اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت برق دار بودن سماور برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : علت برق دار بودن سماور برقی

نوشته اصلی توسط SORONA99 نمایش پست ها
    سلام مهندس بخشید یک سوال این عملکردشبیه فازمترنیست وحتما باید رشته دیگر سیم را به لوله آب وصل کنیم به زمین نمیشه باتشکر ازشما استاد گرامی
    با سلام:
    وصل کردن سیم از بدنه سماور به لوله آب، سیم گراند، سیم نول برق شهر همه یکی میباشد. هر کدام که در دست رست است استفاده کنید. چون در منازل مسکونی سیم گراند و جود ندارد. چاه ارت و سیم گراند در کارگاه ها، کارخانه ها و مراکز برق صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.ولتاژ های القایی برق در بدنه یخچال فریزر، سماور برق، موتورهای برق و دستگاه های برقی تولید گرما بوجود می آیند با مسئله فاز متر فرق میکند.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
    ممنون دوستان:

من عاقبت متوجه نشدم چطور باید با لامپ 100 وات تست کرد؟ الان توی این عکس که کشیدم ایا لامپ درست متصل شده است؟ سری وصل کردم یا موازی؟

ببینید ترموستات و المنت و لامپ سالم هستند و سماور درست کار می کند ! ولی مشکل این هست که اگر دست ادم خیس باشه یا حتی خشک ادم را یک برق خفیف میگیره !! که گمان کنم همان برق القایی که می گید باشد !! من این مشکل را میخوام برطرف کنم !! چند تا عکس هم بزودی از اجزای سماور برای شما قرار می دهم .
    سپاس

با سلام:
    آفرین شما درست متوجه شدید و شکل را هم درست بصورت سری کشیدید. اگر در زمان روشن بودن سماور ( که با روشن شدن چراغ سماور که نشان دهنده عمل کرد ترموستات نیز میباشد) شما به همین روشی که لامپ 100 وات را با لوله آب، سیم گراند، سیم نول برق شهر امتحان کردید و لامپ 100 وات روشن نشد سماور شما اتصال بدن برق ندارد. برای جلوگیری از لرزش خفیف برق به جای استفاده از لامپ 100 وات یک سیم نمره 4 ازبدنه سماور به لوله آب، سیم نول برق شهر وصل کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

فرین شما درست متوجه شدید و شکل را هم درست بصورت سری کشیدید. اگر در زمان روشن بودن سماور ( که با روشن شدن چراغ سماور که نشان دهنده عمل کرد ترموستات نیز میباشد) شما به همین روشی که لامپ 100 وات را با لوله آب، سیم گراند، سیم نول برق شهر امتحان کردید و لامپ 100 وات روشن نشد سماور شما اتصال بدن برق ندارد.
      ممنون مهندس از راهنمایی تان: چند سئوال یا ابهام:
      1. توی عکس من لوله آب کشیدم به عنوان مثال: کنار میز کار من لوله آب وجود ندارد! پس اگر من برای امتحان لامپ 100 وات به جای لوله اب از سیم نول پریز برق شهر استفاده کنم ! مشکلی ندارد درسته؟
      برای جلوگیری از لرزش خفیف برق به جای استفاده از لامپ 100 وات یک سیم نمره 4 ازبدنه سماور به لوله آب، سیم نول برق شهر وصل کنید.
      2. سیم حتما باید نمره چهار باشد؟ من نمره 2.5 و 1.5 گمان کنم دارم!
      3. سماور حتما باید در حالت روشن(چراغ سماور) باشد تا با لامپ تست کنیم؟
      4.تست ولتاژ با مولتی متر( Ac) از نظر وصل کردن مولتی متر به سماور مثل لامپ 100 وات هسا؟ یعنی پراب قرمز به بدنه و پراب مشکی به نول برق شهر؟
      سپاس

