اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان بالا)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان بالا)

در زمان طفولیت (به قول یکی از دوستان) یک نقشه از روی یک اینورتر سبک روی کاغذ کشیدم حال باز طراحیشو ندارم
    اگر دوست داشته باشن همونو میزارم که از این مدل چینی ساده تره.
    با وجود این چینیها ارزش نداره خودمون طراحی کنیم.
    این مدعیان در طلبش بی خبرانند
    آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
      بچه ها لطفا حرفهای خودتون رو تو نقل قول نذارید ادم قاط میزنه...
      اینم یه نقشه که جناب aswhu600 خواستن

از ادرس زیر
      http://danyk.wz.cz/menic230_5.html
      مقاله های زیر هم مفیده
      http://www.xantrex.com/documents/Tec...-Universal.pdf
      http://www.wholesalesolar.com/pdf.fo...ne_modsine.pdf
      B2 عزیزم این PDF هات ویروس بود ؟ سیستمم کلا به فنا رفت .(^_^)
      شوخی بودا ولی جدا اصلا نمی تونم DL کنم سیستمم هنگ می کنه .

نوشته اصلی توسط Babak1367
      حالا که این تاپیک تقریبآ آرام گرفته.
      من خیلی علاقهمندم در مورد جزئیات این پروژه از نظر فنی. منظورم مشخصات قطعات بکار رفته
      محاسبات و شکل موجها برامون توضیح بدین من از کنار همچین تجربه ای به سادگی نمیگذرم. :smile:
      می خوای کار دستم بدی ؟ :biggrin:
      والا چیز همچین خاصی نبود فقط قطعاتم ، پدر مادر دار بودند . چون مستقیم از خو کمپانی IXYS خریدم .
      طبقه ورودی فول بریجه . IGBT های مدول 3000 آمپر 1200 ولت و دیود های 2000 آمپر 1200 ولت .
      دیود هام از نوع دیسکی دور سفید (حالا فروشنده های اینجا بش می گن دور سفید ) البته اونا تو ایران نیست .
      خود این چندتا مدول به شکل مدولار بستم و برای قسمت کنترل از DSP سری TMS و FPGA های سری Actel استفاده کردم چون اینا ADC هم دارند .( FPGA ها رو می گم )
      تحمل حرارتی واقعی قطعات قدرتم 200 درجه سانتی گراده.
      تکنیکی که استفاده کردم شیفت فازه و هسته ترانسم EE110 البته دوتا است .
      برای فیدبک خیلی دوست داشتم می تونستم از فیبر نوری استفاده کنم اما نشد . یعنی نتونستم جواب بگیرم .

دوستان کسی با فایبر پتیک ها کار کرده ؟

حقیقتشو بخوای من کار خاصی نکردم کار اصلی رو IXYS کرده که این قطعات رو با این مشخصات ساخته
      شماره قطعات طولانیه و متاسفانه تو سیستم خونه ندارمشون .

ببین سیستم ها همه یکی اند فقط الگوریتم درایو و فیدبک و ... اینا یکم فرق می کنه .

شکل موج ها رو نمی فهمم منظورت چیه ؟ من از شیفت فاز استفاده کردم . فرکانس کارم هم 25 کیلو هرتز تو بلاک اول و 200 کیلو هرتز تو بلاک دوم بود .
      (یعنی دوتا طبقه فول بریج که تقریبا ربطی به هم ندارند ) .

دیدگاه

می خوای کار دستم بدی ؟ :biggrin:
        والا چیز همچین خاصی نبود فقط قطعاتم ، پدر مادر دار بودند . چون مستقیم از خو کمپانی IXYS خریدم .
        طبقه ورودی فول بریجه . IGBT های مدول 3000 آمپر 1200 ولت و دیود های 2000 آمپر 1200 ولت .
        دیود هام از نوع دیسکی دور سفید (حالا فروشنده های اینجا بش می گن دور سفید ) البته اونا تو ایران نیست .
        خود این چندتا مدول به شکل مدولار بستم و برای قسمت کنترل از DSP سری TMS و FPGA های سری Actel استفاده کردم چون اینا ADC هم دارند .( FPGA ها رو می گم )
        تحمل حرارتی واقعی قطعات قدرتم 200 درجه سانتی گراده.
        تکنیکی که استفاده کردم شیفت فازه و هسته ترانسم EE110 البته دوتا است .
        برای فیدبک خیلی دوست داشتم می تونستم از فیبر نوری استفاده کنم اما نشد . یعنی نتونستم جواب بگیرم .

