اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان بالا)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان با&#1

شما قبلا نگفته بودی 350 وات . گفته بودی ؟
    ولی علت این که هسته توی پوش پول برا توان های بالا تر ، حجیم تر میشه ، یه علت ساده هستش : مجبوریم برا بالای یک کیلو و دو کیلو از این کارا بکنیم ، زیرا سایز هسته ، نسبت مستقیم با اشباع شدن داره .
    در ضمن ، پل اچ آخرین توپولوژی اینورتر هاست ( از نظر توان ) و اگه توان بره بالا مجبوریم این کار رو انجام بدیم .
    من با این روش در دوران طفولیت ، چندین اینورتر توان بالا طراحی کردم . ( که قدرت مند ترینش 15 کیلو وات بود ) و از نظر اقتصادی هم به صرفه هستش .
    در ضمناین مطالب رو از جیبم که در نیاوردم . برو این سایت هارو ببین لطفا :
    http://www.ece.tamu.edu/~rbalog/publications/APEC02_fnl.pdf

راستی اگه خواستی ، چند صفحه برات مینویسم و اثبات میکنم که چرا پوش پول برا توان های بالا اصلا به صرفه نیست .

و این یکی هم مال University of illinois ایالات متحده .
    طبقه ی اول این اینورتر ها رو ببین .
    http://ceme.ece.illinois.edu/seminars/seminar302.ppt
    Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

پاسخ : نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان بالا)

اگه خواستی یه چند تا مقاله دیگه هم از چند تا دانشگاه معتبر آمریکا برات بزارم ، تا ببینی ، این پوش پول چه مزخرفیه !
      در ضمن ، هر چیز که دو تا ماسفت داره و یه ترانس اسمش پوش پول نیستش .

دیدگاه

با سلام :

اولا انقدر با هم جدل نکنید جدل حتی اگر علمی باشه و باعث تراکنش علمی باشه در دراز مدت باعث درست شدن چهره بد در انجمن میشه و دیگه دوستان از ما سوالی نمیکنن و اگر هم جوابی بدیم جواب ما آخرین جواب اون تاپیک میشه و یه جورایی دیگه ما را تحویل نمیگیرن

دوم در رابطه با همین اینورتر هایی که در بازار هست نقشه ای ارائه بدید

سوم به این حرف ها خاتمه بدید
        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

تاپیک رو نخوندم !!
          جواب عنوان تاپیک :
          افزایش فرکانس
          کاهش حجم ترانس
          کاهش تلفات
          کاهش وزن
          کاهش تعداد دور سیم پیچ
          مبدل های dc به ac
          :redface:
          یا حق

یادم رفت بگم:
          توپولوژی سویچینگ
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نسل جدید اینورتر ها (کوچک - سبک و توان با

نوشته اصلی توسط Goldsmith
            شما قبلا نگفته بودی 350 وات . گفته بودی ؟
            ولی علت این که هسته توی پوش پول برا توان های بالا تر ، حجیم تر میشه ، یه علت ساده هستش : مجبوریم برا بالای یک کیلو و دو کیلو از این کارا بکنیم ، زیرا سایز هسته ، نسبت مستقیم با اشباع شدن داره .
            در ضمن ، پل اچ آخرین توپولوژی اینورتر هاست ( از نظر توان ) و اگه توان بره بالا مجبوریم این کار رو انجام بدیم .
            من با این روش در دوران طفولیت ، چندین اینورتر توان بالا طراحی کردم . ( که قدرت مند ترینش 15 کیلو وات بود ) و از نظر اقتصادی هم به صرفه هستش .
            در ضمناین مطالب رو از جیبم که در نیاوردم . برو این سایت هارو ببین لطفا :
            http://www.ece.tamu.edu/~rbalog/publications/APEC02_fnl.pdf

راستی اگه خواستی ، چند صفحه برات مینویسم و اثبات میکنم که چرا پوش پول برا توان های بالا اصلا به صرفه نیست .

