اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 200 وات با IRFP250N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با IRFP250N

نوشته اصلی توسط سامان نیکنیا
    من اون 47 ها رو برداشتم اصلا نیستن رو برد ...
    قبلا هم تو انجمن گفتم که این امپ به عقیده بنده ورودی خیلی حساسی داره و نیازی به پری نداره و اگه هم نیاز باشه پری خیلی قوی ای نمیخواد همون خروجی کارت صدا براش کافیه
    یعنی شما میفرمایید همین که یه ترانس با جریاندهیه بهتر بزارم براش کافیه?
    بنده هم فردا اون خازنا رو میگیرم ببینم چی میشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jin_kazama
      بفرمایید دوستان اینم عکس ترانسم
      http://s5.picofile.com/file/8111898950/IMAGE00024.jpg
      اونی که سمت چپه و سبز رنگ هستش ترانس موردنظرمه که دوبل 33 هستو سازندش میگفت 5امپره که بعید میدونم 5 باشه oo:(به نظرم باید 4امپر باشه)
      سمت راستی هم یه ترانس دیگمه که 4امپره و دوبل 24ولته(همون زرد رنگه)
      یه cd هم گزاشتم وسطش تا بتونین اندازه هاشونو بهتر درک کنین
      اقا سامان به نظرت من از چه ترانسی برایه تغذیه این امپلی استفاده کنم؟
      و اینکه به نظر دوستان نیازه که به خروجیه کامپیوتر پری وصل شه بعد بدم به این امپلی؟
      اگر نیازه لطفا یه پری با کیفیت معرفی کنید
      با op amp باشه خیلی بهتره
      استریو هم باشه باز بهتر :mrgreen:
      دادش از ترانس عکس گذاشتی ؟ ترانسو میخوام چی کار من از بورد گفتم عکس بزاری
      برای اون مشکلی که گفتی صدا ها تیزه گفتم عکس بزاری
      اون مشکل دیگه ت 100%ترانست چون شما ساب داری جواب نمیده دادش
      راستی با یک موبایلی چیزی امپتو تست کن ببین بازم تیزی صدا داری یا نه فکر کنم فهمیدم مشکلت چیه البته شاید برو تست کن خبر بده
      Fail Never
      گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
      دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

داداش واسه دیدن عکسا برو به ادرس زیر
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51101.90
        امپو نمیتونم به موبایل وصل کنم چون میترسم گوشیم بسوزه
        کلا مدار عینه نقشه تولید شده
        با همون مقادیر
        به نظرت تیزیه صدا از چیه?
        فردا اون 47پیکوها رو در میارم ببینم چی میشه
        راستی واسه خروجیه کامپیوتر پری نیاز نیس???

دیدگاه

داداش واسه دیدن عکسا برو به ادرس زیر
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51101.90
          امپو نمیتونم به موبایل وصل کنم چون میترسم گوشیم بسوزه
          کلا مدار عینه نقشه تولید شده
          با همون مقادیر
          به نظرت تیزیه صدا از چیه?
          فردا اون 47پیکوها رو در میارم ببینم چی میشه
          راستی واسه خروجیه کامپیوتر پری نیاز نیس???
          نه عزیزم پری نمیخواد !! تیز بودن صدا تا حدی از خروجی کامپیوتر هم هست ...
          شما به موبایلت وصل کن نترس نمیسوزه اگه مدار رو درست اسمبل کرده باشی اتفاقی نمیوفته ...
          ترانس هم در حالت دی سی من این امپ رو از 12 دوبل تا 80 دوبل تست کردم و بدون مشکل جواب داده ! ( 80 دوبل یعنی 160 ولت اشتباه شهرستانی نشه )
          میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
          به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

اوکی
            پس طبق فرمایش شما من میرم رو ترانس دوستم که جریاندهیه بالایی داره تست میکنم ببینم چی میشه
            گوشی رو هم تا چند دقیقه دیگه وصل میکنم خبرشو میدم

