اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] آمپلی فایر 100 وات با 2SC5200

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 100 وات با 2SC5200

سلام.
    دوبل 35 ولت مشکلی نداره.جریان هم 3 امپر یا بیشتر باشه عالیه.
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

با فانکشن چطوری باید بهش ورودی بدم؟
      من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی
      ولی با منت و خواری پی شبنم نمی گردم

دیدگاه

دوست عزیز من زیاد وارد نیستم.
        واسه چی میخوای با فانکشن ورودی بدی ؟؟؟
        امپلی رو بساز به ورودی صدا بده خروجیشم بده بلندگو از صداش لذت ببر دیگه.
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

آخه بلندگو ندارم...و نمیخام بخرم...
          ورودی دادن با صدا رو هم بلد نیستم
          این اولین آمپلی فایریه که دارم میسازم.... :redface:
          خواهشا راهنماییم کنید...
          تا پس فردا باید تحویل بدم.... :cry:
          اگه بخوام بلندگو بذارم چطوری باید ورودی و خروجی بدم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
            آخه بلندگو ندارم...و نمیخام بخرم...
            ورودی دادن با صدا رو هم بلد نیستم
            این اولین آمپلی فایریه که دارم میسازم.... :redface:
            خواهشا راهنماییم کنید...
            تا پس فردا باید تحویل بدم.... :cry:
            اگه بخوام بلندگو بذارم چطوری باید ورودی و خروجی بدم؟
            سلام
            به استاد که با بلندگو تحویل نمیدن :redface:
            ورودی-خروجی دادن که کاری نداره:
            سیگنال زنراتور رو روی همون رنجی که استاد میخواد قرار میدید و به وررودی این مدار میزنید و یه مقاومت وات بالا در حد بار معمولی این امپلی هم در خروجی مدار زمین میکنید و ورودی اسیلوسکوپ رو هم دوسر همین بار میزنید.چون امپلی قویه دامنه سیگنال زنراتور رو از کمترین مقدار بتدریج افزایش میدید و در اسیلوسکوپ مقدار تقویت دامنه سیگنال رو مشاهده میکنید.
            یا اصلا نیاز نیست که حتما 200 هزارتومن یه بلندگو بخرید میتونید یه بلندگوی کوچک خیلی ارزون بخرید یا از بلندگوهای 2 یا 4 واتی که معمولا 4 اهمی اند و توی اسپیکر های قابل حمل چینی که برای موبایل ها هستن هم استفاده کنید( میشه توی تعمیر و موبایل فروشی ها پیدا کرد) حالا نیاز نیست جلوی استاد 100 وات توان از بلندگو بگیرید! برای ورودی هم در این حالت میتونید از گوشی موبایل یا ام پی تری پلییر استفاده کنید( که در این حالت حتما ولتاز ورودی مدار رو اندازه بگیرید و اگه ولتاز ورودی صفر یا خیلی پایین بود بعد گوشی رو وصل کنید (هرچند که یه خازن کوپلاز در ورودی مدار گزاشته شده)).
            قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

