اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش در مورد ساب برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پرسش در مورد ساب برای ماشین

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
    این دقیقا منم @-)
    یعنی از این گیجتر نمیشدم
    تو رو خدا
    نفری یه ساب بگین یه آمپ یه پخش یه باند

فقط یه چیز بگم تو سونی مدل 1606 میشه باس و عقب رو کنترل کرد
    ولی تو 1600 نمیشه!
    یعنی تو دفترچه(که واسه دوتاش مشترکه) نوشته ولی تو پخش 1600 منوش وجود نداره :sad:
    سونی یه وقتایی از این کارا میکنه دیگه oo:
    خوب مسعود جان من چیزایی که تو 5 پست قبل گفتم نظرم اونه چون همشون مارک معتبر هستن درسته گرونن ولی عمری برات کار میدن یه بار برای همیشه همه جزئیات رو هم گفتم دیگه خود دانی که چه کنی
    نظرم اینه که یه جفت 718 بگیری و یه جفت 6994 با یه امپ 8401 صدای خوب و با کیفیتی میده
    اقا بهنام شما از 6964 چه صدایی میخوای بگیری اونا که امپلی نمیخورن بعدش کی گفته 6994 همش تریبله من دو جفتشو بستم روی یه پارس خدا وکیلی چه کیفیتی درسته بیسشون به 718 یا ساب نمیرسه اگه یه سیستم حرفه ای و توپ بخوای دو جفت 6994 و یه ساب 3010 میشه معرکه البته با امپ کنوود

دیدگاه

سلام

من که سابم ترکید چی بخرم؟ میترسم 3010 هم بخرم بترکه . اینم با این وضع قیمتا که آدم بد بخت میشه. :NO:
      دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
        سلام

من که سابم ترکید چی بخرم؟ میترسم 3010 هم بخرم بترکه . اینم با این وضع قیمتا که آدم بد بخت میشه. :NO:
        با این امپلییایی که تو داری باید بری یه ساب 3000 وات بخری
        همون 3010 خوبه زیاد بهش نباید فشار بیاری تا جایی که ساب به خرخر کردن نیفته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
          خوب مسعود جان من چیزایی که تو 5 پست قبل گفتم نظرم اونه چون همشون مارک معتبر هستن درسته گرونن ولی عمری برات کار میدن یه بار برای همیشه همه جزئیات رو هم گفتم دیگه خود دانی که چه کنی
          نظرم اینه که یه جفت 718 بگیری و یه جفت 6994 با یه امپ 8401 صدای خوب و با کیفیتی میده
          اقا بهنام شما از 6964 چه صدایی میخوای بگیری اونا که امپلی نمیخورن بعدش کی گفته 6994 همش تریبله من دو جفتشو بستم روی یه پارس خدا وکیلی چه کیفیتی درسته بیسشون به 718 یا ساب نمیرسه اگه یه سیستم حرفه ای و توپ بخوای دو جفت 6994 و یه ساب 3010 میشه معرکه البته با امپ کنوود
          خیلی خیلی ممنونم
          پس این شد پیشنهاد آقا مصطفی:
          پخش 7450
          یه جفت باند کنوود 718 یا پایونیر 6994
          آمپ کنوود KAC-8401
          ساب کنوود KFC-3010

درسته؟

و اما پیشنهاد بهنام جان:
          پخش کنوود 7016
          یه ساب کنوود 3010
          یه آمپ 8501
          یه آمپ 525
          فقط باندهایی که گفتین رو متوجه نشدم
          یه چیز دیگه هم این که این دوتا آمپی که شما فرمودین من عکسی چیزی ازش تو نت پیدا نکردم

آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم
            پس این شد پیشنهاد آقا مصطفی:
            پخش 7450
            یه جفت باند کنوود 718 یا پایونیر 6994
            آمپ کنوود KAC-8401
            ساب کنوود KFC-3010
            بله درسته
            فقط اگه ساب نخواستی یه جفت 718 و یه جفت 6994 ببند

