اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودتون رو در انجمن منابع تغذیه این جا بیان کنین.

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودتون رو در انجمن منابع تغذیه این جا بیان کنین.

یه سوال در مورد پیچیدن ترانس دارم
    میشه وقتی میخوایم یه ترانس بپیچیم سیم پیچ ثانویه رو 2تا موازی پیچید؟
    مثلا اگر قرار 10 دور با سیم 2میل باشه،2تا 10دور با سیم 1 میل بپیچیم.یعنی یک 10 دور اول،بعد یک 10 دور موازی اون،ایا اینجوری ولتاژ و جریان مثل حالت اول میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheil74
      یه سوال در مورد پیچیدن ترانس دارم
      میشه وقتی میخوایم یه ترانس بپیچیم سیم پیچ ثانویه رو 2تا موازی پیچید؟
      مثلا اگر قرار 10 دور با سیم 2میل باشه،2تا 10دور با سیم 1 میل بپیچیم.یعنی یک 10 دور اول،بعد یک 10 دور موازی اون،ایا اینجوری ولتاژ و جریان مثل حالت اول میشه؟
      اینکار شدنی هست اما امکان این که دقیقا دو ولتاژ با هم یکسان بشن خیلی بعیده چون سیم پیچ ها ممکنه دقیقا به یک اندازه نباشن.
      مثلا ولتی شما شروع به پیچیدن سیم می کنی در دور های اول مقدار سیم کمتری مصرف میشه اما در دور های بعدی چون باید سیم پیچ رو روی سیم های قبلی بپیچی مقدار مصرف سیم بیشتر میشه و همین باعث میشه عملا ولتاژ ها با تعداد دور یکسان باهم برابر نباشن و اندک اختلافی داشته باشن که مطلوب نیست و موجب اتلاف توان میشه

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
        اینکار شدنی هست اما امکان این که دقیقا دو ولتاژ با هم یکسان بشن خیلی بعیده چون سیم پیچ ها ممکنه دقیقا به یک اندازه نباشن.
        مثلا ولتی شما شروع به پیچیدن سیم می کنی در دور های اول مقدار سیم کمتری مصرف میشه اما در دور های بعدی چون باید سیم پیچ رو روی سیم های قبلی بپیچی مقدار مصرف سیم بیشتر میشه و همین باعث میشه عملا ولتاژ ها با تعداد دور یکسان باهم برابر نباشن و اندک اختلافی داشته باشن که مطلوب نیست و موجب اتلاف توان میشه
        ممنون
        میشه بجاش 2تاسیم 1 میل رو همزمان باهم بپیچیم بجای یک سیم 2 میل؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheil74
          ممنون
          میشه بجاش 2تاسیم 1 میل رو همزمان باهم بپیچیم بجای یک سیم 2 میل؟
          بله میشه اما اگر می خواید به جای یک سیم از دو سیم استفاده کنید باید سیم های نازک رو کمی ضخیم تر انتخاب کنید مثلا :
          به جای سیم یک دو سیم 0.7
          و به جای سیم 2 از دو عدد سیم 1.4 استفاده کنید و یا سه عدد سیم 1 استفاده کنید.
          یعنی دو عدد سیم نیم نمی تواند به اندازه یک سیم 1 جریان عبور بدهد ولی دو عدد سیم 0.7 می تواند .

sigpic

دیدگاه

سلام

من یه ترانس سوئیچینگ پاور کامپیوتر پیدا کردم تنها مشخصه هایی که روش هست YEEI-33C-1 HI-POT 0509 هستش میخواستم بدونم تا چه توانی جواب میده و تا چه فرکانسی میشه ازش استفاده کرد

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X