اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Frequently Asked Questions -- مـبـاحـث و سـوالات مـتـداول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : Frequently Asked Questions -- مـبـاحـث و سـوالات مـتـداول

سلام
    دوستان کسی برنامه تحت داس برای باز کردن تصاویر BMP رو داره؟
    ممنون

دیدگاه

سلام ..................

نوشته اصلی توسط fatima mohammadi
      سلام
      دوستان کسی برنامه تحت داس برای باز کردن تصاویر BMP رو داره؟
      ممنون
      من خودم با سی کار نکردم امــا لینک های زیر شاید تونست کمکتون کنه ..

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...7167#msg157167

http://www.dis.uniroma1.it/~liberato...ver/image.html

http://www.vbforums.com/archive/index.php/t-261522.html

موفق باشید ..
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید
        در مورد پروژه ام که موضوعش تشخیص پلاک خودرو هست چند تا سوال داشتم:

اول می خواستم بپرسم برای جدا کردن کاراکترها الگوریتمی واسه بدست آوردن مقدار آستانه سراغ ندارید؟ آخه آستانه ثابت برای همه پلاک ها جواب نمی ده. به روشنایی تصویر بستگی داره. اگه بخوام آستانه رو داینامیک در نظر بگیرم باید چی کار کنم؟
        بعدشم اینکه در مورد پلاکهای دولتی که رنگ پس زمینه اش قرمزه و کاراکترهاش سفیده باید چی کار کنیم؟ این پلاکا موقع جدا کردن کاراکترها مشکل پیدا می کنند. چون وقتی دودوئیشون می کنیم بر عکس پلاکای دیگه می شن. نمی تونیم هم مکملش کنیم چون سیستم هوشمند نیست که بفهمه کدوم پلاک این مدلیه کدوم نیست.

ممنون

دیدگاه

سلام .................

تصویرهاتون رو قبل از ورود به الگوریتم؛ نرمال کنید .. موفق باشید ..

دیدگاه

می شه یکم بیشتر توضیح بدید؟

نرمال کردن کاراکترها چه ربطی به آستانه داره؟
            کدوم الگوریتم؟

من راستش توی نت چیز به درد بخوری راجب آستانه پیدا نکردم. زیاد هم وقت ندارم.
            اگه کمکم کنید خیلی ممنون می شم.

دیدگاه

سلام ................

شما این کا رو کنید .. مگه نگفتید نمیخواید یه Threshold ثابت داشته باشید، درسته؟ خب از یه دستوری استفاده کنید که بر حسب نرمالایز کردن تصویر آستانه ی منطبق رو خودش محاسبه میکنه و بهتون مقدار میده .. یعنی همون نرمال کردن رو توی خود تابع انجام میده و بعد یه Threshold به عنوان خروجی میده .. حالا این خروجی رو به عنوان آرگومان ثانویه بدید به تابع im2bw .. یعنی از دستور im2bw استفاده کنید ولی تنها تصویر رو به عنوان آرگومان بهش ندید .. یه کاما بذارید و اون Threshold ای که چند خط بالا تر در موردش صحبت کردیم رو بهش بدید .. اینجوری چه اتفاقی میوفته؟ با آستانه ای که منطبق بر محاسبات Normalization هست؛ تصویرتون باینری میشه .. اون دستوری هم که ازش صحبت میکنیم؛ graythresh هست .. تصویر Gray scale شده تون رو بدید به این تابع و به عنوان خروجی ازش Threshold برای اون تصویر رو بگیرید .. بعد این Threshold رو بذارید توی دستور im2bw .. ایشالا که مشکلتون با این کار برطرف بشه .. موفق باشید ..

دیدگاه

سلام

دوستان من میآ‌خوام دامنه و فاز مربوط به ۲ تا عکس رو وردارم،بعد دامنه اولیآ‌ رو با فاز دومیآ‌ ترکیب کنم،و برای عکس دوم هم میآ‌خوام دامنه دومیآ‌ و فاز اولیآ‌ رو ترکیب کنم،حالا ۲ تا سوال دارم،نحوه ی بدست آوردن فاز چه جوریه آیا دستور angle یا unwrap یا atan۲ کدومه؟

سوال بعدیم اینه که حالا ما دامنه و فاز رو داریم چطور میآ‌شه دامنه و فاز رو ترکیب کرد و یه عکس ساخت؟

ممنون
                بزرگترین گناه ترس است

دیدگاه

سلام
                  من احتیاج به الگوریتمی برای پیدا کردن عمق و ارتفاع از سطح خاص دارم،مثلا پیدا کردن میزان فرو رفتگی در سطح شنی ناشی از قدم زدن. این کار بیشتر در بازی ها و تصاویر ماهواره ای انجام می شه. اگر کسی در مورد این مطلبی داره خواهشا کمک کنه.
                  ممنون

دیدگاه

سلام ...............

