اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 200 وات با IRFP250N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با IRFP250N

نوشته اصلی توسط jooly
    درود
    این مدار پروتکتور که داری خودت طراحی کردی؟؟ یا این که از تو کتابی چیزی در اوردی ؟؟ یا از رو بورد کپی کردی؟؟ یا خریدی؟؟؟
    سلام
    جولی جان
    این مدار طراحی خودم نیست و رشته تحصیلیم هم الکترونیک نیست که طراحی بلد باشم و از تو هیچ کتابی هم در نیاوردم اون مدار در یکی از دستگاههای اکو آمپلی فایر تولید داخل استفاده میشه و در انحصار کارخانه سازنده اون دستگاه هست و لذا اجازه نشر اون رو ندارم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
      سلام
      جولی جان
      این مدار طراحی خودم نیست و رشته تحصیلیم هم الکترونیک نیست که طراحی بلد باشم و از تو هیچ کتابی هم در نیاوردم اون مدار در یکی از دستگاههای اکو آمپلی فایر تولید داخل استفاده میشه و در انحصار کارخانه سازنده اون دستگاه هست و لذا اجازه نشر اون رو ندارم .
      درود بر محمد عزیزم. دمت گرم داداشی اگر همه ما ایرانی ها همانند تو گمان میکردیم اینجا گلستان میشد
      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

این مدار پروتکتور که داری خودت طراحی کردی؟؟ یا این که از تو کتابی چیزی در اوردی ؟؟ یا از رو بورد کپی کردی؟؟ یا خریدی؟؟؟
        درود بر علی عزیز

یک پروتکتور استریو هست که دوستان میشناسند. من ساختم ولی نتونستم راه اندازی کنم و دیگه سراغش نرفتم ولی اگر کار کنه خیلی مدار خوبیه
        شاید هم این مدار را دیده باشی . اگر وقت و حالشو داری روش کار کن . من هم دوباره روش تلاش میکنم.

محمد جان هم خیلی کمک کرد ولی راه نیافتاد حالا دوباره تلاش میکنم شاید بشه :read:

پیوند مدار :
        http://s1.picofile.com/file/79708434...oller.zip.html

دیدگاه

سلام میگم تا حالا شما تونستید ترانس مورد نیاز امپلیلتون رو تهیه کنید
          من این امپلی رو با یه ترانس دوبل 36 ولت هر سر 3 امپر سر هر خط 5600 میکرو فاراد خازن تست کردم ولی تو توان بالا کم میاورد حالا نمیدونم باید چه ترانسی براش گذاشت
          من نمیدونم av400 دیگه چی میخواد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
            من این امپلی رو با یه ترانس دوبل 36 ولت هر سر 3 امپر سر هر خط 5600 میکرو فاراد خازن تست کردم ولی تو توان بالا کم میاورد حالا نمیدونم باید چه ترانسی براش گذاشت
            من واسه av400 ی ترانس 200 تومنی دادم پیچیدن برام ( قبل عید ) دوبل 50 و هر سر 12 امپر که به قول بچه ها واسه خودش ی ترانس جوشیه oo: (وزنش بیشتر از ده کیلو هست با هسته 150)

اگه امپ 100 وات باشه نباید کم بیاره چون ترانس 212 واته
            برای هر ریل به ازای هر 100 وات 10000 میکرو خازن لازم میشه همیشه
            زکات علم نشر آن است
            بیشتر با من اشنا بشین :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
              5600 میکرو فاراد برای هر لاین که بنظرم خیلی کمه...
              رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                5600 میکرو فاراد برای هر لاین که بنظرم خیلی کمه...
                درسته مصطفی جان کمینه باید 10000 میکرو فاراد باشه.

دیدگاه

والا نمیدونم حتما همینطوره
                  ولی همونطوری که گفتم قبل از ساخت هر امپی باید به فکر منبع تغذیه اون باشیم چون خیلی مهمه

دیدگاه

باسلام به همه بچه های خوب عشق امپلی یه سوال کسی خروجی این امپلی رو به ترانس مچینگ وصل کرده ؟نتیجش چی بوده ؟باتشکر

دیدگاه

سلام بچه ها منم این آمپ رو سال قبل ساختم برای ماشین - اونزمان منبع تغذیه هم دوبل 90 (180 ولت 600 وات) ساختم اما اولین بار بعد یک هفته ماسفتها سوخت چون ولتاژ بالا بود و من از هیت سینگ کوچکی استفاده کرده بودم (ولی 300 وات راحت میفرستاد به ساب) بعدا اومدم ماسفتهارو 400 ولتی انداختم هیت سینگ بزرگ با دوتا فن گذاشتم براش ودر نتیجه مدتها کار کرد و نسوخت
                      در ضمن من برای خروجی فیوز 4 آمپر گذاشته بودم که بعد از مدتی ذوب میشد و تعویض میکردم اما ارزششو داره فیوز حتما بذارید در غیر اینصورت سابتون خواهد سوخت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Daii-Stk
                        سلام بچه ها منم این آمپ رو سال قبل ساختم برای ماشین - اونزمان منبع تغذیه هم دوبل 90 (180 ولت 600 وات) ساختم اما اولین بار بعد یک هفته ماسفتها سوخت چون ولتاژ بالا بود و من از هیت سینگ کوچکی استفاده کرده بودم (ولی 300 وات راحت میفرستاد به ساب) بعدا اومدم ماسفتهارو 400 ولتی انداختم هیت سینگ بزرگ با دوتا فن گذاشتم براش ودر نتیجه مدتها کار کرد و نسوخت
                        در ضمن من برای خروجی فیوز 4 آمپر گذاشته بودم که بعد از مدتی ذوب میشد و تعویض میکردم اما ارزششو داره فیوز حتما بذارید در غیر اینصورت سابتون خواهد سوخت
                        سلام دوست عزیز !

