اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در مورد مدار av400 هولتون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست کمک در مورد مدار av400 هولتون

سلام به همه
    ساسان جان اره میشه مدار لیمیتر رو برداشت و یک سره کرد اما معایبی هم به دنبال خواهد داشت
    1.اولین مشکل این هست که هر گاه پاور امپلی روشن شود بعلت نبود مدار لیمیتر باعث ضربه خوردن به ماسفت ها میشه
    چون لحظه استارت به دلیل شدت ذخیره بانک خازنی ها باعث صدای بوووم توی باند ها میشه وهمین هم باعث اسیب دیدن سیمپیچ باند میشود
    2. شما دیگه نمیتونی سیگنال ورودی رو تخته کنی
    3. موقعی که به ورودی سوکت پاور امپلی سیمی وصل نباشه یا سیگنالی توی خروجی نباشه نویز های ضعیفی از باند شنیده میشه :agree:
    اون سیمی که از دو ترانزیستور اومده و به یک مقاومت 15 کیلویی متصل شده سیگنالی هست که پس از تقویت در درایو مدار به سمت ماسفت ها میره در کل مدار لیمیتر شدت سیگنال خروجی ترانزیستور های درایور رو مدیریت میکنه و در صورت اعوجاج یا دیستورت شدن وارد عمل میشه

یا به نوعی بیس ترانزیستور مدار لیمیتر رو تحریک و بار اضافی رو به ولتاژ تبدیل و باعث روشن شدن LED میشه

یک ترفند خیلی مهمی که جناب هولتون در این طرح خودشون زدن اینه که وقتی شما پتور امپلی رو روشن میکنید
    صدای بووم رو توی باند نمیشنوید!!!!!

اما در اسپیکر ها و پاور امپلیفایر های قدیمی به محض روشن نمودنش صدا بووم در باند ها شنیده میشه

شما میتونی در ورودی این پاور امپلی یک مقاومت بزاری البته منوت به این که صدای ورودی رو تخته کنی و قید لیمیتر رو زده باشی وموقعی که صدا کاملا دیستورت یا در مرز دیستورت شدن هست این مقاومت رو در ورودی موازی کنی تا شدت سیگنال در اوج صدا توسط مقاومت لیمیت بشه

عزیزمی سام گل
    من اینجا شاگردی بیش نیستم و خدمت اساتید بزرگ این انجمن درس پس میدم :redface:
    حالا کنجکاو شدم که خازن های MKT رو امتحان کنم فکر خیلی خوبیه
    اگر هم جسارتی کردیم بنده رو حلال برفمایید @};- @};-
    در کوی نیک نامان ما را گذر ندادن
    گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

طراحی مدارات ( pcb ) پذیرفته میشود

دیدگاه

عزیزمی سام گل
      من اینجا شاگردی بیش نیستم و خدمت اساتید بزرگ این انجمن درس پس میدم :redface:
      حالا کنجکاو شدم که خازن های MKT رو امتحان کنم فکر خیلی خوبیه
      اگر هم جسارتی کردیم بنده رو حلال برفمایید @};-
      عزیزی داداش @};- @};-

اختیار داری استادی مهدی جان
      MKT عالیه
      اختیار داری چه جسارتی...تا به امروز فقط راهنمایی کردی و کمک

خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

درود و تشکر از دوستای گل الکترونیکی
        ممنون آقا سام ،آقا مهدی
        لیمیتر مدار من همون همیشه روشن موند دیگه :redface:بورد ه با تینر شستم ی نیگاهی هم کردم دیگه حوصلم نشد بیام از رو شماتیک پیگیری کنم ببینم اخه مشکل از کجا میتونه باشه،ولی کنجکاوم سرفرصت بدونم! :agree:
        عاغا ما اومدیم امپ و ترانس گندبک و دوتا تغذیه جدا واسه فن و پری، یه ورودی Aux واس کامپیوتر و یه ورودی تون کنترل دار دیجیتالی واس ورودی موبایل با ی فن معمولی و ی فن حلزونی سشواری واس شرایط بحرانی رو چپوندم تو یه پوسته ی رسیور های قدیمی (بزووورا دیه جای سوزن انداختن هم نیس توش! :eek شد این:

چراغ لیمیتر هم ک میبینید الان ک درحال پخشه فیکس روشنه
        اون باند البته ی ساب ریورس 6 اینچ و توییتر کوچولو واس تست بوده ک ضعیفه نتونسم هیچ محک بزنم :mrgreen:

اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
        X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
        http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sasan2048
          درود و تشکر از دوستای گل الکترونیکی
          ممنون آقا سام ،آقا مهدی
          لیمیتر مدار من همون همیشه روشن موند دیگه :redface:بورد ه با تینر شستم ی نیگاهی هم کردم دیگه حوصلم نشد بیام از رو شماتیک پیگیری کنم ببینم اخه مشکل از کجا میتونه باشه،ولی کنجکاوم سرفرصت بدونم! :agree:
          عاغا ما اومدیم امپ و ترانس گندبک و دوتا تغذیه جدا واسه فن و پری، یه ورودی Aux واس کامپیوتر و یه ورودی تون کنترل دار دیجیتالی واس ورودی موبایل با ی فن معمولی و ی فن حلزونی سشواری واس شرایط بحرانی رو چپوندم تو یه پوسته ی رسیور های قدیمی (بزووورا دیه جای سوزن انداختن هم نیس توش! :eek شد این:

چراغ لیمیتر هم ک میبینید الان ک درحال پخشه فیکس روشنه
          اون باند البته ی ساب ریورس 6 اینچ و توییتر کوچولو واس تست بوده ک ضعیفه نتونسم هیچ محک بزنم :mrgreen:

درود ساسان جان خوبی؟
          جعبه که زدی خیلی بد در اومده بهتره 100 درصد عوضش کنی چون سطح کار ت میاد پایین
          میتونی با المینیوم جعبه بسازی خیلی هم تمیز در میاد یا با پلکسی بسازی
          البته بهتر ترانس رو بیرون جعبه تعبیه کنی چون ترانست ei هست و خیلی فضا میگیره اگه حلقوی بود خیلی راحت تر میشد جاش بدی تو جعبه :mrgreen:
          موفق باشی
          Fail Never
          گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
          دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

ممنون رفیق
            اما من واس کار شخصی خودمه تو خونه همین کفایت میکنه وگرنه قصد داشتم ورق نبشی الومینیم کار کنم دیدم دردسر اضافیه متاسفانه وقتم یکم پره وقت اینکارا رو نمیکنم
            مرسی
            اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن

دیدگاه

سلام دوستان گرامی من مدار400واتی راازروی نقشه اصلی هولتون درست کردم وفعلا ماسفت ها را نگذاشته ام دوسوال برایم پیش امد امیدوارم پاسخ دهید .بغیر مقاومتهای 5واتی بقیه مقاومتها 1/4واتند یا نه وزنرها نیم واتی یا یک واتی.ممنون

دیدگاه

نگاه مقاومت های زیر 100 اهمش رو نیم یا 1 وات بذاری بدک نیست،بعضیشون مث R10,12 فشار زیاده روشون، اما اون470 چسبیده ب ماسفت همین ربع کافیه،بساز تست کن بینم چجور میشه مدار :mrgreen:
                زینر هم نیم وات کافیشه

بعد ی سوال،میگم دوستان تاثیر خازنای صافی تغذیه تو صدای خروجی چقد میتونه باشه؟ من احساس میکنم کیفیت هولتونم نسبت ب قبل کمتر شده، نه که نویز داشته باشه نه، ولی تو ولوم های پایین چندان واضح نیست انگار

دیدگاه

عااغا عرض شود خروجی هولتونم رو اسیلوسکوپ که زدم تو فرکانس های بالا یخورده اغتشاش داره،همهون ک گفتم انگارکیفیت صداش کمی پایین اومده خودم حدس میزنم از خازن صافی تغذیه باشه نظر شما چیه؟ چون 6800میکرو هستن فقط :cry2: باید در اسرع وقت افزایشش بدم
                  شاید همین رگوله نشدن کامل هم باعث شده مدار کلیپینگ آمپ درست عمل نکنه و ال ای دی همیشه روشنه!چون مدار کلیپینگ بطور کلی یه مقایسه کننده ی بین خروجی صوت و دامنه ی ولتا تغذیه هست و تو هر رنج ولتاژ ی پاسخ خاصی داره
                  البته من جرات نکردم صداشو تا اخر ببرم و اسکوپ بزنم ببینم واقعا کلیپ میکنه یا نه،ترسیدم line out بره هوا :mrgreen:
                  شما چی میگین؟

