اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

USBخور کردن ظبط CD خور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : USBخور کردن ظبط CD خور

دوستان به همه چیز اشاره کردند ولی یکنفر نپرسید که این سوکت AUX که بر روی اکثر پخش های ماشین هاست برا چیه؟!
    شنیده ام که می تونید خروجی صوتی یک MP3 player یا خروجی صدای هدفن گوشی موبایل رو به این سوکت متصل کنی و از شنیدن موسیقی در اتومبیل لذت ببری!

دیدگاه

من فلش خور کردن ضبط ماشین زیاد انجام دادم.البته اکثرا از کیفیت fm player خوششون نمیاد و کیفیت فلش رو ترجیح میدن.همه ضبطها حتی نوع بدون ورودی aux رو هم میشه فلش خور کرد. محتویات فلش قابلیت کنترل از روی پنل با ریموت فلش خوان را دارند درست مثل کنترل ضبط.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
        من فلش خور کردن ضبط ماشین زیاد انجام دادم.البته اکثرا از کیفیت fm player خوششون نمیاد و کیفیت فلش رو ترجیح میدن.همه ضبطها حتی نوع بدون ورودی aux رو هم میشه فلش خور کرد. محتویات فلش قابلیت کنترل از روی پنل با ریموت فلش خوان را دارند درست مثل کنترل ضبط.
        با چقدر هزینه؟ بعد سوکت USB هم داخل پنل می خوره؟؟
        توی این حالت پخش در حالت FM هست یا CD یا غیره؟
        اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

یه برد داره که 25000 تومانه.اگر ضبط فیش aux داشته باشه مزد نصبش 10000 تومان و اگر نداشته باشه بخاطر اینکه یه برددیگه باید براش طراحی کنم 25000 تومن میشه.یعنی از 35 تا 50 هزار تومان.با ورودی aux روی حالت aux پخش میکنه و در حالت دیگه روی حالت رادیو پخش میکنه ولی با ورود فلش بوسیله برد دوم رادیو اتوماتیک قطع میشه

دیدگاه

امیر خان از این خرجا نکن اگه ضبطت ورودی AUX داره آمادش تو بازار هست (توپخونه) 1 ماه پیش 11 هزار تومن بود . به فروشنده ها بگی بهت میدن بگو تبدیل AUX به USB میخوام.
            اگه ضبطت AUX نداره و پورت چنجر داره باز هم میشه یه کارایی کرد مدل ضبطت رو بگو تا راهنماییت کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_ec
              امیر خان از این خرجا نکن اگه ضبطت ورودی AUX داره آمادش تو بازار هست (توپخونه) 1 ماه پیش 11 هزار تومن بود . به فروشنده ها بگی بهت میدن بگو تبدیل AUX به USB میخوام.
              اگه ضبطت AUX نداره و پورت چنجر داره باز هم میشه یه کارایی کرد مدل ضبطت رو بگو تا راهنماییت کنم.
              واسه خدم نمی خوام داداش
              برای شوهر خواهرم می خوام
              از این ایرانی آشغالا که رویپراید هست. روشن می شه می گه resaane pooyesh یا یه همچین چیزی
              اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

متاسفانه این نوع ضبط ها نه AUX دارن نه ورودی چنجر. بهتره با همون CD یا FM transmiter کنار بیای چون واقعاً ارزش هزینه کردن نداره.
                2 تا کار دیگه میتونی بکنی

1- چند نمونه پخش USB خور چینی در بازار موجود هست که اصلاً CD نمیخوره قیمتش 60-70 تومن هست دوستم داره بدک نیست به قیمتش میارزه.
                2- ساخت یک آمپلی فایر جدا که اگر توان زیر 30 وات روی هر کانال میخواهی خیلی آسون و کم هزینه هست(مطمئن هم باش که کیفیتش به مراتب بهتر از پخش فابریک هست) و اگر توان بالا تر حتی تا 200-300 وات هم میخواهی شدنی ولی یکم درده سر داره در ضمن یک مدار سوئیچ بین ضبط اصلی و مدار ساخته شده میخواهی که ساختن اون هم خیلی سادست.

اگه راه حل دوم رو انتخاب کردی بگو تا در مورد مدارات بیشتر کمک کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_ec
                  متاسفانه این نوع ضبط ها نه AUX دارن نه ورودی چنجر. بهتره با همون CD یا FM transmiter کنار بیای چون واقعاً ارزش هزینه کردن نداره.
                  2 تا کار دیگه میتونی بکنی

1- چند نمونه پخش USB خور چینی در بازار موجود هست که اصلاً CD نمیخوره قیمتش 60-70 تومن هست دوستم داره بدک نیست به قیمتش میارزه.
                  2- ساخت یک آمپلی فایر جدا که اگر توان زیر 30 وات روی هر کانال میخواهی خیلی آسون و کم هزینه هست(مطمئن هم باش که کیفیتش به مراتب بهتر از پخش فابریک هست) و اگر توان بالا تر حتی تا 200-300 وات هم میخواهی شدنی ولی یکم درده سر داره در ضمن یک مدار سوئیچ بین ضبط اصلی و مدار ساخته شده میخواهی که ساختن اون هم خیلی سادست.

