اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبات برای تامین انرژی از خورشید + محاسبات باطری لید اسید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : محاسبات برای تامین انرژی از خورشید + محاسبات باطری لید اسید

مخلصیم دایی جان
    یک مغازه هست به نام هایگاز تو سعدی که انواع موتور های مختلف رو داره. فروشندش هم یک آقای ارمنی هستن . بعض شما نباشه آدم خوبی هم هستن.

دایی نمیشه یک اینورتر 3 فاز تمام پل با آی سی sg3526 ببندیم و ما با میکرو بیایم و یک PWM به ولتاژ رفرنس اون ic بدیم و سرعت رو کم و زیاد کنیم؟ اینطوری برنامه خفنی هم لازم نیست که بنویسیم

خیلی ممنون بابت آدرس
    "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
    در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

سالاری دایی
      مگه میشه کسی بره تو کوچه های سعدی چرخ بزنه و خرت و پرت های هایگاز رو نبینه :biggrin:
      با sg3526 چطور 3 فاز تمام پل ببندیم دایی جان؟!
      اینجور کارا واسه جوونی و یادگیری خوبه اما نباید انتظار داشت کار بکنه. داییت هم اون موقع ها از این چیزا می ساخت و ماسفت دود می کرد :biggrin:
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
        در آخر یه نرم افزار 2 میلیون تومنی هم باید بخری یا بنویسی.
        نرم افزار تولید موج سینوسی بصورت سه فاز در این تاپیک قرار داده شده است:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47979.0

در این تاپیک هم ادامه بحث برای ساخت یک اینورتر 3 فاز در حال پیگیری است:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=17965.0
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام خدمت شما دوستان عزیز.بنده یک مصرف کننده دارم که در شبانه روز به مدت 8 ساعت روشن میباشد.ولتاژ مورد نیاز آن 4 ولت و جریان آن 300 میلی آمپر است.ولتاژ مدار درایور آن 6 ولت است.از آی سی 317 جهت شارژ صحیح باطری استفاده کرده ام. به نظرتون باطری ای با ولتاژ 6 ولت و 5 آمپر ساعت و سلول خورشیدی ای با ولتاژ 9 ولت 1.5 آمپر برای این مدار مناسب است؟میخواهم از باطری نیکل کادمیوم به جهت عمر بالای آن استفاده کنم.به خدا خیلی گیج شدم تو سایت های زیادی هم درباره این موضوع گشتم چیزی پیدا نکرده ام اگر کسی چاره کار رو میدونه به من یک کمکی بده دستش درد نکنه.

دیدگاه

نیکل کادمیوم بیشترین عمر رو داره .

دیدگاه

خسته نباشی :biggrin: اون رو که خودم میدونستم و بهش اشاره کرده بودم.مشکل من تعیین و محاسبه مقدار مناسب سلول خورشیدی و باطری بود. من موندم تو این سایت به این بزرگی و با وجود این همه متخصص کسی نبود مشکل ما رو حل کنه!!!طرف تو سایت میاد ربات انسان نما و دستگاه CNC میسازه بعد نتونه این قضیه به این پیش پا افتادگی رو حل کنه!!! :angry: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط altrixs
                خسته نباشی :biggrin: اون رو که خودم میدونستم و بهش اشاره کرده بودم.مشکل من تعیین و محاسبه مقدار مناسب سلول خورشیدی و باطری بود. من موندم تو این سایت به این بزرگی و با وجود این همه متخصص کسی نبود مشکل ما رو حل کنه!!!طرف تو سایت میاد ربات انسان نما و دستگاه CNC میسازه بعد نتونه این قضیه به این پیش پا افتادگی رو حل کنه!!! :angry: :sad:
                والا کار پیش اومد مجبور شدم برم بقیه پاسخم موند، یه بار من همه اینارو حساب کردم تو یه تاپیک هست ولی اگر نظر شما اینه که کسی بلد نیست جواب شما رو بده بنظرم اشتباه می کنید.

