اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... )

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
    هرچی ظرفیت خازن بره بالاتر فرکانس های پایین تر رو راحت تر عبور میده.
    حالا اگه این 2.2 میکرو 20 هرتز رو خوب عبور میداد مطمئن باش فرکانس های بالاتر هم جواب میده.
    تو اون پخش شونی برا stk 4.7 گذاشته بود واسه همین میپرسم
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
      تو اون پخش شونی برا stk 4.7 گذاشته بود واسه همین میپرسم
      خب بستگی به آیسیت داره
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

ورژن 2 به پست اول اضافه شد :nerd:
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

الان اینی که تو پست 1 گذاشتمو چطوری میتونم کانال چپ و راستو بریج کنم و برا ساب ازش استفاده کنم؟ 1 چند وات میده؟ 2 چند اهم باید باشه ساب؟3 تغذیه چند ولت 4 چند امپر میخواد؟
          میخوام اگه بشه تا وقتی که برا ماشین اسپیکر نگرفتم این امپو بریج کنم برا ساب استفاده کنم
          5 بعد اگه بریج شه اون محافظ کار میکنه؟
          شرمنده زیاد سوال پرسیدم

دیدگاه

راستی این امپ الان حساب کردم حدود 60 تومن هزینه ساختش میشه نظرتون چیه خیلی گرون نیست؟!
            ایسی 2 تا 15 تومن
            خازن mkt 2 تا 3 تومن
            ولوم استریو 2 تومن
            سوکت فونیکس 1500 تومن
            هیت سینگ 12 تومن
            خازن و قطعات ریز 7 تومن
            رله 2 تا 5 تومن
            upc 4 تومن
            رگلاتور 2 تا 3 تومن
            فیبر 5 تومن
            جمع 57500 تومن :surprised: :surprised:
            خیلی گرونه!!

دیدگاه

راستی این امپ الان حساب کردم حدود 60 تومن هزینه ساختش میشه نظرتون چیه خیلی گرون نیست؟!
              ایسی 2 تا 15 تومن
              خازن mkt 2 تا 3 تومن
              ولوم استریو 2 تومن
              سوکت فونیکس 1500 تومن
              هیت سینگ 12 تومن
              خازن و قطعات ریز 7 تومن
              رله 2 تا 5 تومن
              upc 4 تومن
              رگلاتور 2 تا 3 تومن
              فیبر 5 تومن
              خیلی گرونه!!
              من تو جریان این تاپیک نبودم ولی کلا اگه میخواید بیاد تو کار امپلیفایر باید دستتون پر باشه هزینه زیادی بر میداره امپلیفایر نسبت به سیستمهای دیگه الکترونیکی

دیدگاه

...
                خیلی گرونه!!
                سلام دوباره .
                آره گرونه ولی خوب تو همین توان فکر کنم زیاد بد نباشه .
                بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

خب آرمین جان یه چیز همه چی تموم میخای همین میشه دیگه!
                  آیسی 15 تومن ؟؟؟؟؟ توسایتا زده 9 تومن که!
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                    من تو جریان این تاپیک نبودم ولی کلا اگه میخواید بیاد تو کار امپلیفایر باید دستتون پر باشه هزینه زیادی بر میداره امپلیفایر نسبت به سیستمهای دیگه الکترونیکی
                    والا تو این تاپیک من با کمک دوستان یه امپ طراحی کردم و فایلارو گذاشتم همه استفاده کنن پست شماره 1 رو بخون

خب آرمین جان یه چیز همه چی تموم میخای همین میشه دیگه!
                    آیسی 15 تومن ؟؟؟؟؟ توسایتا زده 9 تومن که!
                    بازم خوب یه چیزه همه چی تموم من فک میکنم 60 تومن گرونه حالا هزینه تغذیه هم جدا!
                    دو تاش 15 تومن
                    9 تومن؟! :O من ماه پیش 4500 میگرفتم!!

نوشته اصلی توسط javadnadimi026
                    سلام دوباره .
                    آره گرونه ولی خوب تو همین توان فکر کنم زیاد بد نباشه .
                    بابا من همین ایسی رو یه ماه پیش 4500 خریدم پریروز 7500 قیمت داد!!!
                    والا جواد بدون تغذیه 60 تومن خیلی گرونه!!