و این یکی هم مال University of illinois ایالات متحده .
            طبقه ی اول این اینورتر ها رو ببین .
            http://ceme.ece.illinois.edu/seminars/seminar302.ppt
            دوستان چرا خرده میگیرید من حرفی زشتی نمی زنم دوستان آیا در لحن گفتار بنده توهین مشهوده ؟
            من به پل H توهین کردم من به آلمان توهین کردم ؟
            این چینی ها براحتی با پوش پول و 12 ولت 1000 وات توان میگیرن.
            جناب Goldsmith شما که با سواد و کمالات هستین هیچ کسم قبول ندارین و یک جا هم دیدم به هر چی نویسنده و دکتر و کل این سایت
            مثل نقلو نبات توهین میکنین همین توان رو با پل H برامون بسازین که برای من و امثال من بیشتر از حد کفایت خواهد بود
            تا محک تجربه آید به میان تا ...........
            یا لا اقل محاسبات و نقشه و توضیحاتشو قرار بدین تا صاحب محترم تاپیک بسازن.
            حالا که این همه مقاله داری یه کار عملی بکن ماشالله که در زمینه کار عملی هم سرامد هستین بررسیشم میزاریم
            به عهده یکی از دوستان مثلآ جناب B2 من نمی دونم از این مقالات چه استفاده ای می کنن شما نشونمون بده.
            مهندس منتظر عمل همراه با آموزش شما هستیم.
            چون صاحب محترم تاپیک امر فرمودن بنده جزء منتظران خاموش خواهم شد باشد شما با عملتان باعث سرافرازی
            ایران و ایرانی شوید با عرض معذرت از تمامی دوستان بنده صحبت بیشتر در این زمینه را سفسته تلقی و
            مستحق جواب نمی دانم.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

اگه دوست داری طراحی اش رو قدم به قدم بهت یاد میدم . ولی همونطور که قبلا گفتم ، محاله من یه دفعه جواب آخر رو به کسی بدم .
              اگه دوست داشتی ، برو اول basic این کار رو دقیق مطالعه کن ، و بعد بیا من رو نقد کن . عزیز من ، من که مرض ندارم یه حرفی رو از روی هوا بزنم . تا اون رو خودم اجرا نکرده باشم ، و تا خودم زیر و بمش رو در نیاورده باشم ، نمیام بگم که .
              در ضمن ، این چیز هایی رو هم که تا الان بهت گفتم ، اگه دوست داری یه خرده تو اینترنت سرچ کن ، تا متوجه بشی که یه base داره این چیز هایی که میگم .
              هر وقت شروع کردی به طراحی ، هر جای کار رو ( دو باره میگم ، هر جای کار رو ) گیر داشتی ، همین جا بپرس هم من هم دیگر دوستان ، در خدمتیم .
              اگه دوست داشتی ، یه نگاه هم به این لینک های زیر بنداز :
              http://eprints.utm.my/1870/1/RamliSalamLeong2004_BidirectionalHigh-frequencyLinkInverter.pdf

دیدگاه

دوستان ببخشید من می پرم وسط . من درباره پوش پول و .... اطلاعات دقیقی ندارم ولی :
                کاش می شد برای نظرات هم دیگه ارزش قائل می شدیم .جناب Goldsmith شما بیشتر دارید از دید نظری به موضوع نگاه می کنید . (در بیشتر تاپیک هایی که نظر دادید این موضوع کاملا مشهوده) خیلی از مقالات هستن که قابلیت پیاده سازی رو ندارن (تقریبا اکثرا !!!! این رو برای این می گم چون خودم هم تا به حال مقاله دادم و اشراف تقریبا کاملی بر این موضوع دادم) .اگه غیر از این هست بقول دوستمون شما بیاین ویکی از همین مقالاتی رو که خودتون گفتید پیاده کنید . من که همونطور که گفتم اطلاعات کاملی درباره این موضوع ندارم ولی با توجه به دیدی که نسبت به مقالات دارم می دونم تقریبا غیر قابل پیاده سازیه. این دوست عزیزمون Ghasede del خودشون در این زمینه دارن کار میکنن . اینجا هم که بحث از عمل هست نه تئوری . ایشون که نمی خوان برای خودشون بازاری درست کنن که بیان از جنس چینی دفاع کنن .
                در کل همیشه این طور بحث ها بین تئوری و عمل بوده ولی خوب قطعا شما اگه بخوای یک سیستمی رو پیاده سازی کنی همش که بحث تئوری نیس یک قسمتش هم بحث تجربه هست که جایی توی بحث نظری نداره .
                حالا هم بهتره به این بحث ها پایان بدیم و همونطور که دوست عزیزمون Ghasede del هم گفتن اگه مداری دارین که قابل پیاده سازیه بذارین وسط تا سرش بحث کنیم.
                تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

