اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار رگوله با خروجی 5 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار رگوله با خروجی 5 آمپر

نوشته اصلی توسط ahmadmn
    پس هیچ راهی نداری جز استفاده از باطری 24 ولت و مدار تاپیک زیر:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=45420.30
    این مدار نه تلفات و گرما داره، نه دردسر.
    من دارم هرروز ازش استفاده می کنم.
    اگه 12 ولت 7 آمپر بخوای باید باطری 24 ولت 5 آمپر بگیری. در واقع توان توی مبدل سوئیچینگ افت نمی کنه بلکه یه مقدار کمی صرف بازده میشه.
    آقا جون این عکسهاش و مدارا پاک شده ظاهرآ
    مرسی

دیدگاه

اینم فقط واسه خودت دایی جان:

با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
        اینم فقط واسه خودت دایی جان:

دایی نوکرتم
        خیر و خوشی از زندگیت ببینی و 7 تا بچه بیاری (دعاهای پیر زنهای شوشتری) :biggrin:

خدا کنه قطعاتش اینجا توی اهواز گیر بیاد
        منظورم اون 2 تا آی سی هست بنظرت گیرم میاد ؟ استفادشون زیاده یا خاص ؟
        یه سوال فنی هم داشتم
        زیر آی سی 34063 2 تا مقومت هستش که یکی 10 کیلو و اون یکی 1 کیلو اهم
        کنار اون 1 کیلو یه علامتی مثل زنر هست این چیه ؟؟ یعنی سرامیکی ؟؟؟؟؟

دیدگاه

دایی جان راستی این که سوئیچینگه که گرما و هدر رفتن انرژی توش نیست دیگه ............
          مرسی همینو میخاستم

ممکنه بعد از 1 ساعت باتریها افت ولتاژ کنن و ولتاژ اونا زیر 24 بیاد بعد این مدار جواب میده ؟ یا فقط بالای 24 باید ورودی باشه ؟ آخه دیدم بغل ورودی 24 یه علامت+ گذاشتی
          منظورت اینه ورودی مثبت باتری از اینجا یا ولتاژ بالای 24 ولت باشه ؟ :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mozafar_sam
            یه سوال فنی هم داشتم
            زیر آی سی 34063 2 تا مقومت هستش که یکی 10 کیلو و اون یکی 1 کیلو اهم
            کنار اون 1 کیلو یه علامتی مثل زنر هست این چیه ؟؟ یعنی سرامیکی ؟؟؟؟؟
            درود
            دوست عزیز اون مقاومت متغیر هستش
            پتانسیومتر یا مولتی ترن یک کیلو
            موفق باشی
            در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
            شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

به نظرم این مدار تا 15 هم جواب بده
              در ضمن mc34063 پیدا میشه معمولا ولی اونیکی زیاد معروف نیست شاید پیدا نشه
              به نظر من همه ی قطعات مورد نیاز رو پستی از فروشگاه های نت بخر ارزون تر هم میشه

دیدگاه

سلام
                آقا نه 44420 نه 18uH/16A ن 2SJ477 موجود نبود
                فقط 34063 گیرم اومد
                فروشگاه ECA م موجود نبود
                از کجا بخرم oo: :angry:

دیدگاه

فعلا معتبر ترین سایت فروش الکترونیکی که میشناسم که تقریبا تمام قطعات( ابزار نه) مورد نیاز رو میتونه تامین کنه و قیمت خوبی هم داره جوان الکترونیک هست
                  البته قبلا خرید باهاش یکم سخت بود و باید هی فایل اکسل رد و بدل میشد! ولی الان راحتر هست و از تو خود سایت میشه خرید کرد

