اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در مورد مدار av400 هولتون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست کمک در مورد مدار av400 هولتون

درود
    شیراز پاساژ کازرونیا خیابون داریوش
    طقه پایین
    مجید
    میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
    به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

سلام
      من خودم شیراز هستم ساسان جان متاسفانه
      الکترونیک مجید هم مید رنج و تیوتر هاشون اصلا مناسب نسیت مگر یکی دوتاش
      اگر خواستید بنده خودم براتون پست میکنم
      چند نمونه مید رنج سراغ دارم
      چند وات میخوای
      و محدوده فرکانسیش چقدر باشه؟؟
      چون مید رنج ها هم دسته بندی میشن
      در کوی نیک نامان ما را گذر ندادن
      گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

طراحی مدارات ( pcb ) پذیرفته میشود

دیدگاه

گلی آقا مهدی، من خودم بوشهرم،داداشم شیرازه
        میدرنج چرا، ووفر فول رنج میخاستم، مثلا 10 اینچش هست که 80وات باشه لااقل؟ هزینه ها چجورین مثلا؟
        اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
        X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
        http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

من بالاخره تونستم آمپ av400رو بسازم . برای تغذیه هم از همون منبع سویچینگ 800 وات استفاده کردم که مشکلی نداشت

برای تست اولیه روی چهارتا باند 16 اهم 200 وات تست کردم که عالی جواب داد البته بجای مولتی ترن از دوتا مقاومت 2.2 کیلو استفاده کردم
          حالا سوال من اینه که اینکاری که من کردم یعنی اتصال دوتا 2.2 کیلو {یعنی مثل اینکه مولتی ترن تو حالت وسط باشه } باعث صدمه به مدار میشه؟
          اصلا اگر مولتی ترن بذارم چطوری باید کالیبرش بکنم ولتاژ کجا رو باید چک کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali4716
            من بالاخره تونستم آمپ av400رو بسازم . برای تغذیه هم از همون منبع سویچینگ 800 وات استفاده کردم که مشکلی نداشت

برای تست اولیه روی چهارتا باند 16 اهم 200 وات تست کردم که عالی جواب داد البته بجای مولتی ترن از دوتا مقاومت 2.2 کیلو استفاده کردم
            حالا سوال من اینه که اینکاری که من کردم یعنی اتصال دوتا 2.2 کیلو {یعنی مثل اینکه مولتی ترن تو حالت وسط باشه } باعث صدمه به مدار میشه؟
            از منبع تغذیه یه عکس میزاری
            البته تو تاپیک تصاویر لطف کن بزار
            بعد راجع به پیچیدن ترانس یه توضیحی لطف کن
            ممنون

دیدگاه

لینک ساخت منبع تغذیه سویچینگ 800w
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88433.0

دیدگاه

دوست عزیز sajad220 صندوق پیغام شما پر شده و نمیشه جوابت رو بدم
                در مورد منبع سویچینگ 800 وات
                سلام
                سیمپیچی ترانس که کاری نداره خود شکل بصورت شفاف توضیح داده
                http://s6.uplod.ir/i/00651/xwsg3kca6ifs.jpg

برای سیم پیچ اولیه 25 دور میپیچی جهت سیمپیچی هم مهم نیست . حالا یه لایه عایق بذار و شروع کن پیچیده ثانویه
                برای ثانویه هم بدون توجه به جهت سیم پیچ اول شروع کن 9 دور بپیچ بعد سر سیم رو بیرون بیار(برای سر وسط) بعد در ادامه 9 دور دیگه در جهت 9 دور قبلی بپیچ
                به همین سادگی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali4716

آخه یکی نیست بهم بگه چطوری باید با مولتی ترن آمپلی رو کالیبره کنم :angry:

دیدگاه

با تشکر از دوست عزیز sajad220
                    من دیگه ماسفتها رو لحیم کردم نمیشه همینجوری که ماسفتها رو برد هستن مولتی ترن رو بچرخونم . ؟ یا نهایتا مقاومتهای 5 وات رو در بیارم تا اتصال ماسفتها قطع بشه؟

در ضمن برای افزایش ولتاژ اون منبع باید بجای 9+9 در ثانویه 17+17 بپیچی که 80 ولت داشته باشی بعلاوه اینکه دیودهای زنر رو هم به 80 ولت افزایش بدی و یادت باشه حتما از ماسفت irfp460 استفاده کن

دوست عزیز sajad220 صندوق پیغامهای خصوصیت رو خالی کن که اونجا بتونیم در مورد مسایلی که در حیطه این تایپیک نباشه بحث کنیم و مزاحم بقیه دوستان نشیم

دیدگاه

سلام علی جان دوست عزیز من حقیر به طور کامل نحوه ی راه اندازیشو توضیح دادم یه زحمت بکش برو صفحات قبل این تایپیک به تمام جواب هات میرسی
                      در ضمن باید بگم که بدون پتانسیومتر ممکن ولتاژ بایاس مدار بالا بره و عمر پیوند های ماسفتت کم بشه
                      ماسفت های irfp ولتاژ گیتشون 10 ولتی هستن
                      یه اوومتر بیار و ولتاژ گیت و سورس رو اندازه بگیر ولتاژ رااندازی باید روی 3.8 ولت باشه که استاندارد جهانی هست
                      اگر ولتاز بایاس بیشتر بشن ماسفت هات تو بیباری گرم میشن و تلفات میدی
                      نحوه ی تنظیم پتانسیومتر رو هم توضیح دادم