نوشته اصلی توسط karimian.h
                    سلام
                    من احتیاج به الگوریتمی برای پیدا کردن عمق و ارتفاع از سطح خاص دارم،مثلا پیدا کردن میزان فرو رفتگی در سطح شنی ناشی از قدم زدن. این کار بیشتر در بازی ها و تصاویر ماهواره ای انجام می شه. اگر کسی در مورد این مطلبی داره خواهشا کمک کنه.
                    ممنون
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...1960#msg161960

دیدگاه

قراره یک ARM9 ترو تمیز و آماده بدستم برسه . و باهش یک پروژه پردازش تصویر(مثلا برای موارد امنیتی-تشخیص چهره و..) راه انداخت
                      ولی کلا در مورد ARmها و پردازش تصویر صفر کیلومتر هستم! :redface:
                      بهم نخندیدها!! میدونم راه زیادی در پیش دارم؛ اماحتما شما هم باور دارید که خواستن توانستن است:mrgreen:

احتمال زیاد عملی ه , چون دوستمون mini-rob در تایپیک شون (آموزش پردازش تصویر از ابتدا تا پردازش تصویر بوسیله FPGA و ARM ) این موضوع رو گفتند . اما نخواستم تایپیکشون رو خراب کنم!

میخوام ببینم احتیاج به ارتباط با نرم افزارهایی مثل متلب داره ؛یا به تنهایی باخودش میشه اجرایی کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soore
                        قراره یک ARM9 ترو تمیز و آماده بدستم برسه . و باهش یک پروژه پردازش تصویر(مثلا برای موارد امنیتی-تشخیص چهره و..) راه انداخت
                        ولی کلا در مورد ARmها و پردازش تصویر صفر کیلومتر هستم! :redface:
                        بهم نخندیدها!! میدونم راه زیادی در پیش دارم؛ اماحتما شما هم باور دارید که خواستن توانستن است:mrgreen:

احتمال زیاد عملی ه , چون دوستمون mini-rob در تایپیک شون (آموزش پردازش تصویر از ابتدا تا پردازش تصویر بوسیله FPGA و ARM ) این موضوع رو گفتند . اما نخواستم تایپیکشون رو خراب کنم!

میخوام ببینم احتیاج به ارتباط با نرم افزارهایی مثل متلب داره ؛یا به تنهایی باخودش میشه اجرایی کرد ؟
                        بله میشه ،
                        یکی از مشکلات پردازش تصویر با میکرو کنترلر توی برقراری ارتباط با دروبین هست . آرم9 از این لحاظ هم usbhost داره و هم پورت مخصوص ارتباط با دوربین (البته این دومیه بستگی به میکروتون هم داره).
                        کلا برای پردازش تصویر نیازی به برنامه خاصی نیست (متلب فقط کار رو آسونتر میکنه)، با استفاده از کتابخونه های پردازش تصویر به زبان c میتونید روی هر پلتفورمی این کار رو انجام بدید . قدرت پردازش آرم 9 (و حتی آرم 7 ) به اندازه ای هست که بتونه برای کار برد هایی مثل تشخیص چهره به کار بره.
                        فقط همونطور که حدس زدید کار میبره :smile:

دیدگاه

با سلام
                          من مدتی هست که روی پردازش تصاویر پزشکی کار میکنم و میخوام شکل رگ را بهبود بدم. از پردازش فازی تصویر استفاده کردم و به مرحله post processing رسیدم و متاسفانه I got stuck!!!!
                          نمیدونم برای بهبود تصویری که از مرحله قبل (فازی) بدست آوردم چیکا کنم . از ویولت یا مورفولوژی یا آستانه گذاری استفاده کنم. تصاویر من متاسفانه به دلیل نویز بد پس زمینه بسیار کیفیت پایینی دارند و این نویز پس زمینه خیلی دردسر ساز شده :angry:. من عکسها رو برای معاون انجمن پردازش تصویر ایمیل کردم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم از دوستان هر کس روی تصاویر پزشکی کار کرده ممنون میشم کمکم کنه. :cry2:
                          با سپاس

دیدگاه

سلام می خواستم بدونم حوزه مکان همان dct گرفتن و quntize کردن است
                            خوزه زمان چه جوری است چه طور می شود یک تصویر را به حوزه زمان برد خیلی مهمه اگر میشه کمک کنید " کد برنامه مطلب اون را می خواهم "

دیدگاه

سلام چند کد مطلب از حملهای مختلف که به یک تصویر می شود را می خواهم و اگر ددرمورد نحوه استفاده از برنامه ها هم توضیح دهید

دیدگاه

Pattern Recognition on the Web

http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/teaching/pr-web.html
                                There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X