اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالا بردن راندمان در فلای بک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بالا بردن راندمان در فلای بک

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/spw_smps_e.html
    من همیشه برای محاسبات فلایبک از این لینک استفاده میکنم. (چند باری که ازش استفاده کردم نتیجه مطلوبی گرفتم) محاسباتش به درد تولید انبوه نمیخوره چون هسته رو یه مقدار بزرگتر از حد نیاز در نظر میگیره .(البته به نظر من) ولی برای کارای اینجوری به نظرم بهترین گزینه س.

شما ماسفت 600 ولتی که گزاشتید 250 ولت جا واسه vor دارید. 50 ولت رو بزارید برای ناحیه احتیاط. 200 ولت vor در نظر بگیرید. به این ترتیب نسبت تبدیل از 4 به 6 تغییر میکنه. و در نتیجه دیوتی سایکل کمی بیشتر میشه در بار نامی و این خودش مقداری راندمان رو افزایش میده. دیوتی سایکلتون در نسبت تبدیل 4 کمی کم بود.
    توجه بکن که از نرمافزارهای اختصاصی شرکت ها اتفاده بکنی به مشکل میخوری. بزرگترین مشکل هم اینه که فرکانس های کاری با هم خیلی تفاوت داره. اگر از این لینک استفاده بکنی حتما نتیجه بهتری خواهی گرفت.

در ضمن نیازی نیتس هر وقت پاسخ دادید پیغام خصوصی بفرستید. بنده هر وقت انلاین بشم موضوعات قبلی رو پیگیری میکنم.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
      مقاومت رو برای تبدیل جریان ب ولتاژ میزارم تو خط dc ورودی. با وجود مقاوت دیگه نیازی به امپر متر در ورودی نیست. ولتاژ خط مثبت به زمین میشه ولتاژ ورودی. ولتاژ دو سر مقاومت ضربدر خود مقاومت میشه جریان ورودی. اینا رو با ماشین حساب در هم ضرب میکنی میشه توان ورودی. دقیقا خروجی هم به همین ترتیب.

این ماسفت و دیود شماره ندارن؟؟؟
      سلام : ممنون از اینکه وقت میذارید و جواب میدید . بله داره : ماسفت : IRF 840 & دیود : MUR 820

اضافه شده در تاریخ :
      http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/spw_smps_e.html
      من همیشه برای محاسبات فلایبک از این لینک استفاده میکنم. (چند باری که ازش استفاده کردم نتیجه مطلوبی گرفتم) محاسباتش به درد تولید انبوه نمیخوره چون هسته رو یه مقدار بزرگتر از حد نیاز در نظر میگیره .(البته به نظر من) ولی برای کارای اینجوری به نظرم بهترین گزینه س.

شما ماسفت 600 ولتی که گزاشتید 250 ولت جا واسه vor دارید. 50 ولت رو بزارید برای ناحیه احتیاط. 200 ولت vor در نظر بگیرید. به این ترتیب نسبت تبدیل از 4 به 6 تغییر میکنه. و در نتیجه دیوتی سایکل کمی بیشتر میشه در بار نامی و این خودش مقداری راندمان رو افزایش میده. دیوتی سایکلتون در نسبت تبدیل 4 کمی کم بود.
      توجه بکن که از نرمافزارهای اختصاصی شرکت ها اتفاده بکنی به مشکل میخوری. بزرگترین مشکل هم اینه که فرکانس های کاری با هم خیلی تفاوت داره. اگر از این لینک استفاده بکنی حتما نتیجه بهتری خواهی گرفت.

در ضمن نیازی نیتس هر وقت پاسخ دادید پیغام خصوصی بفرستید. بنده هر وقت انلاین بشم موضوعات قبلی رو پیگیری میکنم.
      سلام :چطور بفهمم که این هسته ها معادل کدوم هسته از جنسهای موجود در بازاره (جدول tdk) واینکه ستون ident ذر جدول یعنی چی کدومو انتخاب کنم (۰.۲ و ۰.۵ و ۱.۰ ) ؟. چند بست قبل یه سوالی برسیدم : (Rcs مقاومت سنسه آی سی هستش که من 0/6 گرفتم .البته اینجا بهتر توضیح داده : http://www.bpsemi.com/pdf/BP3105/BP3105_DS_V0.2%20EN.pdf (فرمولها در صفحه 6 میباشند) اگر ممکنه صفحه 3 همین تابیکو یه نگاهی بندازید) اگه میشه اینم جواب بدید .ممنون

