اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار رگوله با خروجی 5 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار رگوله با خروجی 5 آمپر

نوشته اصلی توسط ahmadmn
    راستی دیود فست آمپر بالا هم توی پاور کامپیوتر هست.
    دایی درست میگه
    تازه من چند تا پاور اوراق کردم اکثرا همون mbr3045 هست که دقیقا چیزیه که تو میخوای
    میتونی از هیت سینک خود پاور هم استفاده کنی و مزیتی که داره اینه که تلق نسوز همراهش هست! من که نتونستم گیر بیارم تلق نسوز تو بازار!

دیدگاه

دمت دایی علی
      روبروی جوان یه رادیاتور فروش هست که انواع مختلف تلق نسوز با واشر آجری می فروشه.
      البته تلق بدرد وقتی می خوره که می خوای چندتا قطعه رو به یه رادیاتور پیچ کنی.
      چه با تلق چه بی تلق، بهتره خمیر سیلیکون هم بمالیم تا انتقال حرارت زیادتر بشه.
      اینجا جنس عالیشو پیدا کردم:
      http://www.lionelectronic.ir/index.php?action=categories&id=555
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
        دایی درست میگه
        تازه من چند تا پاور اوراق کردم اکثرا همون mbr3045 هست که دقیقا چیزیه که تو میخوای
        میتونی از هیت سینک خود پاور هم استفاده کنی و مزیتی که داره اینه که تلق نسوز همراهش هست! من که نتونستم گیر بیارم تلق نسوز تو بازار!
        سلام
        آقا اینا رسیدن
        اونی که بجای 3045 گرفتم خیلی کوچیکه البته اس ام دی هستش و دارای 2 پایه هستش

چند تا پاور باز کردم اما توشون ام بی آر 3045 نبود

فقط f20c20c , E13007 , C5027 , 30GWJ2C , D10SC4M بود و همه اینا 3 پایه بودن

چکار کنم ؟ البته قراره یکی از بپه ها بازم برام پاور بیاره تا باز کنم ببینم تو مدلهای دیگه هست یا نه
        واسه سلف چکار کنم ؟ سیم لاکی های همون EE 33 رو باز کنم و خودم بپیچم ؟
        چه نمونه سیم لاکی نمره چند و چند دور یا چند اهم دو سر باشه یا هر چیزه دیگه چون در مورد سلف اصلان آشنایی دارم و حتی نمیدونم کارش چیه
        مرسییییییییی

دیدگاه

در مورد پاور من چند مورد mec باز کردم mbr3045 بود
          زیاد فرق نمیکنه فقط دیتا شیتشونو گیر بیار و جریان ببین چقدره
          اینا سه پایه هستن چون دو تا دیود داخلشون هست به کمک دیتا شیت از یه دیود استفاده کن

دیدگاه

میشه از MJE3055 سه پایه استفاده کرد ؟ 10 آمپر خروجی میده
            باید NPN یا PNP باشه ؟ چون ام جی ا ترانزیستور قدرته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mozafar_sam
              سلام
              آقا اینا رسیدن
              اونی که بجای 3045 گرفتم خیلی کوچیکه البته اس ام دی هستش و دارای 2 پایه هستش

چند تا پاور باز کردم اما توشون ام بی آر 3045 نبود

فقط f20c20c , E13007 , C5027 , 30GWJ2C , D10SC4M بود و همه اینا 3 پایه بودن

چکار کنم ؟ البته قراره یکی از بپه ها بازم برام پاور بیاره تا باز کنم ببینم تو مدلهای دیگه هست یا نه
              واسه سلف چکار کنم ؟ سیم لاکی های همون EE 33 رو باز کنم و خودم بپیچم ؟
              چه نمونه سیم لاکی نمره چند و چند دور یا چند اهم دو سر باشه یا هر چیزه دیگه چون در مورد سلف اصلان آشنایی دارم و حتی نمیدونم کارش چیه
              مرسییییییییی
              درسته دیگه دایی جان
              نگفتی چی بجای 3045 گرفتی؟
              هرچی گرفتی باید دوپایشو به هم وصل کنی تا بشه آند دیود و بدنش هم میشه کاتد دیود.
              این اس ام دی ها بهتر از معمولی ها کار می کنن. فقط شمارشو بگو.
              توی پاور هم D10SC4M و 30GWJ2C عالین. حتی بهتر از 3045 هستن. دو پایه کنارش به هم وصل میشه و آند رو می سازه. پایه وسط هم میشه کاتد.
              اره سیم لاکی خودش هم خوبه. فقط سیمی که ضخیمتره بهتره.