دیدگاه

سلام دوستان
              اقا امپلیو به گوشیم وصل کرذم
              یعنی تازه فهمیدم ک این امپلی چه کیفیتی داره
              واقعا محشره
              صدا عالی
              اصلا مثل قبل تیز نمیشه صدا
              حتی صدا در حالت فلت هم تیز نیس
              تازه قدرت امپلی هم بیشتر میشه وقتی به موبایل وصل میشه
              کلا از فکر کامپیوتر اومدم بیرون دیگه
              میگم من dvd player هم دارم
              میخام امپلیو وصل کنم به اون
              اینجا پری میخاد?
              کلا به نظرتون امپلیو وصل کنم به پلیر صدا نسبت به موبایل کیفیتش چجوری میشه?
              بهتر میشه یا بدتر?

دیدگاه

سلام دوستان
                واقعا محشره
                صدا عالی
                اینجا پری میخاد?
                بهتر میشه یا بدتر?
                صدای کامپیوتر رو یه پله تقویت کن با یه پری بعد بده به امپ اینجوری اصولی تره
                ولی ترانس رو حتما عوض کن
                میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
                به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

لطفایه پری مناسب به من معرفی کنید
                  با ایسی باشه بهتره

دیدگاه

سلام دوستان
                    واقعا محشره
                    صدا عالی
                    اینجا پری میخاد?
                    بهتر میشه یا بدتر?
                    حال کردی دادش از راه دور فهمیدم مشکلت چیه تشخیص درست حال کن :mrgreen:
                    بعدشم میدونی چرا با گوشیت درسته
                    1 این که کارت صدا انبورد صدای خوبی نداره معمولیه دیگه برو یک کارت حرفهای بخر حال کن مثل ما
                    2.این که چون شما از کارت صدا مستقیم صدای ساب میگیره توی نرم افزار جدید که بهت گفتم وقتی تیک ساب رو میزنی کراس اورش فعال میشه و صداهای بالای 120رو میده به front و زیر 120هرتز رو میده ساب به همین خاطر حس کردی که صداش تیزه شما این ساب با بلندگو هاتو ترکیب کن یعنی هر دو روشن باشه بعد از صدا لذت ببر
                    Fail Never
                    گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                    دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

با سلام
                      کلا" امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر نسبت به موبایل بالاتر هست و مشکل تیز بودن صدا و مشکلات دیگر ناشی از عم تطبیق امپدانس سورس و آمپلی فایر هست.
                      بهترین راه برای اینکه شما این مشکل رو نداشته باشی استفاده از یک مدار پری تن کنترل مناسب هست .اگر از پری تن استفاده کنید می تونید سورس رو هر چیزی انتخاب کنید. مدار تو نت زیاد هست می تونی یکش رو بسازی. من خیلی وقت پیش یک آیسی TDA1524 داشتم که باهاش یه پری تن برای آمپلی فایرم ساختم.
                      موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                        با سلام
                        کلا" امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر نسبت به موبایل بالاتر هست و مشکل تیز بودن صدا و مشکلات دیگر ناشی از عم تطبیق امپدانس سورس و آمپلی فایر هست.
                        بهترین راه برای اینکه شما این مشکل رو نداشته باشی استفاده از یک مدار پری تن کنترل مناسب هست .اگر از پری تن استفاده کنید می تونید سورس رو هر چیزی انتخاب کنید. مدار تو نت زیاد هست می تونی یکش رو بسازی. من خیلی وقت پیش یک آیسی TDA1524 داشتم که باهاش یه پری تن برای آمپلی فایرم ساختم.
                        موفق باشید
                        بنده یه فایل از تو نت دانلود کردم که توش نقشه های مدارات امپلیفایر اسپیکرهایه microlab بود
                        تو اکثر نقشه هاش قبل امپلی قدرت که با ایسی tda بود یه پری هم با 4558 گزاشته بود
                        منم همین پری رو البته با ایسی 072 پیاده کردم و بعد خروجی کامپیوتر قبل امپلیم گزاشتمش ولی صدا به هیچ عنوان تیزیش گرفته نشد و این پری کار تقویت صوت رو هم انجام نمیداد در حالیکه به نظر میرسید وظیفه این پری این باشه که تطبیق امپدانسو لا اقل انجام بده که نداد
                        الان به نظر شما برای اینکه تطبیق امپدانس انجام بگیره و صدا ازین تیزی در بیاد از چه مداری باید استفاده کنم؟