راستی سوالامو اگه شد ج بده مرسی :nerd:
                    الان اینی که تو پست 1 گذاشتمو چطوری میتونم کانال چپ و راستو بریج کنم و برا ساب ازش استفاده کنم؟ 1 چند وات میده؟ 2 چند اهم باید باشه ساب؟3 تغذیه چند ولت 4 چند امپر میخواد؟
                    میخوام اگه بشه تا وقتی که برا ماشین اسپیکر نگرفتم این امپو بریج کنم برا ساب استفاده کنم

من سیگنال 50 هرتزو ساختم رو حد اکثر صدا خروجی کامپیوتر 1 ولت میده وقتی این 1 ولتو به ایسی میدوم تو خروجی ایسی بهم 26 ولت میده این درسته؟!
                    شرمنده زیاد سوال پرسیدم

خوب بچه ها امروز امپو کامل کردم (فعلا فقط کانال راست ) ایسی 1237 هم هنوز نرسیده دستم جاش پین 5 رو گراند کردم رله باز کرد
                    خلاصه چیز باحالی شده خودم که خوشم اومد
                    اشکالای بردو برطرف کردم فایل اپدیت جدیدو بعدا به پست 1 اضافه میکنم

فیلم
                    http://www.aparat.com/v/Il8L1

دیدگاه

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخ

:wow: عالیه خیلی باحاله . ایول :applause: کارت درسته
                      بفرمایید این هم تغییرات عوامل سبز رنگه واسه محدود کردنه توان هستش (البته به جز خازن ورودی) ، ولی قرمز رنگ توان رو محدود نمیکنه که هیچ بلکه بیشتر افزایش میده یعنی در قسمت وردی باید محدود سازی بشه ، مقاومت R3 که 22 کیلو هستش مقاومت فیدبک منفیه ، افزایش مقدار اون حساسیت آیسی زیاد میکنه اگه طراحی فیبر یا سیم کشی ها و حتی منبع تغذیه ایجاد نویز کنند در خروجی قابل شنیدن هستند ولی در عوض اگه ایجاد نویز نکنند ، حساسیت مدار بیشتر میشه ، کلاً فیدبک خوبه ولی به نظرم رو کیفیت تاثیر میذاره ،
                      با افزایش C1 و R1 فرکانس HPF کاهش پیدا میکنه یعنی رکانس های خیلی پایین هم قابل تقویت و پخش خواهند بود . خازن های C6 و C8 اگه Silmic II باشه که عالیه ، ولی اگه LAO باشه با ظرفیت بالا که بهتر ، RJF هم از اون خازن های با ریپل جریان بالا و ESR پایین و امپدانس پایینه ، بهترین ترکیب ، ترکیب سه تا شون هستش که با اون 100 نانو هه که بهترین گزینه به نظرم MKI باشه ولی MKS هم خوبه نبود میشه از MKI استفاده کرد . ترتیب از نزدیکترین به آیسی : اول MKI ، دوم Silmic II(RFS) ، سوم LAO ، چهارم RJF ،و باز هم یه MKI . ولی خیلی گیر نده چون 7293 آنچنان آش دهن سوزی نیست که اینقدر روش هزینه کنی ولی اگه تونستی پیدا کنی شک نکن . سایز این خازن ها مخصوصاً Silmic II زیادی بزرگتر از حد معمولیه خازن عادیه ،
                      راجع به مقاومت ها بگم که وجود مقاومت خودش باعث ایجاد نویز میشه ، که متغیر با دما هستش . فرمولش : 4KTR∆f که k ثابت بولترزمن ،T دما ، f∆ تغییرات فرکانس ، حالا این بهترین شرایطشه . مقاومت کربی افتضاح هستش . اگه مقاومت نزدیک به سیم ولتاژ بالا یا جریان بالا باشه دیگه بد تر . واسه همین گفتم سیمی باشن و یک وات که حد اقل دما کمتر اثر بذاره و دیگه کربنی نیستند .
                      برای سیم های ورودی ، یه پیشنهاد با حال که تستشم کردم ، از سیم به هم تابیده که تابشش هم زیاد باشه و رشته ای باشه و حتماً حتماً شیلد داره استفاده کن واسه هر کانال : اینطور که شیلد رو با یکی از جفت ها (یکی از اون دو تا که به هم تابیده شدن) در هر دو سر متصل کن و اون رو گراندش کن ، و دیگری رو ورودی صدا . اما امتحان : اول با سیم معمولی که الان وصله یه موبایل بزار رو سیم یا یه سیم ولتاژ و جریان بالا ببین چه نویزی میندازه تو صدا .... حالا با این سیم جدیده امتحان کن تاثیر رو میبینی .
                      هر چی اتصالات جانبی سر راه صدات کمتر باشه بهتره چون تاثیر نامناسب میذارن ، به عنوان مثال کانکتور های های-اند روکش آب-طلا دارند تا جلوی اکسید شدن اتصالات رو بگیرند ..
                      از طراحی PCB اطلاعاتی ندارم که جلوی ایجاد شدن نویز رو بگیره ، خودم سعی میکنم قتعات و ترک های ولتاژ و جریان بالا رو با فاصله از بقیه قرار بدم (و یکار دیگه میکنم نمیدونم درست باشه یا نه دور تا دور تراک های سیگنال گراند میکشم ، و سیم ها رو نازک میگیرم تا تاثیر میدان روشون کم بشه ، والا اطلاعات زیادی ندارم ، باز دوستان و اساتید نظز بدند )
                      خوب سرتون رو درد آوردم ، یه جمع بندی : R1 و C1 افزایش => افزایش فرکانس پایین . R3 33k => افزایش Sensensitivity (معایب : وقتی حساسیت زیاد میشه نویزهایی که وقتی مقاومت 10 کیلو بود شنیده نمیشد حالا شنیده میشه و باید سیم کشی و طراحی PCB به دقت انجام بشه و مقاومت ها سیمی 1وات 1درصد خطا بشن)
                      اینها همش بیربط بودن میدونم ، گفتم ولی شاید به درد کسی بخوره ، ببخشید زیاد مینویسم .

