اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کم و زیاد کردن اتوماتیک نور LED

نه من فکر نکنم یه همچین چیزی آمادش باشه!

دیدگاه

ببینم میخای به باطریی وصلش کنی یا به برق شهر؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        ببینم میخای به باطریی وصلش کنی یا به برق شهر؟
        به باطری 12 ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_Sh_2020

به باطری 12 ولت
          1-پس سخت شد! شما باید یه موج با ای سی 555 بسازی. که پریودش 2 ثانیه باشه (آ‌1 ثانیه روشن 1 ثانیه خاموش)

2- بعد باید با یه فیلتر تقریبا" مثلثیش کنی کامل نتونستم مثلثیش کنم عکسشو بعدا" برات میزارم... الان ندارمش...

3- بعد باید این موج رو به یه ترانزیستور قدرت بدی و دیودها رو بزاری سر راه کلکتور و + منبع تغذیه!

دیدگاه

سلام . من خودم با پروتئوس هرکاری کردم نتونستم بسازمش . اگر کسی کمک کنه ممنون میشم

دیدگاه

برای این کار شاید اگه یه جریان سینوسی به ال ای دی ها برسونیم با دامنه 20 میلی آمپر و پریود مناسب بشه اتوماتیک نور رو کم و زیاد کرد

دیدگاه

این کاری که میگم یکم سخته ولی شدنیه.
                از یه آی سی 4017 و 555 استفاده کن. 4017 میتونه 10 تا خروجی بهت بده . اونها رو با ترانزیستور درایو کن و خروجی ترانزستورها رو با مقاومت متناسب با نوری که میخوای با LEDها وصل کن. مثلاً خروجیه 1 با مقاومت 330 اهم. خروجیه 2 با مقاومت 680 اهم .خروجیه 3 با مقاومت 1 کیلو اهم. همینطور تا آخر. 555 هم سرعت این کار رو کنترل میکنه.فقط گمونم مقاومتهای وات بالا و ترانزیستورهای قوی لازم داشته باشی. البته یه مشکل داره اونم اینه که نور LED ها کم کم کاهش پیدا میکنه ولی یک دفعه زیاد میشه چون 4017 وقتی به خروجیه دهم برسه به خروجی شماره 1 پرش میکنه و نمیتونه به صورت برعکس بر گرده. البته یه آی سی هست که این کار رو میکنه . یعنی رفت و برگشتی عمل میکنه و 8 تا خروجی داره. ولی شمارش یادم نیست. با میکرو هم میتونی بنویسی و خروجی ها رو بیشتر کنی. اینطوری نور LEDها خیلی نرم تر کم و زیاد میشه.
                یه راه دیگه هم استفاده از یه دیمر دی سی با ولوم موتور داره که قشنگتر از هر چیزی عمل میکنه.
                یه جور مدار مدار گسسته هم هست که با چوک و ... کار میکنه و باید سر راه وردیه ترانست بزاریش تا ولتاژ220 رو کم و زیاد کنه که در پی اون 12 ولت ترانست هم کم و زیاد میشه. حسنش اینه که خودش هم چشمک میزنه هم نور رو کم و زیاد میکنه . البته نمیدونم کار میکنه یا نه .اگه خواستی بگو واست اسکن کنم.
                پایدار باشید.
                خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

