اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت برق دار بودن سماور برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : علت برق دار بودن سماور برقی

ممنون دوستان: ایا این المنت ها وات دارند؟ مثلا 1000 وات یا اصلا مهم نیست !! چه واتی وصل کنیم!! مثلا توی نمونه زیر به سماور من میخورد !! ولی شبیه همین داره توی همن سایت با قیمت بالا و نوشته 1000 وات !!

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
      ممنون دوستان: ایا این المنت ها وات دارند؟ مثلا 1000 وات یا اصلا مهم نیست !! چه واتی وصل کنیم!! مثلا توی نمونه زیر به سماور من میخورد !! ولی شبیه همین داره توی همن سایت با قیمت بالا و نوشته 1000 وات !!

سپاس
      با سلام:
      دوست عزیز تمام المنت های سماور برقی 1000 وات 220 ولت می باشند. قیمت هم که گران نیست نوشته شده 60000 ریال یا 6000 تومان. دقیقا به سماور می خورد. و به طرح پلان معروفند. با لاستیک اب بندی و واشر مستطیلی و ... دقیقا این جنسبا این مشخصات در تمام الکتریکی ها موجود استاگر بخواهید خرید اینترنتی کند، هزینه پست به ان اضافه میشود. پس بهتر است خرید حضوری کنید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با سلام
        یک المنت خریدم به مبلغ 8 تومن و ان المنت قدیمی را تعویض کردم ولی باز مشکل برق گرفتگی حل نشده !! زمانیکه ولتاژ روی بدنه را گرفتم 150 ولت ac بود !! المنت جدید هم درست کار می کند ولی مشکل برق گرفتگی هنوز حل نشده است !!
        علت دیگه از چی می تواند باشد؟
        سپاس

دیدگاه

با سلام
          یک المنت خریدم به مبلغ 8 تومن و ان المنت قدیمی را تعویض کردم ولی باز مشکل برق گرفتگی حل نشده !! زمانیکه ولتاژ روی بدنه را گرفتم 150 ولت ac بود !! المنت جدید هم درست کار می کند ولی مشکل برق گرفتگی هنوز حل نشده است !!
          سپاس
          سلام دوست عزیز عکسی ازداخل سماور ومدارات الگتریکی بگیر آیا مطمئنی همه چیه درست است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SORONA99 نمایش پست ها
            سلام دوست عزیز عکسی ازداخل سماور ومدارات الگتریکی بگیر آیا مطمئنی همه چیه درست است
            سلام دوست عزیز: والا مطمئن که نیستم : توی یک کتاب خوندم که نوشته مشکل اتصال یا از المنت هست یا ترموستات یا سیم ها !! از المنت که نبود !!! مانده سیم ها و ترموستات !! سیم ها بیشتر مشکوک هستم !! به نظر تان سیم ها را با چسب برق بگیرم بپوشونم خوب هست؟

سپاس

دیدگاه

با سلام
              سپاس
              با سلام:
              دوست عزیز به سوالات زیر با دقت پاسخ دهید تا مشکل شما حل شود.
              1- پس از تعویض المنت و ریختن اب به داخل سماور، آیا در کف سماور و روی اتصالات سیم ها خیس یا نشتی آب مشاهده کرده اید.؟
              اگر خیر
              2- آیا با لامپ 220 ولت بین بدنه سماور و لوله آب یا سیم نول برق لامپ100 وات روشن می شود.؟
              اگر خیر
              3- حالا یک سیم بین بدنه سماور با لوله آب یا سیم نول برق بصورت محکم وصل کنید برق بدنه سماور باید 100 درصد صفر ولت و لرزش و برق گرفتگی خفیف قطع شود.
              اگر خیر گزارش کنید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز: والا مطمئن که نیستم : توی یک کتاب خوندم که نوشته مشکل اتصال یا از المنت هست یا ترموستات یا سیم ها !! از المنت که نبود !!! مانده سیم ها و ترموستات !! سیم ها بیشتر مشکوک هستم !! به نظر تان سیم ها را با چسب برق بگیرم بپوشونم خوب هست؟

سپاس
                مدارات اکتریکی آن صحیح است ولی بهتر بود سیم آبی نول (کمی سولفات شده کم ازسیم سیم چین ببر اگر سیم حالت مسی داشته خوب است )ب مستقیم به المنت وسیم مشکی فازبه ترموستات وصل میشود بعد ترموستات امتحان کن سالم است یانه
                برای عایق کردن بهتر است از شرینگ (وارنیش حرارتی )استفاده کنید
                در ضمن بین سیمها اگر حالت خشک دارد آنها را عوض کن
                جدیدترین ویرایش توسط SORONA99; ۱۶:۲۹ ۱۳۹۷/۰۱/۱۴.

