اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش در مورد ساب برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پرسش در مورد ساب برای ماشین

نوشته اصلی توسط b e h n a m
    چون میگی پولش برات مهمه من میگم کم کم جم کن سیستم رو.

اولش هم از پخش شروع کن.

تو ماشین پخشی که تصویر بده معدوده البته جنس خوب. چینیا همشون تصویری هستن.
    قیمت این پخش ها اگه جنس خوب بتونی پیدا کنی حداقل 450 دست دومشه!!!

نه اگه میخوای یکم از کیفیت بگزری میتونی با 300-400 تومن یه پخش چینی بخری که اتفاقا همهی فرمت های تصویری هم ساپورت میکنن.

توصیه اول: اگه نمیخوای پولش به 2-3 تومن برسه تصویر رو بیخیال.

در مورد صندوق عقب.

اگه رو تاقچه یه ساب 1000 وات واقعی هم ببندی نمیتونه صدایی که یه ساب 100 وات تو باکس میده رو ایجاد کنه. البته تو فرکانس های پایین که میشه همون صدای خیلی بمب که گفتی. 50-50 هعم صدا رو میده تو ماشین و بیرون ماشین که با این اوصاف که اقا پلیسه بیداره تو کمتر از 1 ماه سیستمت رو از دست میدی (بگیرن مصادره میکنن)

توصیه دوم: یه ساب 3010 بگیر که کیفیتش هم خوبه و بیس نرمی داره و با یک باکس مهندسی شده (نه از ایننایی که تو بازار موجوده) بزار تو یه گوشه صندوق.

برای استیج جلو (همون باندای جلو) میتونی از کواکسیال های 10 سانتی استفاده کنی.

اگه موافقید اول پخش رو اوکی کن بعد برو سراغ بقیه. چون اگه پخش خوب نداشته باشی سورس خوب نداری.
    سورس خوب نداشته باشی نمیتونی باند و سابی که دوست داری رو انتخاب کنی.

هزینه ای که میتونی برای پخش بکنی رو بگو تا ببینیم چی مناسب کارت هست.

دست دوم باشه عیب نداره؟
    :-O :-O :-O
    چ خبره؟
    من یه سونی MEX-DV1600U پارسال خریدم نو 250
    عمرا سمت مارشال پارشال و اینا نمیرم
    اینقدر کشیدم ازشون که نگو
    میشه یه مدل پایونیر بگین من قیمت دبی رو بگیرم ببینم اونجا چنده؟

آخه LCD رو چیکار کنم پس تصویر رو بیخیال شدم؟
    بعد دست دوم هم نمیخوام
    من این پخش رو بخرم تا سال دیگه هیچی نمیتونم بخرم :cry:

یکم در مورد بلندگوهای جلو بیشتر توضیح میدین؟
    رفتم نگاه کردم؛ الان بلندگوی موج نیکان روشه!!! که حتی آهنرباش در مرکز نیست و یه وریه!
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

برا پخش اگه میتونی قیمت 5450 و 8450 رو بگیر اینا تصویری نیستن
      برا باندای جلو هم هر چی بزاری اخر سر اون صدایی که فکر میکنی رو بهت نمیده فقط کیفیت صدا بهتر میشه باند جلو رو بیخیال شو اینطور که میگی ساب هم نمیخواد بزاری فعلا پخش بخر بعدا هم دو جفت باند و یه امپلی بخر کافیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
        برا پخش اگه میتونی قیمت 5450 و 8450 رو بگیر اینا تصویری نیستن
        برا باندای جلو هم هر چی بزاری اخر سر اون صدایی که فکر میکنی رو بهت نمیده فقط کیفیت صدا بهتر میشه باند جلو رو بیخیال شو اینطور که میگی ساب هم نمیخواد بزاری فعلا پخش بخر بعدا هم دو جفت باند و یه امپلی بخر کافیه
        چشم میپرسم اگه طرف جواب داد همینجا میذارم نظر بدین