امروز بردم دانشگاه ازش تست گرفتم...
              یه مقاومت 10 اهمی بعنوان بار قرار دادم و 5 میلی ولت بهش ورودی دادم با فانکشن توی فرکانس 2 کیلوهرتز
              عالی تقویت کرد،بدون حتی یه ذره نویز یا اعوجاج...
              یه ذره تغییر میدادی ورودی رو توی خروجی احساس میکردی نتیجه.. یعنی قشنگ احساس می کردیا...
              وقتی مدار رو قطع میکردم(سیم ورودی ترانسو قطع میکردم)تا چند ثانیه باز خروجی داشتم...بخاطر پسماند توی ترانس بود...راهی برای اینکه وقتی قطع کردم دیگه شار پسماند باعث ایجد ولتاژ توی مدار نشه وجود داره؟
              واقا ممنون از کممهای شما دوستان عزیز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azadmard
                امروز بردم دانشگاه ازش تست گرفتم...
                یه مقاومت 10 اهمی بعنوان بار قرار دادم و 5 میلی ولت بهش ورودی دادم با فانکشن توی فرکانس 2 کیلوهرتز
                عالی تقویت کرد،بدون حتی یه ذره نویز یا اعوجاج...
                یه ذره تغییر میدادی ورودی رو توی خروجی احساس میکردی نتیجه.. یعنی قشنگ احساس می کردیا...
                وقتی مدار رو قطع میکردم(سیم ورودی ترانسو قطع میکردم)تا چند ثانیه باز خروجی داشتم...بخاطر پسماند توی ترانس بود...راهی برای اینکه وقتی قطع کردم دیگه شار پسماند باعث ایجد ولتاژ توی مدار نشه وجود داره؟
                واقا ممنون از کممهای شما دوستان عزیز
                پسماند تو ترانس دیگه چی هست ؟؟اون ولتاژ که تا بعد قطع ترانس در مدار وجود داره به خاطر شارژ خازنهای صافی بخش رکتیفایر مون هستش که کاملا طبیعی هستش وباید هم همینجوری باشه چون آمپلی فایر جریانهای لحظه ای وگاهی مداوم زیاد رو از منبع می کشه برای همین نوسانات و ریپل تغذیه باید به حداقل برسه حالا اگه خواستی برای آزمایش خازنهای صافی یکسوسازو حذف کن ونتیجه رو روی اسکوپ ببین
                یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
                  پسماند تو ترانس دیگه چی هست ؟؟اون ولتاژ که تا بعد قطع ترانس در مدار وجود داره به خاطر شارژ خازنهای صافی بخش رکتیفایر مون هستش که کاملا طبیعی هستش وباید هم همینجوری باشه چون آمپلی فایر جریانهای لحظه ای وگاهی مداوم زیاد رو از منبع می کشه برای همین نوسانات و ریپل تغذیه باید به حداقل برسه حالا اگه خواستی برای آزمایش خازنهای صافی یکسوسازو حذف کن ونتیجه رو روی اسکوپ ببین
                  درود بر سعید عزیز

داداش به نکته خوبی اشاره کردی. پیرو راهنمایی که کردی، برای استفاده مداوم هم بهتر هست با خازن ها یک مقاومت مثلا 12 کیلو 5 وات
                  موازی کنه که خازن ها پس از خاموش شدن سیستم دشارژ بشوند.
                  خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
                    درود بر سعید عزیز

داداش به نکته خوبی اشاره کردی. پیرو راهنمایی که کردی، برای استفاده مداوم هم بهتر هست با خازن ها یک مقاومت مثلا 12 کیلو 5 وات
                    موازی کنه که خازن ها پس از خاموش شدن سیستم دشارژ بشوند.
                    سرعت دشارژ شدن با وجود مقاومت ها هم کمه ، پس بازم صدا میاد و تبدیل به خر خر میشه و بعد قطع میشه، بهتره یه رله دوبل استفاده بشه و همزمان با قطع برق ترانس رله ولتاژ مثبت و منفی رو از آمپ قطع کنه...
                    دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                      سرعت دشارژ شدن با وجود مقاومت ها هم کمه ، پس بازم صدا میاد و تبدیل به خر خر میشه و بعد قطع میشه، بهتره یه رله دوبل استفاده بشه و همزمان با قطع برق ترانس رله ولتاژ مثبت و منفی رو از آمپ قطع کنه...
                      درود و سپاس از پاسخ

البته من بیشتر برای امنیت این را گفتم. جدا از گفته من، راهکاری که گفتی بسیار خوب بود
                      محافظ بلندگو هم همین کار را انجام میده.
                      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

سلام دوستان :redface:
                        یه چکی بکنید ببینید مشکلی نداره :nerd:
                        بابت کیفیت بالای عکسها شرمنده گفتم جزییات بهتر باشه
                        رو هر عکس کلیک کنید تا در اندازه بزرگتر ببینید :smile:

دیدگاه

سلام
                          نیازی نبود همه مقاومت ها رو وات بالا بزاری. حالا از مدار تست گرفتی؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                            دوست عزیزمیشه طرزبستن رله روبیشترتوضیح بدی.اینکاروواسه خازنای سوئیچینگم میشه انجام داد؟
                            سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نه تست نگرفتم گفتم یه چکی بکنید نزنم بسوزه :mrgreen:شانس نداریم که

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AmirHossein98
                                نه تست نگرفتم گفتم یه چکی بکنید نزنم بسوزه :mrgreen:شانس نداریم که
                                خازنهای تغذیه رو نزاشتین که
                                برای تست حتما"یه لامپ 100 وات رشته ای رو با برق شهرو ترانس سری کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X