دیدگاه

این نرم افزاره؟
                    عملکردش چطوریه؟

دیدگاه

سلام خازن ورودی رو چقدر گذاشتید؟؟
                      باید 2.2 میکرو 50 الکترولیتی باشه
                      دو مشکل شما ولتاژ بایاس مدار هست باید روی ولتاژ 3.8 ولت بزارید وگرنه کیفیت خروجی در فرکانس های بالا ماسفتها درست سوییچ نمیکنن من وقتی با دوبل 30 روشن میکنم بایاس مدار روی2.15 ولت میاد و در بعضی فرکانس ها تپق میزنه
                      اما وقتی با دوبل 65 راه اندازی میشه ولتاژ نزدیک 4 ولت میاد و کیت ماسفت ها برای اتصال پیوند سورس و درین مشکلی نداره
                      مدار لیمیتر هم وقتی ولتاژ پایین باشه بیشتر لیمیت میکنه و روشن میشه

جواب اون دوستمون که گفتن بغیر مقاومت اجری همه 1/4 وات هستن باید بگم که این طور نیست و دو مقاومت 1 واتی در مدار هستن دوست عزیز در صفحه قبل این مدار عکس av400 گذاشتم میتونید جای مقاومت هارو پیدا کنید

دیدگاه

ساسان جان مدار شما هنوز مشکل داره
                        مقدار مناسب برای بانک خازنی این مدار 40 هزار میکو فاراد هستش بیشتر از این ممکنه پل دید رو منفجر کنه
                        مقدار بانک خازنی اگر پایین باشه توی اوج صدا و بیس زدن باعث دیستورت شدن سیگنال میشود
                        ترانزیستور ها پری و درایور رو در بیار و مقدار اهمشون رو بگیر اگر زیر باید نزدیکای 0.7 باشه اگر دیدی زیر 0.6 هست ترازیستور ها معیوب شدن و عوضشون کن اگر دیدی مشکل از این ها نیست برو سراغ خازن های ورودی و خازن های خروجی

دیدگاه

ممنون داش مهدی
                          خودمم حس میکنم خازن صافی تغذیه ام کمه،هولتون گفته حداقل دوتا 10هزار میکرو
                          اما بایاس تنظیمه همین 3.8 هم هست و تمام ترانزیستورای درایور رو عوض کردم اما مشکل لیمیتر رو هنوز متوجه نمیشم هرچند کمی دارم بو میبرم :mrgreen: طرز کار دقیق مدارای کلیپینگ رو مطالعه کردم یچیزایی دستگیرم شده، تغذیه من دوبل مستقیم 73ولتی میشه ک فک کنم مقداری بالا باشه ،وقتی خروجی بلندگو وصل نیست مدار کلیپینگ درست کار میکنه و تو ورودیهای نزدیک اشباع شروع به روشن شدن میکنه اما اسپیکر ک وصل شد کار خراب میشه مشکل تو خازنها و طبقه ی خروجیه هرچی هس :rolleyes:
                          کیفیت مدار باتعویض چندتا خازن بهتر شده الان، هرچی میکشیم تقصیر خودمونه :cry2: اخوی با اون کارش(اتصال کوتاه خروجی و اب ریختن رو بورد توسط برادرزاده!) ب همه قطعات مدار لطمه زده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                            این نرم افزاره؟
                            عملکردش چطوریه؟
                            آره مصطفی جان توسط یه خدا بیامرز فروم خارجی DiY طراحی شده، دیگه احتیاج ب اسکوپ دیجیتال پرهزینه رو واس ما کم میکنه، ورودیش رو خودت از بین میکروفن مثلا لپتاب، بلندگو کارت صدا یا همون لوب برگشتی و مهمتر از همه Line in انتخاب میکنه و سیگنالتو میدی ب لاین ورودی کارت صدا
                            خیییییییلی امکانات موردنیاز رو داره و تنها محدودیتش اینه که بازه ی فرکانسی 20 تا 40کیلوهرتز رو فقط پشتیبانی میکنه
                            لینک دانلودش
                            http://www.zeitnitz.eu/getfile?issrc.../scope_146.exe

دیدگاه

ساسان جان با ولتاژ پایین تر هم تست کردی
                              شاید مشکل بخاطر ولتاژت هست اخه کمی بالا هست ولتاژ

دیدگاه

نه والا تازگی ها چک نکردم، ترانس من یه دوبل 50 ولت بوده با یه جفت 35 ولت متناوب
                                قبلا 70 بود الان انگار تا 75 هم نشون میده مولتی متر،سرفرصت باس جعبه امپ رو باز کنم تستش کنم

ولی مشکل عمده باند درخور هس ک ندارم فعلا، میگم ووفر فول رنج خوب شیراز کجا پیدا میشه داش مهدی؟مناسب هستن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X