اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره باتری و شارژ آن + ساخت شارژر فول حرفه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره باتری و شارژ آن

ارمین جان این اهنگ تست سیستم کدومش از همه توپ تره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin00
      اوکی دادا پس یه سایت خوب معرفی کن که باطری لب تاب داشته باشه چون این دفعه نمیخوام اشتباه کنم.قیمتش هم مهم نیست فقط اصل باشه.یا این که میشه این باتری ها رو از تعمیرات لب تاب تهیه کرد؟
      با توجه به این که شما هم درساتون زیاده و میخوام زحمت بکشید یک کار یا یک پروژه ای رو در اختیار دوستان بزارید ، به نظر من روی شارژر کار کنید بهتر است تا وقت تونو تو ترجمه بگذارید ! چون با ساخت شارژر استقبال بیشتری میشه و بعد از اونمیتونید به ادامه ی آموزش در بارهی باطری های دیگه بپردازید ! اما فعلا فقط روی مبحث شارژر !
      « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin00
        ارمین جان این اهنگ تست سیستم کدومش از همه توپ تره؟
        نوشته اصلی توسط mobin00
        اوکی دادا پس یه سایت خوب معرفی کن که باطری لب تاب داشته باشه چون این دفعه نمیخوام اشتباه کنم.قیمتش هم مهم نیست فقط اصل باشه.یا این که میشه این باتری ها رو از تعمیرات لب تاب تهیه کرد؟
        مبین جان بهتره برای حفظ نظم تاپیک و دور نشدن از موضوعش فقط به مساله ی نوع باطری و طریقه ی شارژ و ساخت شارژر بپردازیم و موضموع دیگه و غیر نرتبط با موضوع تاپیک تو این تاپیک مطرح نشه

همه اهنگا خوبن از همه بهتر bass i love u هست

متاصفانه جایی یا سایتی در این باره نمیشناسم
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

ممنون از دوستای عزیزم که جواب دادن
          بقیه بچه ها هم نظرشونو بگن

نوشته اصلی توسط armin_gera
          یه نظر سنجی از بچه ها
          من میخواستم بشینم مطالب اون سایت انگلیسی رو ترجمه کنم برا باتری و شارژ "نیکل کادمیوم" بزارم که خوب یه مقدار زمان میبره با توجه به امتحانام و...
          حالا میخواستم بپرسم اول مطالب نیکل کادمیونو بزارم یا اول ساخت شارژرو شورع کنیم و استارت اولیهشو بزنیم و بعدا اون مطالبو بزارم؟
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره باتری و شارژ آن + ساخت شارژر فول حرفه ای

من با Amir_Eshraghi موافقم
            یه شارژر فول همراه با توضیح مختصر
            خیلیا از جمله من به این نوع مدارها نیازمندن بعد که بچه ها علاقه نشون دادن میریم سراغ توضیحات کامل.
            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ
            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
            ---------------------BMCELEC@-------------------
            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
            ---------------www.bmc-elec.com--------------
            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

پایان نظر سنجی کی هست ؟ :mrgreen:
              من دنبال یک مدار خیلی ساده ام تو اینترنت , که یک باطری لیتیم آیون قلمی رو شارژ کنه ! البته واسه شروع !
              به کجا رسیدین ؟
              این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
                پایان نظر سنجی کی هست ؟ :mrgreen:
                من دنبال یک مدار خیلی ساده ام تو اینترنت , که یک باطری لیتیم آیون قلمی رو شارژ کنه ! البته واسه شروع !
                به کجا رسیدین ؟
                با نظرات دوستان عزیز تصمیم بر این شد که اول ساخت شارژرو شروع کنیم (چون همه در گیرش میشن و تو موضوع همکاری میکنن ) بعد منم اون وسطا یه مطالبی به توضیحات قبلیم اضافه میکنم

یچه ها تا آخره شب یه پست برای استارت ساخت شارژر میزننم که دیگه طراحی رو شروع کنیم

دیدگاه

و اما سوال وسوسه کننده :twisted:
                  پروژه حدودا 80% کامل شده شارژرو براتون بزارم یا از اول اینجا طراحیش کنیم؟ :mrgreen:

دیدگاه

میشه سه توضیحی بدی .
                    دستگاه چطوری کار میکنه(منظورم اینه که طوری توضیح بده که یه ذهنیت از دستگاه داشته باشیم)
                    فکر و طرح خودتو بگو ما هم اگه ایراد داشت یا پیشنهاد یا ... چیزی داشتیم بهت میگیم.
                    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ
                    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                    ---------------------BMCELEC@-------------------
                    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                    ---------------www.bmc-elec.com--------------
                    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

