اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... )

والا من متوجه نشدم.
    شکم رو این بود که کویل میخوره به مگنت. دیدم نه !
    تو ولوم کم هم فیلم بگیر بزار.
    کاملا توضیح بده .
    وقتی ویبره میزنه این تق تق هم ادامه پیدا میکنه یا فقط اول ویبره زدن وجود داره؟
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
      والا من متوجه نشدم.
      شکم رو این بود که کویل میخوره به مگنت. دیدم نه !
      تو ولوم کم هم فیلم بگیر بزار.
      کاملا توضیح بده .
      وقتی ویبره میزنه این تق تق هم ادامه پیدا میکنه یا فقط اول ویبره زدن وجود داره؟
      تو ولوم کم اصلا تق تق ندارم وقتی صدای پخشو زیاد میکنم اینطوری میشه, یعنی چی به اشباع میره؟از کجا بدونم به اشباع میره؟
      اوله ویبره و تو کوبش تق میکنه اگه ولومو بیشتر کنم اره تو ویبره هم تق تق میکنه

هیت سینگ فعلا برا تسته در حد 1 دقیقه اینا تست میکنم
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
        تو ولوم کم اصلا تق تق ندارم وقتی صدای پخشو زیاد میکنم اینطوری میشه, یعنی چی به اشباع میره؟از کجا بدونم به اشباع میره؟
        اوله ویبره و تو کوبش تق میکنه اگه ولومو بیشتر کنم اره تو ویبره هم تق تق میکنه

هیت سینگ فعلا برا تسته در حد 1 دقیقه اینا تست میکنم
        نمیدونم والا. صبر کن جواد بیاد ببینیم چی میگه!
        با چیزی غیر پخش تست کردی؟
        فک کنم به خاطر کلیپ کردن باشه.(90 درصد)
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نمیدونم والا. صبر کن جواد بیاد ببینیم چی میگه!
          با چیزی غیر پخش تست کردی؟
          فک کنم به خاطر کلیپ کردن باشه.(90 درصد)
          نه با غیر پخش تست نکردم
          آخه ورودیم خیلی کمه صدای امپ در نمیاد اصلا
          شاید به خاطر ابنه که ورودیم زیاده!
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

سلامی گرم به دو دوست عزیر آقا آرمین و آقا حسینی عزیز.
            اول عذر خواهی میکنم بابت مدتی که نتونستم بیام ، کمی درگیر بودم و مشغله داشتم . سعی میکنم وقت رو آزاد کنم بتونم انجمن هم بیام .

به به عجب سابی :surprised: مبارکه آرمین جان .
            اَه اَه عجب تق تقی :sad: انشا الله درست بشه .

خوب بریم سراغ تست . نظرتون چیه این کار ها رو انجام بدیم :

1.چون ولتاژ ورودی آمپ حداکثر یک ولته و خروجی پخش 4 ولته پدر آیسی در میاد (کلیپ میکنه ، خروجی اشباع میشه و ...)
            راه حل اول : آمپ رو با کامپیوتر (یا گوشی موبایل ) امتحان کن.
            راه حل دوم : اگه امکان داره یه سیگنال موج سینوسی 50 هرتز ده دقیقه ای با کامپیوتر بساز با دامنه 100% و رایت کن رو CD (البته اگه پخشتون فلش خوره بریزید تو فلش) . CD رد قرار بده تو پخش و خروجی پخش رو به آمپ نده و به جاش وصل کن به ولتمتر در حالت AC voltage . سیگنال رو پخش کن و ولتاژ رو مشاهده کن ببین در ماکس صدا (یا تو ولومی که ساب تق تق میکنه چه ولتاژی داری) بیشتر از 1 ولت بود میتونی با پتانسیومتر کاهش بدی دامنه سیگنال رو ، تا به 1 ولت برسی (چون در ولتاژ بالاتر توان خروجی هم افزایش پیدا میکنه شما با 4 ولت 200-300 وات میخوای از آمپ صدا بگیری اونوقت انتظار صدای صاف و شفاف رو هم داری دیستور 100% میشه فکر کنم oo: شکل موج خروجی مربعی میشه چون همچین توانی رو نمیتونه بده (آخه خودش داره با 30 ولت درایو میشه چطور برای 200 وات باید در خروجی ولتاژ 30 ولت ایجاد کنه ؟) ). (بیشترین احتمال)