دیدگاه

1- پس از تعویض المنت و ریختن اب به داخل سماور، آیا در کف سماور و روی اتصالات سیم ها خیس یا نشتی آب مشاهده کرده اید.؟
                  سلام: دقت نکردم: دوباره بررسی می کنم و اطلاع می دهم به شما
                  2- آیا با لامپ 220 ولت بین بدنه سماور و لوله آب یا سیم نول برق لامپ100 وات روشن می شود.؟
                  این روش را تست کردم سیم فاز را به پایه سماور وصل کردم و نول را به نول پریز برق وصل نمودم ولی لامپ روشن نشد !! نکته اینجا هست که زمانیکه لامپ به سماور وصل بود و روشن نبود توی همان حالت فازمتر را به بدنه سماور وصل کردم و دیدم که لامپ فازمتر روشن نشد !! ولی ولتاژ ac همان 180 ولت ac بود!
                  حالا یک سیم بین بدنه سماور با لوله آب یا سیم نول برق بصورت محکم وصل کنید برق بدنه سماور باید 100 درصد صفر ولت و لرزش و برق گرفتگی خفیف قطع شود.
                  منظورتان به این شکل است؟ ؟ اگر این روش جواب داد ! مشکل از برق القایی سماور است؟ یا چیز دیگر؟ در ضمن اگر نخوام اینکار را بکنم باید برای درمان این مشکل چکار کنم؟ این روش به نظر شما درمان اصلی است ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط SORONA99 نمایش پست ها
                  مدارات اکتریکی آن صحیح است ولی بهتر بود سیم آبی نول (کمی سولفات شده کم ازسیم سیم چین ببر اگر سیم حالت مسی داشته خوب است )ب مستقیم به المنت وسیم مشکی فازبه ترموستات وصل میشود بعد ترموستات امتحان کن سالم است یانه
                  برای عایق کردن بهتر است از شرینگ (وارنیش حرارتی )استفاده کنید
                  در ضمن بین سیمها اگر حالت خشک دارد آنها را عوض کن
                  ممنون دوست عزیز: منظورتان از این جمله متوجه نشدم که برای تست ترموستات گفتید (مستقیم به المنت وسیم مشکی فازبه ترموستات وصل میشود بعد ترموستات امتحان کن سالم است یانه )
                  وارنیش ندارم ولی چسب برق دارم
                  در مورد سیم ها بگم که سیم هایی که رویشان چسب برق زده شده است سفت هستند و بعضی قسمت هاش سفت هست
                  راستی در مورد ترموستات هم بگم که ظاهرا سالم است از نظر عملکرد! چون حالت خاموش- اتومات - جوش دائم اش کار می کند ! حالا اگر شما روش مطمئن تری برای تست سالم بودن ترموستات میشناسید لطفا معرفی کنید

سپاس

دیدگاه

سلام: دقت نکردم: دوباره بررسی می کنم و اطلاع می دهم به شما

این روش را تست کردم سیم فاز را به پایه سماور وصل کردم و نول را به نول پریز برق وصل نمودم ولی لامپ روشن نشد !! نکته اینجا هست که زمانیکه لامپ به سماور وصل بود و روشن نبود توی همان حالت فازمتر را به بدنه سماور وصل کردم و دیدم که لامپ فازمتر روشن نشد !! ولی ولتاژ ac همان 180 ولت ac بود!

منظورتان به این شکل است؟ ؟ اگر این روش جواب داد ! مشکل از برق القایی سماور است؟ یا چیز دیگر؟ در ضمن اگر نخوام اینکار را بکنم باید برای درمان این مشکل چکار کنم؟ این روش به نظر شما درمان اصلی است ؟

ممنون دوست عزیز: منظورتان از این جمله متوجه نشدم که برای تست ترموستات گفتید (مستقیم به المنت وسیم مشکی فازبه ترموستات وصل میشود بعد ترموستات امتحان کن سالم است یانه )
                    اتصالات صحیح است ولی اصول درست این است که سیم نول به المنت وسیم فاز به ترموستات وصل شود ولی برعکس عمل کردیدوارنیش ندارم ولی چسب برق دارم
                    چسب برق میشود ولی بعد مدت کوتاه خشک میشود حالت عایق خود راار دست میشود اگر وارنیش استفاده کنید بهتر است

در مورد سیم ها بگم که سیم هایی که رویشان چسب برق زده شده است سفت هستند و بعضی قسمت هاش سفت هست
                    همونی که بالا گفتم شد اگه سیم حالت شکننده دارد را عوض کنید
                    راستی در مورد ترموستات هم بگم که ظاهرا سالم است از نظر عملکرد! چون حالت خاموش- اتومات - جوش دائم اش کار می کند ! حالا اگر شما روش مطمئن تری برای تست سالم بودن ترموستات میشناسید لطفا معرفی کنید
                    تست ترموستات اتصال بدنه با سماور ندارد

سپاس
                    پس ترموستات سالم است پیچ محکم کننده ی پایه به بدنه ی سماور بسته میشود را عایق کنید در صورت عایق نبودآن سماوراتصال بدنه پیدامیکنید در آخر نتیجه را گزارش کنید

