اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره باتری و شارژ آن + ساخت شارژر فول حرفه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره باتری و شارژ آن + ساخت شارژر فول حرفه ای

نوشته اصلی توسط armin_gera
    طراح میگه بهتره اون مقاومت شنت اوله مدار باشه ولی من میگم باید تو خروجی باشه که جریان خروجی رو بسنجه ولی طراح میگه نه , هنوزم جواب ایمیلمو نداده ولی فک میکنم تو خروجی باشه بهنره

چند تا سوال :

1. این مدار میتونه مثلا 4 تا باطری لیتیم آیون قلمی که به هم سری شدند رو شارژ کنه ؟ تست شده ؟

2. تونستین واسش یک قطع کننده موقع شارژ کامل پیدا کنید ؟ واسه lcd چی ؟ میگم یک شماتیک کی که lcd و .. روش باشه تهیه کنید من طراحی میکنم !

3. حدود قیمت این مدار به نظرتون چه قدر شه ؟!

ممنون
    « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi

چند تا سوال :

1. این مدار میتونه مثلا 4 تا باطری لیتیم آیون قلمی که به هم سری شدند رو شارژ کنه ؟ تست شده ؟

2. تونستین واسش یک قطع کننده موقع شارژ کامل پیدا کنید ؟ واسه lcd چی ؟ میگم یک شماتیک کی که lcd و .. روش باشه تهیه کنید من طراحی میکنم !

3. حدود قیمت این مدار به نظرتون چه قدر شه ؟!

ممنون
      امیر جان این پروژه قراره با همکاریه همه بره جلو و من فقط استارتشو زدم خیلی خوشحال میشم شما هم همکاری داشته باشد
      عرضم به حضور برای شارژ چند باطری نیاز به بالانسر هست که یک قسمت پروژه هست و باید روش کار شه
      نه هنوز قطع کن پیدا نکردم ولی با یک اپمپ راحت میشه مدار قطع کن ساخت
      lcd میتونه 16*2 گرافیمی باشه و با میکرو درایو شه
      همونطور که گفتم اینا قسمتای مختلف پروژه هستن و باید روشون کار شه منم یه کم مشغول امتحانا هستم و الا خودم تاپیکو کم کم جلو میبردم
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

امیر جان این پروژه قراره با همکاریه همه بره جلو و من فقط استارتشو زدم خیلی خوشحال میشم شما هم همکاری داشته باشد
        عرضم به حضور برای شارژ چند باطری نیاز به بالانسر هست که یک قسمت پروژه هست و باید روش کار شه
        نه هنوز قطع کن پیدا نکردم ولی با یک اپمپ راحت میشه مدار قطع کن ساخت
        lcd میتونه 16*2 گرافیمی باشه و با میکرو درایو شه
        همونطور که گفتم اینا قسمتای مختلف پروژه هستن و باید روشون کار شه منم یه کم مشغول امتحانا هستم و الا خودم تاپیکو کم کم جلو میبردم
        من در زمینه ای که اطلاع داشته باشم حتما کمک میکنم , مثلا طراحیش با من , در مورد lcd هم اگر قراره ولتاژ و جریان نشون بده من ممکنه مداری در این مورد بتونم پیدا کنم ! به هر حال استقبال یکم اینجا کمه ! بازم هر چند وقتی تاپیک پ شه هم غنیمته , اما اگر این پروژه سر جمه شه و خیلی شیک و رسمی در غالب یک pdf توضیحات و طراجی پشت برد و .. بشه جمع کرد استقبال خیلی زیادی فکر کنم داشته باشه ! چون یکی از دغدغه های کسایی که رباتیک کار میکنند شارژ باطری هاشونه که باید برن یک شارژری ( که اسمو یادم رفته ) که قیمتش هم نظدیکه 200 تومن هست بخرن که نمیسرفه !
        در کل کمک من در همین قدره فعلا , شاید بعدا که به قسمت های خوب بریسیم بتونم بیشتر کمک کنم , بازم میگم همین که تاپیکو چند روزی یک بار پ شه هم غنیمته !
        « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
        این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

بروبچ کسی قدمی برداشته؟یا همه مشغول امتحاناتین؟
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

بروبچ کسی قدمی برداشته؟یا همه مشغول امتحاناتین؟
            من یکی که خیلی دوست دارم تو این پروژه همکاری کنم ، انشاالله اگر خدمت بزاره ؛ من هم میام تو بحث ها ...
            - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
            ارتباط با من : ir02x6
            طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

آرمین جان من هنوز وقت نکردم درست تاپیکتو بخونم. بعد از امتحانا مدار شارژر یونیورسال باتری سرب اسیدی با من قابلیت شارژ باتری 4 ولت 6ولت 12ولت و 24 ولت با قابلیت انتخاب جریان شارژ. خیالت راحت باتری اسیدی خوراک خودمه. :mrgreen:
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ir02x6
                من یکی که خیلی دوست دارم تو این پروژه همکاری کنم ، انشاالله اگر خدمت بزاره ؛ من هم میام تو بحث ها ...
                وحید جان بیای که مهشر میشه ) من و هم خیلیا الان مشغول امتحانا هستن و الا الان پروژه دیگه داشت کم کم تموم میشد
                میخوام ایشالاه یه چیزه تاپ بشه در حد تجاری! مثل اون lc متر