سلام آقا محمد عزیز
                  ببین ، شما کدوم یک از نویسنده های اون مقاله ها رو میشناسی ؟
                  اگه دوست داشتی ، ایمیلت رو برام بفرست ، چند صد تایی فیلم از کلاس های درس دانشگاه های آمریکا و انگلیس دارم برات ایمیل کنم . بعد نظرت اگه عوض نشد ، هر چی دلت خواست بگو . من چندین ساله ، طراح مدارات صنعتی هستم . شما یه چیزی میگی ، ببخشید ، خنده ام میگیره . کی گفته قابلیت پیاده سازی نداره . میخوای از چند تاشون برات در حال کار عکس بگیرم بفرستم ؟

دوستان یه چیز رو دقت کنند : چیزی که اسمش مقاله هستش ، ( نه تو ایران ) صد درصد عملی هستش . فقط باید راه های طراحی رو بلد باشید . چون تا حالا یه کاری رو نکردید میگید عملی نیست ؟؟؟؟!!!! بابا این حرف ها رو زدیم که 200 سال از غرب عقب تریم دیگه .

دیدگاه

سلام آقا محمد عزیز
                    سلام
                    ببین ، شما کدوم یک از نویسنده های اون مقاله ها رو میشناسی ؟
                    هیچ کدوم !!!!
                    اگه دوست داشتی ، ایمیلت رو برام بفرست ، چند صد تایی فیلم از کلاس های درس دانشگاه های آمریکا و انگلیس دارم برات ایمیل کنم . بعد نظرت اگه عوض نشد ، هر چی دلت خواست بگو .
                    نوشته اصلی توسط محمد م
                    همش که بحث تئوری نیس یک قسمتش هم بحث تجربه هست که جایی توی بحث نظری نداره .
                    کی گفته قابلیت پیاده سازی نداره . میخوای از چند تاشون برات در حال کار عکس بگیرم بفرستم ؟
                    نوشته اصلی توسط محمد م
                    حالا هم بهتره به این بحث ها پایان بدیم و همونطور که دوست عزیزمون Ghasede del هم گفتن اگه مداری دارین که قابل پیاده سازیه بذارین وسط تا سرش بحث کنیم.
                    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

پست های قبلی منو خوندی ؟ دوباره تکرار میکنم ، من هیچ وقت - هیچ وقت ، به هیچ فردی ، جواب آخر رو یک جا نمیگم .
                      شما یاعلی رو بگید ، استارت رو بزنید ، هرجای کار رو گیر کردید ، من خودم تا تهش رو راهنمایی میکنم .
                      پس کی میخواید ، به خودتون اطمینان کنید ؟

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
                        بنده از طریق ایمیل سئوالاتم رو با جناب قاصد دل در میان میذاشتم
                        شاید ایشون خاطرشون نباشه و نکاتی رو یاد گرفتم که تو هیچ مقاله ای
                        ندیدم و در عمل استفاده کردم و گاهی ایشون براحتی میگن نمی دونم.
                        یا کار نکردم.همین جا ازشون تشکر میکنم
                        این مدعیان در طلبش بی خبرانند
                        آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

سلام آقا محمد عزیز ...........