دیدگاه

خدمت دوستان سلام عرض میکنم.من این مدارav400 راازروی مداراصلی ساختم و دوبل 50 ولت دی سی دادم منتها چند مورد وجود داره ازاساتید کمک میخواهم.مقدارولت روی گیت وسورس اندازش درطرف مثبت 1/5ولت ودرطرف منفی 456هزارم ولت نشون میده وبا تغییر مولتی ترن هیچ اتفاقی نمی افته ومقدارز ثابتی را نشان میده.جریان بی باری مدار12/63میلی ولت رانشان میدهد ک با تغییر مولتی ترن هیچ تاثیری نمیکنه وmje340هم یه مقدار گرم میشه .البته ماسفتها را رومدار نگذاشتم.لطفا راهنماییم کنید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز قطعات های بایاسینگ رو تست کنید و از سالم بودنشون اطمینان حاصل کنید
                          ازهمه مهم تر اتصالات ترانزیستور bd139 رو چک کنید این ترانزیستور عملا باید روی هیت سینگ که ماسفت های قدرت نصب میشن نصب بشه تا حرارت ماسفت هارو کنترل کنه تا ولتاژ های بایاسینگ رو از جهت حرارت کنترل کنه
                          mje350 ها هم موردی نداره که گرم میشن و عادی هست به دلیل این که 32 ولت روشون اعمال میشه
                          اما به نسبت یکی از ترازیستور های mje340 که بعنوان تقویت جریان پری امپ استفاده میشه بیشتر گرم میشه

دیدگاه

سلام
                            من مدارو بستم ولی ماسفتارو جا نزدم،دوتا مشکل دارم:یکی این که در خروجی حدود 9.1ولت دیسی دارم،دوم اینکه بین گیت و درین ماسفت هام از یه طرف 72ولت و از طرف دیگه 50ولت دارمو با پتانسیومتر هم تنظیم نمیشن،
                            فقط از مقاومت 100اهم به جای 120اهم استفاده کردم و ولتاژ راه اندازیمم دوبل 63ولته.
                            از مقاومت هایی که برای گیت ماسفتن تا زمین هم هر دو سر ولتاژی حدود 7تا 8 ولت نسبت به زمین دارم در هر دو سر.که با تغییر پتانسیومتر هم بین نیم تا یک ولت تغییر میکنه.
                            کسی از اساتید میدونه گیر کار من کجاست؟ایا درسته؟میشه یکی کهav400رو ساخته بگه از گیت ماسفت ها به زمین چند ولت داره؟
                            اون 9.1دهم ولت دیسی که به خاطر دیود زنر هام هستش برای چیه؟!باید باشه یا نباید باشه؟!
                            اساتید مطمئنید باید بین سورس تا گیت ماسفت ها یعنی در واقع از گیت تا تغذیه مثبت یا منفی فقط 3.3 ولت اختلاف داشته باشم؟ oo:!یعنی باید 60ولت از گیت هر ماسفت تا زمین داشته باشم؟ :eek:
                            اینم عکس مدار:
                            فقط سیم قرمز ها به مدار وصلن که مال تغذیه اند بقیه سیما به خاطر اتاق درهممه
                            دماغم شکست،دوهفته ای خوب شد،دستم شکست،یه ماهه خوب شد،چاقوم زدند،10روزه خوب شد،
                            قلبم شکست،هیچ وقت خوب نشد.
                            ای روزگار لعنتی!

دیدگاه

سلام.مشکلاتی رو که در پست قبل گفتم،حل شد
                              فقط یه چیز کوچیک مونده انم اینه که یک جفت ماسفتو مقاومت 5واتشو گذاشتم،حالا ولتاژ بین سورس و گیتم در حد 500میلی ولت و یا حتی 100میلی ولت شده و دوطرفمم با هم برابره،مشکل دیسی در خروجی حل شده و اصلا دیسی نداره، :agree:فقط ماسفت ها سوییچ نمیکنن،حالا میتونین راهنماییم کنید؟
                              دماغم شکست،دوهفته ای خوب شد،دستم شکست،یه ماهه خوب شد،چاقوم زدند،10روزه خوب شد،
                              قلبم شکست،هیچ وقت خوب نشد.
                              ای روزگار لعنتی!

دیدگاه

چون ولتاژ گیت شما کمه 500 میلی ولت نمیتونه ماسفت رو سوییچ کنه
                                اگه درست بگم باید 3.8 باشه ولتاژ
                                شما مدار رو تنظیم کردی یا همینطور راه اندازیش کردی؟
                                باید مدار رو یا بهتر بگم ولتاژ گیت ماسفتا رو با مولتی ترن تنظیم کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X