دیدگاه

نباید فشار بیاری تا جایی که ساب به خرخر کردن نیفته
              اهم.
              من یاد ندارم ساب خر خر کرده باشه . تو مکس لود پر پر میکنه یا تو وضعی که قصد منفجز کزدنشو رو داشته باشی یدونه تق محکم میکوبه و دیکه صداش در نمیاد :biggrin:
              (میدرنج خرخر میکنه!)
              بله درسته
              فقط اگه ساب نخواستی یه جفت 718 و یه جفت 6994 ببند
              برای سیستم کیفیتی از یه سری وسایل استفاده میکنن. مثلا سری کاپا تو اینفینیتی. (مثلا) شما میگی از 2 نوع باند کاملا متفاوت استفاده بشه؟ یه 718 با صدای بازاری و بیس پر و تیوتر های خز + یه 6994 با بیس نرم و متوسط با دقت بالای تیوتر؟ یعنی کلا همدیگرو باطل میکنن دیگه این 2 تا!
              718 با حجم صدای بالاش صدای 6994 رو گم میکنه و 6994 هم با صدای کیفیتیش صدای پر حجم 718 رو! یهنی دقیقا برعکس هم.

مسعود جان سیستمی که من میگم حاصل تجربه hq باز هاست که میشه گفت بهترین کیفیت رو دارن.

سیستمی که اقا مصطفی میگه یه سیستم بازاری هست. یعنی سیستمی که حجم صدای خیلی بالایی داره ولی کیفیت توش زیاد مطرح نیست. این جور سیستم اکثر ادمهایی که برای اولین بار هست سیستم میبندن رو 200% راضی میکنه چون صدای سیستمی که مبنای بستنش کیفیت بوده رو نشنیدن. برای همین بهش مین بازاری چون همهی کوچه بازاریا همچین چیزی میبندن :biggrin: :angry: :angry: :angry:

برای اثبات این قضیه میتونی بری و سایت های خارجی رو بخونی. حتی بگم که اونایی که رو کیفیت زیاد حساس هستن از یدونه ساب استفاده میکنن بجای 2تا که دوستان بهتر میدونن فرق بین 1 ساب و 2 تا ساب رو.

راستی بگو ببینم کیفیت چقدر برات مهمه؟

برای باند هم به نظر من پخش و امپش رو بخر بعد بنداز رو ماشین صدای هر کدوم خوشت اومد بگو ببنده رو ماشین.
              یعنی قبل از خرید صداش رو تست کن. هر ماشین با ماشین دیگه فرق داره شرایط اکوستیکش. مثلا پراید با یه جفت باند فابریک سمند صدای ساب میده تو سمند!!!

باند هم اگه تونستی امپ خوب بگیری برای باند dls 1073 رو پیشنهاد میدم. صداش میشه همون صدای 6975 با بیس مشابه و تیوتر بهتر.
              البته تو سمند نباید از باند انتظار بیس داشته باشی. به نظر من یه جفت کامپوننت ببند که صداش هم خیلی صاف تر و دلنشین تره!

nn20 جان (ببخشید اسمتون رونمیدونم) شما هم اگه مدل امپتون رو بگید میشه بهترین ساب رو بهتون معرفی کرد.
              تو این بازار فعلا بهترین انتخاب برای شما ساب 3012 کنوود هست که صداش مثل جدش یعنی 3010 خودمونه ولی با 2 برابر قدرت یعنی 400 وات ار ام اس. این ساب دو نوع تک کویل با یک کویل 4 اهم و دو کویل با 2 کویل 4 اهم داره. ببین کدوم به کارت میاد همونو بگیر. البته اگه خواستی تک کویل بگیری 3013 هم صدای خیلی دلنشینی داره.
              قیمتش هم زیاد بالاتر نیست.
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

این دوتا آمپی که شما فرمودین من عکسی چیزی ازش تو نت پیدا نکردم
                8501
                http://www.sonicelectronix.com/item_22732_Kenwood-KAC-8105D.html

m525
                http://au.kenwood.com/Car_Entertainment/Previous_Models/KAC-M525

در مورد باند هم باید بگم صدا یه چیزه سلیق ای هست.
                ممکنه یکی از یه صدا خوشش بیاد و اونیکی از یه صدای دیگه!

