرعت اسیدکاری و همچنین خطر اسید بیشتر است
    2-شما میتوانید از آب معمولی و اسید کلریدریک و پراکسید هیروژن صنعتی استفاده کنید و نیازی به آب مقطر و مواد آزمایشگاهی نیست.
    موفق باشید
    زکات علم،نشر و پخش آن است.
    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
      من به جای hcl از اسید فیبر استفاده کردم خیلی خوب جواب داد در عرض 1 دقیقه مس های فیبرو حل کرد.
      -1 واحد آب
      -1 واحد آب اکسیژنه
      -2واحد اسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad_ampili
        سلام
        من به جای hcl از اسید فیبر استفاده کردم خیلی خوب جواب داد در عرض 1 دقیقه مس های فیبرو حل کرد.
        -1 واحد آب
        -1 واحد آب اکسیژنه
        -2واحد اسید
        دوست عزیز اگر منظور شما از اسید همان اسید پودر مانند پرکلرودوفر است باید بگم این ترکیبات گاز های بسیار خطرناک تری تولید خواهند کرد و حتی چندنفس کوتاه باعث میشه کار آدم به بیمارستان بکشه !!!
        << پس هیچ وقت آب اکسیژنه را با اسید پرکلرودوفر ترکیب نکنید >>
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام

من از لوازم آزمایشگاهی تهیه کردم بشکه 2.5 لیتری داشت که خاکستری رنگه و فکر میکنم 35 درصد باشه

دوستان لطف کنند مقدار مناسب برای تهیه اسید توسط این مواد رو بگن که همه مواد خراب نشن یه دستوری که

تا سطح فیبر رو بگیره

ممنون

دیدگاه

دوستان عزیز من اسید مورد نیاز را بصورت یک پودر قهوه ای رنگی تهیه می کنم. اصلا نمیدونم چیه ولی خوب جواب میده.
            اونو با آب گرم مخلوط می کنم و برد رو تو یه ظرف پلاستیکی که مدتهاست باهاش کارمی کنم ، می اندازم و بقیه هم با خود اسید. البته تکانش هم می دهم.
            حدود 3 دقیقه طول می کشه.
            و خوبیش اینه که اصلا برد رو خراب نمیکنه.
            قدر غم گر چشم سر بگریستی
            روز و شبآ‌ها تا سحر بگریستی
            آسمان گر واقفستی زین فراق
            انجم و شمس و قمر بگریستی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسافرم
              دوستان عزیز من اسید مورد نیاز را بصورت یک پودر قهوه ای رنگی تهیه می کنم. اصلا نمیدونم چیه ولی خوب جواب میده.
              اونو با آب گرم مخلوط می کنم و برد رو تو یه ظرف پلاستیکی که مدتهاست باهاش کارمی کنم ، می اندازم و بقیه هم با خود اسید. البته تکانش هم می دهم.
              حدود 3 دقیقه طول می کشه.
              و خوبیش اینه که اصلا برد رو خراب نمیکنه.
              دوست عزیز در این تایپیک در مورد این اسیدی که میفرمایید کلی بحث شده است و اسم آن پرکلرودوفر میباشد.
              ولی اگر حتی محلول غلیظی هم از آن درست کنید بازهم امکان ندارد که در مدت 3 دقیقه یک فیبر را آماده کند !

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنید می خوام اسید رو بسازم ولی نمی دونم به چه مقدار باید اضافه کنم که کل مواد

مصرف نشه یه مقداری رو بگید که در یک سطح صاف به اندازه ای بالا بیاد که سطح فیبر رو بگیره البته اگه مقدار

مشخص باشه دیگه کم و زیاد کردنش مشکل نداره

همونجوری که گفتم آب اکسیژنه 35 درصده و بر اساس این درصد مقدار رو توضیح دهید

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Tamirkaran.ir
                  سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنید می خوام اسید رو بسازم ولی نمی دونم به چه مقدار باید اضافه کنم که کل مواد

مصرف نشه یه مقداری رو بگید که در یک سطح صاف به اندازه ای بالا بیاد که سطح فیبر رو بگیره البته اگه مقدار

مشخص باشه دیگه کم و زیاد کردنش مشکل نداره

همونجوری که گفتم آب اکسیژنه 35 درصده و بر اساس این درصد مقدار رو توضیح دهید

ممنون
                  دوست عزیز در پاسخ شماره 29 و بعد 23 این تایپیک به سوال شما قبلا پاسخ دادم .
                  میتوانید دوباره مرور کنید. :read:

\|/_\/_

دیدگاه

سلام

دوستان 1سوال !!!!

جوهر نمک که سوپر مارکت ها دارند با جوهر نمکی که شما میگید صنعتی چه فرقی داره ؟؟؟؟

دیدگاه

سلام

دوستان 1سوال !!!!