2.اگه در ولتاژ یک ولت هم هنوز صدای تق شنیده میشد ، به جای SMPS از ترانس و خازن (حدود 15000 میکرو) استفاده کن . یا اگه توان SMPS بالا هستش حتماً خازن های با ESR پایین با هم موازی کن (مثلاً رو هر ریل 10-15 تا 1000 میکرو (خازن های ESR پایین هرکدوم در فرکانس بالا جریان زیادی رو عبور میدن یعنی در برابر شارژ با فرکانس 50KHz از خودشون مقاومت نشون نمیدن هرکدوم میتونن سه آمپر برق رو تو زمان خیلی کوتاهی (مثلاً یک بیست هزارم ثانیه) از خودشون عبور بدن (شارژ بشن) در حالی که خازن های معمولی خیلی بیشتر طول میکشه تا شارژ بشن شاید زمان کوبش و تخلیه خازن خازن به شارژ مجدد نمیرسه ؟)

3.شاید دلیل ساب باشه (به قول آقا حسینی کویل میخوره به مگنت که این فرضیه رد شد) ، اگه ساب بتونه فرکانس بالاتر و پخش کنه چون فیلتر نداری همه فرکانس ها وارد ساب میشه و پخش میشه (کمترین احتمال نه ، محاله اصلاً).

ساب شما واسه 500 وات طراحی شده (یه ساب ایده آل با توان خطی نیست یعنی از 0 ولت تا 45 ولت اگه توان خروجی رو حساب کنی با توان ساب برابر نمیشه ) ، اگه مقاومتش 4 اهم باشه ، ولتاژ ورودی میشه 45 ولت . در حالی که شما اگه از آمپ 80 وات هم بگیرید میشه 18 ولت (فکر نکنم بشه با یدونه 7293 ساب رو درایور کرد). به تصویر زیر نگاه کن (مثاله دقیق نیست ، گیر ندید :mrgreen

در 18 ولت خروجی آمپ 80 واته ولی 80 وات صدا نخواهی شنید چون کلی از توان صرف نیروی اصطکاک نوار دور دهنه ، پرده گیرنده ، مقابله با قانون لختی (مقابله با تغییر فشار هوا داخل باکس سیلد که از همه وحشتناک تره) و هزار تا از این جور دلایل میشه ، اگه دیدی با یه فوت کردن رو ساب ، ساب شروع میکنه با نوسان ، خوب سابت ایده آله ولی اینطور نیست ، ولی به عنوان نمونه تیوتر این طور نیست تکون خوردنش در حد نانو متره واسه همین خیلی خطیه در برابر توان ورودی و خروجی. شما با ولتاژ ورودی 1 ولت در ورودی امتحان کنید تق تق و خرخر نخواهی داشت (البته اگه منبع تغذیه محدودیت ایجاد نکنه). توی آمپ اسپیکر های خونگی از TDA2030 یا 2050 استفاده میشه که 15 تا 20 وات صدا دارن ولی یه صدای بیس قشنگ در میاد ازشون چون سابه توانش همونه و برای اون توان طراحی شده.

ببخشید زیاده نویسی کردم ، در خدمتم هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم .
            بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadnadimi026
              سلامی گرم به دو دوست عزیر آقا آرمین و آقا حسینی عزیز.
              اول عذر خواهی میکنم بابت مدتی که نتونستم بیام ، کمی درگیر بودم و مشغله داشتم . سعی میکنم وقت رو آزاد کنم بتونم انجمن هم بیام .

به به عجب سابی :surprised: مبارکه آرمین جان .
              اَه اَه عجب تق تقی :sad: انشا الله درست بشه .