الان اینی که تو پست 1 گذاشتمو چطوری میتونم کانال چپ و راستو بریج کنم و برا ساب ازش استفاده کنم؟
                      1.هر کدوم 80 وات میشه 160 وات . بریج کردن هنوز وقت نکردم با پ-آمپ چیز باحالی درست کنم ولی تا اون موقع یه تاپیک بود دوستان معکوس کننده فاز سیگنال درست کرده بودند (گشتم ولی پیدا نکردم) ، ورودی رو به یک آمپ ، مستقیم بده ، و به اون یکی معکوس شده . (البته با پ-آمپ هم موتونی راحت معکوس کننده درست کنی )شاید این لینک ها به دردت بخورند :
                      http://www.electronics-tutorials.ws/opamp/opamp_2.html
                      http://www.electronics-tutorials.ws/opamp/opamp_3.html

2.ساب باید 8 اهم باشه ، چون حداقل مقاومت خروجی 4 اهم هستش . راستی مگه سابت دو کویله نیست ، دو تا 4 اهم میتونی یه سیگنال رو بدی به هردو آمپ و خروجیشون رو هر کدوم به یک کویل 4 اهمی فقط +/- رو دقت کن همون 160 وات میشه . بهترین کاره.
                      3. ولتاژ 30 تا 35 خوبه .
                      4. هر چی بیشتر بهتر ولی 180 وات حدود 300 وات مصرف داره (رو هر ریل 300 وات برق میخوای ، ولی چون همزمان نیست یا ریل مثبته یا منفی 300 وات کافیه ، حدود 10 آمپر یا کمی بیشتر بهتر )
                      5.آرمین جان تا به حال تست نکردم داداش نمیدونم .

من سیگنال 50 هرتزو ساختم رو حد اکثر صدا خروجی کامپیوتر 1 ولت میده وقتی این 1 ولتو به ایسی میدوم تو خروجی ایسی بهم 26 ولت میده این درسته؟!
                      آقا آرمین باید رو لود ولتاژ رو بگیرید ، 4 تا مقاومت 3.9 اهم 10 وات بخرید . دوتا دوتا سری کنید بشه 7.8 اهم ، با هم موازی کنید بشه 3.9 اهم ، اینطوری میشه 40 وات (چون تکی توان بالا گرونه خیلی) (اگه مقاومت 20 اهم 10 وات باشه 5 تاش رو موازی کنید بشه 4 اهم 50 وات)
                      ولتاژی که میگیرید RMS هستش ، یعنی توان RMS رو میده : P=V^2 / R میشه توان .

