اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزین کردن دیود مشابه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : جایگزین کردن دیود مشابه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
    درود

دوست عزیز فکر میکنم سوال اصلی اینه که شما اصلا کاربرد مد نظرتون چیه ؟

مباحث قبلی در خصوص رگولاتور ولتاژ متغیر با قابلیت کنترل محدود کننده جریان بود( طبق توصیف و نیازی که شرح داده بودید )

این مداری که بعنوان اسپید کنترل موتور دی سی قرار دادید ( و از مشکلات اساسی که بعنوان اسپید کنترل موتور دی سی داره و حتی یک دیود هرزگرد و اسنابر در خروجی استفاده نشده فعلا فاکتور میگیریم ) من متوجه نشدم کاربرد شما چه چیزی بوده که این مدار داره براتون کار منبع تغذیه متغیر رو انجام میده ؟

این یک مدار آاستابل هست که با ne555 بسته شده ( ne 555 یکی از اولین آی سی های کلاسیک تایمر هست که معمولا در چهار مود اصلی مونو و بی استابل و آاستابل و اشمیت تریگر نزدیک ۴۰ ساله داره استفاده میشه ، البته کاربردش محدود به این چهار مود نیست و چند دهه قبل سری کتابهای ۵۰ مدار و ۹۰ مدار و غیره مبتنی بر این آی سی برای آشنایی اولیه با طرز استفاده از سیستمهای تایمر ارائه میشد که تا مدولاسیون fm و vco هم با این آی سی پیاده شده ... )

این آی سی با این کانفیگ داره یک موج مربعی با عرض پالس قابل تنظیم حدودی ( دیوتی سایکل زیر ۵۰ درصد ) با فرکانس کاملا متغیر در خروجی میده که برداشتن این پالس مربعی رو با دو تا ماسفت بعنوان سوییچ پاور به شکل موازی ( باز از این نحوه بستن سوییچ هم فاکتور میگیریم ) استفاده کردن .

سوال اینه که خروجی pwm چه سنخیتی با رگولاتور داره ؟؟؟
    ( رگولاتورهای سوییچینگ هم از تکنیک pwm استفاده میکنن منتهی نه به این فرم فله ای بدون فیدبک ، بدون پروتکشن ،بدون امکان مانیتورینگ ولتاژ و جریان خروجی و خیلی موارد دیگه .

حدس من اینه شما داری یک بار مقاومتی رو با این سیستم درایو میکنی ( بعنوان المنت ، لامپ رشته ای یا همچین چیزی ) و احتمالا منظورتون از منبع تغذیه متغیر دیمر بوده نه منبع تغذیه .
    چون این سیستم حتی ولتاژ خروجی دی سی صرفنظر از رگوله یا غیر رگوله اش ارائه نمیده .
    اصلا منبع تغذیه نیست ! ( منبع تغذیه یا رگولاتور یا هر اسم دیگری روش بگذاریم ولتاژ دی سی یا ثابت یا متغیر در رنج تعریف و کنترل شده مستقل از میزان بار خروجی ارائه میکنه )

این سیستم داره یک موج مربعی ( یعنی ac با دامنه باندازه ولتاژ منبع اصلی که در کیس شما مقدارش ۲۴ ولته ) از ولتاژ دی سی منبع تغذیه اصلی ایجاد میکنه.میزان توان ارائه شده به بار ( که بار مقاومتی یا موتور بدون خاصیت سلفی قابل توجه معادل انتگرال پالس مربعی هست ( موتور یکم خاصیت سلفی داشته باشه یا اور ران بشه جریان فلای بک ولتاژ شکست ماسفتهای خروجی رو رد میکنه و این سوییچها میسوزن )