خوب بریم سراغ تست . نظرتون چیه این کار ها رو انجام بدیم :

1.چون ولتاژ ورودی آمپ حداکثر یک ولته و خروجی پخش 4 ولته پدر آیسی در میاد (کلیپ میکنه ، خروجی اشباع میشه و ...)
              راه حل اول : آمپ رو با کامپیوتر (یا گوشی موبایل ) امتحان کن.
              راه حل دوم : اگه امکان داره یه سیگنال موج سینوسی 50 هرتز ده دقیقه ای با کامپیوتر بساز با دامنه 100% و رایت کن رو CD (البته اگه پخشتون فلش خوره بریزید تو فلش) . CD رد قرار بده تو پخش و خروجی پخش رو به آمپ نده و به جاش وصل کن به ولتمتر در حالت AC voltage . سیگنال رو پخش کن و ولتاژ رو مشاهده کن ببین در ماکس صدا (یا تو ولومی که ساب تق تق میکنه چه ولتاژی داری) بیشتر از 1 ولت بود میتونی با پتانسیومتر کاهش بدی دامنه سیگنال رو ، تا به 1 ولت برسی (چون در ولتاژ بالاتر توان خروجی هم افزایش پیدا میکنه شما با 4 ولت 200-300 وات میخوای از آمپ صدا بگیری اونوقت انتظار صدای صاف و شفاف رو هم داری دیستور 100% میشه فکر کنم oo: شکل موج خروجی مربعی میشه چون همچین توانی رو نمیتونه بده (آخه خودش داره با 30 ولت درایو میشه چطور برای 200 وات باید در خروجی ولتاژ 30 ولت ایجاد کنه ؟) ). (بیشترین احتمال)

2.اگه در ولتاژ یک ولت هم هنوز صدای تق شنیده میشد ، به جای SMPS از ترانس و خازن (حدود 15000 میکرو) استفاده کن . یا اگه توان SMPS بالا هستش حتماً خازن های با ESR پایین با هم موازی کن (مثلاً رو هر ریل 10-15 تا 1000 میکرو (خازن های ESR پایین هرکدوم در فرکانس بالا جریان زیادی رو عبور میدن یعنی در برابر شارژ با فرکانس 50KHz از خودشون مقاومت نشون نمیدن هرکدوم میتونن سه آمپر برق رو تو زمان خیلی کوتاهی (مثلاً یک بیست هزارم ثانیه) از خودشون عبور بدن (شارژ بشن) در حالی که خازن های معمولی خیلی بیشتر طول میکشه تا شارژ بشن شاید زمان کوبش و تخلیه خازن خازن به شارژ مجدد نمیرسه ؟)

3.شاید دلیل ساب باشه (به قول آقا حسینی کویل میخوره به مگنت که این فرضیه رد شد) ، اگه ساب بتونه فرکانس بالاتر و پخش کنه چون فیلتر نداری همه فرکانس ها وارد ساب میشه و پخش میشه (کمترین احتمال نه ، محاله اصلاً).

ساب شما واسه 500 وات طراحی شده (یه ساب ایده آل با توان خطی نیست یعنی از 0 ولت تا 45 ولت اگه توان خروجی رو حساب کنی با توان ساب برابر نمیشه ) ، اگه مقاومتش 4 اهم باشه ، ولتاژ ورودی میشه 45 ولت . در حالی که شما اگه از آمپ 80 وات هم بگیرید میشه 18 ولت (فکر نکنم بشه با یدونه 7293 ساب رو درایور کرد). به تصویر زیر نگاه کن (مثاله دقیق نیست ، گیر ندید :mrgreen

