اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت برق دار بودن سماور برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : علت برق دار بودن سماور برقی

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
    دوستان : مشکل را پیدا کردم: مشکل از همان المنت است: المنت را کلا از سماور جدا کردم و سیم هایی که به 2 سر المنت می رفت را چسب برق زدم و سماور را به برق زدم یعنی فقط ترموستات روی سماور بود و المنت را جدا کردم خلاصه بدنه اصلا برق نداشت و فازمتر روشن نشد در نتیجه مشکل از این المنت های بدل و تقلبی هست چون زمانیکه المنت وصل بود بدنه برق دار می شد !! حالا ما موندیم چکار کنیم !!! المنت اصل از کجا گیر بیاریم خخخ
    سپاس
    با سلام:
    دوست عزیز وقتی که شما دو سیمی را که به المنت می رفت را جدا و با چسب برق پوشاندید، یعنی شما دارای یک مدار باز یا OPEN هستید، طبعیست که از مدار باز جریان نمی گذرد تا فاز متر را روشن کندو ولتاژی در بدنه سماور القا کند. آیا شما زمانی که المنت را به سماور وصل کردید، اهم چک کردید که که سیم های ورودی المنت با بدنه سماور اهم نمی خواند.؟ احتمال خرابی المنت نو بسیار ضعیف است ولی غیر ممکن نیست. آیا سماور شما در هنگام روشن بودن روی یک میز فلزی با سینی قرار دارد یا بدون سینی روی یک سنگ یک تکه روی کابینت.؟ اگر به المنت مشکوکید، قبل از وصل کردن با اهمتر سر های ورودی برق را با بدنه اهم چک کنید. و نتیجه را گزارش کنید. و بعد از وصل کامل المنت به سماور، در زمانی که ترموستات وصل است از سر دوشاخه بصورت تک تک با بدنه اهم چک کنید و گزارش کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ممنون مهندس: در مورد تقلبی بودن المنت به این سایت یک نگاه بندازید

آیا شما زمانی که المنت را به سماور وصل کردید، اهم چک کردید که که سیم های ورودی المنت با بدنه سماور اهم نمی خواند
      متوجه نمی شوم !! ام چک یعنی چی؟ چه ربطی به اهم داره؟ ما ابنجا مگه با ولتاژ ac کار نداریم؟
      آیا سماور شما در هنگام روشن بودن روی یک میز فلزی با سینی قرار دارد یا بدون سینی روی یک سنگ یک تکه روی کابینت
      روی سرامیک و فرش تست کردم که برق داشت.
      قبل از وصل کردن با اهمتر سر های ورودی برق را با بدنه اهم چک کنید. و نتیجه را گزارش کنید. و بعد از وصل کامل المنت به سماور، در زمانی که ترموستات وصل است از سر دوشاخه بصورت تک تک با بدنه اهم چک کنید و گزارش کنید.
      لطفا بیشتر توضیح بدهید
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
        ممنون مهندس: در مورد تقلبی بودن المنت به این سایت یک نگاه بندازید

متوجه نمی شوم !! ام چک یعنی چی؟ چه ربطی به اهم داره؟ ما ابنجا مگه با ولتاژ ac کار نداریم؟

روی سرامیک و فرش تست کردم که برق داشت.

لطفا بیشتر توضیح بدهید
        سپاس
        با سلام:
        وسایل برقی را می توان به چند شکل تست نمود. 1- اهم چک 2- چک ولتاژ 3- چک جریان.
        وقتی که بخواهیم بدانیم که یک سماور دارای اتصالی سیم برق به بدنه است ، اول با اهمتر از سر دو سیم دوشاخه به بدنه سماور وصل می کنیم، اگر اهم خواند المنت مشکل دارد. ( درزمانی که ترموستات وصل است). سپس اهمتر را به دوسر دوشاخه برق ورودی وصل می کنیم، اهمتر باید اهمی حدود زیر 50 اهم را نشان دهد. تا این جا نشان می دهد هیچ مشکلی نیست. و آب سماور با روشن شدن باید گرم شود. ( هرگزسماور را بدون آب به برق نزنید وتست کنید زیرا المنت خیلی سریع می سوزد. سپس با لمس بدنه سماوراگر لرزش خفیفی که ناشی از جریان القایی پیش آمد، بدنه سماور را به لوله آب و یا سیم نول برق شهر وصل کنید.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X