در مورد باند به نظر من بهتره قبل از خرید تست کنی و ببینی صدای کدوم بهتر به دلت میشینه.
                باندایی هم که من معرفی کردم جزو با کیفیت های بازار هستن که چراغی باشه برای شروع راه!

باز میگم صدای باند رو خودت باید پسند کنی و هر باندی ما بگیم احتمال اینکه صداش راضیت کنه خیلی کمتر از اینه که اگه خودت انتخاب کنی احتمال داره.
                البته ایشالا قراره سالی یه چیزش رو عوض کنی تا به سیستم دلخواه برسی اخر سر. (مثل من :icon_razz
                ادم رو معتاد میکنه. زیاد غرقش بشی پول نمیزاره برات :agree:
                زکات علم نشر آن است
                بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                  8501
                  http://www.sonicelectronix.com/item_22732_Kenwood-KAC-8105D.html

m525
                  http://au.kenwood.com/Car_Entertainment/Previous_Models/KAC-M525

در مورد باند هم باید بگم صدا یه چیزه سلیق ای هست.
                  ممکنه یکی از یه صدا خوشش بیاد و اونیکی از یه صدای دیگه!

در مورد باند به نظر من بهتره قبل از خرید تست کنی و ببینی صدای کدوم بهتر به دلت میشینه.
                  باندایی هم که من معرفی کردم جزو با کیفیت های بازار هستن که چراغی باشه برای شروع راه!

باز میگم صدای باند رو خودت باید پسند کنی و هر باندی ما بگیم احتمال اینکه صداش راضیت کنه خیلی کمتر از اینه که اگه خودت انتخاب کنی احتمال داره.
                  البته ایشالا قراره سالی یه چیزش رو عوض کنی تا به سیستم دلخواه برسی اخر سر. (مثل من :icon_razz
                  ادم رو معتاد میکنه. زیاد غرقش بشی پول نمیزاره برات :agree:

در مورد امپ باند یه نظری هم به امپ 5500 پایونییر بنداز که قدرت و کیفیت خوبی داره. البته قیمتش هم بالاتره!
                  اگه بودجه ات میرسه این بهتر از 525 هست.
                  زکات علم نشر آن است
                  بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

من یاد ندارم ساب خر خر کرده باشه . تو مکس لود پر پر میکنه یا تو وضعی که قصد منفجز کزدنشو رو داشته باشی یدونه تق محکم میکوبه و دیکه صداش در نمیاد :biggrin:

nn20 جان (ببخشید اسمتون رونمیدونم) شما هم اگه مدل امپتون رو بگید میشه بهترین ساب رو بهتون معرفی کرد.
                    تو این بازار فعلا بهترین انتخاب برای شما ساب 3012 کنوود هست که صداش مثل جدش یعنی 3010 خودمونه ولی با 2 برابر قدرت یعنی 400 وات ار ام اس. این ساب دو نوع تک کویل با یک کویل 4 اهم و دو کویل با 2 کویل 4 اهم داره. ببین کدوم به کارت میاد همونو بگیر. البته اگه خواستی تک کویل بگیری 3013 هم صدای خیلی دلنشینی داره.
                    قیمتش هم زیاد بالاتر نیست.
                    ممنون بهنام جان. من این اواخر یه آمپ دیجیتال ساختم (البته آزمایشی بود ودارم یکی دیگه میسازم) و ساب رو برا اون میخوام چون یه ساب چینی داشتم ولی با این آمپه زدم اسپایدرش رو پر پر کردم .ظاهرآ قدرت آمپ براش زیاد بود. امپدانس هم 4 یا 2 اهم فرقی نداره. اگه 2 اهم باشه که میتونم با ولتاژ ثابت تغذیه توان بیشتری بگیرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                      ممنون بهنام جان. من این اواخر یه آمپ دیجیتال ساختم (البته آزمایشی بود ودارم یکی دیگه میسازم) و ساب رو برا اون میخوام چون یه ساب چینی داشتم ولی با این آمپه زدم اسپایدرش رو پر پر کردم .ظاهرآ قدرت آمپ براش زیاد بود. امپدانس هم 4 یا 2 اهم فرقی نداره. اگه 2 اهم باشه که میتونم با ولتاژ ثابت تغذیه توان بیشتری بگیرم.
                      تبریکات مارو هم پذیرا باش. ایشالا برات بکوبه :icon_razz:

خوش به حالت.