دیدگاه

من هر بار طراحی کردم رفتم سل هسته خریدم و بستم و جواب گرفتم. همه هسته های ما تو بازار یه اشغالی هستن(با عرض معذرت). میتونید از همون بیکیفیت ترین هسته های موجود بازار (هسته های ee سلف الکترونیک) استفاده بکنید.
        اون ستون میزان فاصله هوایی مورد نیاز برای اون هسته س. باید از گزینه های سبز شده یکی رو انتخاب بکنید. اگر از یک هسته دو تا سبز شد بهتره اونی که فاصله کمتری داره رو انتخاب بکنید. چون هم تعداد دور کمتر میشه هم راندمان بالاتر میره.

من متوجه مشکل شما در اون مورد نشدم!!. میخواید ببینید مقاومت رو درست انتخاب کردید یا نه!!!. درسته؟؟؟ خب این قطعه تا 0.5 ولت میتونه سنس جریانش بالا بره!!!.
        اون لینکی که نشونتون دادم شکل موجهای جریانها رو هم میکشه. نسبت تبدیل و مقدار سلف رو دستی واردش بکنید با مینیمم ولتاژ ورودی شبیه سازی رو انجام بدید. پیک جریان ورودی رو بهتون میگه چقدره!!.(شکل موج قهوه ای) 0.5 رو تقسیم بر اون پیک جریان بکنید به ماگزیمم مقاومتی که میتونید بزاری میرسید.
        v=r*i
        i=v/r
        r=v/i
        این قوانین رو در بدو ورود به الکترونیک میگن!!!
        مثلا اگر پیک جریان بشه 1 امپر. 0.5/1 میشه 0.5 اهم. به هر حال به نظر مقاومت خوبی گزاشتید. البته برای جواب صحیح محاسبه بکنید.

در ضمن برای بالا رفتن راندمان(چون به این موضوع حساسیت ویژه ای داری اینو میگم) تو ولتاژای پایین بهتره از دیودهای شاتکی استفاده بکنید. در این مورد یک دیود 100 ولتی کارتون رو راه میندازه. ولی با زیادتر کردن نسبت تبدیل به مثلا 5 یا 6 دامنه احتیاط باز تر میشه.

K.Show

دیدگاه

من هر بار طراحی کردم رفتم سل هسته خریدم و بستم و جواب گرفتم. همه هسته های ما تو بازار یه اشغالی هستن(با عرض معذرت). میتونید از همون بیکیفیت ترین هسته های موجود بازار (هسته های ee سلف الکترونیک) استفاده بکنید.
          اون ستون میزان فاصله هوایی مورد نیاز برای اون هسته س. باید از گزینه های سبز شده یکی رو انتخاب بکنید. اگر از یک هسته دو تا سبز شد بهتره اونی که فاصله کمتری داره رو انتخاب بکنید. چون هم تعداد دور کمتر میشه هم راندمان بالاتر میره.

من متوجه مشکل شما در اون مورد نشدم!!. میخواید ببینید مقاومت رو درست انتخاب کردید یا نه!!!. درسته؟؟؟ خب این قطعه تا 0.5 ولت میتونه سنس جریانش بالا بره!!!.
          اون لینکی که نشونتون دادم شکل موجهای جریانها رو هم میکشه. نسبت تبدیل و مقدار سلف رو دستی واردش بکنید با مینیمم ولتاژ ورودی شبیه سازی رو انجام بدید. پیک جریان ورودی رو بهتون میگه چقدره!!.(شکل موج قهوه ای) 0.5 رو تقسیم بر اون پیک جریان بکنید به ماگزیمم مقاومتی که میتونید بزاری میرسید.
          v=r*i
          i=v/r
          r=v/i
          این قوانین رو در بدو ورود به الکترونیک میگن!!!
          مثلا اگر پیک جریان بشه 1 امپر. 0.5/1 میشه 0.5 اهم. به هر حال به نظر مقاومت خوبی گزاشتید. البته برای جواب صحیح محاسبه بکنید.

