اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 200 وات با IRFP250N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با IRFP250N

سلام تو آرشیو مداراتم که بیشترشون روی کاغذ ترسیم شدند مدار این آمپلی رو پیدا کردم که البته حیفم اومد که برای دوستانی که نه فقط اهل ساخت بلکه مثل خودم اهل تحلیل هر مدار الکترونیکی هستند واین لذت کارو چند برابر میکنه ودوست دارند با دستکاری حساب شده تغییراتی تو مدارات بدند قرار بدم خلاصه برگ سبزی تحفه درویش []
    یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

میگم این همون نقشه علمی هست درسته
      اینو هیچ کسی نداشت دستت درد نکنه که گذاشتی

دیدگاه

بازم سلام من برای دوستم اینو ساختم ولی ترانسش کم میاره 40 دوبل دیسی 100 وات هست
        سوالم اینه میشه با افزایش خازن ها کم کاری ترانس رو تا حدی جبران کرد؟
        بعد یه سوال دیگه ترانس خودم 31 ای سی هست همه چیز مرتبه ولی ترانس داغ میکنه دما ترانس تا چه حد طبیعیه؟
        ممنون
        یه سوال دیگه این که من 5 تا آمپ با TDA2003 ساختم صداس بد نیست کمه خیلی کمه
        هرکدومش 20 واته چه جوری این 5 آمپ دو کانال رو به هم وصل کنم تا قوی تر بشه یه ساب 12 اینچی دارم میخوام اونم راه بندازم البته فیلتر هم دارم برای ساب
        اصلا میشه؟
        اگه میشه لطفا توضیح بدید ممنون
        دل سرد نشو

دیدگاه

از دوستان تقاضا دارم نظم انجمن رو رعایت کنن
          اینجا جمعه بازار نیس که هر کی هرجا دلش میخواد سفره پهن میکنه و کارش رو راه میندازه
          بحثای متفرقه انقدر زیاد شده که تو هر صفحه بزور یکی دوتا مطلب بدرد بخور پیدا میشه

تا خودمون نخوایم نمیشه انجمن منظم داشت و منظورمم کس خاصی نیست . فقط میخوام انجمن منظم بشه یکم. :cry2:

کم کاریه ترانس رو نمیشه کاریش کرد
          100 وات خیلی کمه برای این امپ (البته اگه ولتاژ کم بود توان خروجی هم کم میشد و ترانس 100 وات کافی میشد براش )
          تا حدی که بشه بهش گفت گرم نه تا حدی که بشه داغ !
          2003 کلا امپ گسسته هست اینجا مطرح کردی ؟!!! اونم نمیشه کاریش کرد 12 اینچ رو تکون بده
          زکات علم نشر آن است
          بیشتر با من اشنا بشین :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

داداش چرا ناراحتی خوشحال باش :wow: :wow: :wow: :wow:
            2 تا سوال در مورد همین مدار بود یه سوال یکهو خورد به مخچم ناراحتی نداره که
            داره؟؟؟
            دل سرد نشو

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با IRFP250N

نوشته اصلی توسط mehrdadnavid
              بازم سلام من برای دوستم اینو ساختم ولی ترانسش کم میاره 40 دوبل دیسی 100 وات هست
              سوالم اینه میشه با افزایش خازن ها کم کاری ترانس رو تا حدی جبران کرد؟
              بعد یه سوال دیگه ترانس خودم 31 ای سی هست همه چیز مرتبه ولی ترانس داغ میکنه دما ترانس تا چه حد طبیعیه؟
              ممنون
              یه سوال دیگه این که من 5 تا آمپ با TDA2003 ساختم صداس بد نیست کمه خیلی کمه
              هرکدومش 20 واته چه جوری این 5 آمپ دو کانال رو به هم وصل کنم تا قوی تر بشه یه ساب 12 اینچی دارم میخوام اونم راه بندازم البته فیلتر هم دارم برای ساب
              اصلا میشه؟
              اگه میشه لطفا توضیح بدید ممنون
              بعید میدونم بشه وصلشون کرد
              من گفتم 40 ولت نگفتم 100 وات !!
              اره شاید با خازن بشه ولی نه طوری که دیگه امپ کم نیاره مگه اینکه مثلا 33k خازن تو هر خط بذاری !!
              میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
              به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                میگم این همون نقشه علمی هست درسته
                اینو هیچ کسی نداشت دستت درد نکنه که گذاشتی
                قابل شما ودیگردوستانو نداره اما یه نکته رو یادم رفت ممکنه بعضی از دوستان ترانس با ولتاژکاری این مدارو نداشته باشند این مدار در ولتاژ پایین مثلا 25ولت صدای برید بریده داره اگه میخوایید با ولتاژ 10تا15 ولت پایین تر از 50مدارو راه اندازی کنید وترانس مورد نیازو ندارید توصیه میکنم طبق نقشه مداری باکم کردن محدود مقاومتهای تغذیه کننده شبکه دیفرانسیل ورودی560 اهم ها وهمچنین مقاومتهای بایاسینگ ترانزیستورهای دو طرف A92 های شبکه دیفرانسیل جریان این قسمت(افزایش) رو با ولتاژ کاریتون تطبیق بدید تا دچار اعوجاج تو خروجی نشید با تشکر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با IRFP250N