حتما تهرانی که تونستی بسازیش... (تو شهرستان قطعه لا موجود :biggrin

حالا چند وات میده؟ با چه ولتاژِی راه اندازی کردیش؟ تو خروجی چند ولت میندازه؟

فرکانسش فول رنج هست یا فقط فرکانس های پایین ؟ کلا چه فرکاسی رو جوابگو هست؟
                      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگه یه چیز عمری خواستی بهتره 2 تا 3013 بگیری که جمعا میشه 800 ار ام اس. کیفیتش هم اگه باکس اصولی بسازی براش قول میدم که حتما راضیت میکنه. 2 تا 4 اهم رو سری میبندی میشه 2 اهم.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد امپ جدیدت هم یه پیشنهاد:

تغذیه رو طوری بساز که امپراژش بالاتر باشه. طوری که بتونی تو 5. اهم هم ازش جواب بگیری.
                      چرا؟ چون با اگه نیم در نظر بگیری رو ماسفت ها هم فشار نمیاد و راحت میتونی رو 1 اهم درایوش کنی.
                      رو 1 اهم هم درایوش کنی میتونی مشکل نبود دیودهای ولتاژ بالا رو جبران کنی. حجم صدای 2 تا ساب هم که مطمینن خودت میدونی تو شرایط برابر صدای 2 تا ساب خیلی بلند تره. مخصوصا تو ویبره. چون سطح ووفر 2 برابر میشه!

به عبارت دیگه 2 تا 3010 خیلی قوی تر از یه ساب مثل 3012 عمل میکنه!
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

تبریکات مارو هم پذیرا باش. ایشالا برات بکوبه :icon_razz:
                        حالا چند وات میده؟ با چه ولتاژِی راه اندازی کردیش؟ تو خروجی چند ولت میندازه؟

فرکانسش فول رنج هست یا فقط فرکانس های پایین ؟ کلا چه فرکاسی رو جوابگو هست؟

اگه یه چیز عمری خواستی بهتره 2 تا 3013 بگیری که جمعا میشه 800 ار ام اس. کیفیتش هم اگه باکس اصولی بسازی براش قول میدم که حتما راضیت میکنه. 2 تا 4 اهم رو سری میبندی میشه 2 اهم.

ممنون

من با ولتاژ +-50 ولت راش انداختم با ساب 4 اهم اون بلا سر ساب اومد.
                        متآسفانه اسیلسکوپ ندارم که ولتاژ خروجی رو ببینم. اما یه بنده خدایی به این مدار دوبل35 ولت داده بود و تو خروجی تا 30 ولت گرفته بود که بازدهیش میشه 85 درصد که فیلتر خروجیش تو بازدهی و کیفیت مدار خیلی مهمه.
                        فول رنج هستش اما سلف خروجی برای اینه THD مدار زیاد نشه باید جنس هستش خوب باشه. من هنوز با سلفش مشکل دارم. اگه ویدیو سابم رو دیده باشی ، ساب رو بصورت فول رنج درایو کردم یعنی فیلتر نداشت. اگه فیلتر داشت سابم پودر میشه
                        2 تا 4 اهم رو سری ببندی که میشه 8 اهم! منظورتون موازی بود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                          ممنون

من با ولتاژ +-50 ولت راش انداختم با ساب 4 اهم اون بلا سر ساب اومد.
                          متآسفانه اسیلسکوپ ندارم که ولتاژ خروجی رو ببینم. اما یه بنده خدایی به این مدار دوبل35 ولت داده بود و تو خروجی تا 30 ولت گرفته بود که بازدهیش میشه 85 درصد که فیلتر خروجیش تو بازدهی و کیفیت مدار خیلی مهمه.
                          فول رنج هستش اما سلف خروجی برای اینه THD مدار زیاد نشه باید جنس هستش خوب باشه. من هنوز با سلفش مشکل دارم. اگه ویدیو سابم رو دیده باشی ، ساب رو بصورت فول رنج درایو کردم یعنی فیلتر نداشت. اگه فیلتر داشت سابم پودر میشه
                          2 تا 4 اهم رو سری ببندی که میشه 8 اهم! منظورتون موازی بود؟
                          این گرونی حواس نمیزاره که بره ادم. منظورم موازی بود :biggrin:

nn جان میدونم خیلی سخته ولی شما که ساختیش میتونی یه تاپیک ایجاد کنی و از اول همه بچه های سایت باهم بررسیش کنیم؟ اسیلسکپ هم دارم من ولی راستش وقتش رو ندارم. از یه طرف دانشگاه از یه طرف کار و از طرف دیگه هم نبود قطعات :cry2: :angry:

من به عشق امپلی فایر امسال تغیر رشته دادم رفتم الکترونیک . باشد که به راه راست هدایت شویم oo:
                          زکات علم نشر آن است
                          بیشتر با من اشنا بشین :

دیدگاه

همون تاپیک کلاسD خوبه. سایت شلوغ میشه اگه دوباره تاپیک ایجاد بشه

مدار جدید را هم قرار دادم.

دیدگاه

اهم.
                              (میدرنج خرخر میکنه!)
                              (مثلا) شما میگی از 2 نوع باند کاملا متفاوت استفاده بشه؟ یه 718 با صدای بازاری و بیس پر و تیوتر های خز + یه 6994 با بیس نرم و متوسط با دقت بالای تیوتر؟ یعنی کلا همدیگرو باطل میکنن دیگه این 2 تا!
                              718 با حجم صدای بالاش صدای 6994 رو گم میکنه و 6994 هم با صدای کیفیتیش صدای پر حجم 718 رو! یهنی دقیقا برعکس هم.
                              سیستمی که اقا مصطفی میگه یه سیستم بازاری هست. یعنی سیستمی که حجم صدای خیلی بالایی داره ولی کیفیت توش زیاد مطرح نیست. این جور سیستم اکثر ادمهایی که برای اولین بار هست سیستم میبندن رو 200% راضی میکنه چون صدای سیستمی که مبنای بستنش کیفیت بوده رو نشنیدن. برای همین بهش مین بازاری چون همهی کوچه بازاریا همچین چیزی میبندن :biggrin: :angry: :angry: :angry:
                              بله منم میدونم که ساب خرخر نمیکنه و پر پر میکنه ولی گفتم شاید چون نوشتاری گفتگو میکنیم نتونن پر پر کردن رو درست بخونن و منظور رو نفهمن
                              چیزایی که شما در مورد این دوباند گفتین کاملا درسته ولی718 و 6994 تو این سیستم کاملا مکمل هم هستن و صدای خوبی داره بدون هیچ مشکلی صدا هم گم نمیشه البته اگه بتونن بجای 6994 6975 بخرن اون موقع بهترین صدا رو دارن من اگه 6994 رو معرفی کردم چون الان 6975 شده 400 تومن و از عهده خیلی ها بر نمیاد که بخرن یعنی خیلی سنگینه پولش
                              در مورد این سیستمی که من گفتم میشه گفت یه سیستم بازاری هست و 70 درصد موارد تو بازار اینطور سیستم میبندن ولی از لحاظ کیفیت چیز کمی نیست اینطور که شما میگین
                              این سیستم hq هم که شما میگین من مطمئنم که برای اولین بار کسی رو راضی نمیکنه چون همه برای اولین بار انتظار صدای بلندی رو دارن بعدن که تو سیستم وارد شدن میفهمن که باید چی کار بکنن و سراغ چه چیزی برن حالا خودت اولین بار که سیستم بستی چی بستی؟راستشو بگو

دیدگاه

من ک کلا پشیمون شدم
                                پول ندارم سیستم با کیفیت ببندم
                                سیستم با صدای بلند هم به کارم نمیاد چون من حتی ولوم سیستم خود ماشین رو نمیتونم تا آخر باز کنم
                                فکر کردم برم تو نخ دست دوم اینقدر عوض کنم تا به اون چیزی که میخوام برسم
                                میبینم اینجا هم دست دوم درست حسابی گیرم نمیاد
                                ببخشید وقتتونو
                                ;-<
                                فقط یه چیزی
                                کجا میتونم اصول طراحی باکس خوب رو یاد بگیرم؟
                                آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X