در ضمن برای بالا رفتن راندمان(چون به این موضوع حساسیت ویژه ای داری اینو میگم) تو ولتاژای پایین بهتره از دیودهای شاتکی استفاده بکنید. در این مورد یک دیود 100 ولتی کارتون رو راه میندازه. ولی با زیادتر کردن نسبت تبدیل به مثلا 5 یا 6 دامنه احتیاط باز تر میشه.
          سلام :
          منظور من این بود که چطور با استفاده از اون فورمولها میشه تعداد دورو بدست آورد ؟ اینو برای چی داده Ip/4*Np/Ns=Iout ؟
          ممنون از همه توضیحاتتون برم انجام بدم ببینم به کجا میرسم . یا علی

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بالا بردن راندمان در فلای بک

نوشته اصلی توسط abmortezapour

سلام :
            منظور من این بود که چطور با استفاده از اون فورمولها میشه تعداد دورو بدست آورد ؟ اینو برای چی داده Ip/4*Np/Ns=Iout ؟
            ممنون از همه توضیحاتتون برم انجام بدم ببینم به کجا میرسم . یا علی
            مگه این ای سی مخصوص درایور ال ای دی نیست؟؟؟
            خب ما باید دقیقا بتونیم جریان خروجی رو بدون فیدبک از خروجی کنترل کنیم دیگه!!> و این کنترل توسط مقاومت روی سورس ماسفت انجام میشه.
            i out همون جریان خروجیه که باید تو ال ای دی درایور ها کنترل بشه. شما با تغییر نسبت تبدیل و انتخاب مقاومت مناسب میتونید جریان خروجی رو تنظیم کنید. با این فرمول به تعداد دور نمیتونید برسید.

K.Show

دیدگاه

مگه این ای سی مخصوص درایور ال ای دی نیست؟؟؟
              خب ما باید دقیقا بتونیم جریان خروجی رو بدون فیدبک از خروجی کنترل کنیم دیگه!!> و این کنترل توسط مقاومت روی سورس ماسفت انجام میشه.
              i out همون جریان خروجیه که باید تو ال ای دی درایور ها کنترل بشه. شما با تغییر نسبت تبدیل و انتخاب مقاومت مناسب میتونید جریان خروجی رو تنظیم کنید. با این فرمول به تعداد دور نمیتونید برسید.
              سلام :ممنونم آخه تو همون صفحه یه فرمول داده که میشه باهاش Lp رو محاسبه کرد Lp=Np^2*Vout/f*8*Ns^2*Iout ولی برای محاسبه Np,Ns رابطه ای نداده و ضمنا شما تو بست قبلی گفتین : ((شما ماسفت 600 ولتی که گزاشتید 250 ولت جا واسه vor دارید. 50 ولت رو بزارید برای ناحیه احتیاط. 200 ولت vor در نظر بگیرید. به این ترتیب نسبت تبدیل از 4 به 6 تغییر میکنه. و در نتیجه دیوتی سایکل کمی بیشتر میشه در بار نامی و این خودش مقداری راندمان رو افزایش میده. دیوتی سایکلتون در نسبت تبدیل 4 کمی کم بود.)) ولی با توجه به رابطه ای که داده :
              (Iout=Ip/4*Np/Ns (0.8=0.92/4*Np/Ns ,Np/Ns=3.5 میشه 6 در نظر گرفت ؟ اصلا من راهو درست رفتم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abmortezapour

سلام :ممنونم آخه تو همون صفحه یه فرمول داده که میشه باهاش Lp رو محاسبه کرد Lp=Np^2*Vout/f*8*Ns^2*Iout ولی برای محاسبه Np,Ns رابطه ای نداده و ضمنا شما تو بست قبلی گفتین : ((شما ماسفت 600 ولتی که گزاشتید 250 ولت جا واسه vor دارید. 50 ولت رو بزارید برای ناحیه احتیاط. 200 ولت vor در نظر بگیرید. به این ترتیب نسبت تبدیل از 4 به 6 تغییر میکنه. و در نتیجه دیوتی سایکل کمی بیشتر میشه در بار نامی و این خودش مقداری راندمان رو افزایش میده. دیوتی سایکلتون در نسبت تبدیل 4 کمی کم بود.)) ولی با توجه به رابطه ای که داده :
                (Iout=Ip/4*Np/Ns (0.8=0.92/4*Np/Ns ,Np/Ns=3.5 میشه 6 در نظر گرفت ؟ اصلا من راهو درست رفتم ؟
                خب شما در این فرمول هم با تغییر نسبت تبدیل میتونید جریان خروجی رو تنظیم بکنید هم با تغییر مقاومت سورس.
                شما با توجه به بهینه بودن دیوتی سایکل (هر چقدر به 50 نزدیک تر بشه بهتره. ولی چون این سوییچ به 42 محدود شده شما تا 35 حساب کنید) و vor نسبت تبدیل مناسبتون رو انتخاب بکنید. بزارید تو فرمول. 4 مخرج فرمول هم که عدد ثابته. میمونه ip. این هم با تغییر مقاومت سورس قابل تنظیمه.

