اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 100 وات با 2SC5200

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [پروژه] آمپلی فایر 100 وات با 2SC5200

نوشته اصلی توسط Amir_h_ نمایش پست ها
    نه اشکال نداره اول تمام ترانزیستوهای درایو رو نصب کن بعد با یه لامپ 100 وات قبل ترانس تست کن ببین جریان کشی داری یا نه.اگه جریان کشی نداشت مشکلی نداره 5200 رو هم نصب کن.
    اره اون دیودها رو تست کن ببین سالم هستند یا نه.
    ولتاژ بعد زنر هم نباید بیشتر از 24 ولت بشه. دیود زنر رو هم تست کن.
    اون مقاومت رو هم حتما 33 اهم بزار.
    باشه چشم اون کار هارو میکنم نتیجرو میگم سوال دیگم اینه که تلو رانس اون 33 اهمه مهمه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
      باشه چشم اون کار هارو میکنم نتیجرو میگم سوال دیگم اینه که تلو رانس اون 33 اهمه مهمه؟
      اره
      الان درست یادم نیست ولی فک کنم ولتاژ بعدش باید 0.6 یا 0.7 باشه.

دیدگاه

من pcb زدم رفتم قطعه بگیرم دوتا ترانزیستور نداشتن ، بجای 2sc2229 یا 2230 چه ترانزیستوری میشه جایگزین کرد که مدار کار کنه ؟ چند تا مشابه تو نظرات بود کسی امتحان کرده که کار میکنه یا نه ؟!!!

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

دیدگاه

یه سوال حتی اگه بقیه ی ترانزیستور ها رو نزاریم و فقط طبقه ورودی رو مونتاژ کنم (فقط a1015 ها ر ومونتاژ کنم) ولتاژ 0.7 سر کلکتور هاشون می افته؟ با حتما بادی بقیرو مونتاژ کنم؟ چون الان من 20 ولت دارم سرش

دیدگاه

اساتید خسته نباشید من این امپو ساختم بعد از هزار مشکل و هفت خان رستم این راه افتاد الان دارم 35 ولت دی سی دوبل بهش میدم بدون اون فیلتر خارجی
            داره کار میکنه اما وقتی که ولوم رو میبرم بالا اون TIP42 که سمت بیرون برد است خیلی داغ میکنه تا بالاخره مدار خاموش میشه
            از جنس خازن 1 نانو و 10 پیکو مطیمن نیستم و بعضی ترانزیستور هام دست دومه
            مشکلش چی میتونه باشه ؟ ترانزیستور ها خرابه؟؟ یا خازن هام؟ مشکل از ولتاژ کمش نیس؟؟

دیدگاه

من جواب گرفتم tip42 هام تقلبی بود دیگه اینا اصلش گیر نمیاد من به جاش a940 گزاشتم که خیلی خوب کار میکنه

دیدگاه

سلام دوستان
                سال نو مبارک
                می خواستم بدونم این آمپهای ترانزیستوری در صورت ولوم کم هم داغ میکنه یا نه؟مثلا آمپ های با آی سی ماسفتی مخصوصا ولوم صفر هم که باشه داغ میشن.اینها هم همینطوریه یا نه؟
                جدیدترین ویرایش توسط shahpoori; ۱۶:۰۷ ۱۳۹۶/۰۱/۰۹.
                الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori نمایش پست ها
                  سلام دوستان
                  سال نو مبارک
                  می خواستم بدونم این آمپهای ترانزیستوری در صورت ولوم کم هم داغ میکنه یا نه؟مثلا آمپ های با آی سی ماسفتی مخصوصا ولوم صفر هم که باشه داغ میشن.اینها هم همینطوریه یا نه؟
                  نه چنین چیزی نیست گرما بستگی به ولوم داره من با همین امپ باند پرایدو سوزوندم اما ترانزیتسور ها گرماش دستو نمیسوزوند.