و اما سوال وسوسه کننده :twisted:
                      پروژه حدودا 80% کامل شده شارژرو براتون بزارم یا از اول اینجا طراحیش کنیم؟ :mrgreen:
                      چی رو طراحی کنیم ؟ :biggrin: پروژه رو بزار ببینیم چخ کردی ، بعد اگر هم کسی ایده ای داشت روش پیاده میکنیم !
                      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                        میشه سه توضیحی بدی .
                        دستگاه چطوری کار میکنه(منظورم اینه که طوری توضیح بده که یه ذهنیت از دستگاه داشته باشیم)
                        فکر و طرح خودتو بگو ما هم اگه ایراد داشت یا پیشنهاد یا ... چیزی داشتیم بهت میگیم.
                        دستگاه یه منبع تغذیه هست (قابلیت محدود کردن جریان و ولتاژ) یعنی قلب دستگاه یه منیع تغذیهست
                        این منبع تغذیه دیجیتاله یعنی مثلا با کیپد عددو وارد میکنیم و میکرو ولتاژ خروجی رو تنظیم میکنه
                        تا اینجاش منبع تغذیه بود
                        تو قسمت خروجی یه سنسور جریان میزاریم برای سنس جریان و اینکه میکرو باید از یه جایی بدونه جریان کشی چه قدره
                        بعد از این ایسی یه ماسفت میزاریم برای قطع و وصل که باطری که پر شد اتوماتیک قطع کنه
                        از رو جریان کشیده شده میکرو میفهمه باطری پره یا نه اگه جریان در حال کشیده شدن به 3% c رسید یعنی باطری پره و ماسفتو قطع میکنه
                        یه دونه هم از باطری سیگنال میگیریم برای سنجش ولتاژ باطری که اولا از حد مجاز بیشتر نشه و همچنین اگه باطری ولتاژش کم شد دوباره ماسفتو وصل کنه و باطری شارژ شه یعنی همیشه باطری رو رو 100% نگه داره

این کلیات مدار بود
                        میتونیم به این مدار سنس دما هم اضافه کنیم که ددمای باطری و هیتسینگارو چک کنه و اگه زیاد شد مدارو قطع کنه
                        میشه هر لحظه ولتاژ و جریان رو چک کنه و نمونه بر داره و بعد که باطری پر شد نمودار شارژ رو برامون رسم کنه
                        میشه بالانسر اضافه کرد به مدار تا مثلا 4 تا باطری رو همزمان شارژ کنه
                        میشه تایمر و ساعت بهش اضافه کرد که مدت زمان شارژ رو بهمون بده یا تایم بزاریم که مثلا 2 ساعت شارژ کن یا مثلا هر 5 دقیقه 5 دقیقه شارژ کن
                        و...

دیدگاه

چی رو طراحی کنیم ؟ :biggrin: پروژه رو بزار ببینیم چخ کردی ، بعد اگر هم کسی ایده ای داشت روش پیاده میکنیم !
                          والا در حد طرحه :nerd:
                          فردا یه شماتیک میزارم روش کار کنیم منبع تغذیه دیجیتاله خوراک کاره ماست و خودشم اپن سورسه همه چیشو طراحش داده بیرون

از همه دعوت میکنم ایده هاشونو بیان کنن :nerd:

دیدگاه

اولا یه مطلبو من به همه بگم این که من استاد الکترونیک نیستم و الکترونیکم در حد متوسط بلدم شاید بعضیا فک کنن که این تاپیکو برای اینکه خودمو بزرگ کردم زدم یا میخوام خودمو بالا ببرم یا به بقیه بگم مثلا منم خیلی میدونم و تاپیک اموزشی میزنم و...
                            صحبتم با اون عزیزیه که پی ام داده ,من نه استادم نه حرفه ایم نه میخوام خودمو بزرگ کنم نه به رخ بکشم و... من فقط هدفم همکاری و کمکه, میگردم دنبال مدارای خوب و اونارو نسبت به نیازم تغییر میدم نه طراحم نه طرحارو خودم ساختم و ... کوچیک همهتونم هستم ذره ایم چشم داشت ندارم این تاپیکم زدم که مدارایی که گیر میارم رو با هم روشون کار کنیم و تغییر بدیم هیچ کدومم طرح خودم نیست مدارای اینو و اونو استفاده میکنم و میزارم و اگه با کسی بد حرف زدم یا باعث شدم فک کنه میخوام خودمو بزرگ کنم و... مطمعن باشه که قصدم این نبوده و کوچیک همه هستم و اینجا همه استاده منن
                            با تشکر