اگه دوست داشتی ، ایمیلت رو برام بفرست ، چند صد تایی فیلم از کلاس های درس دانشگاه های آمریکا و انگلیس دارم برات ایمیل کنم . بعد نظرت اگه عوض نشد ، هر چی دلت خواست بگو .
                          با سلام خدمت دوستان اعصاب خورد :mrgreen:

آقای Goldsmith لطفا اون فیلم ها و ... را برای من بفرستید هر چی که هست باتشکر @};-

ایمیل من : mapms1386@gmail.com هست

آقای Goldsmith شما ساکن کجا هستید فکر کنم ایران نباشید درسته ؟

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                          دوستان چرا خرده میگیرید من حرفی زشتی نمی زنم دوستان آیا در لحن گفتار بنده توهین مشهوده ؟
                          من به پل H توهین کردم من به آلمان توهین کردم ؟
                          این چینی ها براحتی با پوش پول و 12 ولت 1000 وات توان میگیرن.
                          جناب Goldsmith شما که با سواد و کمالات هستین هیچ کسم قبول ندارین و یک جا هم دیدم به هر چی نویسنده و دکتر و کل این سایت
                          مثل نقلو نبات توهین میکنین همین توان رو با پل H برامون بسازین که برای من و امثال من بیشتر از حد کفایت خواهد بود
                          تا محک تجربه آید به میان تا ...........
                          یا لا اقل محاسبات و نقشه و توضیحاتشو قرار بدین تا صاحب محترم تاپیک بسازن.
                          حالا که این همه مقاله داری یه کار عملی بکن ماشالله که در زمینه کار عملی هم سرامد هستین بررسیشم میزاریم
                          به عهده یکی از دوستان مثلآ جناب B2 من نمی دونم از این مقالات چه استفاده ای می کنن شما نشونمون بده.
                          مهندس منتظر عمل همراه با آموزش شما هستیم.
                          چون صاحب محترم تاپیک امر فرمودن بنده جزء منتظران خاموش خواهم شد باشد شما با عملتان باعث سرافرازی
                          ایران و ایرانی شوید با عرض معذرت از تمامی دوستان بنده صحبت بیشتر در این زمینه را سفسته تلقی و
                          مستحق جواب نمی دانم.
                          با سلام : منظور من به طور مشخص آقای Goldsmith هست چون در تاپیک های مختلف دیگه هم خواسته یا ناخواسته طوری صحبت کردند به باعث آزار دیگران شده البته به نظرم چون تازه وارد این تاپیک شدند هنوز از هنجار ها و ... مطلع نیستند منم اول کار که اومده بودم یه کم با دیگر کاربران بگو نگو داشتم البته من حرف منطقی خودما با در نظر گرفتن احترام برای همه ابراز میکردم و ... آقای Goldsmith هم کم کم میاد تو راه نگران نباشید

نوشته اصلی توسط محمد م
                          دوستان ببخشید من می پرم وسط . من درباره پوش پول و .... اطلاعات دقیقی ندارم ولی :
                          کاش می شد برای نظرات هم دیگه ارزش قائل می شدیم .جناب Goldsmith شما بیشتر دارید از دید نظری به موضوع نگاه می کنید . (در بیشتر تاپیک هایی که نظر دادید این موضوع کاملا مشهوده) خیلی از مقالات هستن که قابلیت پیاده سازی رو ندارن (تقریبا اکثرا !!!! این رو برای این می گم چون خودم هم تا به حال مقاله دادم و اشراف تقریبا کاملی بر این موضوع دادم) .اگه غیر از این هست بقول دوستمون شما بیاین ویکی از همین مقالاتی رو که خودتون گفتید پیاده کنید . من که همونطور که گفتم اطلاعات کاملی درباره این موضوع ندارم ولی با توجه به دیدی که نسبت به مقالات دارم می دونم تقریبا غیر قابل پیاده سازیه. این دوست عزیزمون Ghasede del خودشون در این زمینه دارن کار میکنن . اینجا هم که بحث از عمل هست نه تئوری . ایشون که نمی خوان برای خودشون بازاری درست کنن که بیان از جنس چینی دفاع کنن .
                          در کل همیشه این طور بحث ها بین تئوری و عمل بوده ولی خوب قطعا شما اگه بخوای یک سیستمی رو پیاده سازی کنی همش که بحث تئوری نیس یک قسمتش هم بحث تجربه هست که جایی توی بحث نظری نداره .
                          با سلام : چیه وسط دعوا نرخ تعیین می کنی :mrgreen:

دوستان یه مدار در همین زمینه معرفی کنید

دیدگاه

جناب aswhu600 عزیز
                            با سلام
                            انشاالله حتما براتون ایمیل میکنم . فقط چون حجمشون خیلی خیلی زیاده ، پلود میکنم ، لینک پلودر رو میفرستم براتون ( از حجم مجاز attachment خیلی بیشتره )

و یک مطلب دیگه : اگه لحن نوشتار من یه مقدار زیادی آزار دهنده هستش ، معذرت میخوام ، ولی ، من از یه چیز همیشه ، ناراحت میشم . و اون هم این است که یه حرفی بدون پایه و اساس علمی باشه .
                            در کل نهایت سعی رو دارم که لحن نوشتارم باعث آزار کسی نشه . ولی بعضی اوقات ..... بگذریم .

دیدگاه

جناب aswhu600 عزیز
                              با سلام
                              انشاالله حتما براتون ایمیل میکنم . فقط چون حجمشون خیلی خیلی زیاده ، پلود میکنم ، لینک پلودر رو میفرستم براتون ( از حجم مجاز attachment خیلی بیشتره )
                              با سلام اگر جحمشون زیاده به قسمت های 100 یا 200 مگابایتی تبدیل کن بعد پلود کن یه هو 1 یا 2 گیگی پلود نکنی . پرشین گیگ تا 2 گیگ هاست مجانی میده اگر هم کمه چند تا اکانت درست کن ..... راستی تا یک ماه دیگه این فیلم ها و فایل ها به دستم رسیده یا وعد سر خرمن دادی :mrgreen:

و یک مطلب دیگه : اگه لحن نوشتار من یه مقدار زیادی آزار دهنده هستش ، معذرت میخوام ، ولی ، من از یه چیز همیشه ، ناراحت میشم . و اون هم این است که یه حرفی بدون پایه و اساس علمی باشه .
                              در کل نهایت سعی رو دارم که لحن نوشتارم باعث آزار کسی نشه . ولی بعضی اوقات ..... بگذریم .
                              عزیزم من برایخودت میگم : توجه کن اگر دقیق ترین و بهتری جواب ها را بدی ولی خواسته یا ناخواسته کلماتی به کار ببری دیگه بچه ها دوروبرت نمیان من اینا تجربه کردم که بهت میگم

اگر فکر میکنی مطلبی که کسی گفته درست نیست تو مطلبی که فکر میکنی درسته را بگو و برو مطمعن باش بعد از مدتی دوروبرت شلوغ میشه اگر هم کسی گفت که اشتباه میگی دلیل خودتو بگو البته نه به این شکل که مثلا در آمریکا همچین چیزی هست این دلیل ها شاید درست باشه ولی علمی نیست باید دقیقا بگی مثلا در اینجا به دلیل این قانون و اون قانون و این شرایط همچین چیزی مثلا به صرفه نیست یا هست یعنی جوابت مبتنی بر خود قوانین الکترونیک باشه

ولی مثلا بگی چه الاقی میاد همچین مداری ببنده
                              مدارات چینی برای همشون اشغالن
                              دیگه چی میگی :mrgreen: ...... از این حرفا این دیگه چه بخوایی و چه نخوایی از مسیر علمی دور میشه و چیزی هم از توش در نمیاد علاوه بر اون در انجمن تنها هم میشی و البته ممکنه مورد تمسخر هم قرار بگیری مثلا میری تو یه تاپیک جواب خوبی هم میدی ولییه کی دیگه میاد میگه "بازم ای اومد" و یا اگر یه بحث علمی با کسی داشته باشی یکی میاد میگه "اینا مشناسم این همینطوریه"

چرا بگذریم من اصفهان نم هر روز چشمم به سیو سه پل میفته چرا نمیگی مگه چیه :-?

دیدگاه

نه انشاالله سریع میفرستمشون .
                                من خدای نکرده هیچ وقت اسم این حیوون دوست داشتنی رو نیاوردم !!! ولی حق با شماست .
                                در مورد شهر هم من یادم رفت بگم ، بگذریم رو منظورم با اون نبود ! من تهران هستم ، ولی هفت جدو آبادم مال اصفهان هستند ! ارادت خیلی زیاد ! :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X