دیدگاه

ممنون مهندس از راهنمایی تان: چند سئوال یا ابهام:
        1. توی عکس من لوله آب کشیدم به عنوان مثال: کنار میز کار من لوله آب وجود ندارد! پس اگر من برای امتحان لامپ 100 وات به جای لوله اب از سیم نول پریز برق شهر استفاده کنم ! مشکلی ندارد درسته؟

2. سیم حتما باید نمره چهار باشد؟ من نمره 2.5 و 1.5 گمان کنم دارم!
        3. سماور حتما باید در حالت روشن(چراغ سماور) باشد تا با لامپ تست کنیم؟
        4.تست ولتاژ با مولتی متر( Ac) از نظر وصل کردن مولتی متر به سماور مثل لامپ 100 وات هسا؟ یعنی پراب قرمز به بدنه و پراب مشکی به نول برق شهر؟
        سپاس
        با سلام:
        جواب 1 : بله بجای لوله آب می توانید از نول برق شهر استفاده کنید. (فقط دقت کنید سیم حتما نول باشد )
        جواب 2 : اگر سیم 2.5 دارید می توانید بجای سیم نمره 4 استفاده کنید.
        جواب 3 : بله سماور در هنگام تست حتما باید در حالت روشن باشد.
        جواب 4 : خیر تست ولتاژ A.C ماننده تست لامپ 100 وات نمی باشد، چون مقاومت داخلی ولت متر ها بالاست و نمی تواند جریان کشی کند. چون برق متناوب ماننده ولتاژ D.C دارای قطب مثبت و منفی نیست انتخاب رنگ قرمز و مشکی گیره سوسماری مهم نیست. امتحان کنید و نتیجه را گزارش کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام:
          جواب 1 : بله بجای لوله آب می توانید از نول برق شهر استفاده کنید. (فقط دقت کنید سیم حتما نول باشد )
          جواب 2 : اگر سیم 2.5 دارید می توانید بجای سیم نمره 4 استفاده کنید.
          جواب 3 : بله سماور در هنگام تست حتما باید در حالت روشن باشد.
          جواب 4 : خیر تست ولتاژ A.C ماننده تست لامپ 100 وات نمی باشد، چون مقاومت داخلی ولت متر ها بالاست و نمی تواند جریان کشی کند. چون برق متناوب ماننده ولتاژ D.C دارای قطب مثبت و منفی نیست انتخاب رنگ قرمز و مشکی گیره سوسماری مهم نیست. امتحان کنید و نتیجه را گزارش کنید.
          مهندس ممنونم از راهنمایی تان:با مولتی متر ولتاژ را تست کردم که ولتاژ 98 ولت ac را نشان داد که این ولتاژ نوسان داشت و بالا و پایین می آمد ولتاژ !! ایا این ولتاژ طبیعی است؟ البته یک چیز دیدم توی المنت که نمی دانم طبیعی است یا نه!!! زمانیکه یکم آب ریختم تو سماور و ترموستات را گذاشتم روی حالات جوش : دیدم المنت توی آب نور قرمز میده بین ان لوله ها(مارپیچ المنت) !! انگار جرقه می زد!!! و بعد چند ثانیه اب جوش امد و بعد جرقه معلوم نبود!! ایا این حالت طبیعی است؟ در مورد تست با لامپ بگم که نتونستم لامپ 100 وات رشته ای پیدا کنم باشه برای بعد ! حالا بنظرتان مشکل از المنت هست یا چیز دیگر؟
          سپاس

دیدگاه

مهندس ممنونم از راهنمایی تان:با مولتی متر ولتاژ را تست کردم که ولتاژ 98 ولت ac را نشان داد که این ولتاژ نوسان داشت و بالا و پایین می آمد ولتاژ !! ایا این ولتاژ طبیعی است؟ البته یک چیز دیدم توی المنت که نمی دانم طبیعی است یا نه!!! زمانیکه یکم آب ریختم تو سماور و ترموستات را گذاشتم روی حالات جوش : دیدم المنت توی آب نور قرمز میده بین ان لوله ها(مارپیچ المنت) !! انگار جرقه می زد!!! و بعد چند ثانیه اب جوش امد و بعد جرقه معلوم نبود!! ایا این حالت طبیعی است؟ در مورد تست با لامپ بگم که نتونستم لامپ 100 وات رشته ای پیدا کنم باشه برای بعد ! حالا بنظرتان مشکل از المنت هست یا چیز دیگر؟
            سپاس
            سلام دوست عزیز عایق بین المنت سماوور ضعیف شده است ان راتعویض کنید احتمال مشکل برق دار بدنه طرف شود
            نتیجه را گزارش کنید.

