اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در مورد مدار av400 هولتون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست کمک در مورد مدار av400 هولتون

سلام.من دوباره روی ولتازهای این امپ کارکردم وبا برداشتن مولتی ترن از مدار ولتاز گیری از پایه های ماسفتهای 240و9240 راانجام دادم هر دوطرف تقریبا برابروحدود 9 ولت بود البته چون زنری ک گذاشتم 9/1ولتی اما همینکه مولتی ترن سرجایش گذاشته میشه طرف ماسفتهای 240 ولتاز با تغییر مولتی بالا پایین میشه اما طرف مقابل حدود 514/ولت باقی میماند .حتی مقاومت 1کیلوی وصل شده ب مولتی ترن راهم دراوردم همان ولتاز 514/ثابت مانده.ولتاز بین خط گراند وپاییه وسط mje340 راهم اندازه گرفتم همان 514/ولت بود.خیلی معذرت میخواهم ک زیاد مینویسم قصدم اینکه بتوانم این مداررا با کمک شما عزیزان عیب یابی کنم تا شاید برای کسی دیگر این مشکل بود بتواند سریع ب محل عیب برسد.

دیدگاه

سلام دوست عزیزم اپکس شما یک بار دیگر ترانزیستور bd139 رو بردارید و مدار رو روشن کنید اگر دو طرف ولتاژ همون ولتاژ 8 ولت بود برای راه اندازی کفایت میکنه بینید سیگنال توی خروجی دارید یا نه
      بعد اون جابه جایی سیم های ترانزیستور رو انجام دادید؟؟
      اخه خیلی برام عجیب شده :angry: :angry:
      باید با قعات جدید بازار یک av400 دیگه بسازم ببینم بازم همین مشکل رو داره یا نه
      در کوی نیک نامان ما را گذر ندادن
      گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

طراحی مدارات ( pcb ) پذیرفته میشود

دیدگاه

سلام اقامهدی ممنون ک ب سوالاتم پاسخ میدهید.pcbک من استفاده کردم برای همان av400اصل ک مداراقای هولتون میباشد است ایا ممکنه ازان باشد چون یه pcbهم جنابعالی گذاشتید فرقی باهم دارند یا نه یکی هست.این امپ کاراولم نیست چندین امپ مثل 500واتی اقای سام عزیز وهمچنین باماسفت 250وغیردرست کردم وکار هم میکنند اما ازنوع قابل تنظیم این اولین است و با مشکل روبرو شده .من درساخت دقت میکنم نمیدانم چه مشکلی داره.خیلی مایلم علت را بیابم چون صرف ساخت بنظرم خیلی مهم نیست بلکه عیب یابی وتنظیم اصله.من حتی مقاومتها رایک درصد وخازنها راهم ام کا تی وپلیستراستفاده کردم .جابجایی سیمهای bd139 راهم ازاول انجام دادم اما مشکل همچنان باقیست.با برداشتن ترانزیستور ویا مولتی ترن ولتاز دوطرف برابروحدود 9ولت میشود وب محض جا گذاری ترانزیستور ومولتیترن ولتاز طرف ماسفتهای 240 بین حداقل 2/3وحداکثرحدود 6ولت بالا پایین میشود اما طرف مقابل همان 514/ولت باقی میماند وبا تغییر مولتی خیلی جزئی ودرحد چند هزارم ولت تغییر میکندومثلا ب540/ولت میرسد.ب نظر میاید ک در طرف راست اتصالی وجود داره ک اینقدرولتاز پایین میشود.درضمن من زمانی هستم.

دیدگاه

این 500 وات ک میگی کجاست

دیدگاه

سلام .امپ 500واتی درمدارات صوتی گسسته است .

دیدگاه

سلام مدار دیگه ای نیست که با 250 و 9240 کار کنه این مدار همه رو تو ی مشکل گیر انداخته بره من اول ال ای دیش روشن میشد بعد یطرف فقد بایاس میشد الان ال ای دیش اون چشمکه اولو نمیزنه بایاسم نمیشه اگه مداری هست ک بشه irfpهارو توش استفاده کرد بزارین ممنون میشم

دیدگاه

سلام مدار اپکس HV23 ورژن 1.1
                دوبل 75 روی هر ریپل هم 4 عدد ماسفت طراحی شده
                ودارای مدار لیمتر میباشد
                در کوی نیک نامان ما را گذر ندادن
                گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

طراحی مدارات ( pcb ) پذیرفته میشود

دیدگاه

سلام خدمت عزیزان
                  من امپو ساختم ولی موقع تست گرفتن برا تنظیم..یه دفعه جریان بی باری رفت رو ۵۰۰ میلی امپر.الان صدا دارم ولی بریده بریده وبا نویزه.بنظرتون کجاش سوخته.از پتانسیومتر معمولی استفاده کردم.