دیدگاه

همونطور که دوستان فرمودند ورودی مدار می تونه از 15 تا 40 ولت باشه.
                    درباره قطعات هم باید بگم اگه بخوای به بازار شهرستان تکیه کنی بهتره مدار ساختنو ببوسی بزاری کنار
                    این روزا حتی از تهران هم نباید خرید کرد بلکه مستقیم میشه خرید خارجی کرد: http://www.lionelectronic.ir
                    به هر حال قطعات این مدار توی تهران هست و کافیه کمی جستجو نت بلد باشیم!
                    TC4420 یه ماسفت درایوره که میشه بجاش هر ماسفت درایور دیگه ای گذاشت.
                    2SJ477 هم یه ماسفت نوع P است که اگه ماسفتی مشابه پیدا کردی می تونی ازش استفاده کنی.
                    http://www.lionelectronic.ir/index.php?action=categories&id=402
                    یا
                    http://www.javanelec.com/Products.aspx?code=009&site=191
                    البته توی کشوی هر مهندسی باید یه مشت از این قطعات عمومی باشه تا واسه هر مداری نره دنبال قطعه بگرده.
                    سلف مدار رو بعیده آماده پیدا کنی پس باید بپیچی. من از یه هسته EE30 استفاده کردم و 12 دور سیم دورش پیچیدم.
                    10 رشته سیم لاکی به قطر 0/35 میلیمتر رو باهم موازی کردم چون سیم قطور نداشتم.
                    در کل ساخت این مدار کمتر از 2 ساعت طول می کشه.

دیدگاه

سلام
                      آقا رفتم توی این فروشگاههای آنلاین (جوان - لیون ...) فقط بعضی چیزاشو تونستم گیر بیارم

mbr3045 , 18uH , 0.018 2.5w گیرم نیومد
                      نمونه مشابهی اگه میدونید چیه بگین تا ببینم هست یا نه
                      مرسی

دیدگاه

برای مقاومت 0.018 اهم 2.5 وات می تونی 6 تا مقاومت 1 اهم 0.5 وات رو باهم موازی کنی.
                        راه دیگه استفاده از فیوز 10 آمپره که هم می تونه نقش مقاومت 0.018 اهم رو بازی کنه و همه فیوز مدارته که اگه اتصال کوتاه رخ بده برق مدارو قطع می کنه.
                        بهتره پایه فیوز قابدار هم بخری تا راحت بتونی فیوز عوض کنی. مثلا ممکنه اهم فیوز 10 آمپر زیاد باشه و بخوای 16 آمپر بزاری.
                        بهرحال من بیشتر مواقع از فیوز جای مقاومت کم اهم وات بالا استفاده می کنم و خیلی هم ارزون تر در میاد.
                        سلف رو که برات توضیح دادم!!! باید یه هسته فریت EE30 از سلف الکترونیک توی پاساژ عباسی بخری(حدود 200 تومنه) و خودت 12 دور سیم دور بوبینش بپیچی.
                        البته پیشنهاد من اینه که از هسته EE16آ‌ تا EE40 هرچی هسته وجود داره 5 تا بخری. جمعا 10 هزار تومن هم نمیشه. اینجوری دیگه نیاز نیست واسه ساختن سلف یا ترانس هر دقعه بری بازار.
                        MBR3045آ‌ هم یه دیود شاتکی 30 آمپر 45 ولته که جوان موجود داره 400 تومن!
                        تازه لیون هم یه دیود شاتکی نسل جدید داره که خیلی بهتر از MBR3045 کار می کنه به شماره STPS41L60CG-TR و قیمتش هم 700 تومنه.
                        در نهایت باز هم تکرار می کنم:
                        کسی که می خواد توی الکترونیک دستی داشته باشه باید یه سری قطعات عمومی رو موجود داشته باشه تا هر روز مجبور نشه بخاطر قطعات وقت و هزینه کنه.
                        این مدار چیزی نیست که این همه بخاطرش وقت بزاری!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                          برای مقاومت 0.018 اهم 2.5 وات می تونی 6 تا مقاومت 1 اهم 0.5 وات رو باهم موازی کنی.
                          راه دیگه استفاده از فیوز 10 آمپره که هم می تونه نقش مقاومت 0.018 اهم رو بازی کنه و همه فیوز مدارته که اگه اتصال کوتاه رخ بده برق مدارو قطع می کنه.
                          بهتره پایه فیوز قابدار هم بخری تا راحت بتونی فیوز عوض کنی. مثلا ممکنه اهم فیوز 10 آمپر زیاد باشه و بخوای 16 آمپر بزاری.
                          بهرحال من بیشتر مواقع از فیوز جای مقاومت کم اهم وات بالا استفاده می کنم و خیلی هم ارزون تر در میاد.
                          سلف رو که برات توضیح دادم!!! باید یه هسته فریت EE30 از سلف الکترونیک توی پاساژ عباسی بخری(حدود 200 تومنه) و خودت 12 دور سیم دور بوبینش بپیچی.
                          البته پیشنهاد من اینه که از هسته EE16آ‌ تا EE40 هرچی هسته وجود داره 5 تا بخری. جمعا 10 هزار تومن هم نمیشه. اینجوری دیگه نیاز نیست واسه ساختن سلف یا ترانس هر دقعه بری بازار.
                          MBR3045آ‌ هم یه دیود شاتکی 30 آمپر 45 ولته که جوان موجود داره 400 تومن!
                          تازه لیون هم یه دیود شاتکی نسل جدید داره که خیلی بهتر از MBR3045 کار می کنه به شماره STPS41L60CG-TR و قیمتش هم 700 تومنه.
                          در نهایت باز هم تکرار می کنم:
                          کسی که می خواد توی الکترونیک دستی داشته باشه باید یه سری قطعات عمومی رو موجود داشته باشه تا هر روز مجبور نشه بخاطر قطعات وقت و هزینه کنه.
                          این مدار چیزی نیست که این همه بخاطرش وقت بزاری!!!
                          همه فرمایشات جناب عالی صحیح
                          اما از خونه ما تا پاساژ عباسی فکر کنم حدود 900 کیلومتر راه باشه
                          اینجا اهوازه شوخی نیستش خبری از سلف و تی سی 4022 نیستش :biggrin:

دیدگاه

از خونه شما تا خونه ما 1200 کیلومتره اما داریم باهم گفتگو می کنیم!!!

دیدگاه

سلامی گرم و دوباره به اساتید و دوستانی که منو یاری میکنن

امروز از جوان بعضی قطعاتی که موجود داشت رو سفارش دادم و با تیپاکس ارسال شد و فردا به دستم میرسه

Mc34063 , Tc4420 , 1SJ477 موجود بودن

اما MBR3045 رو داشت و گفت باید 20 تا بخری میشد 8000 تومن

منم اینو گرفتم

نام کالا : MBRS140T3
                              مشخصات :
                              Surface Mount Schottky Power Barrier Rectifier, Forward Current 1 Amp, Reverse Voltage 40v:
                              این به کارم میخوره یا نه ؟؟؟ :

سلف هم نداشت اما یه پاور کامپیوتر داشتم اوراقش کردم 3 تا سلف داره (البته از این بزرگا که مثل ترانس هستن)
                              EE-16N
                              EE-19B
                              EI-33D
                              به کارم میخور ؟ من یه کمی تا حد خیلی زیاد از سلف سر در نمیارم oo: oo: oo:

[move]با تشکر ویژه با تشکر ویژه با تشکر ویژه[/move]

دیدگاه

ای ول دایی
                                MBRS140T3 فقط یک امپر تحمل می کنه دایی!!!
                                بهتر بود از این استفاده می کردی:
                                http://www.lionelectronic.ir/index.php?product_id=2266
                                سلف های پاور کامپیوتر خیلی عالین. فعلا اونی که از همه بزرگتره رو استفاده کن. البته این کدهایی که گفتی کد هسته است نه مقدار سلف.
                                راستی دیود فست آمپر بالا هم توی پاور کامپیوتر هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X