اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 100 وات با 2SC5200

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [پروژه] آمپلی فایر 100 وات با 2SC5200

نوشته اصلی توسط ramin65k نمایش پست ها
    یک سوال اگه توی امپلی فایر فقط کیفیت صدا ملاک باشه بهتره سراغ stk یا tda یا ترانزیستور بریم و کدوم مدل کیفیت بهتری دارن
    نمیشه به نام یرگروه هاشون کیفیتشون رو مقایسه کرد ولی اکثر tda ,ها شبیه به هم اند طرح های ترانزیستوری هم فرق دارن با هم بعضیاشون هستند کیفیتشون خیلی بشتر از ای سیه نزدیک به لامپیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramin65k نمایش پست ها
      یک سوال اگه توی امپلی فایر فقط کیفیت صدا ملاک باشه بهتره سراغ stk یا tda یا ترانزیستور بریم و کدوم مدل کیفیت بهتری دارن
      به ترتیب زیر بر مبنای کیفیت :
      1 - ترانزیستور
      2- STK
      3- TDA
      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

با سلام
        یه نقشه شماتیک آمپیلی فایر۴۰۰W یا قوی تر میخواستم برا ماشین
        ممنون

دیدگاه

سلام بنده آمپ 100 وات با sc5200 , sa1943 ساختم 12ولت ورودی با c2383 . ولی ترانزیستورها داغ میکنن مداررو نتونستم بفرستم اگر دوستان مداری دارن لطفا بفرستن

دیدگاه

سلام
            امپلی فایر استریو که در پست نخست مدار شو اقای سام گذاشته رو درست کرم ولی وقتی موزیک رو پلی میکنم صدایی روی باند ها نمیاد
            ولتاژ بعد از پی دیود 70 ولته
            ولتازی هم که روی دوتا پایه بلند گو میوفته یکی9.5 ولت و دیگری5.6 ولته
            مقاومت هایی پنج واتم رو 47 صدم اهم گذاشتم
            ولوم تغییر میزان صدا دوبل 10 کیلو گذاشتم
            کسی میتونه راهنمایی کنه که چرا مدارم درست کار نمیکنه اصلا تو خروجی صدایی نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حزبی نمایش پست ها
              سلام
              امپلی فایر استریو که در پست نخست مدار شو اقای سام گذاشته رو درست کرم ولی وقتی موزیک رو پلی میکنم صدایی روی باند ها نمیاد
              ولتاژ بعد از پی دیود 70 ولته
              ولتازی هم که روی دوتا پایه بلند گو میوفته یکی9.5 ولت و دیگری5.6 ولته
              مقاومت هایی پنج واتم رو 47 صدم اهم گذاشتم
              ولوم تغییر میزان صدا دوبل 10 کیلو گذاشتم
              کسی میتونه راهنمایی کنه که چرا مدارم درست کار نمیکنه اصلا تو خروجی صدایی نداره
              سلام
              اول از همه شما چک کنید که ولتاژتون متقارن باشه (ولتاژ ترانس یا سوییچینگ یا هرچیزی که هست رو وقتی به آمپلیفایر متصلش میکنید اندازه گیری کنید که متقارن باشه!
              و اگر مشخصات کامل بردتونو بدید بهتر میتونم راهنماییتون کنم اما این مشکلی که شما میگید معمولا بخاطر نامتقارن بودن ولتاژ هست
              اما درکل اگر عکس از بردتون بگیرید و آپلود کنید (هم روی برد و هم زیر برد) خیلی بهتره
              موفق و موید باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shayan9080 نمایش پست ها
                سلام
                اول از همه شما چک کنید که ولتاژتون متقارن باشه (ولتاژ ترانس یا سوییچینگ یا هرچیزی که هست رو وقتی به آمپلیفایر متصلش میکنید اندازه گیری کنید که متقارن باشه!
                و اگر مشخصات کامل بردتونو بدید بهتر میتونم راهنماییتون کنم اما این مشکلی که شما میگید معمولا بخاطر نامتقارن بودن ولتاژ هست
                اما درکل اگر عکس از بردتون بگیرید و آپلود کنید (هم روی برد و هم زیر برد) خیلی بهتره
                موفق و موید باشید

ولتاژی که از سه سر ترانس خارج میشه متقارن هست ولی ولتاژ خروجی بعد از دیود هام اختلاف 1 ولت دارد

دیدگاه

من یه سوال داشتم .یه امپلی فایر با ورودی 9 ولت ساختم با lm386
                  ورودی صدا سالمه ولی خروجی خیلی خط وخش داره تمام قطعاتم درست کار میکنه
                  مشکل از کجاست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حزبی نمایش پست ها
                    ولتاژی که از سه سر ترانس خارج میشه متقارن هست ولی ولتاژ خروجی بعد از دیود هام اختلاف 1 ولت دارد
                    سلام ، 1 ولت اختلاف چیزی نیست ، ترانزیستور های درایور و ترانزیستور های قدرت رو چک کنید با تست دیود و از سالم بودنشون مطمئن بشید ، حتی اگر نو تهیه کردینشون ( مخصوصا ترانزیستور های درایور رو)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shayan9080 نمایش پست ها
                      سلام ، 1 ولت اختلاف چیزی نیست ، ترانزیستور های درایور و ترانزیستور های قدرت رو چک کنید با تست دیود و از سالم بودنشون مطمئن بشید ، حتی اگر نو تهیه کردینشون ( مخصوصا ترانزیستور های درایور رو)