دیدگاه

سلام خدمت اساتید .من یه چند وقتیه دنبال یه آمپ خوب میگردم الان به این آمپ رسیدم میخوام ببینم pcb خوده استاد هلتون درسته یا مشکل داره ؟؟
                    و اینکه اگه بخواییم توان رو افزایش بدیم میتونیم به هر ردیف چنتا ماسفت اضافه کنیم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosein1943 نمایش پست ها
                      سلام خدمت اساتید .من یه چند وقتیه دنبال یه آمپ خوب میگردم الان به این آمپ رسیدم میخوام ببینم pcb خوده استاد هلتون درسته یا مشکل داره ؟؟
                      و اینکه اگه بخواییم توان رو افزایش بدیم میتونیم به هر ردیف چنتا ماسفت اضافه کنیم؟؟؟؟

سلام آمپلیفایر برای ساب نیاز دارید یا میدرنج و... (مشخصات کامل بدید تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم!)
                      بنده خودم به شخصه این آمپلیفایر رو پیشنهاد نمیکنم چون آمپلیفایر کلاس آنالوگ با ماسفت تلفات خیلی بالایی داره و به اصطلاح بخاری برقی هست و کل توان به حرارت تبدیل میشه!
                      پی سی بیش هم مشکلی نداره و درسته!
                      شما مشخصات کامل بدید تا بنده بهتر بتونم راهنماییتون کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shayan9080 نمایش پست ها
                        سلام آمپلیفایر برای ساب نیاز دارید یا میدرنج و... (مشخصات کامل بدید تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم!)
                        بنده خودم به شخصه این آمپلیفایر رو پیشنهاد نمیکنم چون آمپلیفایر کلاس آنالوگ با ماسفت تلفات خیلی بالایی داره و به اصطلاح بخاری برقی هست و کل توان به حرارت تبدیل میشه!
                        پی سی بیش هم مشکلی نداره و درسته!
                        شما مشخصات کامل بدید تا بنده بهتر بتونم راهنماییتون کنم

سلام راستش برای ساب میخواستم .سابه چهار اهمه و 1500 rms .دنبال آمپ های کلاس d میگشتم ولی دیدم کلی درد سر داره و قاتی میکنن. تا دوتا آمپ از استاد دیدم یکی این 400 واته هستش و یکی دیگه یه 800 وات هستش که طراحی خوده هولتونه .اگه کلاس d چیزی خوب دارید بدید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosein1943 نمایش پست ها
                          سلام راستش برای ساب میخواستم .سابه چهار اهمه و 1500 rms .دنبال آمپ های کلاس d میگشتم ولی دیدم کلی درد سر داره و قاتی میکنن. تا دوتا آمپ از استاد دیدم یکی این 400 واته هستش و یکی دیگه یه 800 وات هستش که طراحی خوده هولتونه .اگه کلاس d چیزی خوب دارید بدید ممنون میشم
                          سلام سابتون چیه؟
                          کلاس دی قاطی میکنه!؟ متوجه نشدم! چرا باید قاطی کنه!!؟؟
                          ببینید آمپلیفایر کلاس AB اونم با ماسفت همینجوری مصرفش خیلی بالاست دیگه چه برسه به این که شما بخواید برای ساب ببندیدش!
                          امپلیفایر ساختن برای ساب کار راحتیه اما تجربه ی تقریبا زیادی میخواد مخصوصا توان بالا که حتما باید کلاس دیجیتال باشه
                          شما تجربه ی زیادی باید داشته باشی توی مدارات سوییچینگ
                          برای امپلیفایر هم من امپلیفایر irs1500d رو پیشنهاد میکنم که خودم خیلی ساختمش و جواب داده هردفعه ، فایلاش داخل سایت هست
                          اگر پیدانکردید بگید براتون بزارم!

دیدگاه

سلام
                            آقا این av400 مشکل بایاس کردن از کجاست؟
                            ولتاژ یه سمت تغییر میکنه اما اون سمت ثابته و تا یه مقدار خیلی کم بالاتر نمیره
                            البته کار میکنه آمپ،ولی خب ولتاژ های دو سمت یکی نیست،یک سمت خیلی خیلی کمه یک سمت فقط کم و زیاد میشه
                            راهنمایی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X