اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپلی ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت آمپلی ماسفت

1 نکته: برای بخش پاور از خازنهای مرغوب و با ظرفیت 2000 میکروفاراد به بالا استفاده کن.

موفق باشی
    I Love Music

دیدگاه

آره دوست عزیز چون تغذیم برای آمپلی ضعیفه باید از ظرفیت زیادی خازن استفاده کنم،حدود 100000 میکروفاراد خازن تهییه کردم ولی نمی دونم یکجا برای همه آمپها استفاده کنم یا تغذیه و خازنهای صافی هر آمپی از بقیه جدا باشه؟
      رازي در کار نبود

دیدگاه

شما کلا چندتا آمپلی داری؟
        هر کدوم حده اکثر چقدر جریان میخوان؟
        مشخصات ترانست چی هست؟
        I Love Music

دیدگاه

3 تا برای کانال چپ(یکی برای ووفر یکی برای میدرنج و یکی برای توئیتر) 3 تا برای کانال راست و یه آمپ هم برای ووفر که سیگنال دو تا کانال چپ و راست رو با هم میگیره،جریان هر آمپ رو نمیدونم اما تغذیه 2 تا ترانس دوبل 24 ولت 10 آمپر هستش
          رازي در کار نبود

دیدگاه

نظر من اینه: بخشی از فضای جعبه رو اختصاص بده به مدار پاور و یک چیز خیلی مطمئن و اصولی براش بساز(استفاده از خازن خوب و پل دیود مناسب جریان مصرفی) بعد برای تک تک آمپلیفایر ها برق مورد نیازشون رو بده. توجه داشته باش که ترانس رو ایستاده نزاری بخابونش(سیم پیچ طرف کف جعبه) و حتما یک صفحه آلومینیم به طور سرتاسر جلو ترانس بزار(دیوار بکش) حتما از جعبه فلزی استفاده کن.
            موفق باشی.
            I Love Music

دیدگاه

میشه راجع به صفحه الومینیوم و نحوه قرار دادنش توضیح بدی؟برای چی هست؟کف جعبه بزارم یا دور ترانس؟باید به جایی وصلش کنم؟میشه به عنوان گرماگیر هم ازش استفاده کرد یا نباید هیچ قطعه ای بهش وصل شه؟حقیقتش تو عکسای آمپلیتون این صفحه الومینیومی رو دیدم ولی سر در نیوردم برای چی هست؟
              رازي در کار نبود

دیدگاه

اونو بین ترانس و مداراتت بزار.. برای جلوگیری از تاثیر منفی میدان مغناطیسی ترانس بر روی مدارات.. دور ترانس.. نه.. وصل نکنی بهتره برای آمپلی هیدسینگ تهیه کن.. 1 بار دیگه عکسهارو نگاه کن. دوست عزیز اگه کل مدارها رو روی یک شاسی فلزی نصب کنی حرف نداره. در غیر این صورت از همون جعبه فلزی استفاده کن.
                نوشته اصلی توسط hs67
                میشه راجع به صفحه الومینیوم و نحوه قرار دادنش توضیح بدی؟برای چی هست؟کف جعبه بزارم یا دور ترانس؟باید به جایی وصلش کنم؟میشه به عنوان گرماگیر هم ازش استفاده کرد یا نباید هیچ قطعه ای بهش وصل شه؟حقیقتش تو عکسای آمپلیتون این صفحه الومینیومی رو دیدم ولی سر در نیوردم برای چی هست؟
                I Love Music

دیدگاه

دوستان راجع به پری یه سوال داشتم از این نقشه 6 تا میخوام بسازم که فیبرا و قطعات و ... رو آماده کردم،حالا یه سوال داشتم برای درایو کردن 6 تا از این آمپلی از چه پری استفاده کنم؟آیا برای هر کدوم از یه پری استفاده کنم؟یا یه پری میتونه همرو راه اندازی کنه؟خلاصه اگه توضیحی نصیحتی مدار ترانزیستوری یا آیسی ... دارین لطفا دریغ نکنین،ممنونم
                  یه سری آیسی هم گیر آوردم که میخوام اونا رو هم امتحان کنم مثل TDA1524 ولی اگه دوستان نظر بهتری دارن حتما مطرح کنن،متشکرم
                  http://www.diyaudiotr.com/resim/proje/mos300_6/sema.gif
                  یه سوال دیگه اگه ترانزیستورای BD139 و BD140 رو با TIP41و TIP42 عوض کنم بهتر نیست؟یا ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
                  رازي در کار نبود

دیدگاه

از یه پری برا 6 تا کمه برا هر دو تا میشه چون اگه بیشتر بشه ممکن افت ولتاژ تو خروجی پری بوجود بیاد

دیدگاه

امروز TDA 1524 رو امتحان کردم و بهش یه نه بزرگ گفتم نویز زیادی داشت حتی زمانی که ورودی نداشت به صرف زیاد کردن ولومهای باس و تریبل نویز مدار بیشتر میشد در ضمن وقتی باس و تریبل رو تا قسمتای آخر میبردم صدا خراب میشد بنظرم مناسب نبود شاید مجبور شم از مدارات ترانزیستوری استفاده کنم...
                      رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام آقا برادر ما این 300 وات ماسفت رو ساختیم و بدون ورودی وصل کردیم به برق یه هوم توبلندگوها داشت و بلندگوی فیلوی نازنینم رو هم فرستاد اون دنیا،خلاصه کار نکرد یه چند بارم اتصالات رو چک کردم و لحیما رو محکم کردم تغذیه رو بررسی کردم و... اما جواب نداد این مشکل به چی میتونه مربوط باشه؟
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                          سلام آقا برادر ما این 300 وات ماسفت رو ساختیم و بدون ورودی وصل کردیم به برق یه هوم توبلندگوها داشت و بلندگوی فیلوی نازنینم رو هم فرستاد اون دنیا،خلاصه کار نکرد یه چند بارم اتصالات رو چک کردم و لحیما رو محکم کردم تغذیه رو بررسی کردم و... اما جواب نداد این مشکل به چی میتونه مربوط باشه؟
                          سلام
                          ببین رفیق از من به تو نصیحت اول یه بلندگوی معمولی حالا 1 وات هم شد اشکال نداره بزن ببین صداش در میاد یا نه بعد برو بلندگوهای دیگه رو بزن :agree:
                          ماسفتا رو درست وصل کردی ؟ منظورم پایه هاشه !!!
                          یه بار دیگه مدارت رو چک کن ببین درسته یا نه
                          از تغذیه مطمئنّی ؟؟
                          ولی من احتمال میدم ماسفتا رو خوب وصل نکردی ینی پایه هاش رو اشتباه زدی
                          حالا ماسفتای خودش رو زدی ؟؟؟
                          AV Maziton 100
                          Render By Artlantis Studio
                          [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

irfp240 و irfp9240 استفاده کردم اصلیاش گیر نمیاد ولی نقشه و توضیحات رو از diyaudiotor گرفتم
                            رازي در کار نبود

دیدگاه

آمپلی که هنوز نفهمیدم مشکلش چیه،اما یه تن کنترل با 4558 و یکی دیگه با TA7630 امتحان کردم بدک نبودند بنظرم 7630 بهتر بود عکساشونو اگه بتونم بزودی میزارم
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام دوستان یه سوال مهم از کجا میتونیم تشخیص بدیم که یه ماسفت سوخته یا سالمه؟
                                رازي در کار نبود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X