حقیقتشو بخوای من کار خاصی نکردم کار اصلی رو IXYS کرده که این قطعات رو با این مشخصات ساخته
        شماره قطعات طولانیه و متاسفانه تو سیستم خونه ندارمشون .

ببین سیستم ها همه یکی اند فقط الگوریتم درایو و فیدبک و ... اینا یکم فرق می کنه .

شکل موج ها رو نمی فهمم منظورت چیه ؟ من از شیفت فاز استفاده کردم . فرکانس کارم هم 25 کیلو هرتز تو بلاک اول و 200 کیلو هرتز تو بلاک دوم بود .
        (یعنی دوتا طبقه فول بریج که تقریبا ربطی به هم ندارند ) .

بینید معمولآ روش استانداری برای طراحان وجود داره مثال میزنم:
        من نسبت به نیاز توپولوژی رو انتخاب میکنم و بعد تمام محاسبات رو انجام میدم و در این محاسبات
        برام مشخص میشه چه قطعاتی مورد نیازه مثل جریان پیک سویچ و حجم هسته و تعداد دور اولیه و ثانویه شکل موج القاگر خروجی
        اندوکتانس القاگر خروجی مدکاری نا پیوسته و مقدار خازن ورودی و........

دیدگاه

تا بعد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
            بچه ها لطفا حرفهای خودتون رو تو نقل قول نذارید ادم قاط میزنه...
            اینم یه نقشه که جناب aswhu600 خواستن

از ادرس زیر
            http://danyk.wz.cz/menic230_5.html
            مقاله های زیر هم مفیده
            http://www.xantrex.com/documents/Tec...-Universal.pdf
            http://www.wholesalesolar.com/pdf.fo...ne_modsine.pdf
            با سلام : آقای B2 اصلا حواست نیستا من منظورم اینورترهای نسل جدید که از فرکانس های با لا استفاده میکنن هست

تازه اینورتر در توانای بالا اونم به صورتی که در نقشه هست یکم چندش آوره اگر اولیه ترانس 3 سر باشه بهتره .
            --------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
              با سلام خدمت دوستان عزیز
              بنده از طریق ایمیل سئوالاتم رو با جناب قاصد دل در میان میذاشتم
              شاید ایشون خاطرشون نباشه و نکاتی رو یاد گرفتم که تو هیچ مقاله ای
              ندیدم و در عمل استفاده کردم و گاهی ایشون براحتی میگن نمی دونم.
              یا کار نکردم.همین جا ازشون تشکر میکنم
              سلام بابک جان
              شما به بنده لطف دارین :redface:
              اگر اطلاعات ناقصم به درد شما خورده خوشحالم.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام استاد عزیز :smile:
                ورودی باس DC برای سیستم ما 12 ولت (سلول های 2 ولتی 1000 آمپر ساعت ) و توان خروجی 20KW است . توان مصرفی هم 22 کیلو وات .
                بلاک لینک هم از پل اچ یا فول بریج استفاده کردیم .
                سیستم نظامی است .
                ولی طبق فرمایش شما طرح توجیه اقتصادی نداره فقط از این نظر که فرمودید عرض کردم .
                موفق باشید
                با سلام خدمت دوستان عزیز
                همونطور که دوست عزیزم Babak1367 فرمودن من هم از کنار همچین تجربه ای به راحتی نمی گذرم.
                مطمئنم شما قبل از سفارش قطعات کلی محاسبه انجام دادید و این قطعات گرون و کمیاب رو در معرض
                خطر قرار ندادین و در قدم اول خیلی دوست دارم در مورد محاسبات تعداد دور های ترانس های پروژه
                و ارتباط این دو بلاک برامون بنویسید. :smile:

دیدگاه

نمیدونم چرا قبلا این بحث رو ندیده بودم !!