جوهر نمک که سوپر مارکت ها دارند با جوهر نمکی که شما میگید صنعتی چه فرقی داره ؟؟؟؟
                      ّجوهر نمک هایی که در سوپر مارکت ها موجود میباشد خالص نیستند و برای مصارف بهداشتی اند.
                      ولی جوهر نمک های صنعتی ( آزمایشگاهی ) کاملا خالص میباشد.
                      همچنین آب مقطر آزمایشگاهی با آب مقطر های آب باتری از نظر خلوص فرق میکند.

\|/_\/_

دیدگاه

سلام

یعنی با جوهر نمک معمولی نمیشه آخه من برای پیدا کردن جوهر نمک 2 شهر رو زیر و رو کردم ولی پیدا نکردم

بزور آب اکسیژنه 35 درصد گیر آوردم

دیدگاه

سلام

یعنی با جوهر نمک معمولی نمیشه آخه من برای پیدا کردن جوهر نمک 2 شهر رو زیر و رو کردم ولی پیدا نکردم

بزور آب اکسیژنه 35 درصد گیر آوردم
                          امتحان کن شاید جواب گرفتی :rolleyes:

\|/_\/_

دیدگاه

مرسی تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

دیدگاه

سلام خدمت همگی
                              والا من خودم باوجود امکان ساخت مواد و ترکیبات گوناگون ترجیح میدم از همون اسید کلر حجم داده شده ی [جناب دوفر(پرکلرودوفر)که بی خطر است با غلظت بالا استفاده کنم و زیاد که بخاد طول بکشه15دقیقه است یا فوقش یکم بیشتر
                              درخصوص تیزآب که به آکوریگول معروفه،توسط کیمیاگرا ساخته شد و خورندگیش به حدیه که رو فلزات کامل مثل پلاتین هم اثر میزاره،ولی منظور دوستان از ترکیب کلریدریک و اسید هیدروژن پراکسید(اب اکسیژنه) رو اصلاح کنم! آخه تیزاب از مخلوط حجمی 3به 1 موریاتیک اسید(تقریبا هیدروکلریک) و آکوا آزید(اسید نیتریک) بدست میاد و ازش بعنوان محلول پادشاهی یاد میشه!
                              بخارات این اسید و یا مخلوط آب کسیژنه همون گاز کلر است ،سمی ، خورنده،واکنش پذیر به شدت،ظایعات سرطانی ریه و...
                              جوهرنمک مغازه دارها هم NaOCL است که ربطی به جوهر نمک واقعی نداره و فقط یک نمک بی خلوص از اونه که اگه با آب مخلوط بشه(که خودش مخلوط شده)یه اسید من درآوردی میشه که یکم خاصیت هیدروکلرو رو داره :redface:
                              اسید موریاتیک (جوهرنمک)و نیترو تو آزمایشگاه تقریبا غلظت مولی 16 رو دارن که از نیترو بخارسفیدی متصاعد میشه و هیدروکلرو از بس غلیظه مثل روغن میمونه!!هردو اسید با 4 لیترشون میتونن 1 انسان رو کامل ذوب کنن oo: :eek:
                              یعنی یه اسید خالص واسه کار ما بسه و بطور کلی بیشتر اسید ها روی مس اثر میزارن ولی واسه این از مخلوطشون استفاده میشه که اسید قوی و ضعیف با هم ترکیبی بنام زوج مزدوج تشکیل میدن(مثل خون) که درهم پیچیدگی مولکولاشون(بقولی سطح قابل تماس با فلزات) افزایش پیدا میکنه و اثرشون بهتر ظاهر میشه وبعضی وقت ها مثلا آب اکسیژنه بعنوان کاتالیزور عامل رسوب گذاری میشه که واکنش سریعتر میشه و البته موارد دیگه
                              اما پیشنهادم اینه هیچگاه خودتونو واسه چند لحظه دیر یا زود با اسید هایی چون هیدروکلرو یا نیتریک درگیر نکنید

هیچوقت هم به سرتون نزنه که هیدروکلرواسید رو با اسید باطری ،نمک ها،یا مواد شوینده یا خدایی ناکرده با نیتریک اسید قاطی کنین به هوای اینکه ترکیب قویتر واسه مدارچاپی بوجود بیاد چون واقعا وحشتناک میشه و.....
                              ببخشید زیاد وقتتونو گرفتم
                              اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
                              X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
                              http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

با تشکر از دوست عزیز

مهران جان من با این مواد اسید رو درست کردم ولی قدرتش بسیار پایینه الان من حدود 2 ساعته مدارچاپی رو

انداختم توش تازه داره مسش خورده میشه ترکیبات فقط آب اکسیژنه و جوهر نمک غلیظ سوپر مارکتی

دوستان راهنمایی کنند

مشکل اسید پرکلرودوفر مشکلی که داره خیلی زود ضعیف میشه دلیلش رو هم فکر میکنم باقیماندن ذرات مس در

اسید باعث این کار میشه ولی نمی دونم راهی هست برای این کار یا نه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X