اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اصول پایه ای و مقدماتی منابع سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اصول پایه ای و مقدماتی منابع سوئیچینگ

نوشته اصلی توسط trrstrima
    آقا من این آند کاتد b6ke200a رو تشخیص بدم؟ :angry:
    سلام.روش با خط مشخص شده.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

آقا دیگه اینقدم خنگول نیستما :mrgreen:

خوب مشکل همینجاست ! فروشنده گفت این روسی هست! خط نداشت اصلا ، حتی یه علامت کوچولو هم نداشت ...
      ولی همینطوری دل و زدم به دریا و امتحان کردم درست بود :nice:

دیدگاه

سلام به همه دوستان مخصوصا دایی جان
        یه مشکلی هست که چند وقته منو داره ازار میده
        من با ای سی34063 یه 24 ولت رو به 5 ولت تبدیل کردم
        و از دیود byv 200 هم استفاده کردم و سلف 220 اما نمیدونم بعضی ار ای سی ها چرا داغ میکنه و بعضی دیگه درجا میسوزه
        با تعویض سلف درست میشه
        هم سلف و هم ای سی رو از پایا خریدم موندم چکار کنم
        دوستان ممنون میشم راهنماییم کنن

دیدگاه

عرض سلام خدمت دوستان و اساتید
          من یک مداری رو با tny280 بستم که خروجیش 100 ولت 290 میلی آمپر هست و برای درایو ال ای دی میخواستم پی سی بی هم براش زدم و نکات مهم هم که نرم افزار pi گفته بود که در پی سی بی لحاظ کنم رو کردم و اندوکتاس نشتی ترانسم هم 17 میکرو هانری هست که نرم افزار گفته تا 27 میکرو هانری راه داره حالا روشن میشه و ال ای دی ها رو هم درایو میکنه اما یه مشکل داره که واقعا نمیدونم دیگه از کجاست اونم اینه که بعد از 5 دقیقه تا یک ربع شروع میکنه به ناپایداری و دائم ال ای دی ها رو خاموش و روشن میکنه و این قطع و وصل هم به شکل منظم نیست جدیدا متوجه شدم که دیود خروجی هم که uf4006 رو تا 120 درجه داغ میکنه البته اینم بگم که از بایاس استفاده نکردم دمای آی سی هم ماکسیمم به 70 درجه میزسه که shut down آی سی فکر کنم روی 120 هست
          که فکر نمیکنم از این باشه - اپتو کوپلر و هر قطعه دیگه ای هم که احتمال میدادم رو تعویض کردم اما بی فایده بوده
          از دوستان خواهش میکنم اگر کسی با این مشکل رو به رو بوده بنده رو راهنمایی کنه با تشکر
          برای انسان های بزرگ بن بست وجود ندارد " یا راهی خواهم یافت //یا راهی خواهم ساخت

ehsan.irangenius@gmail.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط inventor
            عرض سلام خدمت دوستان و اساتید
            من یک مداری رو با tny280 بستم که خروجیش 100 ولت 290 میلی آمپر هست و برای درایو ال ای دی میخواستم پی سی بی هم براش زدم و نکات مهم هم که نرم افزار pi گفته بود که در پی سی بی لحاظ کنم رو کردم و اندوکتاس نشتی ترانسم هم 17 میکرو هانری هست که نرم افزار گفته تا 27 میکرو هانری راه داره حالا روشن میشه و ال ای دی ها رو هم درایو میکنه اما یه مشکل داره که واقعا نمیدونم دیگه از کجاست اونم اینه که بعد از 5 دقیقه تا یک ربع شروع میکنه به ناپایداری و دائم ال ای دی ها رو خاموش و روشن میکنه و این قطع و وصل هم به شکل منظم نیست جدیدا متوجه شدم که دیود خروجی هم که uf4006 رو تا 120 درجه داغ میکنه البته اینم بگم که از بایاس استفاده نکردم دمای آی سی هم ماکسیمم به 70 درجه میزسه که shut down آی سی فکر کنم روی 120 هست
            که فکر نمیکنم از این باشه - اپتو کوپلر و هر قطعه دیگه ای هم که احتمال میدادم رو تعویض کردم اما بی فایده بوده
            از دوستان خواهش میکنم اگر کسی با این مشکل رو به رو بوده بنده رو راهنمایی کنه با تشکر
            سلام جناب اینونتور. من برخورد کردم. شما دقت کن ثانویه رو درست پیچیده باشی و فاصله هوایی مقدارش کم و زیاد نباشه. و خلاصه اندوکتانسه اولیه و ثانویه با توجه به ولتاژ خروجی معقول باشه. البته با آی سیه 280 بدون بایاس گرفتن 29 وات خیلی سخته توصیه میکنم بایاس بپیچی. بهتره دیود خروجی رو هم از شاتکی استفاده کنی.
            ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام
              اقا من یک سوییچینگ ساختم کامل طبق همونی که تو برنامست
              اندوکتانس نشتی روهم اندازه گرفتم همونیه که تو برنامست
              فقط نمیدونم جرا ولتاز برگشتیم زیاده یا شایدم اسپایک هام اونقدری که دیود p6ke200که تو اسنبار با مقاومت و خازنم موازی کردم به شدت داغ میشه و تو برا کامل میسوزه
              کسی با این مشگل مواجه بوده و راهکاری داره براش؟ممنون از راهنماییتون پیاپیش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X