حالا جلو رو میذارم واسه آخرین مرحله

چاره ای جز همین ندارم ظاهرا :sad:
        اول پخش بخرم
        بعد باند
        بعد آمپ
        بعد ساب
        بعد...
        اوووو سیستم کاملش به نوه ام میرسه! :-((
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

راستی اقا مسعود من یادم رفت بگم 8450 بلوتوس میخره و ممکنه قیمتش بالاتر باشه شما قیمت 7450 رو بگیر بلوتوس نمیخوره ارزونتره دوتاش هم یک شکلن فقط فرقشون تو بلوتوسشونه

دیدگاه

نه بابا به نوه ات نمیرسه :nice:

نظر من اینه:

یا پخش قدیمی پایونییر که اونم دست دومش نیست.

یا یه پخش از برند الپاین

یا بهترین گزینه برای شما کنوود 7016 که تو بازار الان بهترین پخش هست نسبت به قیمتش.

از الان میگاااا نگی نگفتی :

اگه پایونییر تازه بخری احتمال اینکه صداش اذیتت کنه هست.
            چون سریای جدید صداش واقعا افتضاحه! واقعا ! (صدای ریزش کثیف میره رو مخ ادم)

من خودم یک ماه پیش یه پخش دست دوم پایونییر گرفتم قیمت تموم شدش شد برام 550 !

تازه پخش مال 10 سال پیشه :agree:

اینو گفتم نری سراغ پخش اکبند پایونییر

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مصطفی جان برای استیج جلو هم خیلی کارا میشه کرد که صدا حجمش زیاد بشه ولی خوب یکم سخته خیلی از روش هاش. (کیک پنل و ...)

راحت ترین روشش اینه که یه کامپوننت قوی (مینیمم 80 ار ام اس) بزاری تو جا فابریکش البته با یکم برش کاری بعد تیوترش رو هم بیای بالا ببندی.
            یکی از دوستان اینکارو کرده بود صداش زیاد شده بود ولی کیفیت نداشت زیاد. (چون اصول رو رعایت نکرده بود)
            زکات علم نشر آن است
            بیشتر با من اشنا بشین :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

ای بابا باز دست دوم از کجا گیر بیارم حالا؟

اون سونی که گفتم پارسال خریدم
              خیی ازش راضیم هاااا
              ولی نمیدونم چرا میگن سونی نخرین!

دیدگاه

اره بهنام جان برا باندای جلو میشه همه کار کرد ولی به نظر من اخر سر بدرد نمیخوره اونطوری که میخوای نمیشه همون باندای عقب بهتره :biggrin:
                راستی اقا مسعود با اون پخشه سونی هم میتونی سیستم ببندی از لحاظ خروجی برا سیستم هم مشکلی نداره میتونی ساب هم باهاش کنترل کنی چون تو pre-out خروجی ساب ووفر هم داره اکولایزرش هم 7 بانده هست میشه باهاش سیستم خوبی بست بنظرم با این پخشی که داری برو سراغ باند و امپلی و سیستمت رو کامل کن

دیدگاه

اره بهنام جان برا باندای جلو میشه همه کار کرد ولی به نظر من اخر سر بدرد نمیخوره اونطوری که میخوای نمیشه همون باندای عقب بهتره :biggrin:
                  راستی اقا مسعود با اون پخشه سونی هم میتونی سیستم ببندی از لحاظ خروجی برا سیستم هم مشکلی نداره میتونی ساب هم باهاش کنترل کنی چون تو pre-out خروجی ساب ووفر هم داره اکولایزرش هم 7 بانده هست میشه باهاش سیستم خوبی بست بنظرم با این پخشی که داری برو سراغ باند و امپلی و سیستمت رو کامل کن
                  واسه داداشم خریدم آخه :sad:
                  رو ماشین اونه
                  آمپ و باند رو هم داد بیرون بستن واسش!

