اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 200 وات با IRFP250N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با IRFP250N

نوشته اصلی توسط armanbarati
    یه سوال داشتم ممنون می شم اگه کمک کنید
    می خواستم بدونم این آمپلی فایر با دوبل 48 ولت AC (دوبل 76 ولت DC) هم کار می کنه یا نه؟ اگه کار میکنه ماسفت ها زیاد داغ نمی شن
    اگه هم کار نمی کنه میشه تغییراتی در همین آمپلی فایر داد (مثلا افزایش تعداد ماسفت ها) که با این ولتاژ کار کنه ؟
    من تا دوبل 80 راه اندازیش کردم !آ‌ مشکل هم نداشت
    میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
    به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deadmaster
      سامان عزیز من هم میخوام با 75 ولت تست کنم. اگر ترکید از چشم تو میبینم :twisted:
      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

سلام این کار خیلی خطرناکه مدار ناپایدار تلفات حرارتی مدار از درایورها تا ماسفتها بالا میره شاید در ابتدا جواب بده ولی قطعات وطراحی کشش تحمل این اضافه ولتاژو نداره اولین جایی که میسوزه درایورها هستند
        یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
          سلام این کار خیلی خطرناکه مدار ناپایدار تلفات حرارتی مدار از درایورها تا ماسفتها بالا میره شاید در ابتدا جواب بده ولی قطعات وطراحی کشش تحمل این اضافه ولتاژو نداره اولین جایی که میسوزه درایورها هستند
          سلام الان حدودا 1 ساله با حداکثر توان داره کار میکنه با همون دوبل 80 البته ماسفت ها 240 هستن

دیدگاه

ممنون که جواب دادین پس من اینو میسازم(البته بعد از امتحانات دی)اگه کار کرد خبر میدم
            اگه تونستم ماسفت هارو IRFP260 میذارم اگه نبود هم همون 250
            برای همه ی MJE ها هم هیت سینک میذارم تا نسوزن فکر کنم این جوری جواب بده

دیدگاه

نقشه این امپلی که گفته دوبل 100 میخواد یعنی هر سر 50 ولت چطور میگید که میترسید با دوبل 80 راه اندازیش کنید من یه ترانس دوبل 36 ac(هر سر 36 ولت) سفارش دادم برام پیچیدن و بعد از یکسو شدن میشه دوبل 50 ولت( هر سر 50 ولت)
              حالا نمیدونم من منظور شما رو درست متوجه نشدم یا نه

دیدگاه

احتمالا منظور ایشون اینه که با 160 ولت مدار رو راه اندازی بکنه !