پس نسبت اولیه به ثانویه رو میزارید. 4 بعد با تغییر مقاومت سورس جریان خروجی رو تنظیم میکنید.

البته فکر میکنم اشکالی پیش اومده. یک بار دیگه مشخصات سوییچ رو بخونید. 840 پانصد ولتیه. نه ششصد ولتی. مبنای حرف من برای اونموقع بود که نمیدونستم سوییچت 840 هستش. فکر میکردم یه سوییچ 600 ولتی داری. شما اگر vor رو 200 ولت بگیری مطمئنا 840 میسوزه. بهتره سوییچ مناسب تری انتخاب بکنید. با این سوییچ نمیتونید بیشتر از 100 ولت vor در نظر بگیرید. ممکنه تا الان دووم اورده باشه. ولی ولتاژ برق شهر ممکنه تا 250 هم بالا بره.

K.Show

دیدگاه

خب شما در این فرمول هم با تغییر نسبت تبدیل میتونید جریان خروجی رو تنظیم بکنید هم با تغییر مقاومت سورس.
                  شما با توجه به بهینه بودن دیوتی سایکل (هر چقدر به 50 نزدیک تر بشه بهتره. ولی چون این سوییچ به 42 محدود شده شما تا 35 حساب کنید) و vor نسبت تبدیل مناسبتون رو انتخاب بکنید. بزارید تو فرمول. 4 مخرج فرمول هم که عدد ثابته. میمونه ip. این هم با تغییر مقاومت سورس قابل تنظیمه.

پس نسبت اولیه به ثانویه رو میزارید. 4 بعد با تغییر مقاومت سورس جریان خروجی رو تنظیم میکنید.

البته فکر میکنم اشکالی پیش اومده. یک بار دیگه مشخصات سوییچ رو بخونید. 840 پانصد ولتیه. نه ششصد ولتی. مبنای حرف من برای اونموقع بود که نمیدونستم سوییچت 840 هستش. فکر میکردم یه سوییچ 600 ولتی داری. شما اگر vor رو 200 ولت بگیری مطمئنا 840 میسوزه. بهتره سوییچ مناسب تری انتخاب بکنید. با این سوییچ نمیتونید بیشتر از 100 ولت vor در نظر بگیرید. ممکنه تا الان دووم اورده باشه. ولی ولتاژ برق شهر ممکنه تا 250 هم بالا بره.
                  سلام :واقعا ممنونم خیلی لطف میکنید و وقت و حوصله میذارید .اگه ممکنه یک روش متناسب با این آی سی برای بدست آوردن تعداد دور رو هم بگید . وضمنا اگه میشه توضیح بدید که کدوم بخش یا بخشها یی از این مدار تایین میکنه که ولتاز خروجی ما ۳۳ ولت باشه ((چون من اندازه گیری که میکنم ۳۰.۵ولته)) و ذیگه اینکه چطور بفهمم که اندازه مقاومتهای بالا و بایین بایه Fb آی سی رو درست انتخاب کردم ؟ توی دیتا شیت گفته که بهتره بالایی رو بین ۳۰۰ تا ۷۵۰ کیلو بگیری !! ((عدد دقیق برای مدار من چیه)) ؟ چطور بذست بیارم؟ و یه فرمولم داده که متاسفانه متناسب با درجه خنگی من طراحی نشده ومن هیچی ازش نمی فهمم اگر چه که استاد جبرییلی توضیح دادن که به چی اشاره میکنه (( Vcs= -1.1*10^6*Vaux/Rfbh )) ولی منظورم اینه که چطور برای محاسبه ازش استفاده کنم ؟ بازهم بخاطر لطفی که شما و بقییه دوستان به این حقیر داشتند نهایت سباس و قذر دانی رو دارم . باشد که منم بیاموزم که چنین باشم . یا علی

دیدگاه

تعداد دور دیگه این ای سی و اون ای سی نداره. من خودم چون زیاد با فلایبک سر و کار ندارم سمت فرمولها نمیرم و از اون سایت استفاده میکنم.
                    درایور ال ای دی منبع توانه!!!. نه منبع جریانه نه منبع ولتاژ. تو درایور ال ای دی ما تو فیدبک تعیین میکنیم که چه توانی به خروجی منتقل بشه. خودش ولتاژ رو طوری تنظیم میکنه که ضرب ولتاژ و جریان از توان خاصی بیشتر نشه. اینجا توان رو با استفاده از اندازه گیر یجریان سورس به دست میاره.

