اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودتون رو در انجمن منابع تغذیه این جا بیان کنین.

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودتون رو در انجمن منابع تغذیه این جا بیان کنین.

نوشته اصلی توسط Soheilas
    سلام دوستان.
    من میخام یه منبع تغذیه ثابت 0 تا 5 ولت با atmega32 بسازم که قابلیت کنترل ولتاژ رو داشته باشه، یعنی وقتی من بهش فرمان میدم 2 ولت همون ولتاژ ثابت 2 ولت رو در خروجی بده، برای فرمانش هم از ویژوال بیسیک استفاده میکنم و این مقدار رو از پورت سریال میخونم. ولی توی بقیه مدارش مشکل دارم، آیا باید یه تغذیه 5 ولت درست کنم بدم به ADC میکرو و بعد در یه ضریب ضرب کنم؟ بعدش چهجوری ازش خروجی بگیرم؟ و یا با تایمر این کارو کنم ولی تایمر که شکل ثابت ac نمیده!
    من با C مینویسم..
    میشه کمکم کنین و یا اگه مدار نمونه ای میشناسین بهم معرفی کنین؟
    ممنونم
    سلام
    برادر حالت خوبه؟؟؟ چطوری ؟
    خروجی پین pwm میکروت میتونه تا ماکزیمم 5 ولت و مینیمم 0 ولت تغییر کنه..حالا تو خروجی این pwm رو به یه ماسفت لاجیک مانند IRFZ44 یا 20N03 یا...که بتونی به یه مقاومت تو گیتش به خروجی میکروت وصل کنی بده.....این ماسفت رو بصورت سورس مشترک ببند....حالا بعد از ماسفت میتونی ولتاژ صفر تا 5 ولت داشته باشی...به شرط تغییر در دیوتی سایکل PWM
    موفق باشی
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
      سلام
      برادر حالت خوبه؟؟؟ چطوری ؟
      خروجی پین pwm میکروت میتونه تا ماکزیمم 5 ولت و مینیمم 0 ولت تغییر کنه..حالا تو خروجی این pwm رو به یه ماسفت لاجیک مانند IRFZ44 یا 20N03 یا...که بتونی به یه مقاومت تو گیتش به خروجی میکروت وصل کنی بده.....این ماسفت رو بصورت سورس مشترک ببند....حالا بعد از ماسفت میتونی ولتاژ صفر تا 5 ولت داشته باشی...به شرط تغییر در دیوتی سایکل PWM
      موفق باشی
      ممنون دوست عزیز،
      ترسیدم، یک نفر کمک کنه این بحث رو انتقال بدم به بخش AVR، چه جوری این کارو انجام بدم؟ من تازه واردم!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheilas
        ممنون دوست عزیز،
        ترسیدم، یک نفر کمک کنه این بحث رو انتقال بدم به بخش AVR، چه جوری این کارو انجام بدم؟ من تازه واردم!!!
        دوست عزیز شما میرید تو بخش AVR پایین صفحه نوشته ایجاد موضوع جدید
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام به همگی راستش من در مورد سویچینگ خیلی اطلاعاتی ندارم پس اگه سوالم مبتدیانه بی منطق هستش ببخشید
          یک سوال در مورد پاور داشتم :
          پاور کامپیوتر به دو بخش ولتاژ بالا و ولتاژ پایین تقسیم شده که از پشت پی سی بی کاملا مشخصه و تنها راه ارتباتشون یه اپتوکوپلر هستش می خواستم بدونم آیا میشه قسمت ۲۲۰ رو جودا کرد و یه مدار فرمان براش طراحی کرد که راه ارتباتیش همون کوپلر باشه اگه پاسخ بدید یه دنیا ممنونتون میشمی :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mb2101
            سلام به همگی راستش من در مورد سویچینگ خیلی اطلاعاتی ندارم پس اگه سوالم مبتدیانه بی منطق هستش ببخشید
            یک سوال در مورد پاور داشتم :
            پاور کامپیوتر به دو بخش ولتاژ بالا و ولتاژ پایین تقسیم شده که از پشت پی سی بی کاملا مشخصه و تنها راه ارتباتشون یه اپتوکوپلر هستش می خواستم بدونم آیا میشه قسمت 220 رو جودا کرد و یه مدار فرمان براش طراحی کرد که راه ارتباتیش همون کوپلر باشه اگه پاسخ بدید یه دنیا ممنونتون میشمی :redface:
            سلام دوست عزیز خوبی؟؟ چه خبرا؟؟ احوالت خوبه؟؟؟
            ما میخاییم از خروجی یه فیدبک بگیریم واسه تثبیت ولتاژ خروجی...خب این وسط یه ترانس اصلی هم داریم که ایزوله هست درسته؟؟؟
            پس باید طرف ثانویه ترانس از اولیه ترانس ایزوله باشه..اینم افتاد؟؟؟
            حالا اگه بخوایم یه فیدبک از خروجی بگیریم واسه تثبیت ولتاژ باید اینم ایزوله باشه دا...مگه نه؟؟
            پس از اپتو استفاده میکنیم تا خروجی از ورودی و قسمت کنترل و اولیه ترانس ایزوله باشه