شرمنده زیاد سوال پرسیدم
                      فدای تو ، دشمنت شرمنده .

راستی یه نظر ، میتونی با یک مقاومت حرارتی Thermistor PTC و یک ماسفت واسه فن تنظیم دور بذاری تا با افزایش حرارت دور فن زیاد بشه .( اگه وقت داشتم ردیف میکنم .)
                      یه نظر دیگه ، چطوره مدارات مختلف رو جدا جدا بسازی ، ماژولار بشه ، با کلاس تر نیست !؟ :biggrin:

ولی خیلی آمپ قشنگی شده . :applause:
                      باز هم عذر میخوام زیاد نوشتم و اذیتتون کردم .
                      بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

راستی سوالامو اگه شد ج بده مرسی :nerd:

اینطوری:
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50373.msg578000#msg578000

__________________________________________________ _____________________
                        1 تا 4 رو جواد جان جواب داد.
                        باید خروجی رو برد رو اسکوپ....

:wow: عالیه خیلی باحاله . ایول :applause: کارت درسته
                        بفرمایید این هم تغییرات عوامل سبز رنگه واسه محدود کردنه توان هستش
                        Silmic II باشه که عالیه ، ولی اگه LAO باشه با ظرفیت بالا که بهتر

راستی یه نظر ، میتونی با یک مقاومت حرارتی Thermistor PTC و یک ماسفت واسه فن تنظیم دور بذاری تا با افزایش حرارت دور فن زیاد بشه .( اگه وقت داشتم ردیف میکنم .)
                        به به آقا جواد کم پیدایی؟!!
                        __________________________________________________ _
                        این خازنای سیمیلیک 2 رو از کجا میشه گیر آورد؟
                        داداش یکم به خودن تلقین میکنیا!! فقط النا...؟ روبیکون و نیچیکون و نیپون چمیکون و ویشای رو هم یه نیگاه بنداز.
                        من باشم از خازنای الکترولیت استفاده نمیکنم(تا جایی که بتونم)

__________________________________________________ __
                        یه یارویی بود که بهش میگفتk افشین خازن مثل اون شدیا!! البته تاثیرات خازن خوب بر هیچکی پوشیده نیست.
                        تو یه فروم تخصصی ماشین همرو بسته به النا سیمیلیک 2 . یه یارویی بود که ازش خازن گرفت آمپ اس تی کا 50+50 وات(سام استار 400 وات) بعد ریکپش کرد میگفت صداش بعد از آببندی ناز شد و با اولش 180 درجه فرق کرد.

اون ماسفت برای کنترل فن میشه اما تلفات داره رو ماسفت که یعنی هیت سینک...
                        __________________________________________________ ___________________
                        اون LAO دیگه چیه؟ جدیده ؟ کجاها مصرف داره؟
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخ

راستش این مدارات خروجیشون دی سی نیست که شما میاین بر حسب ولت (اندازه گیری شده با ولتمترای تو بازار) بیان میکنید
                          باید خروجی رو برد رو اسکوپ....
                          بله حرف شما صحیح ، ولی شما همین الان ولتمتر رو رو حالت 750V AC یا بیشتر قرار بدید و بزنید به پریز ، ولتاژ AC RMS رو بهتون میده حدود 220 . ولتمتر ارزون قیمت معمولی میتونه فرکانس 60 تا 50 هرتز رو راحت اندازه گیری کنه با دقت 100 میلی ولت . آقا آرمین اگه لود 4 اهمی هم وصل کنند و ولتاژ رو بگیرند میتونند تون RMS رو محاسبه کنند . P = V^2 / R

به به آقا جواد کم پیدایی؟!!
                          :redface: شرمنده ام ، بیشتر خجالت زده م نکنید ، خیلی درگیرم یه ماهیه ، کم وقت میکنم ببخشید .