و اما این مقاومت!!!. ببین این شبکه دو تا کار میکنه!!!. یکی اینکه نمیزاره وقتی خروجی ال ای دی درایور هیچی نبود ولتاژش خیلی بالا بره. دو اینه ولتاژ ورودی رو سنس میکنه ک تو ولتاژ های ورودی مختلف بتونه رگولاسیون توان رو داشته باشه. (چون فقط با اندازه گیری جریان نمیشه توان رو ثابت نگه داشت. باید هم ولتاژ ورودی رو داشته باشیم هم جریان ورودی رو!!)
                    نسبت مقاومت بالایی به پایینی که چیزی نیست. باید طوری انتخاب بشه که ولتاژ پایه فیدبک بشه 1 ولت.
                    میمونه انتخاب مقاومت بالایی که سنس ولتاژ ورودی رو به عهده داره!!!. ببین!!!. وقتی ولتاژ ورودی میره بالا (یعنی با همون دیوتی سایکل ثابت توان بیشتری منتقل میشه) ما باید سنس جریان رو کاهش بدیم که تو جریان پایینتری خاموش سازی رو انجام بده. یعنی دقیقا با بالا رفتن ولتاژ باید سنس جریان ما از 500 میلی ولت مثلا به 400 میلی ولت کاهش پیدا بکنه!!!. اگر بتونی این مورد رو بت ازمون خطا تست بکنی بهتره!!! چون راجع به محاسباتش نمیتونم قطعی حرفی بزنم. اگر شیب بالا رفتن جریان شما خطی نباشه حرفهای من هم میشه باد هوا!!!. برای تست و ازمون خطا در این مورد بهتره از یک واریاک استفاده بکنی که بتونی ولتاژ ورودی رو کم و زیاد بکنی. قاعدتا هر چقدر این مقاومت رو افزایش بدی حساسیت به ولتاژ ورودی کمتر میشه. اگر این مقاومت زیاد انتخاب بشه با کاهش ولتاژ ورودی کاهش توان داری و با افزایش ولتاژ ورودی افزایش توان.(هدف ثابت موندن توانه) و اگر خیلی کوچیک بگیری با افزایش ولتاژ کاهش توان داری و با کاهش ولتاژ افزایش توان. (دقیقا برعکس حالت قبلی)
                    برای تست جریان و ولتاژ خروجی رو اندازه گیری کن و ولتاژ ورودی رو با واریاک تغییر بده اگر توان ثابت موند(یا حداقل تغییرات قابل صرف نظر کردن بود) خوبه. اگر نه یکی از حالتهای بالا داره رخ میده. با توجه به همون تغییرات رو انجام بده تا به نتیجه مطلوبی برسی. دقت داشته باش که با هر بار تغییر بالایی باید پایینی رو هم طوری تغییر بدی که ولتاژ بشه 1 ولت.
                    اگر در این مورد به نتیجه خاصی(ریاضی) رسیدم همینجا میگم!!! باید در موردش فکر بکنم که همه جوانبش در نظر گرفته شده باشه!!!

K.Show

دیدگاه

تعداد دور دیگه این ای سی و اون ای سی نداره. من خودم چون زیاد با فلایبک سر و کار ندارم سمت فرمولها نمیرم و از اون سایت استفاده میکنم.
                      درایور ال ای دی منبع توانه!!!. نه منبع جریانه نه منبع ولتاژ. تو درایور ال ای دی ما تو فیدبک تعیین میکنیم که چه توانی به خروجی منتقل بشه. خودش ولتاژ رو طوری تنظیم میکنه که ضرب ولتاژ و جریان از توان خاصی بیشتر نشه. اینجا توان رو با استفاده از اندازه گیر یجریان سورس به دست میاره.