دیدگاه

بنده یه فایل از تو نت دانلود کردم که توش نقشه های مدارات امپلیفایر اسپیکرهایه microlab بود
                          تو اکثر نقشه هاش قبل امپلی قدرت که با ایسی tda بود یه پری هم با 4558 گزاشته بود
                          منم همین پری رو البته با ایسی 072 پیاده کردم و بعد خروجی کامپیوتر قبل امپلیم گزاشتمش ولی صدا به هیچ عنوان تیزیش گرفته نشد و این پری کار تقویت صوت رو هم انجام نمیداد در حالیکه به نظر میرسید وظیفه این پری این باشه که تطبیق امپدانسو لا اقل انجام بده که نداد
                          الان به نظر شما برای اینکه تطبیق امپدانس انجام بگیره و صدا ازین تیزی در بیاد از چه مداری باید استفاده کنم؟
                          ورودی رو از یک مقاومت ده اهم رد کن بعد پایه سیگنال رو با یک خازن حدود 100 نانو به زمین مدارت وصل کن.
                          اینجوری فرکانهای بالا تضعیف میشن که باعث میشه از تیزی صدا کاسته بشه.
                          مقدار خازن رو بهتره تجربی بدست بیاری
                          زکات علم نشر آن است
                          بیشتر با من اشنا بشین :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام دوستان
                            اقا ما هرکاری کردیم نتونستیم تیزیه صدایه امپلیو وقتی به کامپیوتر وصل میشه کم کنیم :rolleyes:
                            به موبایل وصل کردم خوب بود ولی بعد از دقت فراوان تو صدا متوجه شدم صدا مثل کامپیوتر واضحو شفاف نیست!
                            به خروجیه رسیور هم وصل کردم امپلیو که افتضاح بود صدا هم ضعیف بود هم بی کیفیت!
                            متاسفانه اصل مطلب یعنی پلیر سی دی نداشتم که امپلیو رو اونم تست کنم
                            ولی در نهایت با دستکاریه اکولایزر 10 باندیه چیپ صوتیه کام تونستم تیزیه صدا رو محو کنم و الان کاملا راضیم
                            در ضمن خروجیه صوتیه کامپیوتر به هیچ عنوان نیاز به پری نداره و خودش به اندازه کافی قوی هست و وقتیم که ولومه کامو بیش از 80 میکنم صدا به خرخر میوفته که به دلیل به اشباع رفتن امپلی به دلیل ورودیه قویتر از نیاز امپلی هست
                            فقط الان یه مشکل اساسی دارم
                            وقتی خروجی امپلیو به ساب وصل میکنم صدا خیلی ضعیفه و بنده احساس میکنم که مثلا نهایت 70 یا 80 وات قدرت میده امپلی در حالیکه تو همین انجمن کاربرانی بودن که میگفتن با همین امپلی ساب سوزوندن :eek:
                            لپ کلام اینکه این امپلی قدرتش اصلا در حد انتظار نیست :sad:
                            در حالیکه به نظرم 4تا ماسفت خروجی باید سابو به اتیش بکشه!
                            به نظرتون دلیل این قدرت کم چی میتونه باشه؟
                            ترانسم دوبل 33 ولت(ac) مجموعا 4 امپر هست