شما این سیستم رو در مینیمم عرض پالس ممکن ( با این قطعات مینیم عرض پالس حدود ۲درصده با فرکانس حدود ۷ کیلوهرتز ) قرار بده به یک تجهیز ۵ یا ۱۲ ولت ( ولو در حد آی سی آمپلی فایر ۲۰۰ وات ۴ باند خودرویی باشه ) ، یه یک خازن الکترولیت ۱۶ ولت و مشابهاتش اعمال کن قطعه درجا میسوزه یا میترکه ...( حداکثر عرض پالس ممکن زیر ۵۰ درصد با فرکانس نزدیک ۱۶۰ کیلوهرتزه )
    رگولاتور سوییچینگ چیز دیگریه ، کار دیگری میکنه ، انرژی رو به شکل میدان مغناطیسی حین شارژ هسته ذخیره میکنه ( مقدارش برای هر پالس معادل 1/2L*i^2 هست که در اوردر نهایتا میلی ژوله ) بعد از قطع جریان سلف شارژ مغناطیسی ذخیره شده در هسته مجددا تبدیل به جریان الکتریکی میشه ... این جریان توسط دیود یکسوسازی میشه ، در یک یا چند مجموعه خازن ذخیره و بای پاس و فیلتر میشه ، از مقدار دی سی خروجی بعد از هر پالس با ارور امپلی فایرهای دارای رنج دینامیکی گسترده نمونه گیری میشه با ولتاژ مرجع مقایسه میشه بسته به اینکه چقدر از مقدار هدف کمتر یا بیشتره عرض پالس های بعدی تغییر میکنه و این لوپ بسته چه سیستم بدون بار باشه چه زیر بار کامل باشه سطح ولتاژ خروجی رو با زمان واکنش بسیار سریع در رنج هدف نگه میداره ... تکرار این ضربه های میلی ژولی به تعداد چند ده تا چند صد هزار بار در ثانیه نهایتا میشه توان موثر خروجی اوردر میلی تا حداکثر چند صد وات ( بسته به تنظیمات ولتاژ و جریان بار ... جریان بار از حد تعیین شده بخواد بالاتر بره سیستم با کاهش عرض پالس های شارژ اجازه نمیده از رنج لیمیت رد بشه و غیره )

این سوال و توضیحات شما بعد از اون همه بحث در مورد رگولاتور متغیر و انتخاب المانهای فعال مثل دیودهای پاور و آی سی کنترلر و جایگزینشون و اشاره اتون به سوختن چندین ماژول خریداری شده و نتیجه گیری که ایراد از جنس تقلبی بوده ! کماکان برای من اونقدر عجیبه که مجددا تاکید میکنم کلیه توضیحات و مدارهای معرفی شده قبلی رو فراموش کنید ، صرفا بفرمایید منظور نظر شما از رگولاتور متغیر برای استفاده در چه کاربردی هست ؟
    ممنون از توضیحاتتون
    سعی میکنم به همه مواردی که فرمودید جوا بدم
    همون ابتدا عرض کردم این مدار اصلی هست که بنده پیدا کردم و درش تغییراتی اعمال کردم و چون باید می کشیدم مدار خودم رو و از طرفی فقط سوالم این بود تفاوت باک و این مدار چی هست،مدار اصلی رو گذاشتم.
    بله سوییچ ها خیلی زود داغ می شدند به همین خاطر پایه 1 هر سوییچ رو جداگانه با یک مقاومت 1 کیلو به 3 آی سی دادم و از طرفی هر پایه 3 سوییچ رو با مقاومت 10 کیلو به 1 سوییچ دادم و در خروجی مدار یک دیود MBR30100 قرار دادم
    تا ده آمپر به من جواب داد و سوییچ ها هم داغ نشدن
    از طرفی باز هم همونطور که قبلا عرض کردم من چند کار عقب افتاده(مثلا به یک دانش آموز قول یک کاهنده داده بودم که برای پروژه خودش می خواست و بایستی می تونست باهاش یک موتور775 رو تنظیم کنه و دو سه تا قول کمک دیگه)داشتم که صرف وقت برای کاهنده خوب باعث بدقولیم می شد
    مثلا هسته فریت نداشتم و باید سفارش می دادم و اینکه باید روی صحبت های شما خیلی کار می کردم و ....به هر حال به قول معروف فورس ماژور بود به همین خاطر رفتم سراغ این مدار
    خیر بنده دیمر مد نظرم نیست بلکه دقیقا همون منبع تغذیه رو لازم دارم ولی خب با توجه به اطلاعات محدود و رشته نامربوط یک مقدار لنگ میزنم
    اتفاقا چند انیمیشن در مورد نحوه کارکرد مبدل های باک و بوست دیدم و متوجه منظورتون شدم
    بنده اصلا هیچ اشاره ای به تقلبی بودن جنس نکردم فقط عرضم این بود که چند ماژول کاهنده تا الان خریدم ولی هر کدام بعد از نهایتا یکماه سوخته و بنده هم قادر به تعمیرش نیستم
    هدفم هم از ارائه این مبحث این بود که بتونم چیزی رو خودم بسازم(علاقه دارم به الکترونیک)که حداقل بعد از معیوب شدن بتونم راحت قطعات اون رو تست و جایگزین کنم
    این لینک رو مشاهده بفرمایید
    سلام دوستان یک قطعه روی یک مدار کاهنده هست که من متجه نمیشم چی هست نوشته روی اون A63A هست لطفا راهنمایی بفرمایید چی هست و چطور باید با مولتی متر چک بشه