و اما این مقاومت!!!. ببین این شبکه دو تا کار میکنه!!!. یکی اینکه نمیزاره وقتی خروجی ال ای دی درایور هیچی نبود ولتاژش خیلی بالا بره. دو اینه ولتاژ ورودی رو سنس میکنه ک تو ولتاژ های ورودی مختلف بتونه رگولاسیون توان رو داشته باشه. (چون فقط با اندازه گیری جریان نمیشه توان رو ثابت نگه داشت. باید هم ولتاژ ورودی رو داشته باشیم هم جریان ورودی رو!!)
                      نسبت مقاومت بالایی به پایینی که چیزی نیست. باید طوری انتخاب بشه که ولتاژ پایه فیدبک بشه 1 ولت.
                      میمونه انتخاب مقاومت بالایی که سنس ولتاژ ورودی رو به عهده داره!!!. ببین!!!. وقتی ولتاژ ورودی میره بالا (یعنی با همون دیوتی سایکل ثابت توان بیشتری منتقل میشه) ما باید سنس جریان رو کاهش بدیم که تو جریان پایینتری خاموش سازی رو انجام بده. یعنی دقیقا با بالا رفتن ولتاژ باید سنس جریان ما از 500 میلی ولت مثلا به 400 میلی ولت کاهش پیدا بکنه!!!. اگر بتونی این مورد رو بت ازمون خطا تست بکنی بهتره!!! چون راجع به محاسباتش نمیتونم قطعی حرفی بزنم. اگر شیب بالا رفتن جریان شما خطی نباشه حرفهای من هم میشه باد هوا!!!. برای تست و ازمون خطا در این مورد بهتره از یک واریاک استفاده بکنی که بتونی ولتاژ ورودی رو کم و زیاد بکنی. قاعدتا هر چقدر این مقاومت رو افزایش بدی حساسیت به ولتاژ ورودی کمتر میشه. اگر این مقاومت زیاد انتخاب بشه با کاهش ولتاژ ورودی کاهش توان داری و با افزایش ولتاژ ورودی افزایش توان.(هدف ثابت موندن توانه) و اگر خیلی کوچیک بگیری با افزایش ولتاژ کاهش توان داری و با کاهش ولتاژ افزایش توان. (دقیقا برعکس حالت قبلی)
                      برای تست جریان و ولتاژ خروجی رو اندازه گیری کن و ولتاژ ورودی رو با واریاک تغییر بده اگر توان ثابت موند(یا حداقل تغییرات قابل صرف نظر کردن بود) خوبه. اگر نه یکی از حالتهای بالا داره رخ میده. با توجه به همون تغییرات رو انجام بده تا به نتیجه مطلوبی برسی. دقت داشته باش که با هر بار تغییر بالایی باید پایینی رو هم طوری تغییر بدی که ولتاژ بشه 1 ولت.
                      اگر در این مورد به نتیجه خاصی(ریاضی) رسیدم همینجا میگم!!! باید در موردش فکر بکنم که همه جوانبش در نظر گرفته شده باشه!!!
                      ممنون از توضیح خوبت.عالی بود فقط چطور محاسبه کنم که ولتاز اون بایه 1 بمونه

دیدگاه

میتونم بپرسم سطح تحصیلات و رشته تحصیلی شما چیه که نمیتونید یه تقسیم ولتاژ مقاومتی ساده رو حساب کنید؟؟ :|

K.Show

دیدگاه

میتونم بپرسم سطح تحصیلات و رشته تحصیلی شما چیه که نمیتونید یه تقسیم ولتاژ مقاومتی ساده رو حساب کنید؟؟ :|
                          سلام: تقریبا همه عمرمو تحصیل کردم الکترونیکم الان دارم میخونم .انشا ال...به سنو سال من که رسیذی متوجه میشی چه خبره !!!!حالا بحای این بهتر نبود جوابو مینوشتی ؟؟

دیدگاه

حالا مگه چند سالتون هست؟؟؟
                            به جای این که نه!!! بهتر نبود. اینم میگم ولی تو کتابای دوم دبیرستان(اول هنرستان) هم جوابشو میتونید پیدا بکنید. حق ندارم برداشت بکنم که شما دچار تنبلی شدید و همه چی رو میپرسید؟؟؟ حتی از یک سرچ کوچیک تو اینترنت هم خودداری میکنید!!!

rup=مقاومت بالایی
                            rdown= مقاومت پایینی.
                            vin=ولتاژ ورودی
                            vout= ولتاژ سر وسط مقاومت ها

vout=(vin*(rdown/(rup+rdon)))