اون سبز رنگا برای محدود کردن توان نیست بلکه برای کاهش و بهره(گین) و .... استفاده میشه
                          محدود کننده ی توان به چیزی میگن که نزاره توان از یه حدی بره بالاتر..
                          اما این مدار با افزایش ورودی خروجی افزایش پیدا میکنه
                          مهم نیست چه مدلی باشه ، PTC یه مقاومت هستش که با افزایش دما مقاومتش زیاد میشه و NTC برعکس کم میشه ، هدفم محدود کردن جریان نبود میخواستم سرعت فن وابسته به دمای هیت سینک تغییر کنه (البته با محدود کردن ولتاژ) ، تقریباً مثل این :

میشه از میکرو هم استفاده کرد ، در کل مهم نیّته .

این خازنای سیمیلیک 2 رو از کجا میشه گیر آورد؟
                          داداش یکم به خودن تلقین میکنیا!! فقط النا...؟ روبیکون و نیچیکون و نیپون چمیکون و ویشای رو هم یه نیگاه بنداز.
                          من باشم از خازنای الکترولیت استفاده نمیکنم(تا جایی که بتونم)
                          من کلی تو پاساژ امجد و عباسیان گشتم ، یه فروشگاه 10 تا 100 میکرو داشت خریدم البته Silmic II نبود ولی Silmic بود .
                          نه همه ی شرکت ها خوبن ، نه به خاطر النا بودنش نیست سیلمیک از نوعی فیبر ابریشم به جای کاغذ استفاده میکنه و از روغن مخصوص به جای پارافین ، سایز خازناش هم خیلی بزرگ میشه به خاطر همین ، ولی خدایی همش تلقین نیست ته خازنه سیلمیک ،
                          در ضمن نمیگم فقط النا خوبه . النا ، چند تا از خازن هاش فوق العادس : Silmic II (RFS) برای کوپلاژ ، دی-کوپلاژ (بای-پس) و ... LAO برای صافی رکتیفایر در آمپلی فایر (for audio application has reduced distortion, achieving high-quality sound.) و ( Best suited as power supply filters for sound quality priority audio equipment.) از توضیحاتشه . RJF که ESR و امپدانس وحشناک پایینی داره و جریان ریپل خیلی بالا . جون میده واسه SMPS.
                          انصافاً نمیگم هیچ شرکتی خازن خوب نداره ، فقط یه مثال بود ،برای مثال Vishay , Nichicon , EPCOS , Kemet , WIMA و... از برند خازن های فوق العاده هستند .
                          خوب ، حرف شما درست (استفاده نکردن از خازن غیر الکترولیت) ، ولی در نظر داشته باشید هیچ المانی ایده آل نیست ، خازن هم یکیشون ولی رو سیلمیک دو خیلی تحقیق و تلاش شده ، من خودم برای کوپلاژ ورودی MKP میذارم ، نه سیلمیک (اینم یه مثال ) .
                          در کل ما چاکریم ، 4 تا چیز میدونستم گفتم شاید کسی تو نت سرچ کرد بدردش بخوره ، اشتباهات رو دوستان پوشش بدند.

یه یارویی بود که بهش میگفتk افشین خازن مثل اون شدیا!! البته تاثیرات خازن خوب بر هیچکی پوشیده نیست.
                          تو یه فروم تخصصی ماشین همرو بسته به النا سیمیلیک 2 . یه یارویی بود که ازش خازن گرفت آمپ اس تی کا 50+50 وات(سام استار 400 وات) بعد ریکپش کرد میگفت صداش بعد از آببندی ناز شد و با اولش 180 درجه فرق کرد.
                          اون ماسفت برای کنترل فن میشه اما تلفات داره رو ماسفت که یعنی هیت سینک...
                          1.این آقا افشین رو ندیدم ، ولی چشم دیگه نمیگم ، میگم .... .... IGBT خوبه حالا :mrgreen: (شوخی کردم )
                          2.بله خازن که نمیاد معجزه کنه ، ولی وقتی مدار آمپلی خیلی خیلی با کیفیت طراحی بشه ، وحشناک کم نویز و کم دیستور و وحشتناک خطی و برای اینکه وحشتناک های-فای بشه باید از خازن های های-اند استفاده کنی ، ولی رو همین آمپ های معمولی هم خوبه اگه آمپه درست و درمون باشه برای مثال : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80741.0
                          3.مگه فن چند وات مصرف داره که ماسفت هیت سینک بخواد زیر 5 واته ، 1 وات گرما هیتسینک نمیخواد .