میگین پایونیر جدیداش به درد نمیخوره
                  میگم خب چرا از سونی و اینا نخرم؟ چون این سونی رو من استفاده کردم راضی هم هستم

دیدگاه

پس هیچ دیگه باید اول بری پخش بخری :biggrin:
                    چرا سونی هم جواب میده خیلی از سیستمیا با پخشای سونی جی وی سی و یا کنوود سیستم میبندن ولی پایونیر یه چیز دیگس شرکت پایونیر رو صدا خیلی کار کرده و کیفیت و قدرت خروجی پخشاش از مارکای دیگه بهتره به همین دلیله که میگن پایونیر البته پخشاش خوبن ولی من امپشون رو قبول ندارم پخشای جدید پایونیر هم الان خوبن ولی از اون موقعی که دادن چین میزنه کیفیتشون هم از لحاظ جنس و هم از نظر صدا افت کرده

دیدگاه

پس هیچ دیگه باید اول بری پخش بخری :biggrin:
                      چرا سونی هم جواب میده خیلی از سیستمیا با پخشای سونی جی وی سی و یا کنوود سیستم میبندن ولی پایونیر یه چیز دیگس شرکت پایونیر رو صدا خیلی کار کرده و کیفیت و قدرت خروجی پخشاش از مارکای دیگه بهتره به همین دلیله که میگن پایونیر البته پخشاش خوبن ولی من امپشون رو قبول ندارم پخشای جدید پایونیر هم الان خوبن ولی از اون موقعی که دادن چین میزنه کیفیتشون هم از لحاظ جنس و هم از نظر صدا افت کرده
                      پس اگه ممکنه یه مدل سونی خوب(چون سونی که گفتم خروجی عقبش فقط ساب میده و قابل تغییر نیست) یا یه جی وی سی بهم بگین
                      چون باید زنگ بزنه دبی گرون درمیاد یه جا بپرسه
                      آمپ و ساب رو هم اگه بگین دیگه عالی میشه!(میدونم سقف نداره ولی هر چی میتونین توان رو ببرین بالا؛ حواستون به جیب منم باشه! )
                      مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                        پس اگه ممکنه یه مدل سونی خوب(چون سونی که گفتم خروجی عقبش فقط ساب میده و قابل تغییر نیست) یا یه جی وی سی بهم بگین
                        چون باید زنگ بزنه دبی گرون درمیاد یه جا بپرسه
                        آمپ و ساب رو هم اگه بگین دیگه عالی میشه!(میدونم سقف نداره ولی هر چی میتونین توان رو ببرین بالا؛ حواستون به جیب منم باشه! )
                        مرسی
                        اون خروجی ساب رو میشه تغییر داد پایونیر هم پخش مدل 1450 هم همینطوره ولی بنظرم شما همون پایونیر قیمت بگیر بهتره مارکه دیگه ای نمیخواد بگیری
                        برا امپلی من امپلی کنوود مدل kac-8401 رو پیشنهاد میکنم این امپلی حرف نداره امپ پرقدرتیه حتی ساب 1200 رو هم جواب میده این امپلی قدیمیه ولی هنوز تولید میشه ولی کم هست ازشون الان قیمتش 350 هست ولی بنظرم پول بدی بخری نوه ات هم ازش استفاده میکنه
                        برا ساب کنوود مدل KFC- 3010 رو پیشنهاد میکنم این ساب هم ساب قدیمیه هنوز ازش هست کمیاب نیست تا حالا مشکلی نداشتن از لحاظ سوختگی کوچکترین فرکانسها رو هم نشون میده و ویبره فوق العاده ای داره الان قیمتش 150 هست
                        برا باند هم میتونی یا 6975 پایونیر بخری که الان خیلی قیمتش رفته بالا 400 تومن شده میتونی 718 بگیری که الان شده 280 تومن یا میتونی 6994 پایونیر بگیری که الان 200 تومنه یا 6965 پایونیر که کاملا شبیه 6975 هست ولی قیمتش پاینتره 290 قیمتش از 6975 قدرتش کمتره ولی نه زیاد مثل 6994 هست
                        بنظر من اگه ساب میخوای ببندی یه جفت از این مارک پایونیرایی که معرفی کردم کنارش بزار
                        اگه ساب نمیخوای ببندی یه جفت 718 ببند با یه جفت 6995 یا یکی از اون دو مدله دیگه که معرفی کردم
                        پخش هم یا 5450 بگیر یا 7450 بگیر
                        ای چیزایی که گفتم یه سیستم متعادل وخب هست که الان سیستمیا 80 درصد همین طوری میبندن
                        اگه تهران زندگی میکنید میتونید 20 تا 30 هزار تومن از قیمتایی که دادم ارزونتر بگیرید
                        یه نکته اینکه برا باندا باید مواظب باشی تقلبی بت ندن جای اصل که از این کارا زیاد میکنن ببین رو کارتونشون حتما گارانتی پایونیر و کنوود باشه

