اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

استفاده از BD135 در این مکان اشتباه است و میتونه آی سی رو بسوزونه چون این ترانزیستور از گروه نیمه قدرت محسوب میشه و بیس اون برای راه اندازی جریان بیشتری نیاز داره . من توصیه میکنم از BC237 یا 548 استفاده کنید. 337 بهره بالایی داره که کمی کنترل رو مشکل میکنه. 337 بیشتر در طبقه نهایی پری آمپلیفایر که نیاز به توان و تقویت بیشتری هست استفاده میشه.
    در مورد استفاده از BD140 و 3055 هم که خیلی واضح و مفصل توضیح دادم . زحمت بکش و چند صفحه قبل رو بخون هر جاش رو متوجه نشدی بگو توضیح بدم. چون اگه بخوام دوباره توضیح بدم باید عین همون رو اینجا کپی کنم.
    موفق باشید. :bye
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

کسی مدار pwm برای این کار سراغ نداره؟ هرچی گشتم گیرم نیومد. دیگه کل گوگل و eca رو حفظ شدم!!!

دیدگاه

مدارخاصی نمیخواد.بامیکرومیتونی درست کنی.باPWM...
        :smile:

دیدگاه

سلام به همه ی اساتید من به صورت پاره وقت تابلو led ثابت میسازم. این مداری که دوستمون مویخواد اسمش FADE هست من اینو دو سال پیش با AVR درست کردم بدون استفاده از امکانات سخت افزاری و فقط با برنامه و DELAY. اینجا میگذارمش برای استفاده ی همه.
          در ضمن طبق تجربه ی چند ساله ی من در زمینه ی درایو LED ( البته همیشه چیز برای یاد گیری هست ) بهترین قطعه برای این جور کارها LOGIC LEVEL MOSFET هست. اگه یه نگاه روی مادربورد کامپیوترتون بندازید اینو متوجه میشید.
          اما برنامه ، از ساده بودنش خنده تون میگیره. توی کامپایلر AVR-GCC و با ادیتور ECLIPSE نوشتم میتونید به هر زبان دیگه ای تبدیلش کنید چون چیز خاصی نداره فقط یه نکته اینکه برای کارکرد بهتر و زیباتر شدن افکت FADE باید تاخیر ها رو با تایمر بسازید. کامپایلرها برای بهینه سازی توابع DELAY که با حلقه های تودرتو نوشته شده رو دستکاری میکنند.
          در ضمن من مدارات انیمیشن هم میسازم توی سایت های مختلف UPLOAD کردم آماده ش رو هم اگه شهرتون نزدیک به من باشه میتونم بهتون بدم.

// # fade in / fade out
          for(k=0;k<60;k++)
          {

i=255;
          for(j=10;j<255;j++)
          {
          out(0xff);
          wait10us(j);
          out(0);
          wait10us(i);
          --i;
          }
          i=255;
          for(j=10;j<255;j++)
          {
          out(0);
          wait10us(j);
          out(0xff);
          wait10us(i);
          --i;
          }
          }
          اگه خواتین تا یه مدار انیمیشن هم UPکنم. برنامه و نقشه و شبیه سازی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin_shaolin
            مدارخاصی نمیخواد.بامیکرومیتونی درست کنی.باPWM...
            :smile:
            سلام خدمت شما.اگه میشه مدارات انیمیشن هم بذارید.ممنون
            STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

بنویس تو گوگل ( مدار چشمک زن با lm317 ) مداری هست که چشمک زنش به صورت سینوسیه یعنی اروم اروم زیاد و کم میشه که با تغیرر خازن هاش میشه زمانشو کم و یا زیاد کرد
              http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X