قطعه ای روی مدار هست که اصلا بنده متوجه نشدم چی هست جایگزین کردنش پیش کش
    عجیب بودن سوال مطرح شده رو بگذارید پای اطلاعات بنده
    من به خاطر علاقه به الکترونیک دارم کار میکنم و خودتون بهتر میدونید که برای اینکار چند چیز واجبه مثلا هویه یا مولتی متر و صد البته یک منبع تغذیه متغیر
    که بنده یک 24 ولت 15 آمپر از قبل داشتم و فقط میخوام متغیرش کنم
    مثلا یک کوره القایی ساختم که 16 ولت میخواست
    یا یک BMS که 14 ولت میخواست و باید جریانش محدود به 3 آمپر میشد

من سوالم رو بد مطرح کردم ، عذر میخوام
    با توجه به ساده تر بودن مدارات کنترل دور موتور ، مزایا و معایب استفاده از آن ها در مقابل مداراک باک چی هست؟
    باز اگر سوالم تعجب بر انگیز بود بگذارید پای یک فارغ التحصیل هنر!! و عمران! علاقمند به الکترونیک
    من روی مدار و آی سی uc3843 هم کار کردم اگر بر عرایض بنده موردی نیست برم سراغ توضیحات اون

دیدگاه

دوست عزیز با توجه به گسترده شدن بیش از حد مطلب آف تاپیک بنظر من بهتره ادامه مطلب رو در پیام خصوصی ادامه بدیم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
        دوست عزیز با توجه به گسترده شدن بیش از حد مطلب آف تاپیک بنظر من بهتره ادامه مطلب رو در پیام خصوصی ادامه بدیم .
        سلام،وقت بخیر
        من دوتا پیام خصوصی دادم که نه پیامی مبنی بر اینکه پیام ارسال شده به من و نه در قسمت ارسال شده ها موجود هست
        بنابراین فکر نمیکنم به دست شما هم رسیده باشه
        فعلا مشکلی رو که دارم اینجا مطرح میکنم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
        هم مدار زیر و هم مداری که قبلا در همین تاپیک مبتنی بر uc3843 فرستادم رو ابتدا با پروتئوس و مولتی سیم شبیه سازی کردم که جواب نداد
        گفتم شاید قطعه ای رو نرم افزار نشناخته که جواب نمیده بنابراین مونتاژ کردم که متاسفانه اون ها هم جواب ندادن
        آیا مدارها مشکل خاصی دارن؟

دیدگاه

سلام پیغام هاتون رسیدن . مشکلی ندارن .

توی مدار فوق مقدار مقاومت R8 مشخصا خارج از رنجه ( این مقاومت یه چیزی در حد چند دهم اهمه ... قبلا مبسوط راجع به مقاومت اندازه گیر جریان سوییچ در سیستمهای سوییچینگ توضیح داده بودم )

دیدگاه

یه سری سایت خارجی هستن که مشابه یابن از این سایت ها هم می تونید استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrh586 نمایش پست ها
              سلام و عرض ادب
              بابت وقفه ای که در بحث و صحبتمون افتاد معذرت میخوام
              دلیلش هم عجله ای بود که قبلا هم عرض کردم در چند کار عقب افتاده داشتم و نیاز مبرم به یک کاهنده حداقل 10 آمپری بود
              یک مدار کنترل دور آرمیچر پیدا کردم که خیلی ساده بود ولی توان کمی داشت و ماسفت ها زود داغ میشدند....