دیدگاه

سپاس
              با سلام:
              با این وضعیت شما باید هرچه زود تر المنت مارپیچ را تعویض کنید. تعویض المنت بسیار ساده است.

دیدگاه

سلام دوست عزیز عایق بین المنت سماوور ضعیف شده است ان راتعویض کنید احتمال مشکل برق دار بدنه طرف شود
                نتیجه را گزارش کنید.
                ممنون دوست عزیز: این عایق که می گید به چه صورت است؟باید بخرم اش یا خودم با چسب برق یا چیز خاصی عایق بندی اش کنم؟ اگر می تونید یک عکس از این عایق قرار بدهید !
                سپاس

با سلام:
                با این وضعیت شما باید هرچه زود تر المنت مارپیچ را تعویض کنید. تعویض المنت بسیار ساده است.
                ممنون مهندس: پس مشکل از این المنت است که برق را به بدنه سماور می رساند؟
                من شهرستان هستم: سئوال اینجا هست که این قطعات مثل المنت را از چه جاهایی میشه تهیه کرد؟ الکتریکی ها دارند؟
                سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: این عایق که می گید به چه صورت است؟باید بخرم اش یا خودم با چسب برق یا چیز خاصی عایق بندی اش کنم؟ اگر می تونید یک عکس از این عایق قرار بدهید !
                  سپاس

ممنون مهندس: پس مشکل از این المنت است که برق را به بدنه سماور می رساند؟
                  من شهرستان هستم: سئوال اینجا هست که این قطعات مثل المنت را از چه جاهایی میشه تهیه کرد؟ الکتریکی ها دارند؟
                  سپاس
                  با سلام:
                  این قطعه درتمام الکتریکی ها قابل فروش است.

دیدگاه

ممنون دوستان:
                    المنت را در سماور جدا کردم و به بررسی عایق و خود المنت پرداختم که دیدم گوشته ای المنت انگار ترکیده و به همین علت بود که داخل اب المنت جرقه می زد گمان کنم ! ! و گوشه ای از عایق هم انگار خراب شده که همه را توی عکس نشان دادم !! در کل بنظرتان باید المنت عوض بشود یا میشه تعمیر کرد؟
                    راستی علت نشتی آب از سماور چی هست؟ آیا بخاطر همین عایق المنت هست یا چیز دیگری!! یکی از فامیل هایمان سماور اش از زیر آب نشت می داد و برد پیش تعمیر کار و بهش گفت که دیگ سماور سوراخ شده و باید جوشکاری بشه تا نشت نزند !! ایا این چیزی امکان داره !! جوشکاری !!

سپاس

دیدگاه

دوست گرامی بهتر است المنت را تعویض کنید فکر نکنم آنچنان قیمت داشته باشد عایق المنت تعویض کنید درداخل سماور اگر سوراخ بود جوش بزنید موفق باشید

دیدگاه

دوست گرامی بهتر است المنت را تعویض کنید فکر نکنم آنچنان قیمت داشته باشد عایق المنت تعویض کنید درداخل سماور اگر سوراخ بود جوش بزنید موفق باشید
                        ممنونم: پس یک المنت جدید و یک عایق المنت میخرم ولی لطف کنید در مورد جوشکاری سماور برای جلوگیری از نشت آب بیشتر توضیح بدهید! این جوشکاری به چه صورت انجام میشود؟ دستگاه خاصی میخواد؟
                        سپاس