منظور پیچی است

که دراینجا خط کشیدم وصل میشود را عایق کنید

دیدگاه

با سلام:
                      بله شکل شما درست است. یک سیم ازپایه سماور به نول برق شهر یا لوله آب هر کدام که در دست رس است. در این حالت فاز متر شما نباید روشن شود و برق متناوب روی سماور صفر ولت است و دیگر هیچ راهی جز این ندارید. امتحان کنید و گزارشکنید

دیدگاه

اتصالات صحیح است ولی اصول درست این است که سیم نول به المنت وسیم فاز به ترموستات وصل شود ولی برعکس عمل کردید
                        چسب برق میشود ولی بعد مدت کوتاه خشک میشود حالت عایق خود راار دست میشود اگر وارنیش استفاده کنید بهتر است
                        ممنونم: توی عکس زیر: چسب را از روی سیم ها برداشتم و یک سیم لاکی یا آهنی به 2 سر سیم وصل شد بود !! از نو چسب می زنم . ببینم چی میشه ! وارنیش قعلا ندارم و بعدا تهیه می کنم

که دراینجا خط کشیدم وصل میشود را عایق کنید
                        در مورد عایق بندی ان سوراخ : چطوری عایق بندی اش کنم؟

سپاس

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                        با سلام:
                        بله شکل شما درست است. یک سیم ازپایه سماور به نول برق شهر یا لوله آب هر کدام که در دست رس است. در این حالت فاز متر شما نباید روشن شود و برق متناوب روی سماور صفر ولت است و دیگر هیچ راهی جز این ندارید. امتحان کنید و گزارشکنید
                        مهندس: یک سماور برقی دیگه دارم که ترموستات از نوع گازی هست نه بی متال !! و مدل اش جدید تر هست !! ان را تست کردم و اتصال بدنه نداشت !! این سماور را از زمانی اینطوری شد که المنت اصلی اش را عوض کردند!! ایا میتونه از المنت تقلبی باشد؟
                        سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                          با سلام:
                          اگرعایق شد اما برق بود نبودن سیم ارت هست که به پنجره چارچوب لوله آبی و .... بزنید نباید ولتاژ رو بدنه سما ور باشد

ممنونم: توی عکس زیر: چسب را از روی سیم ها برداشتم و یک سیم لاکی یا آهنی به 2 سر سیم وصل شد بود !! از نو چسب می زنم . ببینم چی میشه ! وارنیش قعلا ندارم و بعدا تهیه می کنم

در مورد عایق بندی ان سوراخ : چطوری عایق بندی اش کنم؟

سپاس

مهندس: یک سماور برقی دیگه دارم که ترموستات از نوع گازی هست نه بی متال !! و مدل اش جدید تر هست !! ان را تست کردم و اتصال بدنه نداشت !! این سماور را از زمانی اینطوری شد که المنت اصلی اش را عوض کردند!! ایا میتونه از المنت تقلبی باشد؟
                          سپاس
                          سلام
                          اون فلزی که قسمت بالا هست رو بازش کن و کلان با وارنیش عایقش کن
                          امکان داره از المنت تقلبی باشه (ولی بعید بدونم)
                          این قسمتی که دورشو خط کشیدم رو میگم :
                          جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۲۳:۱۴ ۱۳۹۷/۰۱/۱۴.

دیدگاه

اون فلزی که قسمت بالا هست رو بازش کن و کلان با وارنیش عایقش کن
                            امکان داره از المنت تقلبی باشه (ولی بعید بدونم)
                            این قسمتی که دورشو خط کشیدم رو میگم :
                            ممنونم: ولی متوجه نشدم کجا راباید عایق کرد !! ان پیچ مادگی یا ان قسمت فلزی که شبیه هت سینک هست؟
                            سپاس

دیدگاه

ممنونم: ولی متوجه نشدم کجا راباید عایق کرد !! ان پیچ مادگی یا ان قسمت فلزی که شبیه هت سینک هست؟
                              سپاس
                              نه دوست عریز بالا گفتم پیچی که به بدنه وصل میشود را عایق کنید در ضمن سیم حالت سولفات شده را عوض کنید ونتیجه گزارش کنید
                              این پیچ منظورم
                              جدیدترین ویرایش توسط SORONA99; ۲۳:۵۶ ۱۳۹۷/۰۱/۱۴.

دیدگاه

دوستان : مشکل را پیدا کردم: مشکل از همان المنت است: المنت را کلا از سماور جدا کردم و سیم هایی که به 2 سر المنت می رفت را چسب برق زدم و سماور را به برق زدم یعنی فقط ترموستات روی سماور بود و المنت را جدا کردم خلاصه بدنه اصلا برق نداشت و فازمتر روشن نشد در نتیجه مشکل از این المنت های بدل و تقلبی هست چون زمانیکه المنت وصل بود بدنه برق دار می شد !! حالا ما موندیم چکار کنیم !!! المنت اصل از کجا گیر بیاریم خخخ
                                سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X