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سوال اصلی اینکه مدارات کنترل دور چه تفاوتی با کاهنده های باک دارن؟
              خیلی ساده تر هستند،نیاز به سیم پیچ ندارن و ....و البته توان های بالا رو هم جواب میدن
              از طرفی تلفات حرارتی هم خیلی کم دارن و در تلفات حرارتیشون در حد باک هست
              درود،
              مدارات کنترل دور موتور DC ف در واقع کنترلر های PWM یاهمون مدولاسیون پهنای اند هستن.
              یعنی با تغییر DUTY CYCLE ( چرخه کار ) دور موتور روتنظیم میکنن.
              از این روش برای کنترل دمای المنت در DC و کنترل نور لامپ هم استفاده میشه.
              به زبان ساده:
              برای مثال ، در PWM ، اگر فرکانس 10 هرتز باشه، در حالت مینیمم ( MIN) 0.1 ثانیه وصل و 0.9 ثانیه خروجی قطع خواهد بود، یعنی DUTY CYCLE 10 درصد هست.
              اگر حالت متوسط باشه ( MEDIUM ) 0.5 ثانیه وصل و 0.5 ثانیه قطع خواهد بود، یعنی DUTY CYCLE 50 درصد.
              در حالت حداکثر ( MAX) هم مدار کامل جریان رو عبور میده.
              در PWM نباید تلفات داشته باشیم، تلفات به خاطر خوب درایو نشدن سویچ های قدرت( مثل ماسفت ، ترانزیستور قدرت ) یا ضعیف بودن اونهاست.
              اما در این مداری که گذاشتین، مقاومت 1 کیلو اهم متصل به گیت ماسفت، مقدار بالایی داره ! و باعث میشه خازن گیت-سورس ماسفت کامل شارژ و دشارژ نشن.و همین باعث داغ شدن و توان پایین خروجی میشه.
              مقدار این مقاومت نهایت باید 100 اهم و ترجیحا 10 یا 22 اهم باشه.
              اصولی تر استفاده از مدارات گیت درایور هست.
              موفق باشید.
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                درود،
                مدارات کنترل دور موتور DC ف در واقع کنترلر های PWM یاهمون مدولاسیون پهنای اند هستن.
                یعنی با تغییر DUTY CYCLE ( چرخه کار ) دور موتور روتنظیم میکنن.
                از این روش برای کنترل دمای المنت در DC و کنترل نور لامپ هم استفاده میشه.
                به زبان ساده:
                برای مثال ، در PWM ، اگر فرکانس 10 هرتز باشه، در حالت مینیمم ( MIN) 0.1 ثانیه وصل و 0.9 ثانیه خروجی قطع خواهد بود، یعنی DUTY CYCLE 10 درصد هست.
                اگر حالت متوسط باشه ( MEDIUM ) 0.5 ثانیه وصل و 0.5 ثانیه قطع خواهد بود، یعنی DUTY CYCLE 50 درصد.
                در حالت حداکثر ( MAX) هم مدار کامل جریان رو عبور میده.
                در PWM نباید تلفات داشته باشیم، تلفات به خاطر خوب درایو نشدن سویچ های قدرت( مثل ماسفت ، ترانزیستور قدرت ) یا ضعیف بودن اونهاست.
                اما در این مداری که گذاشتین، مقاومت 1 کیلو اهم متصل به گیت ماسفت، مقدار بالایی داره ! و باعث میشه خازن گیت-سورس ماسفت کامل شارژ و دشارژ نشن.و همین باعث داغ شدن و توان پایین خروجی میشه.
                مقدار این مقاومت نهایت باید 100 اهم و ترجیحا 10 یا 22 اهم باشه.
                اصولی تر استفاده از مدارات گیت درایور هست.
                موفق باشید.
                بسیار متشکرم
                مدتی بود درگیر کارهای روزانه بودم و اصلا پیج رو ندیدم
                استفاده کردم از توضیحاتتون
                البته یکسری تغییرات دادم در مدار و سوییچ ها داغ نشدن
                از جمله قرار دادن یک دیود شاتکی در خروجی و ...
                اگر ممکنه در مورد مدار بالا هم نظرتون رو بفرمایید(uc3843)
                چون من اون رو روی برد بورد مونتاژ کردم ولی نتونستم جواب بگیرم
                جناب Amie.s.m هم خیلی زحمت کشیدند اما بنده هنوز موفق نشدم
                بنده فقط مقدار مقاومت R9 رو به 0.05 اهم تغییر دادم
                جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۲۳:۲۳ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴.

