اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپلی ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت آمپلی ماسفت

یا اگه دوستان درایور بهتری برای این مدار(240 و 924)سراغ دارن لطفا برام بزارن،ممنون
    رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
      با سلام خدمت همه دوستان آقا بالاخره این آمپلی ماسفت 300 وات هم راه افتاد و مشکل هوم هم خدا رو شکر حل شد،دوستان این مدار برای کارائی بهتر نیاز به تنظیمات و کالیبره کردن داره؟اگه این طوره چکار باید بکنم؟راهنمایی می کنید؟
      سلام و تبریک :rolleyes:

آقا مشکلش چی بود بگو ما هم بدونیم دیگه خصیص
      کیفیتش چطوره ؟ با تغذیه چند ولت راش انداختی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      AV Maziton 100
      Render By Artlantis Studio
      [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام مازیار جان با دوبل 24 راش انداختم،مشکل اینجا بود که PCB که تو سایت DIYAUDIOTOR بود برای ترانزیستورای اصلیش بود که کمیاب و گرونن ولی ما که از 240 و 9240 استفاده می کنیم باید جای سورس و درین ماسفتا رو برعکس کنیم،فکر می کنم برای ساب خوب باشه ولی تو صداهای زیر و کم یه حالت لرزش پیدا میکنه،شما هم اگه خواستی راش بندازی حتما جای سورس و درین رو تو فیبر جابجا در نظر بگیر،یه آمار از خساراتی هم که وارد شد بدم 1 عدد بلندگوی فیلوی 5 اینچ 1 عدد بلندگوی 4 اینچ معمولی 1عدد 240 و 2 عدد 9240 و کلی وقت یه فاتحه برا همشون بخونید،حالا میخوام براش درایور بهتر پیدا کنم شما هم کمکم کنید یا ترانزیستوراش رو تغییر بدم تا تو سیگنالهای ضعیف اعوجاج پیدا نکنه...
        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
          سلام
          ببین رفیق از من به تو نصیحت اول یه بلندگوی معمولی حالا 1 وات هم شد اشکال نداره بزن ببین صداش در میاد یا نه بعد برو بلندگوهای دیگه رو بزن :agree:
          ماسفتا رو درست وصل کردی ؟ منظورم پایه هاشه !!!
          یه بار دیگه مدارت رو چک کن ببین درسته یا نه
          از تغذیه مطمئنّی ؟؟
          ولی من احتمال میدم ماسفتا رو خوب وصل نکردی ینی پایه هاش رو اشتباه زدی
          حالا ماسفتای خودش رو زدی ؟؟؟
          سلام hs عزیز خوبی ؟
          دیدی حالا ؟؟؟!!!!!!!!!!!!! منم که تو پست صفحه 2 گفتم احتمالا ماسفتا رو برعکس زدی !! نگفتم ؟؟

این مشکل که میگی تو صدای کم اعوجاج داره مطمئن باش از همون تغذیه هست چون خداییش براش کمه
          فکر کنم یه ترانس دوبل 45 کافیشه به نظر من درایورش که خیلی خوبه ها نههههههههههههه HS ؟؟؟؟؟ :redface:
          AV Maziton 100
          Render By Artlantis Studio
          [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

مازیار جان بنظرم بسازش راضیت میکنه،کل هزینش اگه سوخت و سوز نداشته باشی حداکثر 10 تومن میشه (بدون ترانس)کیفیتش هم خوبه و قوی هم هست...
            رازي در کار نبود

دیدگاه

منم با 800 واته همین مشکل رو داشتم. پوستم کنده شد تا درستش کردم. امکانات صفر. کمک صفر. دانش منم زیر صفر. دیگه خودتون حساب کنید چی کشیدم من.
              از طرفی 16-17 تا ترانزیستور و هم روی هوا هر لحظه ممکن بود با اون تغذیه خفن بره هوا.
              ولی احتمالاً تغذیه رو بالاتر ببری درست بشه.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

یه چند تا عکس بزارم خدمت دوستان اینا یه بلندگوی چینی و یه توئیتر هست که مال یه پخش سونی بود و از تعمیراتی 2 تومن خریدم،بعدی آمپلی دارلینگتون هست با BDW ها که البته خیلی توفیر نکرد شاید همون TIP ها بهترم بود

رازي در کار نبود

دیدگاه

اینا هم مربوط به کراس اور اکتیوه که عرض کردم

رازي در کار نبود

دیدگاه

اینا هم مربوط به نسخه نهایی آمپلی ماسفت هست که الان در حال کار هستش

رازي در کار نبود

دیدگاه

آقا دومیشم تست شد برای این که با سیگنالای ضعیف کمتر مشکل داشته باشه بجای 556 از 516(دارلینگتون)و بجای 140 و 139 از 161 و 141 استفاده کردم،یکم تاثیر داشت.
                      رازي در کار نبود

دیدگاه

اینم یه PCB اصلاح شده که آقای bad boy زحمتش رو کشیدن
                        http://www.mediafire.com/?np742um9169zjb2
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

یه سوال از خدمت استاد اشک و سایر اساتید اگه تغذیه اون 300 وات ماسفت رو دوبل 70 بدم زیاد نیست؟اشکالی پیش نمیاد؟برای رگولاتور ولتاژ تو این محدوده که توان کافی داشته باشه از چی استفاده کنم؟
                          رازي در کار نبود

دیدگاه

من موفق نشدم نقشه رو کامل ببینم. ولی برای شروع بیشتر از 50 ولت پیشنهاد نمی کنم. 70 ولت برای ماسفتها مهم نیست. مهم طبقه اول درایورته.
                            من با اون دارلینگتون هیچ مشکلی نداشتم. خیلی صدای کامل و خوبی داره. من باهاش یه ووفر 15 اینچ حسابی قلقلک دادم. تمام بتونه های شیشه های کارگاه من رو ریخت. خیلی هم کوچولو در اومد.

خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

استاد اشک میشه بیشتر توضیح بدین در مورد طبقه اول درایور،این مدار که چیزی برای تنظیم نداره،منظورتون اینه که از چه ترانزیستوری استفاده کردیم؟یه مدار دیدم که ترانزیستورهای درایورش هم FET بودن اون خوبه؟میشه توضیح بدین طبقه اول روی چه مواردی تاثیر داره و چطور تشخیص بدیم این طبقه در یک مدار خوب طراحی شده یا نه؟
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام بر دوستان یه سوال همه امپلی درست میکنید ولی برای مدار محافظ از چی استفاده میکنید این خیلی مهمه که وقتی امپلی زیر بار رفت اگه اتصال کوتاهی پیش اومد ترانزیستورها به باد فنا نرن یا ترانزیستورها سوختن فاتحه باندا خونده نشه تو فکر اونجا هم هسیتد اگه مداری در این رابطه دارید بزارید ما هم استفاده کنیم چون کسی در این رابطه حرفی نمیزنه فقط یه تاپیک کوچولو که فراموش شده به نظر من اگه کسی مداری در این رابطه داره بزاره و راجع به اون توضیحاتی بده تا همه استفاده بکنیم تازه فقط مدار محافظ نیست خوده بحث تغذیه هم خیلی مهمه که باید راجع به اون بحث بشه البته ببخشید از این حرفا قصد ناراحت کردن کسی رو ندارم فقط یه پیشنهاده :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X