ترانزیستورهای درایور و قدرت رو با مولتی متر چک کردم همگی سالم بودن
                      زنرهام 24 ولت هستن ولی روی دوسر انها 23.7 ولت دارم

دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت اساتید گرامی
                        من میخوام 200 وات استریو این آمپلی رو بسازم همه قطعاتش هست فقط نمیدونم دیود زنر که گفته چه مدلی باشه 18 ولت بزارم یا 24 ولتی کلا چه مدلی اون دیود شیش امپر هم مدلشو نمیدونم توی سایتا پیدا نکردم بعد ترانزیستور ز5200 2SC هر سایت یه مدل داره میدونم فرق نداره اما شما راهنمایی کنید نتیجه بهتر میشه چه مدلی رو شما پینهاد میدید؟

دیدگاه

کسی که نبود جواب مارو بده من مدار رو ساختم دفعه اول که تست زدم مقاومت* 150اهم به شدت داغ شد همچنین ترانزیستور c2230که دیدمد یه تیکه سیم خورده زیر مدار اتصالی کرده اونو بر طرف کردم که البته لامپ سری شده با ورودی ترانس هم خاموش شد ترانزیستور tip 42 هم پایه هاش اتصال کوتاه بود تعویضش کردم ولی کار نمیکنه تغذیه درسته این که ترانس دوبل 33 ولت هست تست کردم سالمه دیود زنر هم از نوع 24 ولت هست قسمت تست 25 ولت نشون میده خروجی ها هم 10 ولت نشون میدن پایه مشترک ترانزیستور ها 20 ولت نشون میده اما باید 0.6 باشه لطفا یکی کمک کنه ..... عکس
                          جدیدترین ویرایش توسط iman-0831; ۲۲:۰۱ ۱۳۹۹/۰۲/۰۲.

دیدگاه

پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با 2SC5200

[QUOTE=mohammad1365;513035]مشکلی نداره .قدرتش بیشتر میشه ولی بیشتر هم داغ میکنه و نیاز به هیت سینک خوب داره[/QUOTE
                            سلام میشه اینو ببینی کمکم کنی ممنون میشمhttps://www.eca.ir/forums/thread52134-56.html

دیدگاه

[QUOTE=iman-0831;715112]
                              نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
                              مشکلی نداره .قدرتش بیشتر میشه ولی بیشتر هم داغ میکنه و نیاز به هیت سینک خوب داره[/QUOTE
                              سلام میشه اینو ببینی کمکم کنی ممنون میشمhttps://www.eca.ir/forums/thread52134-56.html
                              درود
                              دوست عزیز اولا که به احتمال زیاد مشکل شما توی pcb هست خیلی بد لحیم کاری کردید. بنابراین توصیه می کنم pcb رو یکبار دیگه و با حوصله با تست بیزر مولتی متر چک کنید.
                              دوم اینکه تو تمام مراحل انجام کار بهتره قبل از اطمینان از صحت کارکرد مدار لامپ 100 واتی رو با برق ورودی ترانس سری کنید که خسارت نبینید.
                              pcb رو خوب چک کن اگر مشکل برقرار بود من کمکت می کنم.
                              موفق باشید

دیدگاه

[QUOTE=mohammad1365;715158]
                                نوشته اصلی توسط iman-0831 نمایش پست ها
                                درود
                                دوست عزیز اولا که به احتمال زیاد مشکل شما توی pcb هست خیلی بد لحیم کاری کردید. بنابراین توصیه می کنم pcb رو یکبار دیگه و با حوصله با تست بیزر مولتی متر چک کنید.
                                دوم اینکه تو تمام مراحل انجام کار بهتره قبل از اطمینان از صحت کارکرد مدار لامپ 100 واتی رو با برق ورودی ترانس سری کنید که خسارت نبینید.
                                pcb رو خوب چک کن اگر مشکل برقرار بود من کمکت می کنم.
                                موفق باشید

ممنونم از وقتی که گذاشتی ! تجربه اولمه pcb بد شد اما چند بار چکش کردم از اونجای که مدار استریو هست هردو طرف مدار یک مقدار نشون میدن هم در خروجی که 10 ولت و روی تست بیز هم به همین منوال ، ترانزیستور های مشابه هم گذاشتم c2230 بقیه مدار خودشه فقط مقاومت های 4/7 کیلو رو 1 وات نذاشتم و 1/4 هست .
                                توی قسمت تست گرم کلا اشتباه نشون میده ولتاژ خروجی 10 ولت ولتاژ ترانزیستور 20 ولت که گفته بود باید 0.6 باشه در حالت استراحت.
                                دیود زنر هم که شد 24.3 ولته ولتاژش [باید زیر 24 باشه؟] لامپ صد هم گذاشتم روشن نشد اون مقاومت 150 اهم که سیاه شده تست کردم درسته ترانزیستور tip از همون اول هر سه پایش اتصال کوتاه بود تعویض کردم مشکل حل شد اما هم چنان مدار کمار نمیکنه
                                جدیدترین ویرایش توسط iman-0831; ۱۲:۰۱ ۱۳۹۹/۰۲/۰۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X