دیدگاه

میشه از MJE3055 سه پایه استفاده کرد ؟ 10 آمپر خروجی میده
                باید NPN یا PNP باشه ؟ چون ام جی ا ترانزیستور قدرته
                بجای چی استفاده کنی دایی؟
                این ترانزیستور قدرت برای فرکانس های بسیار پایین بدرد می خوره و واسه سوئیچینگ ابدا مناسب نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                  درسته دیگه دایی جان
                  نگفتی چی بجای 3045 گرفتی؟
                  هرچی گرفتی باید دوپایشو به هم وصل کنی تا بشه آند دیود و بدنش هم میشه کاتد دیود.
                  این اس ام دی ها بهتر از معمولی ها کار می کنن. فقط شمارشو بگو.
                  توی پاور هم D10SC4M و 30GWJ2C عالین. حتی بهتر از 3045 هستن. دو پایه کنارش به هم وصل میشه و آند رو می سازه. پایه وسط هم میشه کاتد.
                  اره سیم لاکی خودش هم خوبه. فقط سیمی که ضخیمتره بهتره.
                  مرسی دایی جان
                  بجای 3045 - MBRS140T3 رو گرفتم که شما فرموین 1 آمپره
                  اون 2تایی که شما فرمودین توی پاور موجود بود
                  مرسی
                  واسه سلف چند دور بپیچم فدات ؟ با اهم متر دوسرشو بگیرم ؟ هر چی بیشتر باشه بهتره یا کمتر سیم لاکیش

دیدگاه

اینا رو هم بی زحمت یه نظری بدین
                    طبق شماتیکی که دادین :
                    آی سی 4022 POWER MOSFET DRIVER
                    آی سی MC34063
                    آی سی 2SJ477 P-MOS 60V 25A 40W 100M ohm

اما :

جای 100 نانو و 250 ولت 100نانو و 400 ولت پلی استر
                    جای 1 میکرو و 16 ولت 1 میکرو و 25 ولت تیتانیوم موجود و و گرفتم
                    فقط ولتاژها بالاترن مشکلی که نداره

دیدگاه

دیود 1 آمپر که درجا می سوزه پس همون دیدهای پاور رو استفاده کن. مخصوصا 30GWJ2C که اگه توشیبای اصل باشه خیلی عالیه.
                      واسه سلف باید 12 دور سیم بپیچی. با اهم متر که نمی تونی اندازه بگیری مگه انکه اندوکتانس متر هم داشته باشه.
                      اندوکتانس سلف بهتره دقیق باشه تا بتونی جریان کامل رو بگیری.
                      فقط یادت باشه که سیمی که می پیچی باید خیلی ضخیم باشه. یا انکه چندین رشته رو باهم موازی کن.

دیدگاه

یه سوال میکنم اما نخندی ها
                        من که این همه زحمتتئن دادم
                        این یکی رو هم جواب بدین مرسی
                        اینجا کار سلف چیه ؟
                        و اگه نباشه چه اتفاقی میفته ؟

دیدگاه

اینا رو هم بی زحمت یه نظری بدین
                          طبق شماتیکی که دادین :
                          آی سی 4022 POWER MOSFET DRIVER
                          آی سی MC34063
                          آی سی 2SJ477 P-MOS 60V 25A 40W 100M ohm

اما :

جای 100 نانو و 250 ولت 100نانو و 400 ولت پلی استر
                          جای 1 میکرو و 16 ولت 1 میکرو و 25 ولت تیتانیوم موجود و و گرفتم
                          فقط ولتاژها بالاترن مشکلی که نداره
                          هیچ مشکلی نداره دایی جان