عزیز من پوش پول محدودیت توان داره ، و استفاده از پوشپول جایی که جریان DC زیاد داریم ، ( سمت اولیه ) یه کار اشتباهه . یادت نره ، که پوش پول دو تا فوروارده که به هم چسبوندیمشون
                  گرچه به این موضوع جواب دادین ، ولی..
                  العان اکثر آمپلیفایر های خودرو (چه بهترین برندها و چه بد ترین و آشغال ترین و در تمامی دنیا) از این آرایش از 100 وات تا 25-30 کیلووات استفاده میکنند. ولتاژ ورودی 12 ولت هست و خروجی تا 150 ولت هم بعضا بالا میره. البته در توانهای بالا از چند هسته در کنار هم کمک گرفته شده. خواستین میتونم عکس و مدرک ضمیمه کنم.
                  ولی فعلا همین یک عدد رو داشته باشید :

Stetsom برزیل - http://www.stetsom.com.br/eng/DetalhesProduto.aspx?c=8110&cat=172

اینم عکس داخلش :

http://www.img9.org/uploads/6c187fef72a4c90f028d85c40de04cf1.jpg

آرایش ورودی : 5 عدد پوش پول - 20 عدد ماسفت TO-247
                  آرایش آمپلیفایر : 2 عدد کلاس D ، با ورودی Invert

این جملات بسیار جالب هست :

Consumption with dash: 7,3 a 600A
                  Consumption with BASS Signal: 7,3 a 1200A

- دو باره میگم ، اونی که دست شماست ایمورتر نیست ، اگه جسارت نباشه ، آشغاله ، برای این که یه اینورتر که با استاندارد های IEEE طراجی میشه ، به این راحتی صدمه نمیبینه ( تو بانک مرکزی و تو بعضی قسمت های بیمارستان ها و تو سیستم های نظامی ، از این چیزا زیاد میبینی . ) اگه یه چیز درست و حسابی به پستت خورد برای تعمیر کردن ، اون موقع میبینی مدار یعنی چی ( هیچ کسی یه مدار درست و حسابی رو برای تعمیر جایی به غیر از نمایندگی کمپانی نمیفرسته ( تازه بعد از اتمام ضمانت ) چون کلی پول براش داده . از این اینورتر های مزخرف که چند تا ایرانیش هم به مارک ف....... پیدا میشه ، رو من دیدم .
                  این مارک ف... ایرانی نیست و چینی هست و فقط لیبل ف... روش خورده !!! یعنی خودم حداقل 2-3 تا محصولش رو که یکیش خودم رو هم گرفتار کرد تو شرکتهای چینی پیدا کردم.

و کلام آخر : ما با هم بحث نداریم ، که ، من چیزی رو که میدونم درسته میگم . استاندارد اونی هستش که گفتم ، و یه مسئله ی دیگه اینه که اگه برید سراغ پل اچ هسته ی ترانس خیلی خیلی کوچک میشه ، و فیلتر ثانویه اش هم خیلی خیلی کوچک میشه . یه چیز دیگه این که اگه پوش پول شما ، آنالوگ بود ، به دلیل داشتن جریان خطی ، ترانس شما به راحتی اشباع نمیشد . ( هسته آهن های 2000 سال قبل از میلاد مسیح )
                  یه سوال ، این قضیه توان حداقل تو H چیه ؟ مثلا نوشته شده از 500 وات تا 4 کیلووات.

و یه سوال دیگه از دوستان کیلو وات کار :mrgreen: ، من از SG3525 برای نیم پل استفاده کردم و مقاومت Dead-time رو 100 اهم قرار دادم و فرکانس هم 80 کیلوهرتز هست.طراحی هم بدون فیدبک هست ، یعنی 16 به 2 و پایه 1 به زمین وصل شده ، باید Duty روی 49 درصد باشه ، ولی برای من از 44.5 یا 45 بیشتر نمیشه ، آیا علتش Dead Time هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                    با سلام : آقای B2 اصلا حواست نیستا من منظورم اینورترهای نسل جدید که از فرکانس های با لا استفاده میکنن هست

تازه اینورتر در توانای بالا اونم به صورتی که در نقشه هست یکم چندش آوره اگر اولیه ترانس 3 سر باشه بهتره .
                    باشه اقا چرا میزنید :biggrin: بفرمائید

از اینجا
                    http://danyk.wz.cz/menic230_6_en.html
                    مقاله ها رو هم که قبلا گفتم.در ضمن اون مقاله ها رو من اپ نکردم فقط لینکی که خودم دانلود کردم و مشکلی هم نداشت رو گذاشتم

دیدگاه

ولی بحث من سر reset winding است .
                      اینکه لیکیج هسته هیچ گاه در عمل صفر نیست .
                      یعنی هرچه قدر ریست خوب عمل کنه نمی تونه ایمپالس سیمپیچ مجاورش رو کامل مهار کنه تا پیک منبع .
                      این مورد در بارهای سنگین کاملا مشهود است دوست عزیز .
                      قرار نیست همه کار رو reset winding انجام بده یک اسنوبر فعال میتونه انرژی ایمپالس رو به منبع برگردونه.
                      http://danyk.wz.cz/proud.png
                      جناب emergency.calls.only به ما افتخار بدین تجربیاتتونو با ما تقسیم کنید :rolleyes:

دیدگاه

Very high current power supply
                        اینم پوش پول لذت ببرید :smile:
                        http://danyk.wz.cz/proud_en.html

دیدگاه

ببخشیدا
                          ببخشیدا

لطفاُ از ...
                          تو رو خدا از این کلیدای بالای پاسخ استفاده کنید /
                          مثلا برای نقل قول قسمتی از متن رو کپی کنید بذارید وسط کلید نقل قول و برای عکس همین جا بذارید تا تو Tab دیگه
                          نگاه نکنیم/اینهمه توضیح وبحث مینویسید عکسشو باید جای دیگه دید /لینکشو بذاریدلای دیگه .

یه کم لطفا خلاصه بنویسید ؛ 6 7 صفحه میخونیم وسطاش 7 8 با شوت میشیم تو لینکای دیگه ..کلی هم غاطی پاتی میشه -آخرش

یه عکس مفید میگیریم و.... آموزش =0

یه جورایی موقع تایپ کردن به آموزشی بودن قضیه یه کم فکر کنید .

شایدم مغز من کند عمل میکنه .ولی خوب لطف میکنید...
                          دمتون گرم
                          جناب Ghasede del دست شما درد نکنه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emergency.calls.only
                            سلام استاد عزیز :smile:
                            ورودی باس DC برای سیستم ما 12 ولت (سلول های 2 ولتی 1000 آمپر ساعت ) و توان خروجی 20KW است . توان مصرفی هم 22 کیلو وات .
                            بلاک لینک هم از پل اچ یا فول بریج استفاده کردیم .
                            سیستم نظامی است .
                            ولی طبق فرمایش شما طرح توجیه اقتصادی نداره فقط از این نظر که فرمودید عرض کردم .
                            موفق باشید
                            سلام پس از مدت ها .....حالا که یکم جو آروم شد من هم مثل بقیه دوستان یک درخواست داشتم :
                            من هم مثل بقیه دوستان خوشحال میشم در رابطه با این طراحی ای که کردین یکم بیشتر توضیح بدین .قطعا باید چیز جالبی باشه . بلاک لینکتون و ارتباطش با سایر قسمت ها و ....
                            البته اگه امنیتی نیست
                            تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                            دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                            مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                            حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                              باشه اقا چرا میزنید :biggrin: بفرمائید

از اینجا
                              http://danyk.wz.cz/menic230_6_en.html
                              مقاله ها رو هم که قبلا گفتم.در ضمن اون مقاله ها رو من اپ نکردم فقط لینکی که خودم دانلود کردم و مشکلی هم نداشت رو گذاشتم

سلام به B2 عزیز شما لطف داری ولی بازم مثل اینکه حواست نیست :cry:

این مدا ورودیش 12 هست ولی خروجی AC نداره و اگر هم داشت فرکانسش بالا نیست

اینورتر های جدید فرکانس شون بالاست برای اینکه حجم ترانس بیاد پایین و در خروجی هم اون ولتاژ 250 ولت که فرکانسش بالا هست را DC میکنن و توسط مدار دیگه ای 50 هرتز میکنن

نوشته اصلی توسط محمد م
                              سلام پس از مدت ها .....حالا که یکم جو آروم شد من هم مثل بقیه دوستان یک درخواست داشتم :
                              من هم مثل بقیه دوستان خوشحال میشم در رابطه با این طراحی ای که کردین یکم بیشتر توضیح بدین .قطعا باید چیز جالبی باشه . بلاک لینکتون و ارتباطش با سایر قسمت ها و ....
                              البته اگه امنیتی نیست
                              با سلام : طرح یه طرح نظامی هست و ممنوعیت ژئوپلوتیکی داره :mrgreen: پس بهتر دربارش سوالی نکنی و به جاش جواب سوالات من رو بدید چون هنوز به جوابم نرسیدم گفتی گشتی تو اینترنت زدی آیا نقشه ای پیدا کردی ؟

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600

با سلام : طرح یه طرح نظامی هست و ممنوعیت ژئوپلوتیکی داره :mrgreen: پس بهتر دربارش سوالی نکنی
                                حالا مگه راجع بهش صحبت کنید چی میشه ؟

ممنوعیت ژئوپلوتیکی یعنی چی؟!
                                دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X