اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

من در مورد نحوه اسیدکاری مشکل دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : من در مورد نحوه اسیدکاری مشکل دارم

سلام دوستان

مشکل از جوهر نمک بود موقعی که جوهر نمک میگیرید از این معمولی هاشون بگیرید و جنس آشغال به قول

سوپرمارکت ها بشکه 1 لیتری 500 تومن و آبکی باشن چون به من هی غلیظ میدادند

موادی که من تهیه کردم :

1 . آب اکسیژنه 35 درصد

2 . جوهر نمک جنس آشغال سوپر مارکتی ها آبکی

3 . آب مقطر که یدک فروش های اتومبیل می فروشن برای رادیاتور

با این مواد من اسید رو درست کردم که یک فیبر 10 در 10 رو در عرض 1 دقیقه درست کرد

مرسی از دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
      سلام
      اگر دنبال مواد دیگه ای نیستید و حتما هم میخواهید از اسید کلریدریک (جوهر نمک) و پر اکسید هیدروژن(آب اکسیژنه) استفاده کنید از فرمول زیر استفاده کنید.فقط توجه داشته باشید در محیط باز(بیرون از فضای بسته) باشید و بهتر از مواد گاز گیر(موادی که مثل کف بر روی سطح اسید میباشند و کارشان برگشت دادن بخار اسیدی به داخل محلول و جلوگیری از خروج آنها به صورت بخار اسیدی) یا اگر امکان فراهم کردن ان را نداشتید از مقدار خیلی کمی شامپو استفاده کنید:
      2.5L HCL (30%) + 1 L HYPROX(35%) +1.5 L H2O

این محلول میتواند یک مدارچاپی با ضخامت مس 35 میکرون را ظرف مدت 40 ثانیه الی 5 دقیقه مس برداری کند که این اختلاف زمان بستگی به نحوه اسید کاری دارد(حرکت محلول و روش ) مثلا بهترین روش اسپری کردن است که شاید دوستان امکان آن را در منزل نداشته باشند و تر جیح دهند از همان روش حرکت دادن محلول به صورت دستی و یا مکانیکی و یا پمپ هوا در داخل محلول استفاده کنند.
      1-هر چقدر از آب کمتری استفاده شود قدرت اسید و سرعت اسیدکاری و همچنین خطر اسید بیشتر است
      2-شما میتوانید از آب معمولی و اسید کلریدریک و پراکسید هیروژن صنعتی استفاده کنید و نیازی به آب مقطر و مواد آزمایشگاهی نیست.
      موفق باشید
      سلام
      تو توضیحاتتون به اسپری کردن اشاره کردین می شه این مورد توضیح بدین
      او

دیدگاه

:bye [glow=red,2,300]توجه توجه[/glow] :bye

اینقد روش ساخت اسید با جوهر نمک و آب اکسیژنه و این چیزا رو یاد ندید یا یادآوری نکنید

خودم از جمله افرادی هستم که انواع اسید های مدار چاپی رو دارم....
        بدترین و البته قویترینش همین اسید ترکیبی هست
        بسیار خطرناک و مضر برای انسان هست

با یک تنفس کوچیک....ریه هاتون رو داغون میکنه
        اولین بار که تازه (ماسک فیلتر دار داشتم ) ریه هام صدمه دید و 2هفته سرفه و درد سر که توانایی حرف زدن در حد یک کلمه هم ازم گرفته بود و با هزار بدبختی و دوا و دکتر بهتر شدم
        البته لازم به ذکر هست که این کار رو بارها انجام دادم و بارها هم دچار سرفه های شدید شدم...

این اسید اگه بر روی پوست بدن هم بریزه پس از یک دقیقه اون محل سفید میشه و چون اسید جذب پوست میشه...سوزش از داخل شروع میشه و شماهم کاری نمیتونید بکنید...جز بالا و پایین پریدن

سومین مساله که اصلا بهش اشاره نکردین
        اگه این اسید ها باهم ترکیب شوند و سپس درون شیشه در بسته نگه داری شوند به شدت تولید گاز میکنند و باعث انفجار از نوع اسیدی میشوند

چهارمین مساله اینه که خود آب اکسیژنه به نور حساس هست و گاز اون به سرعت در میاد
        پس با هربار باز کردن درب آن، مثل نوشابه خانواده مقدار زیادی گاز سمی و اسیدی به هوا آزاد میکنید که موجب کلی صدمات میشه

مقداری از اسید بر روی فرش اتاقم ریخته بود

پس از چند وقت که داده بودیم قالی شویی....اون قسمت فرش مثل دستمال کاغذی سست و آسیب پذیر شده بود....فرش از بین رفت

اون اسید هارو در کمدم نگه میدارم
        تمامی وسایل فلزی درون کمدم به حالت زنگ زدگی شدید در آمدن
        حتی سوکتUSB موبایلم هم از بین رفته بود
        خلاصه
        خود اسید پرکلرودوفر مقداری گاز سمی داره ولی کار باهش حداکثر نیم ساعت زمان میبره و خیلی بهتره از اسید تیزآبی که در کمتر از یک دقیه اون کارو انجام میده ولی صدمات شدیدی روی سلامتی که گرانبها ترین چیز شماست میزاره
        خلاصه ما میدونستیم و تجربه کردیم و ضرر هاشوکردیم و به شماهم گفتیم