دیدگاه

یه سوال میکنم اما نخندی ها
                            من که این همه زحمتتئن دادم
                            این یکی رو هم جواب بدین مرسی
                            اینجا کار سلف چیه ؟
                            و اگه نباشه چه اتفاقی میفته ؟
                            سالاری دایی جان
                            خودت داری زحمت می کشی. البته فکر کنم تا فیبرشو بکشی و بسازی کمی طول بکشه!
                            سلف در اینجا بعنوان ذخیره کننده انرژی عمل می کنه.
                            اگه ورودی سلف رو توی اسکوپ ببینی یه سیگناک مربعیه که دامنش 24 ولته!
                            اگه این ولتاژ مربعی رو به مدارت بدی درجا دود میشه.
                            سلف و خازن خروجی یه جور ذخیره کننده انرژی هستند که باعث میشن ولتاژ مربعی 24 ولت به ولتاژ DC صاف 12 ولت تبدیل بشن.
                            این سلف و خازن در اصطلاح یه فیلتر پایین گذر می سازن.
                            خازن توی بازار در همه سایز پیدا میشه اما سلف ها رو نمیشه به اسونی پیدا کرد.
                            البته توی پاور کامپیوتر پر از سلف توروئید(حلقوی) است که می تونی از همون استفاده کنی( اونی که سیمش کلفتتره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                              سالاری دایی جان
                              خودت داری زحمت می کشی. البته فکر کنم تا فیبرشو بکشی و بسازی کمی طول بکشه!
                              سلف در اینجا بعنوان ذخیره کننده انرژی عمل می کنه.
                              اگه ورودی سلف رو توی اسکوپ ببینی یه سیگناک مربعیه که دامنش 24 ولته!
                              اگه این ولتاژ مربعی رو به مدارت بدی درجا دود میشه.
                              سلف و خازن خروجی یه جور ذخیره کننده انرژی هستند که باعث میشن ولتاژ مربعی 24 ولت به ولتاژ DC صاف 12 ولت تبدیل بشن.
                              این سلف و خازن در اصطلاح یه فیلتر پایین گذر می سازن.
                              خازن توی بازار در همه سایز پیدا میشه اما سلف ها رو نمیشه به اسونی پیدا کرد.
                              البته توی پاور کامپیوتر پر از سلف توروئید(حلقوی) است که می تونی از همون استفاده کنی( اونی که سیمش کلفتتره)
                              سلام
                              مرسی اما راستش ترسوندیم که میگی اگه مربعی بدی مدارت رو دود میکنی
                              خوب
                              من نظرم با این حلقوی هست چون اون مربعه EE33 باز کردن و پیچیدنش سخته
                              این حلقویه قطرش حدود 18 میلی متر ضخامتش حدود 8 میلی متر و سوراخ داخلش حدود 11 میلی متره
                              اینو چند دور بپیچم استاد و همون سیم کلفته خوبه یا بازم باهاش یه کلفت دیگه موازی کنم ؟ ضخامتش حدود 1 میلی متره
                              0.5 داره
                              0.7 هم داره البته حدودی میگم ولی زیاد کم و زیاد نمیگم (بعضی وقتا کارم با میکرون هم میشه )
                              یه سلف دیگه هم توی یه پاور دیگه بود که از اون بالایی کمی کوچیکتره اما دور تا دورش با همون سیم لاکی ضخیم 1 حدود 25 دور پیچیده (قطرش حدود 15 میلی متره )

راستی ! کار اصلی من چاپ سیلک روی کاشی و سرامیک و عکسبرگردان هست سوالی بود کوچیک شماییم :read:

دیدگاه

مگه خودش پیچیده نیست؟!
                                چرا می خوای باز کنی؟
                                دمت دایی
                                اتفاقا کار جالبیه. چند روز پیش یکی ازم پرسیده بود چطور میشه روی سنگ قبر عکس متوفی رو چاپ کرد و من نمی دونستم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X