K.Show

دیدگاه

حالا مگه چند سالتون هست؟؟؟
                              به جای این که نه!!! بهتر نبود. اینم میگم ولی تو کتابای دوم دبیرستان(اول هنرستان) هم جوابشو میتونید پیدا بکنید. حق ندارم برداشت بکنم که شما دچار تنبلی شدید و همه چی رو میپرسید؟؟؟ حتی از یک سرچ کوچیک تو اینترنت هم خودداری میکنید!!!

rup=مقاومت بالایی
                              rdown= مقاومت پایینی.
                              vin=ولتاژ ورودی
                              vout= ولتاژ سر وسط مقاومت ها

vout=(vin*(rdown/(rup+rdon)))
                              سلام :ممنونم داداش محبت کردی .من 50 سالمه فکر میکنم اگه دچار تنبلی شده بودم امروز دنبال یادگیری و ساخت درایور نمیافتادم . البته شما درست میگی تنبلی تو این سنو سال گریز نا بذیره . باور کن همه زورمو میزنم وقتی نتیجه نمیگیرم سوال میکنم . در هر صورت بابت همه اطلاعات مفیدی که در اختیارم قرار دادی ممنونم .شما تهران تشریف دارید ؟
                              توی این مدار Vin بعد از دوتا مقاومت ۱۰۵ کیلو میرسه به مقاومت بالایی یا از سیم بیچ Aux ؟ چند ولت در نظر بگیرم ؟ ۱۲ ولت درسته ؟ توی این سایت http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/spw_smps_e.html شما فرمودین : n , l1 دستی بدم تکلیف n که روشنه ولی برای محاسبه l1 به تعداد دور نیاز دارم تا با این فرمول که دیتا شیت bp داده بدست بیارم f=Np^2*Vout/8*Ns^2*Lp*Iout یا باید از روش دیگه ای این کارو انجام بدم ؟

دیدگاه

ایولا بابا!!. من 25 سالمه یه بار اومدم از این ای سیای اماده استفاده بکنم نشد اعصابم به هم ریخت زدم بردو ترانس و ای سی و همه رو له کردم!!!! (عشق است همون روش کلاسیک خودمون) چه حوصله ای داری!!! راستش غالب افراد تو این سایت جوون هستن و همسن خودم!!. به صورت پیشفرض طرف مقابلو کسی در شرایط خودم میبینم!!. به همین دلیل خیییلی از تاپیکها اصلا سعی میکنم سر نزنم!!. سوالایی میپرسنا!!!! ادم میمونه چی بگه بهشون!!!!
                                خیر بنده طهرانی نیستم!!!.
                                خب اگر خوب دقت بکنید.(خوب دقت بکنیدا!! ) اون فرمول چه در صورت و چه در مخرج فقط ضرب داره.یعنی میتونیم ساده سازی انجام بدیم. np^2 و ns^2 رو به همون ترتیب بالا و پایینی که دارند از اون کسر خارج بکنید و در کسری جدید بنویسید. حالا این دو کسر رو در هم ضرب بکنید نتیجه میشه همون!!!. درسته؟؟؟
                                فرمول اصلی:
                                f=Np^2*Vout/8*Ns^2*Lp*Iout
                                فرمولی که ما الان تغییر دادیم!:
                                f=Vout/8*Lp*Iout * Np^2/Ns^2
                                دو کسر رو به صورت جدا نوشتیم و در هم ضرب کردیم.
                                حالا Np^2/Ns^2 مگه همون n^2 نیست؟؟
                                این
                                Vout/8*Lp*Iout
                                ضربدر n^2 (اگر n رو 4 در نظر بگیرید میشه 16) میشه همون فرمولی که دارید بدون نیاز به داشتن تعداد دور اولیه و ثانویه. فرمولی که تو خط قبل دادم رو حساب بکنید ضربدر 16 (برای نسبت تبدیل 4) بکنید میشه فرکانس.

اضافه شده در تاریخ :
                                یه فرمول ریاضی ره به 50 کشل مختلف میشه نوشت. سعی که تجزیه ش بکنی (به قول بچه ها گفتنی بزنی خورد خاکشیر بشه). اینطوری راحت میتونی چیزایی که نداری رو توش از چیزایی که داری به دست بیاری و جایگزینش بکنی. مرحله اخر هم دوباره سر همش میکنی یه چیزی از اب در میاد دیگه!!

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X