دوبل 80 با 80 دوبل فرق داره
                دوبل 80 میشه 80-0-80
                80 دوبل میشه 40-0-40
                زکات علم نشر آن است
                بیشتر با من اشنا بشین :
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام الان حدودا 1 ساله با حداکثر توان داره کار میکنه با همون دوبل 80 البته ماسفت ها 240 هستن
                  سلام دوست عزیز این که میگم این مدار برای این اضافه ولتاژ مناسب نیست برای اینه که اولا مداراتی که در برابر ولتاژ های مختلف انعطاف پذیرند در طبقات ابتدایی نظیر دیفرانسیل های ابتدایی از رگولاتور ولتاژ ودیود زنر استفاده میکنند تا بایاس این طبقات که بسیار مهم هستند وتاثیر مستقیم روی طبقات بعدی میگذارند حفظ بشه که متاسفانه این مدار این خاصیت خود تنظیمی را ندارد درثانی من آخرین باری که یک دوبل استریو از این مدار را ساختم وتست کردم در ولتاژ 50 ولت در حالت پخش موزیک با حداکثر قدرت درایورهای اون بعد از 20 دقیقه گرم میشد حال شما برای خنک کاری باید هیتسینگ بزرگی استفاده کرده باشید ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanbarati
                    ممنون که جواب دادین پس من اینو میسازم(البته بعد از امتحانات دی)اگه کار کرد خبر میدم
                    اگه تونستم ماسفت هارو IRFP260 میذارم اگه نبود هم همون 250
                    برای همه ی MJE ها هم هیت سینک میذارم تا نسوزن فکر کنم این جوری جواب بده
                    برای MJE ها از ترانزیستورهای تقلبی طرح (تمام پلاستیک )استفاده نکنید وسعی کنید از ترانزیستورهای پشت فلزی اصلی مارک موتورولا برای نصب به هیت سینگ مناسب استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
                      سلام دوست عزیز این که میگم این مدار برای این اضافه ولتاژ مناسب نیست برای اینه که اولا مداراتی که در برابر ولتاژ های مختلف انعطاف پذیرند در طبقات ابتدایی نظیر دیفرانسیل های ابتدایی از رگولاتور ولتاژ ودیود زنر استفاده میکنند تا بایاس این طبقات که بسیار مهم هستند وتاثیر مستقیم روی طبقات بعدی میگذارند حفظ بشه که متاسفانه این مدار این خاصیت خود تنظیمی را ندارد درثانی من آخرین باری که یک دوبل استریو از این مدار را ساختم وتست کردم در ولتاژ 50 ولت در حالت پخش موزیک با حداکثر قدرت درایورهای اون بعد از 20 دقیقه گرم میشد حال شما برای خنک کاری باید هیتسینگ بزرگی استفاده کرده باشید ؟؟؟
                      سلام مجدد
                      بله هیتسینگ بزرگی روشه ! تقریبا میتونم بگم نیم متر در 15 سانت هیتسنکشه با 1 فن حلزونی !
                      ولی انصافا کیفیت این مدار حرف نداره !

دیدگاه

درود بر همه دوستان

دیشب دوست خوبمون سامان به من گفت که ترانزیستور MPSA42 روی فایل چینش قطعات بر عکس چاپ شده

بنابر این من به زودی فایل درست را در همون صفحه نخست جایگزین میکنم
                        ببخشید بابت اشتباه :sad:

دیدگاه

آقا منم تصمیم گرفتم این مدارو بسازم و الان خرابشم
                          فقط با اجازه ی سوال (چای نخورده فامیل شدیم :biggrin
                          دوستان توان موثر این مدار 100 واته؟؟
                          کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

تو اون تاپیک عرض کردم خدمتتون این حداقل 100 وات هست ( من به شخصه با ولتاژ درست و حسابی تا 170 وات ازش کار کشیدم که بیشتر هم جا داشت :eek: )

دیدگاه

مسعود جان شما همین را بساز داداش

در اون تالار هم برات گفتم که با ترانس 30 ولتی که داری آزمایش کن اگر پاسخ نداد ، ترانس 35-0-35 ولت سفارش بده
                              اگر ساختی خبر بده . برای این سامان یک منبع تغذیه سوئیچینگ 50 ولت ساخته که البته 12 ولت تک را به 50 ولت دوبل تبدیل میکنه
                              به من هم پیشنهاد داد ساختم خیلی هم خوب پاسخ داده
                              ولی هنوز با آمپلی تستش نکردم . تلاش میکنم در همین هفته آزمایش کنم و همینجا برایند را میگم :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                                مسعود جان شما همین را بساز داداش

در اون تالار هم برات گفتم که با ترانس 30 ولتی که داری آزمایش کن اگر پاسخ نداد ، ترانس 35-0-35 ولت سفارش بده
                                اگر ساختی خبر بده . برای این سامان یک منبع تغذیه سوئیچینگ 50 ولت ساخته که البته 12 ولت تک را به 50 ولت دوبل تبدیل میکنه
                                به من هم پیشنهاد داد ساختم خیلی هم خوب پاسخ داده
                                ولی هنوز با آمپلی تستش نکردم . تلاش میکنم در همین هفته آزمایش کنم و همینجا برایند را میگم :agree:
                                دمت گرم داداش
                                پس من امرو دست بکار میشم
                                فعلا برم یه سر تا جمهوری قطعاتشو بگیرم، بردشم بدم برام بزنن
                                فدا مدا
                                کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X