دیدگاه

سلام حقیقتش اینایی رو که گفتید رو متوجه شدم فقد من هر چی این دور و ور نگاه می کنم چیزی نمی بینم بخواد بیوفته :biggrin:
              خوب حالا آیا راحی برای تغیر در ولتاژ خروجی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mb2101
                سلام حقیقتش اینایی رو که گفتید رو متوجه شدم فقد من هر چی این دور و ور نگاه می کنم چیزی نمی بینم بخواد بیوفته :biggrin:
                خوب حالا آیا راحی برای تغیر در ولتاژ خروجی هست؟
                بعله...چرا که نه.....یه روشش استفاده از اپ امپ هست که اکثرا تو داخل ایسی های کنترل هم هست و هم میشه از خارج اپ امپ اضافه کرد....
                من تا حالا متغیر نکردم...ولی میدونم که باید تو مسیر فیدبک تغییراتی ایجاد بشن

دیدگاه

میشه یه کم بیشتر توضیح بدید در مورد تغیرات مدار فید بک
                  ممنون

دیدگاه

hellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllp :angry:

دیدگاه

تو زمینه متغیر کردن منابع سوئیچینگ بهتره یه سری به اینترنت و مقالات اون ور آبی نگاهی بندازی....انجمن خودمون هم بد نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheilas
                        ممنون دوست عزیز،
                        ببخشید این ماسفت ولتاژ خروجی dc ثابت تولید میکنه؟ من فکر میکنم ولتاژ متغیر بین صفر تا 5 ولت میده، میشه کمکم کنین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheilas
                          ببخشید این ماسفت ولتاژ خروجی dc ثابت تولید میکنه؟ من فکر میکنم ولتاژ متغیر بین صفر تا 5 ولت میده، میشه کمکم کنین؟
                          ولتاژ 0 تا 5 تو پین خورجی میکرو داری..
                          اون ماسفت رو گذاشتم تا اگه جریان زیادی مورد نظر باشه از پین میکرو کشیده نشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید دلشاد منور
                            ولتاژ 0 تا 5 تو پین خورجی میکرو داری..
                            اون ماسفت رو گذاشتم تا اگه جریان زیادی مورد نظر باشه از پین میکرو کشیده نشه
                            ببخشید من میخام فقط یه ولتاژ دی سی ثابت بده مثلا 2 ولت یا 3 ولت....که روی همون ثابت بمونه، برای اون راهکاری نداری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheilas
                              ببخشید من میخام فقط یه ولتاژ دی سی ثابت بده مثلا 2 ولت یا 3 ولت....که روی همون ثابت بمونه، برای اون راهکاری نداری؟
                              ای بابا گفتم دیگه...با تغییر در رجیستر ocr میتونی دیوتی سایکل و در نتیجه مقدار متوسط ولتاژ رو تغییر بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mb2101
                                میشه یه کم بیشتر توضیح بدید در مورد تغیرات مدار فید بک
                                ممنون
                                نوشته اصلی توسط mb2101
                                hellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllp :angry:
                                شما یه پست دادی انتظار داری بچه ها سر 4 ساعت جواب بدن؟
                                یه طرف سراغ دارم 12 روز صبر کرد آخرش هم یه جواب درست حسابی گرفت.
                                بعدشم پست شما ساعت 2 بود که اکثرا خابن.
                                خب ما میتونیم با یه پتانسیومتر فیدبک برای 494 ایجاد کنیم.(که خیلیا این کارو کردن و جواب هم گرفتن)
                                این از مدار:
                                http://danyk.cz/at_atx_en.html
                                به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                                الکترونیک قدرت
                                الکترونیک آنالوگ
                                طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                                ---------------------BMCELEC@-------------------
                                ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                                ---------------www.bmc-elec.com--------------
                                ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X