دیدگاه

سلام دوستان
                              اقا ما هرکاری کردیم نتونستیم تیزیه صدایه امپلیو وقتی به کامپیوتر وصل میشه کم کنیم :rolleyes:
                              به موبایل وصل کردم خوب بود ولی بعد از دقت فراوان تو صدا متوجه شدم صدا مثل کامپیوتر واضحو شفاف نیست!
                              به خروجیه رسیور هم وصل کردم امپلیو که افتضاح بود صدا هم ضعیف بود هم بی کیفیت!
                              متاسفانه اصل مطلب یعنی پلیر سی دی نداشتم که امپلیو رو اونم تست کنم
                              ولی در نهایت با دستکاریه اکولایزر 10 باندیه چیپ صوتیه کام تونستم تیزیه صدا رو محو کنم و الان کاملا راضیم
                              در ضمن خروجیه صوتیه کامپیوتر به هیچ عنوان نیاز به پری نداره و خودش به اندازه کافی قوی هست و وقتیم که ولومه کامو بیش از 80 میکنم صدا به خرخر میوفته که به دلیل به اشباع رفتن امپلی به دلیل ورودیه قویتر از نیاز امپلی هست
                              فقط الان یه مشکل اساسی دارم
                              وقتی خروجی امپلیو به ساب وصل میکنم صدا خیلی ضعیفه و بنده احساس میکنم که مثلا نهایت 70 یا 80 وات قدرت میده امپلی در حالیکه تو همین انجمن کاربرانی بودن که میگفتن با همین امپلی ساب سوزوندن :eek:
                              لپ کلام اینکه این امپلی قدرتش اصلا در حد انتظار نیست :sad:
                              در حالیکه به نظرم 4تا ماسفت خروجی باید سابو به اتیش بکشه!
                              به نظرتون دلیل این قدرت کم چی میتونه باشه؟
                              ترانسم دوبل 33 ولت(ac) مجموعا 4 امپر هست
                              با سلام
                              اولا" خدمتتون عرض کنم که تمام آمپلی فایر ها برای مچ شن با منبع صدا نیاز به بافر ورودی و پری دارند شما اگر به نقشه پاور آمپلی فایر ها مشهور نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که این موضوع مهم است که این بافر ها کار تطبیق امپدانس رو با خروجی منبع صوتی انجام میده.
                              دوما" این مدار رو هم بنده و هم بسیاری از دوستان دیگر ساخته اند و مشکلی نداشت بهتر بگم این مدار امتحانش رو پس داده . من با این مدار با یک ترانس دوبل 30 ولت 5 آمپر 4 تا باند 12 اینچی رو درایو کردم . بنابر این اگر شما تو ساخت مدار با مشکل مواجه شدید دلیل بر این نیست که مدار مشکل داره . مشکل رو باید تو مونتاژ یا قطعات مصرفی پیدا کنید. البته گاهی اوقات استفاده از ترانزیستورهای نا مرغوب درایور با مشکل در صدا می شوند .مشکلی که همین چند روز پیش دوستمون jooly باهاش مواجه شده بود و با تعویض با قطعات مرغوب مشکلشون حل شد.

دیدگاه

تمام قطعات منجمله ترانزیستورها همه قبل نصب روی برد با مولتیمتر تست شده اند و ازین نظر مشکلی نیس
                                ماسفتها هم همه اصلی و به اصطلاح پشت اینه ای هستند
                                تمام مقاومتا 1درصد و خازنها mkt میباشن
                                بنده نگفتم که مدار مشکل داره اتفاقا بسیار صدای صافی داره
                                فقط احساس میکنم قدرتش اونجور که باید بالا نیس چون به هیچ عنوان نمیتونه ساب کنوودمو درست و حسابی درایو کنه در حالیکه بیشتر ازینا ازین امپلی انتظار قدرت داشتم
                                بازم نمیدونم شاید ترانسم ضعیفه
                                اخه یکی از دوستام که تو کاره امپلیه اومد خونمون ترانسمو که دید تعجب کردو گفت گمون نکنم این ترانس پاسخگوی این امپلی باشه
                                درحالیکه فروشنده بهم گفت این ترانس حداقل 4امپر جریان میده
                                همین دوستم امپلی با stk4192 خودش رو هم اورده بود که با ترانس دوبل 24ولتش صداش از صدای امپلیم قویتر بو در حالیکه از یه کانال استفاده کرده بود و فقط 50وات قدرت میداد :eek:
                                عکس ترانسمو میزارم ببینید اصلا این ترانس کافیه واسه این امپلی
                                http://s5.picofile.com/file/8111898950/IMAGE00024.jpg
                                یه cd هم کنارش گزاشتم برای درک اندازه
                                ترانسم سمت چپ عکسه(سبز رنگ)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X