دیدگاه

دستگاه یه منبع تغذیه هست (قابلیت محدود کردن جریان و ولتاژ) یعنی قلب دستگاه یه منیع تغذیهست
                              این منبع تغذیه دیجیتاله یعنی مثلا با کیپد عددو وارد میکنیم و میکرو ولتاژ خروجی رو تنظیم میکنه
                              تا اینجاش منبع تغذیه بود
                              تو قسمت خروجی یه سنسور جریان میزاریم برای سنس جریان و اینکه میکرو باید از یه جایی بدونه جریان کشی چه قدره
                              بعد از این ایسی یه ماسفت میزاریم برای قطع و وصل که باطری که پر شد اتوماتیک قطع کنه
                              از رو جریان کشیده شده میکرو میفهمه باطری پره یا نه اگه جریان در حال کشیده شدن به 3% c رسید یعنی باطری پره و ماسفتو قطع میکنه
                              یه دونه هم از باطری سیگنال میگیریم برای سنجش ولتاژ باطری که اولا از حد مجاز بیشتر نشه و همچنین اگه باطری ولتاژش کم شد دوباره ماسفتو وصل کنه و باطری شارژ شه یعنی همیشه باطری رو رو 100% نگه داره

این کلیات مدار بود
                              میتونیم به این مدار سنس دما هم اضافه کنیم که ددمای باطری و هیتسینگارو چک کنه و اگه زیاد شد مدارو قطع کنه
                              میشه هر لحظه ولتاژ و جریان رو چک کنه و نمونه بر داره و بعد که باطری پر شد نمودار شارژ رو برامون رسم کنه
                              میشه بالانسر اضافه کرد به مدار تا مثلا 4 تا باطری رو همزمان شارژ کنه
                              میشه تایمر و ساعت بهش اضافه کرد که مدت زمان شارژ رو بهمون بده یا تایم بزاریم که مثلا 2 ساعت شارژ کن یا مثلا هر 5 دقیقه 5 دقیقه شارژ کن
                              و...
                              این 4 حط آخرت اگه عملی شه بنظرم دستگاه صنعتی با حالی در بیاد ! فقط چه جوری میخواد نمودار شارژ رو رسم کنه ؟ باید lcd گرافیکی چیزی باشه ؟

من نظرم اینه که اول کاآمد دوم ساده و ارزون سوم قابلت ها قوی ! یعنی با یک چیز کم خرج , قابلیت های زیادی در این حال با کار آمد بشه بیرون داد ! مثلا با یک lcd 2*8 تایمر و ساعت روش بشه گذاشت , مقدار دما در هر لحظه رو نمایش بده یا مقدار شارژ باطری رو به درصد نمایش بده ! اینا نظرات من بود , البته خودم بعضی قسمتاشو بلد نیستم و علاقه مندم که یاد بگکیرم مخصوصا اون قسمتی که با کیپد عدد رو وارد کنیم و منبع ولتاژ رو تنظیم کنه ! حتی ولتاژ های اعشاری , چون کاربرد های دیگه ای هم میشه برای پیدا کرد .

ممنون
                              این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

این 4 حط آخرت اگه عملی شه بنظرم دستگاه صنعتی با حالی در بیاد ! فقط چه جوری میخواد نمودار شارژ رو رسم کنه ؟ باید lcd گرافیکی چیزی باشه ؟

من نظرم اینه که اول کاآمد دوم ساده و ارزون سوم قابلت ها قوی ! یعنی با یک چیز کم خرج , قابلیت های زیادی در این حال با کار آمد بشه بیرون داد ! مثلا با یک lcd 2*8 تایمر و ساعت روش بشه گذاشت , مقدار دما در هر لحظه رو نمایش بده یا مقدار شارژ باطری رو به درصد نمایش بده ! اینا نظرات من بود , البته خودم بعضی قسمتاشو بلد نیستم و علاقه مندم که یاد بگکیرم مخصوصا اون قسمتی که با کیپد عدد رو وارد کنیم و منبع ولتاژ رو تنظیم کنه ! حتی ولتاژ های اعشاری , چون کاربرد های دیگه ای هم میشه برای پیدا کرد .

ممنون
                                عملی شدنو میشه ولی کار میبره
                                اره دیگه ال سیدی گرافیکی میزاریم برا نمودار
                                اول کاآمد دوم ساده و ارزون سوم قابلت ها قوی خوب این میشه یه شارژر صنعتی تموم شه میشه بره رو خط تولید

اضافه شده در تاریخ :
                                طرح انالوگ 80% تکمیل شده به پست شماره 4 (پاسخ شماره 3 ) اضافه شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X