دیدگاه

دادا ما برای hq بیشتر داریم نتورک میبندیم سیستم رو. :icon_razz:
                          استیج جلو هم حرف اول رو میزنه تو سیستم hq .
                          اونوقت میگی فرقی نداره؟
                          دست گلت درد نکنه :NO:
                          این سیستمی هم که تو داری معرفی میکنی حرف نداره. عالیه ولی برای spl نه برای hq که این دوستمون هم اول کار گفتن که میخوان سیستمشون کیفیتی باشه نه قدرتی.

پخش سونی هم خوبه. کی گفته بده؟
                          تنها ایرادی که من میتونم برای برند سونی مطرح کنم ولتاژ پایین خروجی های rca هست که اونم زمانی ایراد حساب میشه که بخواین چند تا امپ رو از یک شاخه rca درایو کنین.
                          به عبارتی اگه پخش سونی ببیندی تو اینده اگه خواستی سیستمت رو ارتقا بدی ممکنه به مشکل بخوری!!!

راستی اگه قرار باشه اون سیستمی که مصطفی گفت رو ییندی پخش زیاد مهم نیست چون تو بحث spg کیفیت زیاد مطرح نیست.

در مورد سیستمی که داداش مصطفی گفت من با امپ و سابش موافقم. البته اگه قرار باشه تو اینده برای باندای جلو هم اقدامی صورت بگیره. در غیر این صورت توصیه من شدیدا روی 2 تا امپ هستش که خوب طبعا هزینه هم میره بالاتر.
                          میتونی یه امپ 8501 کینوود بگیری که رو 4 اهم 200 وات یعنی کاملا مچ شده با ساب 3010 و رو 2 اهم 500 وات خروجی میده + یه مپ 2 کانال 525 که اونم 2 تا 80 وات میده برای باندای عقب.

این نتورک هم که دیگه اخر کیفیت هست که قیمت یدونه پروسسورش برابر با 1 ماه درامد من :angry:

عجله نکن بزار سیستم رو تیکه تیکه جمع کن.
                          هر چی پول دیدی اضافه اس رو دستت بده یه باندی چیزی بگیر بنداز رو ماشن.

پیشنهاد برای پخش ( برای سیستم کیفیتی) همچنان کنود 7016
                          زکات علم نشر آن است
                          بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

ببین داداش بهنام بازم عجله کردی
                            اولا که این سیستم که باید ببنده باید رو سمند جواب بده با کومپننت و این جور چیزا نمیشه رو سمند جواب درستی گرفت اگه بخواد خوب جواب بگیره و کیفیت داشته باشه باید دو جفت 6994 ببنده که هم کیفیت داشته یاشه هم قیمتش مناسب باشه و هم قدرت داشته باشه
                            بعدش هم من کی گفتم سونی بده که شما میگی میگم پایونیر بهتر جواب میده رو سیستم از نظر من خیلی ها با مارکای دیگه میبندن و هیچ مشکلی هم نیست
                            بعد چرا 2 تا امپلیش کنه این که نمیخواد یه سیستم حرفه ای ببنده به نظر من یه امپلی کافیه همون 8401 برا ساب 1200 هم خوبه
                            پخش 7016 هم خوبه دیگه هر کی یه نظری داره من 7016 نیوردم قیمتش چنده الان؟

دیدگاه

سلام مجدد.