دیدگاه

سلام به همگی منم این آمپو چنتا ازش ساختم و میدونم هیچ نویزی نداره
                    با ترانزیستور tip35 ,tip36 یه دویست واتی برای ساب 3010 ساختم و با ترانزیستور 5200 ,1943 دوتا 100 وات برای باند کیفیتی
                    البته چنتا صد واتی دیگه ساخته بودم با همین ترانزیستور وقتی دیدم مشکل نداره برای تو ماشین هم جواب میده و عالیه یه دونه سه کانال شش صد واتی برای ماشین ساختم که لینک عکسشو میزارم
                    سوالی بود در خدمتیم
                    https://www.uplooder.net/img/image/1...d/IMAG1056.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsensheikh نمایش پست ها
                      سلام به همگی منم این آمپو چنتا ازش ساختم و میدونم هیچ نویزی نداره
                      با ترانزیستور tip35 ,tip36 یه دویست واتی برای ساب 3010 ساختم و با ترانزیستور 5200 ,1943 دوتا 100 وات برای باند کیفیتی
                      البته چنتا صد واتی دیگه ساخته بودم با همین ترانزیستور وقتی دیدم مشکل نداره برای تو ماشین هم جواب میده و عالیه یه دونه سه کانال شش صد واتی برای ماشین ساختم که لینک عکسشو میزارم
                      سوالی بود در خدمتیم
                      https://www.uplooder.net/img/image/1...d/IMAG1056.jpg
                      سلام
                      اگه جواب گرفتیدPBC برای اسفاده توانجمن قراربدید

دیدگاه

سلام
                        میشه بگید بهترین باند واسه این آمپ چیه؟ چه قیمتی؟

دیدگاه

ذوستان از اونجا که پول واسه خرید امپ های اند ندارم و دوس دارم یه سیستم کیفیتی داخل خونه داشته باشم قصد دارم این امپ رو بسازم.
                          اولا اینکه در حد یه امپ های فای هست؟
                          دوما اینکه از لحاظ کیفیت نسبت به tda7294 در چه حدیه؟مثل هم هست کیفیتهاشون یل تفاوت محسوس و زیاده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
                            ذوستان از اونجا که پول واسه خرید امپ های اند ندارم و دوس دارم یه سیستم کیفیتی داخل خونه داشته باشم قصد دارم این امپ رو بسازم.
                            اولا اینکه در حد یه امپ های فای هست؟
                            دوما اینکه از لحاظ کیفیت نسبت به tda7294 در چه حدیه؟مثل هم هست کیفیتهاشون یل تفاوت محسوس و زیاده؟
                            درود بر شما
                            کیفیت خوبی داره البته به شرط خوب بودن قطعات وگرنه برای بایاس دچار مشکل خواهید شد...
                            به خصوص ترانزیستور های TIP اگر درجه 1 نباشن، بایاس به هم میریزه. پیش از بهره برداری حتما ولتاژ های تست را بررسی کنید...
                            حتما باید بین 0.6 تا 0.8 ولت باشد...
                            پاینده باشید
                            خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام سیروس نمایش پست ها
                              درود بر شما
                              کیفیت خوبی داره البته به شرط خوب بودن قطعات وگرنه برای بایاس دچار مشکل خواهید شد...
                              به خصوص ترانزیستور های TIP اگر درجه 1 نباشن، بایاس به هم میریزه. پیش از بهره برداری حتما ولتاژ های تست را بررسی کنید...
                              حتما باید بین 0.6 تا 0.8 ولت باشد...
                              پاینده باشید
                              استاد خسته نباشید
                              یه سوال
                              من تو چند تا امپ که زدم همین tip خیلی اذیتم کرد حتی اصل هاش هم درست کار نمیکرد بعضی وقتا یکی خوب توش پیدا میشد...
                              حالا سوالم اینه که قطعه ای هست که بشه جایگزینش کرد که خیالمون از اصل بودنش راحت باشه؟ مثل 2sc500 که اصلش گیر میاد راحت؟

دیدگاه

سلام من مدارو ساختم و خیلی عالی کار میکنه و قصد دارم تقویتش کنم
                                ایا میشه فقط با موازی کردن ترانزیتور های 5200 و 1943 قدرت رو به 200 وات ارتقاع داد یعنی درایور میتونه اینو تحمل کنه؟
                                ممنون
                                جدیدترین ویرایش توسط mohammadreza09z; ۱۶:۵۸ ۱۳۹۶/۰۸/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X