نوشته اصلی توسط deadmaster
                  بعید میدونم بشه وصلشون کرد
                  من گفتم 40 ولت نگفتم 100 وات !!
                  اره شاید با خازن بشه ولی نه طوری که دیگه امپ کم نیاره مگه اینکه مثلا 33k خازن تو هر خط بذاری !!
                  بخوای این همه پول بدی برا خازن بده یه ترانس برات بپیچن کمتر در میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                    سلام
                    ضمن تشکر از سام عزیز بابت ایجاد این موضوع.
                    این مدار رو من در یک دستگاه اکو آمپلی فایری که بازسازی کرده بودم جاسازی کردم . به خروجی آمپلی 4 تا باند 12 اینچ وصل کردم و تست کردم بسیار مدار خوب و کم دردسری هست .
                    بر روی تصاویر کلیک کنید

دوست عزیز اون مدار که 2 تا رله روشه چیه ؟ پروتکته ؟ میشه مدارشو بزاری ؟
                    بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
                    بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arf2010
                      دوست عزیز اون مدار که 2 تا رله روشه چیه ؟ پروتکته ؟ میشه مدارشو بزاری ؟
                      سلام دوست عزیز
                      بله اون مدار پروتکتور هست اما چون اختصاصی هست اجازه نشر نقشه مدار رو ندارم . لذا عذر خواهی مرا پذیرا باشید :redface:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        بله اون مدار پروتکتور هست اما چون اختصاصی هست اجازه نشر نقشه مدار رو ندارم . لذا عذر خواهی مرا پذیرا باشید :redface:
                        اقا محمد یه سوال این مدار محافظ شما اتصال کوتاه هم داره؟

دیدگاه

سلام مصطفی جان
                          والا به گفته طراح مدار قابلیت جلوگیری از اتصال کوتاه رو داره اما چون میترسیدم دوباره 4 تا ماسفت 5 هزار تومانی رو بسوزونم دیگه تستش نکردم.

دیدگاه

ادرسی , سایتی , شماره ای چیزی از طراحش ندارید ؟ :redface:

بعد از این همه مدت یه مدار پروتکتور اتصال کوتاه پیدا شده شانس ما اونم اختصاصیه :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
                              ادرسی , سایتی , شماره ای چیزی از طراحش ندارید ؟ :redface:

بعد از این همه مدت یه مدار پروتکتور اتصال کوتاه پیدا شده شانس ما اونم اختصاصیه :angry:
                              سلام دوست گرامی بی خیال پروتکتور از جد بزرگم به من وصیت شده تا فیوز آمپر بالا مناسب میتونی سر راه اسپیکر بزاری پروتکتور و زحمت زیادی برای چی :-& =))

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                                درود
                                این مدار پروتکتور که داری خودت طراحی کردی؟؟ یا این که از تو کتابی چیزی در اوردی ؟؟ یا از رو بورد کپی کردی؟؟ یا خریدی؟؟؟ oo:
                                نوشته اصلی توسط SSTK
                                سلام دوست گرامی بی خیال پروتکتور از جد بزرگم به من وصیت شده تا فیوز آمپر بالا مناسب میتونی سر راه اسپیکر بزاری پروتکتور و زحمت زیادی برای چی :-& =))
                                منم تا حالا از پروتکتور توی هیچ یک از امپلی های که ساختم استفاده نکردم و تاحالا با اتصال کوتاه در خروجی امپلیفایرم دود نشده
                                ولی stk ها خیلی توی اتصال کوتاه ضعیفن زود میسوزن ولی ترانزیستوری ها یک کم قوی تر هستن
                                Fail Never
                                گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                                دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X