در 18 ولت خروجی آمپ 80 واته ولی 80 وات صدا نخواهی شنید چون کلی از توان صرف نیروی اصطکاک نوار دور دهنه ، پرده گیرنده ، مقابله با قانون لختی (مقابله با تغییر فشار هوا داخل باکس سیلد که از همه وحشتناک تره) و هزار تا از این جور دلایل میشه ، اگه دیدی با یه فوت کردن رو ساب ، ساب شروع میکنه با نوسان ، خوب سابت ایده آله ولی اینطور نیست ، ولی به عنوان نمونه تیوتر این طور نیست تکون خوردنش در حد نانو متره واسه همین خیلی خطیه در برابر توان ورودی و خروجی. شما با ولتاژ ورودی 1 ولت در ورودی امتحان کنید تق تق و خرخر نخواهی داشت (البته اگه منبع تغذیه محدودیت ایجاد نکنه). توی آمپ اسپیکر های خونگی از TDA2030 یا 2050 استفاده میشه که 15 تا 20 وات صدا دارن ولی یه صدای بیس قشنگ در میاد ازشون چون سابه توانش همونه و برای اون توان طراحی شده.

ببخشید زیاده نویسی کردم ، در خدمتم هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم .
              سلاااام جواد جان :nerd: حال احوال چطوری؟خوبی؟ با زحمتا نبودی دلم برات تنگ شده بود کجایی نیستی؟ :nerd:
              فدای سرت همین که اومدی کمک خودش کلیه @};-
              قابل شمارو نداره به خدا تعارفم نداره امر کن تقدیمت کنم :nerd:

تق تقارو تو فیلم شنیدی؟

اها پس ورودی ایسی نباید بیشتر از 1 ولت شه؟! عجب! نه من پخشو تا 50% صداشو زیاد میکردم
              با چه نرم افزاری بسازم؟

الان با خروجی هدفون مادربرد تست کردم صدا رو تا ته بردم بالا پتاسیومترم تا ته باز صدای امپ خیلی زیاد نبود (وقتی سورس صبط بود خعلی صدای امپ بالا میرفت :P ) ولی صدای کامپیوترو که تا ته بردم بالا بازم تو کوبش اولش یه تق تق میومدم ولی خیلی کمتر شده بود بعضا میومد!
              ایکیولایزرارو کلا کم کردم فقط بیس میومد

در حال تست رو smps افت ولتاژ نداشتم خیلی کم در حد 1 ولت!
              خواستم دوباره تست کنم حواسم نبود خروجی تغذیه اتصال کوتاه شد فیوزش پرید الان هر کار میکنم درست نمیشه ماسفتاشو عوض کردم فیوزو عوض کردم پل دیودو عوض کردم درست نمیشه هیچ زد ماسفت جدیدامم سوزوند! :cry: فک کنم ایسی سوخته ! به خاطر یه اتصال کوتاه چرا مدار اینطوری به هم ریخت نمیدونم حالا باید کلی وقت بزارم تغذیه رو تعمیر کنم :cry:

خازن با ers پایین برم بازار بگم چخ حازنی میخوام؟

والا من این امپو برا دوتا باند 100 وات ماشین میخوام ولی حالا که باندام دستم نیست و برا ساب هم امپ ندارم مستقیم با پخش درایو میشد کفتم حالا یه مدت با این امپ سابو درایو کنم 70 وات هر چی باشه بهتر از 30 واته صبط ماشینه

یه جفت پایونر 6970E افتاده دستم 330 وات پیک و 80 وات ار ام اس هست با اینا تست کردم زیاد تق تقا محسوس نبود

ها راستی ساب رو 2 اهمه ها :mrgreen: (این امپ راه بیوفته سابو 8 اهم میبندم )

نه اتفاقا زیاد مینویسی من کلی استفاده میکنم اطلاعاتمون زیاد میشه داداش لطف میکنی به ما :nerd:

دیدگاه

آقا شما همین مشکلو با پخش هم دارین؟
                من که بیشتر شکم رو آمپه.
                چرا؟ چون سابت سابی نیست که با این آمپا بلرزه
                همون توانی که گرفتی به نظر من خوب بود.
                لرزیدن مدار تو فیلم معلوم بود تکون خوردن صفحه ی سابت هم که واضح بود.
                اگه قرار بود صفحه ی سابت با این توان تا آخر بالا و پایین بشه که تو 500 وات متلاشی میشه.
                به نظر من همه چی ردیفه و فقط قدرت آمپ اشباعت نمیکنه.

