اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزینی رله؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : جایگزینی رله؟

در مورد اشمیت تریگر حتما لازم هستش شما در تمام کنترلر هایی که مثلا برای ست کردن دمای یک محیط بر روی یک عدد خاص هم استفاده می کنید اشمیت تریگر رو دارید و با تغییر دمای 3-4 درجه اصلا اشخاص داخل محیط متوجه تغییر دما نخواهند شد در مورد سنسور دما شما که خودش خطای چند درجه داره جدا از بحث ها دیگه ...
    برای تست کردن مدارتون ابتدا سنسور رو بردارین و خروجی رله رو هم جدا کنید و با تغییر ولتاژ ورودی از صحت عملکرد مدار تون مطمعن بشید اگر مدار واسط درست بود سنسور رو جایگزین ورودی کرده و تست نمایید
    التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
      :eek:
      سلام دوست عزیز
      اقا مداری که شما گفتید رو بستم ولی بازم رله میلرزونه چند ثانیه تا وصل یا قطع بشه، یه خازن 1000میکرو بین بیس و زمین گذاشتم لرزشش خیلی کم شد ولی بازم یه ذره لرزش داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط H.S.
        سلام دوست عزیز
        اقا مداری که شما گفتید رو بستم ولی بازم رله میلرزونه چند ثانیه تا وصل یا قطع بشه، یه خازن 1000میکرو بین بیس و زمین گذاشتم لرزشش خیلی کم شد ولی بازم یه ذره لرزش داره.
        سلام
        من قبلاً در این مورد به شما عرض کردم..
        وقتی دما رو روی یک نقطه تنظیم می کنید، نتیجه میشه همین! چون سنسور مرتباً دماش حول نقطه ی مورد نظر بالا و پایین میره و باعث قطع و وصل سریع رله میشه.
        بهتون هم عرض کردم چون شما اصرار داشتید که روی یک نقطه تنظیم بشه، من این مدار رو براتون طراحی کردم. وگرنه همون طور که از ابتدا گفتم برای رفع این مشکل باید مدار تریگر اشمیت طراحی بشه تا دما بین دو نقطه نوسان داشته باشه.
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

سلام و عرض خسته نباشید. واسه رله مدار های زیادی داخل انجمن وجود داره ولی اینکه مداری که جایگزین رله دوکنتاکت باشه وجود نداره!!!دوستان اگه مدار یا قطعه ای مد نظرشون هست رو معرفیی کنن؟؟؟؟ :job: :job:
          طرز ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺲ ، ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ...! ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺷﯿﮏ، ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ، ﺁﺭﺯﻭﯾﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﻤﯿﺪﻩ.. یکی دیگه به خودش نمیرسه... ﯾﮑﯽ مدام ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﺪﻩ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺵ، عکس ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ ﻧﻤﯿﮕﯿﺮﻩ...! یکی محبت نمی کنه ...! یکی دیگه محبت نميپذيره ...! و.....
          اینگونه است که ﺍﮐﺜﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ در ٣٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ ٨٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﻓﻦ میشوند...! پائولو كوئيلو
          متني که برنده ی بهترین جایزه سال شد...

دیدگاه

دقیقا چی می خواید می شه بیشتر توضیح بدید
            التماس دعا

دیدگاه

سلام ببخشید جوابم دیر شد! از رله های دو کانتکت واسه قطع و وصل خازن استفاده می کنم به این صورت که تو یه حالت خازن شارژ میشه تو حالت دیگه خازن دشارژ( مصرف) میشه! خوبیه این رله(دو کنتاکت) اینه که به محض قطع شارژ مسیر دشارژ آنی وصل میشه!! ولی بخاطر اینکه به سوییچ فرکانس بالا نیاز دارم رله جواب گوی کار من نیست!!! بخاطر همین می خواستم از مدار جایگزین رله دو کنتاکت استفاده کنم؟؟ :redface: :redface:
              طرز ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺲ ، ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ...! ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺷﯿﮏ، ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ، ﺁﺭﺯﻭﯾﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﻤﯿﺪﻩ.. یکی دیگه به خودش نمیرسه... ﯾﮑﯽ مدام ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﺪﻩ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺵ، عکس ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ ﻧﻤﯿﮕﯿﺮﻩ...! یکی محبت نمی کنه ...! یکی دیگه محبت نميپذيره ...! و.....
              اینگونه است که ﺍﮐﺜﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ در ٣٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ ٨٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﻓﻦ میشوند...! پائولو كوئيلو

دیدگاه

G3VM-62J1

Mosfet Relay Designed ,Switching Minute Signals - Analog Signals Has 2 Channel, Load Volt: 60V , 400mA

این رو جوان داره بدردتون نمی خوره؟
                التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                  G3VM-62J1

Mosfet Relay Designed ,Switching Minute Signals - Analog Signals Has 2 Channel, Load Volt: 60V , 400mA

این رو جوان داره بدردتون نمی خوره؟
                  این عالیه واسه کارم! واسه افزایش جریان خروجی بنظرت می تونم از ترانزیستور دارلینگتن استفاده کنم؟؟
                  قیمتش که خیلی سرسام آوره¡!!!!!!!!

دیدگاه

من هنوز نمی دونم تو چه ولتاژ و جریانی می خواید کار کنید اما انالوگ سوییچ ها هم هستند که قیمت کمتری دارند

دارلینگتون کردن فکر نکنم بشه البته اگه نسبت به مدارتون شناخت بیشتری داشته باشم شاید بتونم بگم چیکار کنید اما در حالت کلی اینها می تونند جای رله رو بگیرند
                    التماس دعا

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                      ببینید دوستان ، منبع تغذیم 12 ولت
                      این مدار مشکلش اینه که :
                      خروجی اپ امپ سریع تغییر نمیکنه و به تبع اون جریان ترانزیستور تدریجی زیاد میشه و از طرفی رله هم حالت سلفی بودنش ، از طرفیم سنسور ال ام 35 یک دو دهم درجه پرش داره ،ایناس که باعث میشه رله درست عمل نمیکنه و میلرزونه.

دیدگاه

همه این ها که گفتی تاثیری نداره جز همون تغییر خود سنسور کلا یک سیستم رو می خوان مدل کنند اگه قسمت مکانیکی داشته باشه دینامیک ... رله مکانیکی هستش و ...
                        فکر کنم اسم تاپیک عوض شده من حواسم نبود
                        شما فقط نیاز به یک اسمیت تریگر داری و یک تغذیه مناسب فکر می کنم ref سنسورت با تغذیه کل مدارت یکی و وقتی رله می خواد وصل بشه تغذیه رو خوب بای پی نکردی و با افت تغذیه مقدار سنسور دوباره عوض می شه ....
                        التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X