یا حق

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

ممنون از اینکه تجربتون رو دراختیارمون گذاشتید .
          من شنیدم از نیتریک اسید هم مشیه استفاده کرد شما با این اسید کار کردید ؟

دیدگاه

سلام
            ممنون که از خطراتش گفتید دنبال یه چنین چیزی نمیرم اسم اسیدی که پودری به رنگ زرد میزنه نمی دونم ؟ اسپری کردن رو فکر کردم روشی خاصی برای وان اسید,دنبال اسید کاری طراحی وان اسیدم برای تیراژ بالا هستم ولی نه تا حد خطری
            او

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yusef12
              ممنون از اینکه تجربتون رو دراختیارمون گذاشتید .
              من شنیدم از نیتریک اسید هم مشیه استفاده کرد شما با این اسید کار کردید ؟
              خواهش میکنم. وظیفست
              من تاحالا نشنیدم!
              کلا اسید ها بدون ضرر نیستند
              شما یکم وایتکس رو با پودرهای آبی رنگی که سرامیک هارو میشورند ترکیب کنید...
              یک تنفس کوچیک کافیه که شمارو راهی بیمارستان کنه
              در صورتی که خود اون مواد به تنهایی اینقد مضر نیستند !
              منظورم این بود که اسید های ترکیبی مضر تر هستند و سعی کنید در کارتون از تنها یک مدل اسید استفاده نمایید

نوشته اصلی توسط setareh shab
              سلام
              ممنون که از خطراتش گفتید دنبال یه چنین چیزی نمیرم اسم اسیدی که پودری به رنگ زرد میزنه نمی دونم ؟
              علیک سلام
              خواهش میکنم...
              اون اسیدی که به رنگ زرد میزنه اسمش ( پرکلرودوفر ) هست
              البته رنگ زرد اون به درد نمیخوره
              در اصل به رنگ خاکستری هست و در مجاورت با رطوبت و هوا به رنگ زرد در میاد
              من برای جلوگیری از این امر اسید رو در شیشه سر بسته و آب بندی شده قرار دادم....یکی دوسالم گذشته رنگش تغییری نکرده...
              اسپری کردن رو فکر کردم روشی خاصی برای وان اسید,دنبال اسید کاری طراحی وان اسیدم برای تیراژ بالا هستم ولی نه تا حد خطری
              متوجه کامل منظورتون نشدم
              ولی واسه وان اسید...مقدار اسیدتون افزایش پیدا میکنه...پس:
              افزایش مقدار اسید : افزایش گاز سمی - افزایش هزینه - افزایش بوی نامطبوع و در آخر افزایش خطر رو به همراه داره
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
                تو بعضی از تصاویر برای وان اسید دیدم که داخل محفظه های تقریبا بزرگ پلاستیکی از لوله های سوراخ داری اسید با فشار روی فیبر ریخته می شه حالا چه جوری این سیستم کار میکنه نمی دونم ؟ گفتم شاید این همون اسپری کردن؟ من عکس بخوام بزارم باید چه کار کنم؟

او

دیدگاه

سلام
                  تو بعضی از تصاویر برای وان اسید دیدم که داخل محفظه های تقریبا بزرگ پلاستیکی از لوله های سوراخ داری اسید با فشار روی فیبر ریخته می شه حالا چه جوری این سیستم کار میکنه نمی دونم ؟ گفتم شاید این همون اسپری کردن؟ من عکس بخوام بزارم باید چه کار کنم؟
                  ممنون
                  ایده جالبی بود و خوشم اومد
                  دقیقا مثل سیستم آبیاری قطره ای هست
                  فقط فشارمایع خروجی بیشتر هست
                  این کار شدنی هست ولی دوام زیادی نداره
                  رسوبات درون منافض گیر میکنه و باعث انسداد سوراخ ها حتی محل گشتاور موتور میشه

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                    ممنون
                    ایده جالبی بود و خوشم اومد
                    دقیقا مثل سیستم آبیاری قطره ای هست
                    فقط فشارمایع خروجی بیشتر هست
                    این کار شدنی هست ولی دوام زیادی نداره
                    رسوبات درون منافض گیر میکنه و باعث انسداد سوراخ ها حتی محل گشتاور موتور میشه
                    سلام اینجوری

خواب بع یه مدت تمیزش می کنیم
                    او

دیدگاه

به این لینک دقت کنید کل مراحل رو توضیح داده به انضمام قطعاتی که نیاز دارید....نگران رسوب هم نباشید فوقش نازل ها گرفته میشه که خیلی ساده میتونید پیچش رو باز کنید و اونها رو تمیز کنید (شبیه همون کاری که هر از چند گاهی برای باز کردن و تمیز کردن رسوبات شیر اب منزل انجام میدید).....
                      http://www.instructables.com/id/Printed-Circuit-Board-PCB-Sprayer-Machine/
                      زکات علم،نشر و پخش آن است.
                      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام

من هر چی گشتم fecl3 گیرم نیومد :angry: یا نداشتن :angry:یا تموم کرده بودن :angry:تا اینکه این فیلمو دیدم: :NO:

http://www.aparat.com/v/3EbWZ

بعدش گشتم Hcl یا هیدروکلریک اسید(37%)رو خریدم ولی هیدروژن پروکسید رو نداشت :angry:

طبق اون فیلم اومدم درست کنم ولی نشد : :angry:

حالا هم نمی دونم چیکار کنم.میشه از هیدرو کلریک اسید بدون اب اکسیژنه استفاده کرد؟؟؟؟

لطفا کمکم کنید :biggrin:

دیدگاه

سلام
                          من با پرکلرودوفر یا همون کلروی آهن چند ساله کار میکنم و با آب جوش و مقداری که به صورت تجربی و چشمی درون آب میریزم برد میزم با زمان ماکزیمم 5 دقیقه،این تصاویر کارای اولمه
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...7759#msg607759
                          اخیرا باهاش برد واسه PIC میزنم با ترک های 0.2 با روش پرینتر و اتو که فرصت کردم میزارم عکساشو.
                          انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
                          فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

جوهرنمک مغازه دارها هم NaOCL است که ربطی به جوهر نمک واقعی نداره و فقط یک نمک بی خلوص از اونه که اگه با آب مخلوط بشه(که خودش مخلوط شده)یه اسید من درآوردی میشه که یکم خاصیت هیدروکلرو رو داره :redface:
                            خیر عزیز.اون که شما میگید وایتکس هستش .از اون ماده هم به روشی دیگه میشه یرای اسید کاری استفاده کرد.
                            جوهر نمکی که مغازه ها میفروشند همون Hcl یا هیدروزن کلرید هستش.از اون هم میتونید استفاده کنید.فقط باید روشو بخونید که ترکیبات ناخالص نداشته باشه.رنگ هم نداشته باشه.رنگ اصلیش کمی زرد رنگه.

در مورد اب هم حتما لازم نیست از اب مقطر با خلوص بالا استفاده کنید.من خودم از اب معمولی که اهک نداره استفاده میکنم.
                            من خیلی با این مواد شیمیایی کار کردم و این موارد رو از روی تجربه میگم.حتی اسید پر کلرو دوفر رو هم خودم ساختم.خیلی هم گاز کلر خوردم.
                            در مورد تیزاب هم درست میفرمایید. این محلول که اسمش نمیدونم چیه (به احتمال زیاد تیزاب یعنی خورنده) با تیزاب سلطانی کاملا فرق میکنه.تیزاب سلطانی از مخلوط 1 به 3 اسید نیتریک و اسید هیدروکلریک غلیظ بدست میاد.به سرعت فلز رو میخوره و کاملا خطرناک است و گران ... و اصلا برای مصارف عادی توصیه نمیشه.زرگر ها از این تیزاب استفاده میکنند.
                            در مورد اون محلول اب اکسیزنه و جوهر نمک که دوستان بهش میگن تیزاب >یک محلول احیا کننده قویست.اما نه قویتر از تیزاب سلطانی.از اون محلول حتما در فضای باز استفاده کنید و به محض اینکه بوی کلر (شبیه جوهر نمک) استشمام کردید از تنفس خودداری کنید.اما در فضای باز که پشت به جهت باد باشید هیچ اسیبی نمیبینید.
                            اما در مورد محلول پرکلرودوفر که توصیه من هست باید بگم که خطرش خیلی کمتر از محلول های فوق هست .چون مقدار کمتری گاز کلر تولید میکنه.ولی بهر حال باید بازهم مراقب بود.برای حصول نتیجه مطوب شرط اصلی دماست.دمای حدود 60درجه ....توجه کنید که هرچه دما بالا تر باشد میتوانید اسید غلیظتری با حل کردن بیشتر این نمک در اب بدست اورید.اصلا هم به فکر ساخت پودرش نباشید چون اصلا بصرفه نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smshr79
                              سلام

من هر چی گشتم fecl3 گیرم نیومد :angry: یا نداشتن :angry:یا تموم کرده بودن :angry:تا اینکه این فیلمو دیدم: :NO:

http://www.aparat.com/v/3EbWZ

بعدش گشتم Hcl یا هیدروکلریک اسید(37%)رو خریدم ولی هیدروژن پروکسید رو نداشت :angry:

طبق اون فیلم اومدم درست کنم ولی نشد : :angry:

حالا هم نمی دونم چیکار کنم.میشه از هیدرو کلریک اسید بدون اب اکسیژنه استفاده کرد؟؟؟؟

لطفا کمکم کنید :biggrin:
                              بله میشه.
                              اگه به اون ویدئو دقت کنید متوجه میشید که از دو روش استفاده کرده.یکی از روش افزودن پراکسید و روش دیگه با دمیدن اکسیزن یا هوا به داخل محلول.که فک کنم بیشتر طول بکشه.

دیدگاه

ببخشید لینک رو اشتباه گذاشته بودم تصحیح شد.
                                انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
                                فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X