اون LAO دیگه چیه؟ جدیده ؟ کجاها مصرف داره؟
                          چندتا دیتاشیت :
                          http://www.elna-america.com/products/pdf_files/AL/RFS.pdf
                          http://www.elna-america.com/products/pdf_files/AL/LAO.pdf
                          http://www.elna-america.com/products/pdf_files/AL/RJF.pdf

دیدگاه

1.این آقا افشین رو ندیدم ، ولی چشم دیگه نمیگم ، میگم .... .... IGBT خوبه حالا :mrgreen: (شوخی کردم )
                            2.بله خازن که نمیاد معجزه کنه
                            3.مگه فن چند وات مصرف داره که ماسفت هیت سینک بخواد زیر 5 واته ، 1 وات گرما هیتسینک نمیخواد .
                            1-داداش به دل نگیریا!!
                            2-کاملا موافقم . خازن خوب خازنیه که سیگنال ورودی رو تو خروجی بدون دست خوردگی بده...همون وفاداری یا فیدیلیتی خودمون.
                            3- صحبت واتش نیست . اگه با PTC و یه مقاومت ماسفت رو راه بندازی در واقع داریم ولتاژ گیت اونو تنظیم میکنیم که ای خودش یعنی محدود کردن جریان توسط ماسفت که باعث افت ولتاژ ورودی اضافه رو پیوند سورس - درین میشه که یعنی تلفات ... تلفات هم اگه دفع نشه باعث داغ شدن ماسفت میشه.
                            حالا اگه هر چی دمای هیت سینک امپ و به تبع اون PTC بیاد پایین ولتاژ میاد پایین تر و جریان محدود تر میشه و ماسفت داغتر ... شاید با 5 وات چندان داغ نشه اما اگه یه فن دیگه باهاش موازی بشه یا همین فن سه چهار سیمه ی سی پی یو آرمین جریان بالاتر بکشه یا بره تو حالت اهمی دیگه واویلاست... در حالت عادی هم خیلی داغ میکنه.
                            الکترونیک قدرت
                            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام به همگی :nerd:
                              شرمنده مسافرت بودم نتونستم بیام سر بزنم :biggrin:

جواد جان شما با چشای قشنگت میبینی امپ قابل شما رو نداره @};- شما نبودی به این قشنگی در نمیومد :nerd:
                              به نظر خودمم خوب درومد قشنگ شده جمع و جور :biggrin:

والا ماژولار من اصلا دوست ندارم تو مدار زیاد سیمکشی کنم حاظرم همه مدارو تو یه pcb بزنم ولی سیمکشی نداشته باشم :redface:
                              جواد آخرین بار 3 تا پیام پشت سر هم فرستادم هر 3 رسید بهت؟

حسین چطوری پسر نیستی
                              والا با کنترل دور فن زیاد حال نمیکنم بزار فن روشن باشه دیگه چه اشکالی داره؟ :mrgreen:
                              ها راستی درباره سنجش ولتاژ خروجی ما اول یه موج سینوسی 50 هرتز تولید میکنیم بعد اونو پخش میکنیم و اندازه میگیریم چون فرکانس برق acشهر هم 50 هرتزه ولت متر راحت ولتاژ خروجی امپو اندازه میگیره

اول عکس

رگلاتورا شدید داغ میکردن منم بستمشون رو هیتسینگ اصلی

و اما تست
                              امروز حدود 2 ساعت تست گرفتم از مدار و گرما خوب دفع میشد راضی بودم
                              ولی نویز دارم! تو کانال چپ نویز خیلی کمه ولی کانال راست حسابی نویز داره و وققتی فن کار میکنه صدای فنم میوفته روش حالا نمیدونم شاید سوکت فن نزدیکشه اینجوریه!! :surprised: نمیدونم حالا مشکل چیه از سویچینگه از چیه
                              کانال چپ نویزش کمه ولی کانال راست حسابی نویز داره!

http://www.aparat.com/v/XkOYG

دیدگاه

همیشه باید تغذیه فن از تغذیه مدار امپلی جدا باشه چون نویز میندازه
                                شما برا چند لحظه فن رو جدا کن ببین چی میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X