http://kaltaghii.persiangig.com/Fading%20LEDs.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                    این کاری که میگم یکم سخته ولی شدنیه.
                    از یه آی سی 4017 و 555 استفاده کن. 4017 میتونه 10 تا خروجی بهت بده . اونها رو با ترانزیستور درایو کن و خروجی ترانزستورها رو با مقاومت متناسب با نوری که میخوای با LEDها وصل کن. مثلاً خروجیه 1 با مقاومت 330 اهم. خروجیه 2 با مقاومت 680 اهم .خروجیه 3 با مقاومت 1 کیلو اهم. همینطور تا آخر. 555 هم سرعت این کار رو کنترل میکنه.فقط گمونم مقاومتهای وات بالا و ترانزیستورهای قوی لازم داشته باشی. البته یه مشکل داره اونم اینه که نور LED ها کم کم کاهش پیدا میکنه ولی یک دفعه زیاد میشه چون 4017 وقتی به خروجیه دهم برسه به خروجی شماره 1 پرش میکنه و نمیتونه به صورت برعکس بر گرده. البته یه آی سی هست که این کار رو میکنه . یعنی رفت و برگشتی عمل میکنه و 8 تا خروجی داره. ولی شمارش یادم نیست. با میکرو هم میتونی بنویسی و خروجی ها رو بیشتر کنی. اینطوری نور LEDها خیلی نرم تر کم و زیاد میشه.
                    یه راه دیگه هم استفاده از یه دیمر دی سی با ولوم موتور داره که قشنگتر از هر چیزی عمل میکنه.
                    یه جور مدار مدار گسسته هم هست که با چوک و ... کار میکنه و باید سر راه وردیه ترانست بزاریش تا ولتاژ220 رو کم و زیاد کنه که در پی اون 12 ولت ترانست هم کم و زیاد میشه. حسنش اینه که خودش هم چشمک میزنه هم نور رو کم و زیاد میکنه . البته نمیدونم کار میکنه یا نه .اگه خواستی بگو واست اسکن کنم.
                    پایدار باشید.
                    سلام
                    ممنون از راهنمایی . در قسمت اول بخاطر مرحله به مرحله بودن و معلوم شدن این مرحله ها جالب نمیشه .

برای دیمر من خیلی تو بازار گشتم چیزی که اتوماتیک باشه نیست .
                    یعنی باید یک افغانی بگیرم برام کم و زیادش کنه :biggrin:

درضمن دیمر 12 فقط یک مغازه داشت و اوونم 1 آمپر بود . ولتاژم هم 12 هست نه 220 دوست عزیز

دیدگاه

سلام. مداری که دوستمون گزاشتند باید جواب بده.
                      اما مواردی که من گفتم. فکر میکنم مهم عملکرد باشه نه اینکه معلوم باشه یا نباشه. در ضمن ساخت یه دیمر 12 ولت وات بالا کاری نداره با یک ترانزیستور مثل 2N3773 و یک مقاومت و یک ولوم قابل ساخته.
                      دیمر 220 هم که زیاده. اگه با ترانس قراره کار کنید میشه سر راه ورودی قرار داد. ولی اگه باطری باشه خوب همون 12 ولتی رو باید طراحی کرد.
                      واسه چرخوندن ولوم هم افغانی نیازی نیست. یکسری ولوم هست که موتور داره و شما فقط یه مدار لازم دارید تا به این موتور فرمان بده. همین.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام . مداری که دوستمون دادن رو توی پروتئوس کشیدم ولی هرکاری میکنم جواب نمیده و LED ها missing هستن .

آمپر متر و ولت متر هم گذاشتم هیچ جریان و ولتاژی ندارن LED ها .

کسی میتونه برام رسم کنه ؟ شاید من درست رسم نکردم

دیدگاه

سلام دوباره

بچه ها من این مدار که دوستمون داد هرکار کردم جواب نداد بهم . ولی الان یکی از دوستام که میخواست کمکم کنه ببینه مدار مشکلش چیه گفت این مدار آنالوگ هست
                          یعنی با مقاومت متغییر کم و زیاد باید کرد . میشه یک دیمر
                          من اتوماتیک میخوام . لطفاً اگر کسی مداری داره اینجا قرار بده
                          ممنون

دیدگاه

این کجاش دیمره؟؟؟ :surprised:

دیدگاه

من که نگفتم دیمر هست

میگم چون مقاومت متغییر داره و ولوم داره انگار یک دیمر دارم . چون دیمر هم همینطور هست .

من یک چیزی میخوام که خودش خود به خود کم و زیاد کنه نه با ولوم . درضمن میخوام جمع و جور باشه

دیدگاه

نه جانم این مدار دیمر نیست شما مقاله رو با دقت بخونی متوجه میشی :agree:. خازن C1 دقیقا برای نوسان تو مداره. پروتیوس هم برای کارای انالوگ زیاد جالب نیست.(درست کردن مدار مگه چقدر طول میکشه؟! )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X