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                  من بالاخره موفق شدم این باک-بوست رو راه اندازی کنم البته به شکل مدار زیر
                  اگر در اینترنت یا یوتیوب جستجو کرده باشید انواع مدار باک-بوست که مبتنی بر UC3843 باشه رو پیدا میکنید که تفاوت های جزیی دارن و بعضا مقادیر اشتباه برای قطعاتشون هست مثل مدار بالا
                  و من بابت این قضیه 3 تا آی سی و دوتا ماسفت روز دود کردم رفت هوا
                  تشکر ویژه دارم از جناب Amie.s.m که شدیدا بنده رو راهنمایی کردن و خیلی چیزها رو یادم دادن
                  من دقیقا مداری رو که بستم ، میگذارم شاید کمک کننده باشه

فقط مقاومت R1 رو من 6.8 کیلو گرفتم و پتانسیومتر رو 10 کیلو اهم ، مابقی همونه
                  اگر تونستم کنترل شدت جریان رو هم بهش اضافه کنم،باز تکمیل شدش رو قرار میدم
                  بدرود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrh586 نمایش پست ها
                    سلام به همه دوستان
                    من بالاخره موفق شدم این باک-بوست رو راه اندازی کنم البته به شکل مدار زیر
                    اگر در اینترنت یا یوتیوب جستجو کرده باشید انواع مدار باک-بوست که مبتنی بر UC3843 باشه رو پیدا میکنید که تفاوت های جزیی دارن و بعضا مقادیر اشتباه برای قطعاتشون هست مثل مدار بالا
                    و من بابت این قضیه 3 تا آی سی و دوتا ماسفت روز دود کردم رفت هوا
                    تشکر ویژه دارم از جناب Amie.s.m که شدیدا بنده رو راهنمایی کردن و خیلی چیزها رو یادم دادن
                    من دقیقا مداری رو که بستم ، میگذارم شاید کمک کننده باشه

فقط مقاومت R1 رو من 6.8 کیلو گرفتم و پتانسیومتر رو 10 کیلو اهم ، مابقی همونه
                    اگر تونستم کنترل شدت جریان رو هم بهش اضافه کنم،باز تکمیل شدش رو قرار میدم
                    بدرود
                    بد نیست یه نگاهی به این تاپیک بندازی
                    حتما ببین
                    سلام دوستان آیا امکانش هست چپ گرد ، راست گرد روتاری انکودر رو بدون کد تشخیص داد و استفاده کرد؟
                    جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۰۸:۴۰ ۱۴۰۱/۰۶/۱۳.

دیدگاه

سلام عرض ادب دوستان میشه دیود ER3J رو با S5M جایگزین کرد؟

دیدگاه

با سلام و درود ...و عرض،تبریک سال نو ....
                        دیود ها قابل جایگزین به جای هم می باشند ....
                        اما به چند نکته‌ باید توجه کرد ...
                        دیود 3j ..3 A است و سرعت بیشتری دارد به زبان دیگر از نوع
                        خیلی سریع یا super fast ..می باشد و ولتاژ ۶۰۰ ولت است ..
                        ۲ ..دیود s5 ..1000 ولت ..5 امپر است ...و نسبت به دیود قبل
                        کمی کند تر است ..5A ..و 1000v است ....
                        موفق باشید

دیدگاه

سلام خسته نباشید دیود قوی تر از FR207 چی میتونه باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moon1400 نمایش پست ها
                            سلام خسته نباشید دیود قوی تر از FR207 چی میتونه باشه؟
                            درود،
                            از نظر تحمل ولتاژ؟
                            از نظر تحمل جریان؟
                            از نظر فرکانسی؟
                            از نظر توان؟
                            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

امکان تعویض دیود 1N5061 با دیود FR205 یا RL205 در صورت داشتن مشخصات الکتریکی و انواع پکیج مشابه وجود دارد. با این حال، بررسی ملاحظات فوق برای اطمینان از سازگاری و عملکرد مناسب در مدار/برنامه خاص بسیار مهم است.

