اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در تعمیر برد یخچال سفری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط Tanha7 نمایش پست ها

از کلام شما حس می‌کنم از چیزی ناراحت شده‌اید. واقعاً نمی‌دانم از چه چیزی. مطلب ناراحت‌کننده‌ای نمی‌یابم. من می‌کوشم احترام همه‌ی دوستان انجمن را حفظ کنم؛ شما که جای خود دارید و همواره قدردان شما هستم.

مطالب زیر برای این است که چیزی در تاریکی و ابهام نماند.

درباره‌ی جمله‌ی اول شما:
    دوست گرامی معلوم نیست شما بر چه اساسی تصور می‌کنید که من تصور می‌کنم روش حفاظت «خاص و نادری» در این برد وجود دارد. هیچ کدام از مطالبی من در این چند پست اخیر در این باره مطرح کردم، دلالت بر این ندارد که من تصور می‌کنم حفاظت این برد «خاص و نادر» است. من فقط خواستم بدانم چگونه در مقابل جابجایی مثبت و گراند آسیب ندیده است و از خود حفاظت می‌کند.
    درباره‌ی سه جمله‌ی بعدی شما:
    من پیشتر در جمله‌ی آخر پست 233، به حفاظت با دیود اشاره کردم. و این گواهی است بر این که برداشت و تصور شما از مطالب من درست نبوده است.
    پاسخ سؤال من در پست 233 یعنی «این برد آیا با دیود در مقابل برعکس متصل کردن مثبت و گراند‌، از خود محافظت می‌کند؟»، بخشی از مطالب شما در پست 238 است مبنی بر این که «بله، با همان دیودی که کنار سوکت IN است و با قطب مثبت سوکت سری شده».
    خیر دوست عزیز برای بنده کوچکترین ناراحتی از پاسخ دادن به سوال شما پیش نیومده، احتمالا پست قبلی بنده رو با لحن بدی خوندید. شاید علایمی هم که گذاشتم باعث این تفکر شده باشه.

مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

بنا بر این نکات، باید گفت که فقط «مقاومت» نیست که در «گرم شدن رساناها» و «افت ولتاژ» تأثیرگذار است، بلکه مقاومت در تعامل با دو مؤلفه‌ی دیگر یعنی ولتاژ و آمپراژ (شدت جریان) نتیجه‌ی نهایی را مشخص می‌کند. اگر ولتاژ را افزایش دهیم، اولاً باعث جریانی که کشیده می‌شود کاهش یابد و ثانیاً غلبه بر مقاومت را راحت‌تر می‌کند. در نتیجه رساناها (از جمله سیمها) کمتر گرم می‌شوند و افت ولتاژ نیز جزئی‌تر می‌شود.
      آیا با صورت‌بندی فوق موافقید؟ یا نیاز به تغییر دارد؟
      عامل گرم شدن رسانا در عبور جریان ، مقدار جریان عبوری از رسانا * ولتاژ تلف شده در دوسر رسانا هست( مقدار ولتاژ منبع مهم نیست ) ، که مقدار تلفات به وات بدست میاد. اینکه بخواهیم حساب کنیم این تلفات توان ، چقدر باعث افزایش دما میشود بحثی جدا هست.

دیدگاه

نکاتی درباره‌ی فیش نری آداپتوری و ناتوانی آن در مقابل 5 آمپر:
        در پستهای 209 تا 212 این موضوع (تاپیک)، یکی از مطالب درباره‌ی این بود که آیا فیش نری آداپتور می‌تواند عبور 5 آمپر مورد نیاز این یخچال را تحمل کند یا خیر.
        من با توجه به گفتگوهایی که در صفحه‌ی محصول «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm»
        (https://eshop.eca.ir/%D9%81%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%AC%DA%A9-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1/2497-%D9%81%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D 8%AF-21mm.html)
        صورت گرفته بود، آن را نخریدم بلکه «فیش آداپتور سوکتی - سرفیش نر ترمینال»
        فیش ترمینال های نری آداپتور جهت اتصال به فیش های مادگی آداپتور و منابع تغذیه میباشد که میتوان به صورتی اصولی از سوکت های خود ورودی و یا خروجی تهیه کنی

را که فروشگاه ای‌سی‌ای در قسمت «توضیحات» آن درج کرده است «Rated Current: 5A» خریدم. اما حتا این محصول هم نتوانست عبور 5 آمپر را تحمل کند؛ نه‌تنها داغ می‌شد بلکه کلاً قطع شد.
        جدیدترین ویرایش توسط Tanha7; ۱۴:۳۶ ۱۴۰۲/۰۸/۱۱.