اگه راه حل دوم رو انتخاب کردی بگو تا در مورد مدارات بیشتر کمک کنم.
                  ممنون(فعلا پروژه ارشد مجال این کار رو نمی ده. برای این می گم که اگه می خوای زحمت بکشی و برام توضیح بدی به کار های مهم ترت برسی) البته من سرا پا مشتاقم تا از شما و بقیه دوستان چیز یاد بگیرم و اگه اپلسیلونی هم دونستم به اشتراک بگذارم. و دوست دارم بدونم که ماجرا چی می شه بالاخره!؟؟
                  در مورد راه دوم:
                  آمپلی فایر یرای چی لازمه؟ اگه بشه طبقه تقویت کننده ضبط رو پیداکرد(طبقه آخر) وخروجی پلیر رو به اون وصل کرد. و یه مدار سلکتور هم برای کلید ها ساخت دیگه!

دیدگاه

پیدا کردن طبقه تقویت کننده کار مشکلی نیست چون حتماً تقویت کننده با آیسی هست پس آیسی هایی که روی هیتسینک بزرگ نصب شدن حتماً تقویت کننده هستند که با جستجوی شماره آنها در اینترنت و پیدا کردن دیتا شیت میتونی پایه ورودی رو پیدا کنی ولی مشکل اصلی اینجاست که این پخشها دارای اکولایز و پری آمپلیفایر و ... در ورودی هستند که با یک مالتی پلکسر آنالوگ ورودی رادیو و سیدی از هم جدا میشن که همه اینها داخل یک تراشه جا داده شده که عملاً دسترسی رو اگر غیر ممکن نکنه خیلی سخت میکنه. ولی اگه میخواهی پخش رو باز کنی برای شروع بهتره نقشه مدار رو پیدا کنی (البته ممکنه بتونی پیدا کنی). لیست تراشه های موجود داخل ضبط رو هم اگه بزاری شاید بتونم کمکی بکنم.

دیدگاه

آهان!
                      حالا متوجه شدم. شما می فرمائید که جداگانه یه سیستم صوتی MP3 طراحی کنیم و خروجی مخصوص ضبط ماشین رو براش درست کنیم! و به صورت موازی یه ضبط هم داشته باشیم. درست متوجه شدم دیگه؟؟!

دیدگاه

اگه بخشتون ورودی aux داره که هیچی
                        اگه ورودی چنجر داره هم میشه گولش زد و بعنوان aux ازش استفاده کرد
                        اگه ورودی aux نداره خروجی دکدر استریو رادیو رو پیدا کنین مسیرش رو قطع کنین و به یه مادگی جک 3.5 میلی متری بدین بصورتی که با قرار دادن جک مسیر رادیو قطع و صدای mp3 player برقرار بشه

پانوشت : اکثر رادیو پخشهای ماشین ارزون قیمت از آیسی تن کنترل pt2313 استفاده می کنند مراجعه به دیتاشیت این آیسی هم میتونه به شما برای پیداکردن ورودی مناسب برای اعمال صدا کمک کنه

دیدگاه

آهان!
                          حالا متوجه شدم. شما می فرمائید که جداگانه یه سیستم صوتی MP3 طراحی کنیم و خروجی مخصوص ضبط ماشین رو براش درست کنیم! و به صورت موازی یه ضبط هم داشته باشیم. درست متوجه شدم دیگه؟؟!
                          کاملاً درسته اینجوری پخش فابریک میمونه و باز نمیشه :wow: فقط بلندگو ها بین ضبط و مدار ساخته شده سوئیچ میشن.
                          البته اگه خیلی حوصله داری و دنبال درده سر میگردی میتونی یک پخش usb خور رو از اول طراحی و بسازی.
                          البته برای usb الان ایده کم هزینه ای ندارم ولی با mmc یه کارایی میشه کرد.
                          به هر حال مطمئناً هزینش از خرید یه آماده بیشتر میشه ولی خوب ساختنش خیلی حال میده

دیدگاه

p5750 ....پشتش سوکت چنجر داره...
                            حالا من چه کنم..؟؟؟

دیدگاه

دوستان سلام
                              اساتیدجواب بدید.
                              این مدل پایونر P5750MP رو میشه فلش خور کرد؟یه فیش آبی رنگ پشت ضبط هست با مشخصه 10A با 12 پین با فلش قرمز مشخص کردم برای چی هست؟
                              بردی USB دارم که بهش فلش وصل میکنی و خروجی صوتی ازش میگیری اگه بشه؟ به آمپیلی داخل ضبط وصلش کرد خیلی عالی میشه.

---

دیدگاه

سلام به همه دوستان من یک ضیط p5750 ....پشتش سوکت چنجر داره و ورودی aux نداره میخواهم راهنمایی بفرمایید میشه usb خورش کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X