یه بار دستت رو بزن به ورودیه آمپ بعد ببین بازم موقع لرزیدن دیافراگم ساب بازم تق تق میکنه؟
                اگه آره ببین از کجاست؟(منظورم اینه که توی صداست یا از لحاض مکانیکی چیزی به چیزی میخوره که صدا تولید میشه)
                اگه میتونی با یه آمپ دیگه که قوی تره تست کن ببین بازم همونطوریه؟
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

آقا شما همین مشکلو با پخش هم دارین؟
                  من که بیشتر شکم رو آمپه.
                  چرا؟ چون سابت سابی نیست که با این آمپا بلرزه
                  همون توانی که گرفتی به نظر من خوب بود.
                  لرزیدن مدار تو فیلم معلوم بود تکون خوردن صفحه ی سابت هم که واضح بود.
                  اگه قرار بود صفحه ی سابت با این توان تا آخر بالا و پایین بشه که تو 500 وات متلاشی میشه.
                  به نظر من همه چی ردیفه و فقط قدرت آمپ اشباعت نمیکنه.

یه بار دستت رو بزن به ورودیه آمپ بعد ببین بازم موقع لرزیدن دیافراگم ساب بازم تق تق میکنه؟
                  اگه آره ببین از کجاست؟(منظورم اینه که توی صداست یا از لحاض مکانیکی چیزی به چیزی میخوره که صدا تولید میشه)
                  اگه میتونی با یه آمپ دیگه که قوی تره تست کن ببین بازم همونطوریه؟
                  با پخش بعضا اره مستقیم که پخشو میدادم به ساب بعضا تو بیسا همین صدا میومد الان یادم افتاد
                  والا حس میکنم از این امپ خیلی توتن گرفتم فک کنم یه 170 واتی ازش کشیدم چون اولا ساب رو 2 اهمه دوما ورودیه امپ که همون پخشه رو تا 40% زیاد کرده بودم
                  اره مدار پیاده روی میکرد

یعنی چی قدرت آمپ اشباعت نمیکنه؟ منو اشتباع نمیکنه؟

اگه شد فرا میرم پیش دوستم که مغازه سیستم فروشی داره با یه امپ ماشین 500 ار ام اس تست میگیرم ببینم مشکل از سابه یا نه

دیدگاه

سلاااام جواد جان :nerd: حال احوال چطوری؟خوبی؟ با زحمتا نبودی دلم برات تنگ شده بود کجایی نیستی؟ :nerd:
                    فدای سرت همین که اومدی کمک خودش کلیه @};-
                    :redface: آرمین جون وقت نمیکنم . هر وقت امری با بنده داشتی و من نبودم یه خصوصی بزنی ، خدمت میرسم.

قابل شمارو نداره به خدا تعارفم نداره امر کن تقدیمت کنم :nerd:
                    فدای تو ، انشالله هیچ وقت نسوزه و خراب نشه و همیشه با کیفیت و قدرت برات کار کنه.

تق تقارو تو فیلم شنیدی؟
                    تو فیلم هیچی معلوم نبود . خودتون فرمودید تق تق داره ، اونو گفتم .

اها پس ورودی ایسی نباید بیشتر از 1 ولت شه؟! عجب! نه من پخشو تا 50% صداشو زیاد میکردم
                    با چه نرم افزاری بسازم؟
                    چون آیسی طوری طراحی میشه که با ولتاژ پایین راحت درایو بشه واسه همین داخلش پری داره ولی ترانزیستوری ها نیاز نیست تقویت رو در بخش تقویت سیگنال خیلی زیاد کنند چون خروجی ضبط 4 ولته (این خوبه چون سیم بلندی از پخش تا آمپ هست ولتاژ بالاتر نسبت نویز به سیگنال رو افزایش میده (کیفیت میره بالا)) ولی واسه آیسی با pot میتونی ولتاژ رو کم کنی خوب .
                    برای تولید سیگنال
                    از این میتونی استفاده کنی . (ساده)
                    http://www.softpedia.com/progDownload/Digital-Signal-Generator-Download-152069.html
                    یا از این (حرفه ای)
                    http://uplod.ir/99z0a49ncjzl/audacity-win-2.0.5.exe.htm
                    و یا از یک آیسی تایمر مثل 555 ، یک مدار تولید سیگنال درست کنی.