هنگام در نظر گرفتن جایگزینی دیود یا هر قطعه الکترونیکی دیگری، مهم است که چندین فاکتور را برای اطمینان از سازگاری و عملکرد مناسب در نظر بگیرید. در اینجا برخی از ملاحظات کلیدی وجود دارد:

1. مشخصات الکتریکی: مشخصات الکتریکی قطعه اصلی را با قطعه جایگزین مقایسه کنید. به پارامترهایی مانند حداکثر امتیاز ولتاژ (Vrrm و Vrms)، رتبه‌بندی جریان (Iout)، افت ولتاژ رو به جلو (Vf) و زمان بازیابی معکوس (trr) توجه کنید. قطعه جایگزین باید دارای رتبه های مشابه یا بهتری باشد تا اطمینان حاصل شود که می تواند سطوح ولتاژ و جریان مورد نیاز را کنترل کند.
                              2. نوع بسته و پیکربندی پین: نوع بسته و پیکربندی پین قطعه اصلی و جزء جایگزین را بررسی کنید. آنها باید مطابقت داشته باشند تا از تناسب فیزیکی و تراز مناسب روی برد مدار اطمینان حاصل شود. انواع بسته های متداول شامل سوراخ عبوری (به عنوان مثال، TO-220، DO-41) و نصب سطحی (مانند SOD-123، SOT-23) است.
                              3. قطبیت: به قطبیت دیود یا قطعه در حال تعویض توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که قطعه جایگزین دارای قطبیت یکسانی برای حفظ عملکرد صحیح مدار است. علامت گذاری روی دیود یا برگه داده باید جهت گیری صحیح را نشان دهد.
                              4. افت ولتاژ رو به جلو: افت ولتاژ رو به جلو (Vf) ولتاژ مورد نیاز دیود برای شروع رسانایی جریان است. اگر دیود جایگزین دارای افت ولتاژ رو به جلو قابل توجهی متفاوت از دیود اصلی باشد، ممکن است بر عملکرد کلی مدار تأثیر بگذارد. سعی کنید یک دیود جایگزین با Vf مشابه انتخاب کنید.
                              5. زمان بازیابی معکوس: زمان بازیابی معکوس (trr) زمانی است که طول می کشد تا یک دیود از حالت هدایت به جلو به حالت مسدود کردن معکوس تغییر کند. اگر دیود اصلی نیاز به trr خاصی داشت، توصیه می شود یک دیود جایگزین با trr مشابه یا سریعتر انتخاب کنید تا عملکرد مدار حفظ شود.
                              6. ملاحظات خاص برنامه: هرگونه الزامات خاص مدار یا برنامه را در نظر بگیرید. برخی از برنامه ها ممکن است به دیودهایی با ویژگی های خاص مانند جریان نشتی کم، سرعت سوئیچینگ سریع یا پایداری دما نیاز داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که قطعه جایگزین این الزامات خاص را برآورده می کند.
                              7. با برگه های داده و تولیدکنندگان مشورت کنید: برای مشخصات دقیق، نمودارهای عملکرد، و یادداشت های کاربردی، به دیتاشیت های اجزای اصلی و جایگزین مراجعه کنید. سازندگان اغلب راهنمایی هایی را در مورد جایگزینی مناسب ارائه می دهند یا دیودهای خاص برنامه را برای اهداف خاصی ارائه می دهند.

اگر در مورد تعویض مطمئن نیستید یا تخصص فنی لازم را ندارید، با یک متخصص الکترونیک، تکنسین مشورت کنید یا برای تصمیم گیری آگاهانه به توصیه های سازنده مراجعه کنید.

دیدگاه

سلام به دوستان عزیز.من میخواستم بدونم دیود مشابه RL257 1000V 2.5A چی میتونید بهم معرفی کنید.با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X