مصطفی جان من خودمم سمند دارم.
                              پس میدونم برای چه نوع صدایی چه نوع ترکیبی جالبه! (البته تو این ماشین)

اگه قراره spl ببندیم که چرا دیگه 2 جفت 6994؟ فکر هزینش رو کردی؟
                              میشه جا 2 جفت 6994 - 2جفت 6964 بست که هم بیس خوب بده هم کیفیت بهتری بده.

2 جفت 6994 یعنی صدای ریز خالص.

ایشون هم گفتن میخوان سیستم کیفیتی ببندن .

من به شخصه تو سمند بجز ساب با هیچ چیز دیگه ای نتونستم بیس مطلوب بگیرم. یعنی بیس میزنه هااا ولی نمیزنه :mrgreen:

اونی که عقب نشسته دل و رودش میاد بیرون ولی راننده هیچی نمیفهمه!

اگه ایشون عجله داشته باشن فرمایش شما درست. همین ترکیبی که گفتین یکی از بهترین انتخاب هاست ولی اگه نه من باز میگمم سیستم رو تیکه تیکه جمع کنه بهتره.
                              مثل خود من.

اولش رو با یه امپ 5300 پایونییر شروع کردم (اونم دست دوم) بعد 3 ماه کابل و ... گرفتم و بستم رو ماشین.
                              الانم که انصافا هرکی سیستم خواسته ازم گفته یچی میخوم مث سیستم خودت. چون من فقط به کیفیت فکر کردم نه به حجم صدا. حجمش شاید به زور 1.5 برابر حجم صدای فابریک بشه ولی کیفیتی که داره محشره!

من اونموقع باندش رو داشتم که موقع خرید رو ماشین قبلی موجود بود :biggrin:
                              پخش هم اولین پخشی که خریدم یه پخش 30 تومنی مارشال بود که فقط امپی تری میخونه. پخش الانمم 13 باند اکولایزر داره. من اشتباه کردم که پخش رو بعد باند عوض کردم. نمیخوام این دوستمون هم این اشتباه رو مرتکب بشه.

چون وقتی پخش صدای درست تولید نکنه باند هم نمیتونه صدای واقعیش رو نشون ادم بدهو ادم تو خرید اشتباه میکنه.

امپ هم به نظر من Z E N E K هم میشه گرفت که با اینکه چینیه ولی کیفیت عااالی داره.
                              قیمتش هم بسیار بسیار عالی هست. قدرتش هم زیاده (120 وات رو4 اهم) پس روش فشار نمیاد هیچ وقت با باند 80 واتی و میشه یه انتخاب عمری.

مدلش متاستفانه یادم نیست چون با ترکیب 6975 ژاپنی که اونم قبل از گرونی 300 گرفته بودم براش بستم رو 405 که از لحاظ حجم و بیس سیستم من جلوش کم میاره. البته 100% با پخش سری قدیم پایونییر

قیمت 7016 هم مثل سایر وسیله ها شدیدا تو نوسانه. اخرین قیمتی که داشتم برای حدود 1 ماه پیشه که 350 بود با گارانتی معتبر.
                              زکات علم نشر آن است
                              بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

این دقیقا منم @-)
                                یعنی از این گیجتر نمیشدم
                                تو رو خدا
                                نفری یه ساب بگین یه آمپ یه پخش یه باند

فقط یه چیز بگم تو سونی مدل 1606 میشه باس و عقب رو کنترل کرد
                                ولی تو 1600 نمیشه!
                                یعنی تو دفترچه(که واسه دوتاش مشترکه) نوشته ولی تو پخش 1600 منوش وجود نداره :sad:
                                سونی یه وقتایی از این کارا میکنه دیگه oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X