الان با خروجی هدفون مادربرد تست کردم صدا رو تا ته بردم بالا پتاسیومترم تا ته باز صدای امپ خیلی زیاد نبود (وقتی سورس صبط بود خعلی صدای امپ بالا میرفت :P ) ولی صدای کامپیوترو که تا ته بردم بالا بازم تو کوبش اولش یه تق تق میومدم ولی خیلی کمتر شده بود بعضا میومد!
                    ایکیولایزرارو کلا کم کردم فقط بیس میومد
                    ولتاژ آمپ رو بیشتر از 35 نبری و مقاومت خروجیت کمتر از 4 اهم نباشه و ولتاژ ورودیت حدود 1 ولت باشه کلیپ نمیکنه .
                    از اونجایی که آهنگ ترکیبی از فرکانس های با دامنه های مختلفه نمیشه به عنوان تست ماکس توان ازش استفاده کرد چون فرضاً یه موزیک که رو ماکس صدا خروجی کامپیوتر 1 ولت میده اگه همه فرکانس هاش رو حذف کنی ولتاژ میاد زیر 1 ولت بستگی به آهنگ داره

در حال تست رو smps افت ولتاژ نداشتم خیلی کم در حد 1 ولت!
                    خواستم دوباره تست کنم حواسم نبود خروجی تغذیه اتصال کوتاه شد فیوزش پرید الان هر کار میکنم درست نمیشه ماسفتاشو عوض کردم فیوزو عوض کردم پل دیودو عوض کردم درست نمیشه هیچ زد ماسفت جدیدامم سوزوند! :cry: فک کنم ایسی سوخته ! به خاطر یه اتصال کوتاه چرا مدار اینطوری به هم ریخت نمیدونم حالا باید کلی وقت بزارم تغذیه رو تعمیر کنم :cry:
                    :cry: :cry2: خیلی متاسفم ، فقط یه نکته سعی کن ولتاژ رو از 35 بیشتر نکنی ، 30 هم که پیشنهادیشه کم گرم میکنه (تو این مدت که نبودم سر ولتاژ بالا 4-5 تایی 7293 سوزوندم)

خازن با ESR پایین برم بازار بگم چه خازنی میخوام؟
                    خازن low impedance شرکت های معتبر رو میتونی از دیتاشیتشون پیدا کنی ، لیست کنی ببینی کدومشون گیر میاد . شرکت هایی مثل : ٍEPCOS , Vishay , Cornell Dubiller , Kemet , United Chemi-Con (UCC) , Elna , Panasonic , su-scon , Jamicon , Nichicon , و ....برای مثال RJF النا من یه زمون 10 تا 560میکرو داشتم ، خدایی شاخ بود ، وقتی وصل کردم به آمپ ، تیس تیسش کلی فرق کرد .
                    یک نمونه نگاه کن :
                    http://www.epcos.com/inf/20/30/db/aec_2013/B41456_B41458.pdf
                    به عنوان مثال یه دونه 100 دلاریش با این مشخصات ،ظرفیت 0.1 فاراد با ESR وحشتناک پایین 4 میلی اهم میتونه حدود 60 آمپر جریان رو در کسری از زمان (فرضاً یک صد هزارم ثانیه) شارژ یا دشارژ کنه با عمر 250000 ساعت. (خودم ننشستم دیتاشیت رو کامل بخونم حالشو نداشتم)

والا من این امپو برا دوتا باند 100 وات ماشین میخوام ولی حالا که باندام دستم نیست و برا ساب هم امپ ندارم مستقیم با پخش درایو میشد گفتم حالا یه مدت با این امپ سابو درایو کنم 70 وات هر چی باشه بهتر از 30 واته صبط ماشینه
                    واسه باند امتحان کردم (6995 پایونیر 100 وات RMS) صداش خوبه انصافاً مخصوصاً نسبت به ابعاد و هزینه ها ، ولی رو دو اهم نباید وصل میکردی اون هم با اون ورودی ....