اضافه شده در تاریخ :
                نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                آرمین جان من هنوز وقت نکردم درست تاپیکتو بخونم. بعد از امتحانا مدار شارژر یونیورسال باتری سرب اسیدی با من قابلیت شارژ باتری 4 ولت 6ولت 12ولت و 24 ولت با قابلیت انتخاب جریان شارژ. خیالت راحت باتری اسیدی خوراک خودمه. :mrgreen:
                اره محسن این امتحانا خیلی دست و پامونو بسته ایشالاه تموم که شد حلش میکنیم این شارژرو چون با میکرو قراره ساخته بشه سازگار با تمام باطری ها میشه و تو برنامه همه باطری هارو لحاظ میکنیم )

دیدگاه

سلام آرمین جان.
                  جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم.
                  اینباکست رو خالی کن باهات حرف دارم.
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

دوستان و به خصوص استارتر محترم،ضمن خسته نباشید و عرض تشکر بایت تاپیک خوبتون باید نقدی بکنم. یکی اینکه خواهشا کاربرا پستهای غیرضروری ندن تا الکی صفحات زیاد بشه و دوم اینکه راجع به شارژرهای جریان بالا بحث کنید.الان اینها در حد آداپتورهای معمول هستن البته من کامل ندیدم همه پستها رو ولی به چشمم نخورد.اگر اشتباه می کنم لینک بدین ممنون میشم.
                    جانم به فدای ائمه اطهار
                    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                      دوستان و به خصوص استارتر محترم،ضمن خسته نباشید و عرض تشکر بایت تاپیک خوبتون باید نقدی بکنم. یکی اینکه خواهشا کاربرا پستهای غیرضروری ندن تا الکی صفحات زیاد بشه و دوم اینکه راجع به شارژرهای جریان بالا بحث کنید.الان اینها در حد آداپتورهای معمول هستن البته من کامل ندیدم همه پستها رو ولی به چشمم نخورد.اگر اشتباه می کنم لینک بدین ممنون میشم.
                      ممنون تاپیک خودتونه
                      والا احمد جان شارژرای جریان بالا نیاز مند یه مدار سویچینک متغیر هستن که متاصفانه من همچین چیزی تو نت پیدا نکردم!
                      اگه شما مدار سویچینگی داری که متغیر باشه مثلا با ایسی sg3525 خلاصه متغیر باشه و بشه با میکرو فیدبکشو تغییر داد معرفی کن
                      من چون همچین مداری ندارم نرفتم سراغ جریان بالا اگه یه مدار سویچینگ متغیر باشه رو اون کار میکنیم
                      0-30 ولت 200 وات خوبه
                      30 ولتو برا باطری های 24 ولتی گفتم رنجمون میشه باطری های 1.2 تا 24 ولت

دیدگاه

ممنون تاپیک خودتونه
                        والا احمد جان شارژرای جریان بالا نیاز مند یه مدار سویچینک متغیر هستن که متاصفانه من همچین چیزی تو نت پیدا نکردم!
                        اگه شما مدار سویچینگی داری که متغیر باشه مثلا با ایسی sg3525 خلاصه متغیر باشه و بشه با میکرو فیدبکشو تغییر داد معرفی کن
                        من چون همچین مداری ندارم نرفتم سراغ جریان بالا اگه یه مدار سویچینگ متغیر باشه رو اون کار میکنیم
                        0-30 ولت 200 وات خوبه
                        30 ولتو برا باطری های 24 ولتی گفتم رنجمون میشه باطری های 1.2 تا 24 ولت
                        سوییچینگش با من .
                        راحته . فقط برای تغییر اون با میکرو فکر خاصی ندارم.(روش فکر میکنم)
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
                          سوییچینگش با من .
                          راحته . فقط برای تغییر اون با میکرو فکر خاصی ندارم.(روش فکر میکنم)
                          چه مداری مد نظرته؟ معرفی کن روش کار کنیم
                          باید فیدبک و... ش دقیق باشه و تحت جریان افت نکنه
                          با اپمپ و pwm میشه فیدبکشو کنترل کرد

دیدگاه

قلب مدار 494 هست.
                            با ترانس و ترانس پالس پاور کامپیوتر
                            فیدبکش دقیقا یادم نیست فکر کنم با مقاومته
                            سوییچش IRF740
                            فقط یه مقدار تغییر توی فیدبک و ترانس نیاز داره.
                            مدارش رو تو یه فروم لهستانی دیدم که جواب گرفته بودن.
                            الکترونیک قدرت
                            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام دوستان گرامی 3 تا باتری تو وسایلام پیدا کردم و میخوام جریان اون رو بر حسب ماه بدونم باطری ها هم باطری li ionموبایل هست و ظرفیت اون ها متفاوته و از اونجایی که اگه باطری ها رو سری کنی فقط ولتاژ بالا میره و جریان ثابت میمونه خواستم بدونم برای محاسبه جریان باید چیکار کنم
                              جریان باطری ها :870m-1100m-900m

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin00
                                سلام دوستان گرامی 3 تا باتری تو وسایلام پیدا کردم و میخوام جریان اون رو بر حسب ماه بدونم باطری ها هم باطری li ionموبایل هست و ظرفیت اون ها متفاوته و از اونجایی که اگه باطری ها رو سری کنی فقط ولتاژ بالا میره و جریان ثابت میمونه خواستم بدونم برای محاسبه جریان باید چیکار کنم
                                جریان باطری ها :870m-1100m-900m
                                مبین ظرفیت باطریت همونیه که روش نوشته
                                مثلا اون 1100m یعنی 1100mAh
                                یعنی اگه از اون باطری 1.1 امپر بکشی یک ساعته تموم میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X