دیدگاه

پاسخ : محاسبات برای تامین انرژی از خورشید + م&#1581

درود بنده جسارتا به کسی بی احترامی نکردم کنایه زدم.بگذریم دوست عزیز اگه زحمتی نیست یک فرمول جامع برای محاسبه سلول خورشیدی و باطری نیکل کادمیوم به من بدهید تا حساب کنم.دست شما درد نکنه :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط altrixs
                    سلام خدمت شما دوستان عزیز.بنده یک مصرف کننده دارم که در شبانه روز به مدت 8 ساعت روشن میباشد.ولتاژ مورد نیاز آن 4 ولت و جریان آن 300 میلی آمپر است.ولتاژ مدار درایور آن 6 ولت است.از آی سی 317 جهت شارژ صحیح باطری استفاده کرده ام. به نظرتون باطری ای با ولتاژ 6 ولت و 5 آمپر ساعت و سلول خورشیدی ای با ولتاژ 9 ولت 1.5 آمپر برای این مدار مناسب است؟میخواهم از باطری نیکل کادمیوم به جهت عمر بالای آن استفاده کنم.به خدا خیلی گیج شدم تو سایت های زیادی هم درباره این موضوع گشتم چیزی پیدا نکرده ام اگر کسی چاره کار رو میدونه به من یک کمکی بده دستش درد نکنه.
                    باطری خورشیدی اگر میخای استفاده کنی باید رگولاتورت سویچینگ باشه که تلفات و خروجیت ثابت تر باشه....
                    توان مصرفی شما 9.6Wh هست در شبانه روز یعنی حدود 150% این توان رو باید تولید و به باطری ها تحویل بدین که میشه 14.4Wh
                    9*1.5=13.5W هستش که شما اگر 5 ساعت در روز هم این توان رو بگیرید 5 برابر نیازتونه ولی اگر ابری باشه هم فکر میکنم جواب کار شما رو بده...
                    در مورد باطری ها باید دیتاشیت و تعداد باطری ها رو هم بدونم و آرایشی که بستی....

دیدگاه

ممنون بابت جوابتون.در مورد رگولاتور بگم که از مدار زیر استفاده کرده ام

Rx = 0.95 / Imax هستش.
                      به نظرتون این مدار در طولانی مدت به باطری آسیبی نمیزنه؟یا باید از رگولاتور های هوشمند استفاده کنم؟!! شرمنده بابت این همه سوالی که تو سرمه :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        باطری خورشیدی اگر میخای استفاده کنی باید رگولاتورت سویچینگ باشه که تلفات و خروجیت ثابت تر باشه....
                        توان مصرفی شما 9.6Wh هست در شبانه روز یعنی حدود 150% این توان رو باید تولید و به باطری ها تحویل بدین که میشه 14.4Wh
                        9*1.5=13.5W هستش که شما اگر 5 ساعت در روز هم این توان رو بگیرید 5 برابر نیازتونه ولی اگر ابری باشه هم فکر میکنم جواب کار شما رو بده...
                        در مورد باطری ها باید دیتاشیت و تعداد باطری ها رو هم بدونم و آرایشی که بستی....
                        سلام دوست عزیز میخواهم از رگولاتور سوییچینگ اتوماتیک مشابه سری MCP73831 برای شارژ باطری استفاده کنم.
                        1-یک رگولاتور مناسب مانند این سری سراغ دارید؟این رگولاتور به دلیل ولتاژ ورودی و خروجی محدود به 5 ولت فکر کنم مناسب این مدار نیست.
                        2-بنده مدار را میخواهم نوک دکل های فشار متوسط نصب کنم(کنار سیم ارت). آیا مدار رگولاتور در برابر امواج الکترومغناطیسی ناشی از عبور جریان سیم های دکل پایدار است؟
                        3-شما برای این مدار چه نوع باطری و سلولی را پیشنهاد میکنید؟آیا باطری های سری لیتیوم جواب کار من را میدهد؟چون میخواهم باطری حداقل 4 سال عمر مفید داشته باشد.
                        خدا خیرت بده اگه جوابمو بدی بیشتر از این مزاحمت نمیشم. :applause: @};- @};- @};-از کاربرای دیگه هم میخوام نظرشونو در این مورد بدهند :biggrin:.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X