یه جفت پایونر 6970E افتاده دستم 330 وات پیک و 80 وات ار ام اس هست با اینا تست کردم زیاد تق تقا محسوس نبود
                    والا نباید تق تق کنه نمیدونم چی بگم ، حالا شما یکم باهاش ور برو ببین مشکل چیه (با اون شرایطی که گفتم در پست قبل تست کنی نباید مشکل داشته باشی)

ها راستی ساب رو 2 اهمه ها :mrgreen: (این امپ راه بیوفته سابو 8 اهم میبندم )
                    همونطور که خودتون میدونید رو 8 اهم میتونید بریج کنید و رو دو اهم موازی (یدونه دیگه آیسی میخواید) ، آیسی تکی تو هر دو حالت 2اهم و 8اهم فشار رو آمپه مخصوصاً دو اهم ، بیچاره همونه کلیپ میکنه

نه اتفاقا زیاد مینویسی من کلی استفاده میکنم اطلاعاتمون زیاد میشه داداش لطف میکنی به ما :nerd:
                    شرمنده اَم نکنید :redface:
                    بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

جواد جان از بابت توضیحات و وقتی که میزاری بینهایت ممنون @};- :nerd:
                      والا فعلا تغذیم پر پر شده و دیگه نمیتونم تا چند روز تست بگیرم چون تنها تغذیهم همین مدار بود :cry: میرم برا تعمیرش بعد میام ,گفتم پستت بی جواب نمونه لاقل یه تشکری کنم

نوشته اصلی توسط javadnadimi026
                      همونطور که خودتون میدونید رو 8 اهم میتونید بریج کنید و رو دو اهم موازی (یدونه دیگه آیسی میخواید) ، آیسی تکی تو هر دو حالت 2اهم و 8اهم فشار رو آمپه مخصوصاً دو اهم ، بیچاره همونه کلیپ میکنه
                      جدی به خاطر اینه کلیپ میکنه؟! :mrgreen: همه مشکلات به همین خاطره؟

دیدگاه

آقا شما برو مغازه دوستت یه تست بگیر ببین مشکل از کجاست.
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

آقا شما برو مغازه دوستت یه تست بگیر ببین مشکل از کجاست.
                          حسین فک میکنم مشکل همین دیسورت بالا و کلیپه چون امروز دوتا باندمو موازی بستم (در کل 2 اهم) دادم به پخش رو ولوم 60% دیسورت داشت و همینطوری تق تق میکرد در صورتی که باندارو تکی وصل میکردم (4 اهم) تا ولوم 100% دیسورت داشتم ولی تق تق نه! فک میکنم مشکل از همینه که 7294 رو 2 اهم مشکل داره و نمیتونه 100 واتو بده جوادم یه بار تست کرد گفت بعد از 35 وات شدید دیسورت داریم
                          فردا تونستم مغازه دوستم تست میکنم تغذیه رم باید تعمیر کنم :(

دیدگاه

اقا تغذیه درست شد
                            تو اتصال کوتاه یکی از دیودای خروجی سوخت بعدم ماسفتا سوختن عوض کردم درست شد ولی 4 تا ماسفت سوزوندم سرش به ماسفت نازکتر از گل میگی میسوزه :-??
                            الان میرم برا تست امپ :nerd:

دیدگاه

جواد خازن mkt تو وردی 2.2 میکرو خوبه یا 4.7 میکرو؟ برا فول رنج میخوام برا ساب نمیخوام

دیدگاه

جواد خازن mkt تو وردی 2.2 میکرو خوبه یا 4.7 میکرو؟ برا فول رنج میخوام برا ساب نمیخوام
                                هرچی ظرفیت خازن بره بالاتر فرکانس های پایین تر رو راحت تر عبور میده.
                                حالا اگه این 2.2 میکرو 20 هرتز رو خوب عبور میداد مطمئن باش فرکانس های بالاتر هم جواب میده.
                                الکترونیک قدرت
                                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X