دیدگاه

ممنون دوستان:
                          المنت را در سماور جدا کردم و به بررسی عایق و خود المنت پرداختم که دیدم گوشته ای المنت انگار ترکیده و به همین علت بود که داخل اب المنت جرقه می زد گمان کنم ! ! و گوشه ای از عایق هم انگار خراب شده که همه را توی عکس نشان دادم !! در کل بنظرتان باید المنت عوض بشود یا میشه تعمیر کرد؟
                          راستی علت نشتی آب از سماور چی هست؟ آیا بخاطر همین عایق المنت هست یا چیز دیگری!! یکی از فامیل هایمان سماور اش از زیر آب نشت می داد و برد پیش تعمیر کار و بهش گفت که دیگ سماور سوراخ شده و باید جوشکاری بشه تا نشت نزند !! ایا این چیزی امکان داره !! جوشکاری !!

سپاس
                          با سلام:
                          این المنت ها پرسی و یک تکه و غیر قابل تعمیر است.( قیمت زیر 10هزار تومان). یک المنت نو بخرید و درست ماننده مرحله قبل ببندید. علت نشتی آب بخاطر شل بودن یا فرسوده شدن لاستیک ها آب بندی بالای مستطیلی شکل که دارای دو سوراخ است می باشد.احتمال لحیم کاری بسیار ضعیف است اما غیر ممکن نیست. علت خرابی این المنت بخاطر کم آبی داخل سماور ایجاد شده است.وقتی المنت نوخریدید قبل از نصب اطراف سوراخ های روی بدنه سماور را با سنباده نرم از زیر و رو بکشید و لاستیک به طرف داخل سماور و پیچ ها را حسابی برای جلوگیری از نشت آب محکم کنید.

دیدگاه

با سلام:
                            این المنت ها پرسی و یک تکه و غیر قابل تعمیر است.( قیمت زیر 10هزار تومان). یک المنت نو بخرید و درست ماننده مرحله قبل ببندید. علت نشتی آب بخاطر شل بودن یا فرسوده شدن لاستیک ها آب بندی بالای مستطیلی شکل که دارای دو سوراخ است می باشد.احتمال لحیم کاری بسیار ضعیف است اما غیر ممکن نیست. علت خرابی این المنت بخاطر کم آبی داخل سماور ایجاد شده است.وقتی المنت نوخریدید قبل از نصب اطراف سوراخ های روی بدنه سماور را با سنباده نرم از زیر و رو بکشید و لاستیک به طرف داخل سماور و پیچ ها را حسابی برای جلوگیری از نشت آب محکم کنید.
                            ممنون مهندس از راهنمایی تان: این لاستیک آب بندی یا عایق را با المنت نو می فروشند(یعنی همراه اش هست ) یا جدا باید تهیه کنیم؟
                            در مورد جوشکاری هم پس ان تعمیر کار دروغ می گفت !؟ چون اصلا اثری از جوش یا لحیم روی بدنه سماور ندیدم !! به بهانه جوشکاری 50 تومن ازشان گرفت ! آن هم چند سال پیش !
                            سپاس

دیدگاه

سلام دوست عزیز از مراکز وسایل یدکی خانگی میفروشن میتواند هم المنت وهم واشر آب بندی را تهیه کنید فقط حواست به بستن صحیح الکتریکی سماور باشد

دیدگاه

ممنون مهندس از راهنمایی تان: این لاستیک آب بندی یا عایق را با المنت نو می فروشند(یعنی همراه اش هست ) یا جدا باید تهیه کنیم؟
                                در مورد جوشکاری هم پس ان تعمیر کار دروغ می گفت !؟ چون اصلا اثری از جوش یا لحیم روی بدنه سماور ندیدم !! به بهانه جوشکاری 50 تومن ازشان گرفت ! آن هم چند سال پیش !
                                سپاس
                                باسلام:
                                واشر لاستیکی، پیچ و مهره والمنت در یک پک نو فوخته می شود نیازی به خرید واشر و پیچ نیست. فقط مغازه های الکتریکی دارند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X