من هم می خوام برای ماشین یه آمپلی فایر درست کنم،
                        1- اینی که شما درست کردی خوبه؟ نویز نداره؟ می خوام کاملا صداش شفاف باشه ها!
                        2- منبع تغذیه شما چی بوده ؟ سوچینگ بوده؟ اگه آره می شه مدارشو بذارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arman92
                          سلام دوست عزیز !

من هم می خوام برای ماشین یه آمپلی فایر درست کنم،
                          1- اینی که شما درست کردی خوبه؟ نویز نداره؟ می خوام کاملا صداش شفاف باشه ها!
                          2- منبع تغذیه شما چی بوده ؟ سوچینگ بوده؟ اگه آره می شه مدارشو بذارید؟
                          سلام دوست عزیز
                          این مدار در کلاس AB کیفیت بسیار بالایی داره درواقع همون nmos هست با کمی تغییرات ولی شما اگه دنبال صدای شفاف میگردید احتمالا دنبال آمپلیفایر برای بلندگو هستید حالا بلندگوی خربزه ای یا مدل های دیگه در هر صورت خروجی این مدار با 4 ماسفت (50ولت دوبل تغذیه) حدود 200 وات خروجی میده به 4 اهم (در صورتی که تغذیه کم نیاره) و با 8 ماسفت که بنده ساختم و ولتاژ 90 ولت دوبل بلندگوهای مسجد هم دود میشه میره هوا - من فقط برای ساب از این مدار استفاده میکنم و بلندگوهای ماشین مستقیم به پخش وصله
                          توصیه من به شما اینه که برید دنبال یک مدار 50 وات واقعی دویا 4 کانال به همراه فیلتر اکتیو در غیر این صورت با کمی افزایش ولوم بلندگوهاتون دود میشه (بنده تعداد زیادی بلندگو دود کردم پایونر کنوود جی بی ال مارشال نینا)
                          منبع من سویچینگ بود ولی مدارشو الان ندارم چون سال پیش ساختم و در پارکینگ اعمال قانون به همراه ساب ربوده شد
                          منبع سویچینگ برای ماشین تو سایت 320volt فرواوونه و من اکثر اونایی که با tl494 طراحی شده راه اندازی کردم و خیلی عالی جواب میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Daii-Stk
                            سلام دوست عزیز
                            این مدار در کلاس AB کیفیت بسیار بالایی داره درواقع همون nmos هست با کمی تغییرات ولی شما اگه دنبال صدای شفاف میگردید احتمالا دنبال آمپلیفایر برای بلندگو هستید حالا بلندگوی خربزه ای یا مدل های دیگه در هر صورت خروجی این مدار با 4 ماسفت (50ولت دوبل تغذیه) حدود 200 وات خروجی میده به 4 اهم (در صورتی که تغذیه کم نیاره) و با 8 ماسفت که بنده ساختم و ولتاژ 90 ولت دوبل بلندگوهای مسجد هم دود میشه میره هوا - من فقط برای ساب از این مدار استفاده میکنم و بلندگوهای ماشین مستقیم به پخش وصله
                            توصیه من به شما اینه که برید دنبال یک مدار 50 وات واقعی دویا 4 کانال به همراه فیلتر اکتیو در غیر این صورت با کمی افزایش ولوم بلندگوهاتون دود میشه (بنده تعداد زیادی بلندگو دود کردم پایونر کنوود جی بی ال مارشال نینا)
                            منبع من سویچینگ بود ولی مدارشو الان ندارم چون سال پیش ساختم و در پارکینگ اعمال قانون به همراه ساب ربوده شد
                            منبع سویچینگ برای ماشین تو سایت 320volt فرواوونه و من اکثر اونایی که با tl494 طراحی شده راه اندازی کردم و خیلی عالی جواب میده
                            درود چه طوری یک چند وقتیه نیستی کجایی؟؟؟
                            این تغذیه 600 وات که گفتی هسته فریتش چی بود؟؟؟ خودت پیچیدی؟؟یا هسته پاور بود؟
                            Fail Never
                            گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                            دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

سلام رفیق _با دوتا هسته پاور بود پاورها گرین بودند هسته ها قول_با هسته پاورهای معمولی هم میشه

دیدگاه

یه سوال داشتم ممنون می شم اگه کمک کنید
                                می خواستم بدونم این آمپلی فایر با دوبل 48 ولت AC (دوبل 76 ولت DC) هم کار می کنه یا نه؟ اگه کار میکنه ماسفت ها زیاد داغ نمی شن
                                اگه هم کار نمی کنه میشه تغییراتی در همین آمپلی فایر داد (مثلا افزایش تعداد ماسفت ها) که با این ولتاژ کار کنه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X