دیدگاه

نکاتی درباره‌ی فیش نری آداپتوری و ناتوانی آن در مقابل 5 آمپر:
          در پستهای 209 تا 212 این موضوع (تاپیک)، یکی از مطالب درباره‌ی این بود که آیا فیش نری آداپتور می‌تواند عبور 5 آمپر مورد نیاز این یخچال را تحمل کند یا خیر.
          من با توجه به گفتگوهایی که در صفحه‌ی محصول «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm»
          (https://eshop.eca.ir/%D9%81%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%AC%DA%A9-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1/2497-%D9%81%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D 8%AF-21mm.html)
          صورت گرفته بود، آن را نخریدم بلکه «فیش آداپتور سوکتی - سرفیش نر ترمینال»
          فیش ترمینال های نری آداپتور جهت اتصال به فیش های مادگی آداپتور و منابع تغذیه میباشد که میتوان به صورتی اصولی از سوکت های خود ورودی و یا خروجی تهیه کنی

را که فروشگاه ای‌سی‌ای در قسمت «توضیحات» آن درج کرده است «Rated Current: 5A» خریدم. اما حتا این محصول هم نتوانست عبور 5 آمپر را تحمل کند؛ نه‌تنها داغ می‌شد بلکه کلاً قطع شد.
          به نظر میرسد که علت این موضوع ، نازک بودن سیم های داخل فیش نری میباشد که خریداری کردید.
          بهتر بود همان فیش های ساده را میخریدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

به نظر میرسد که علت این موضوع ، نازک بودن سیم های داخل فیش نری میباشد که خریداری کردید.
            بهتر بود همان فیش های ساده را میخریدید.
            پشتیبانی فروشگاه در یکی از آخرین پاسخهایش به مشتریان گفته است: «برای چنین فیش نری در 12 ولت ماکزیمم 1 آمپر می توانید جریان عبور دهید. برای آمپر بالاتر موجودی فعلی فیش آداپتور سوکتی - سرفیش نر ترمینال کد کالا 2171010044 می توانید استفاده نمایید.​»​​​

با این حال تأکیدهای مکرر پشتیبانی فروشگاه را بگذاریم کنار و به مشاهدات و تجربیات خودمان تکیه کنیم.
            نکته‌ی اول: داخل «فیش آداپتور سوکتی - سرفیش نر ترمینال»، سیمی وجود ندارد که نازک باشد، بلکه کانکتورهای ورقی وجود دارد. شاید شما پاسخ دهید که همین کانکتورهای ورقی، نازک هستند. می‌رسیم به نکته‌ی دوم. نکته‌ی دوم این است که جریان قبل از کانکتورهای ورقی قطع است، یعنی از درون «استوانه» قطع است. نکته‌ی سوم این است که در درون «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm» (به بیان شما، فیش ساده) نیز از کانکتورهای ورقی استفاده می‌شود و بنابراین از لحاظ درونی فرقی با «فیش آداپتور سوکتی» ندارد. نکته‌ی چهارم این است که نگاهی به سایتهای خارجی بکنید که اغلب آنها اگر آمپر «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm» را ذکر کرده باشند، کمتر از آمپر «فیش آداپتور سوکتی» ذکر کرده‌اند.

بر اساس این نکات، اگر نگوییم غیرممکن، دست‌کم بسیار بسیار بعید است که «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm» بهتر از «فیش آداپتور سوکتی» باشد.

دیدگاه

پشتیبانی فروشگاه در یکی از آخرین پاسخهایش به مشتریان گفته است: «برای چنین فیش نری در 12 ولت ماکزیمم 1 آمپر می توانید جریان عبور دهید. برای آمپر بالاتر موجودی فعلی فیش آداپتور سوکتی - سرفیش نر ترمینال کد کالا 2171010044 می توانید استفاده نمایید.​»​​​

با این حال تأکیدهای مکرر پشتیبانی فروشگاه را بگذاریم کنار و به مشاهدات و تجربیات خودمان تکیه کنیم.
              نکته‌ی اول: داخل «فیش آداپتور سوکتی - سرفیش نر ترمینال»، سیمی وجود ندارد که نازک باشد، بلکه کانکتورهای ورقی وجود دارد. شاید شما پاسخ دهید که همین کانکتورهای ورقی، نازک هستند. می‌رسیم به نکته‌ی دوم. نکته‌ی دوم این است که جریان قبل از کانکتورهای ورقی قطع است، یعنی از درون «استوانه» قطع است. نکته‌ی سوم این است که در درون «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm» (به بیان شما، فیش ساده) نیز از کانکتورهای ورقی استفاده می‌شود و بنابراین از لحاظ درونی فرقی با «فیش آداپتور سوکتی» ندارد. نکته‌ی چهارم این است که نگاهی به سایتهای خارجی بکنید که اغلب آنها اگر آمپر «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm» را ذکر کرده باشند، کمتر از آمپر «فیش آداپتور سوکتی» ذکر کرده‌اند.

بر اساس این نکات، اگر نگوییم غیرممکن، دست‌کم بسیار بسیار بعید است که «فیش نری آداپتور استاندارد 2.1mm» بهتر از «فیش آداپتور سوکتی» باشد.
              می‌خواستم فیشهای مادگی و نری موزی منبع تغذیه را امتحان کنم، چون تحمل انواع معمولی آن را 10 آمپر ذکر می‌کنند و تحمل انواع مرغوب آن را حتا تا 16 آمپر ذکر می‌کنند. اما در سایت ای‌سی‌ای، مادگی کوتاه آن که به کار این وسیله می‌آید، مدتهاست ناموجود است.
              در حال حاضر، راه‌حلی که به‌خوبی و بدون هیچ‌گونه افت ولتاژ و بدون ایجاد حتا کمترین گرما، از پس جریان‌کشی این وسیله برآمد، «ترمینال پیچی/شاخه‌ای ساده بین راهی 10آمپر» است. (تنها جنبه‌های منفی این راه‌حل، خوش‌نما نبودن آن، و نیاز به پیچ‌گوشتی برای باز/بسته کردن آن است.)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X