اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار و اشتغال در برق و الکترونیک

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار و اشتغال در برق و الکترونیک

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
    بابا دانشجوها هم تنبل ان
    فقط بلدن انتقاد کنن که اره مشکل از دانشگاه هاست......مشکل از اینه......از اونه
    خودشون تعطیلن
    میخان همینطوری رو هوا یاد بگیرن بعدشم استخدام بشن برن اونجا کار هم نکنن........یکی هم بیاد نازشون کنه
    به من مسئولیت افزایش مهارت دانشجوهای برق دانشگاه رو دادن
    تو این تابستونی یه گروه زدم که اروم اروم راشون بندازم
    لامصبا اصن تعطیلن هاااااااااااااااااتعطیل
    هر کاری میکنم کمی ترغیب بشن که یه تکانی بخورن یه مطالعه ای کنن یه کاری کنن.........انگار نه انگار!!!!!
    تنبل ان.......به درد نمیخورن؛اونوقت میگن چون ما هنوز دروس تخصصی رو نخوندیم نمیتونیم!!میگم بابا مگه من وقتی کار میکردم دروس تخصصی خونده بودم؟مگه با درس های دانشگاه کار میکردم؟؟؟؟میگن خب تو کار عملی میکردی؛میگم خب بیاین شما هم بکنین.......من راهنماییتون میکنم؛هیشکی جواب نمیده
    ینی اگه یکی بود که سال های پیش منو اینطوریکه من الان میتونم اینارو راهنمایی کنم،راهنمایی میکرد الان خییییییلی خفن تر از الانم بودم
    حالا نمیگم خیلی بلدم اما یه ذره که بلدم؛در همون حد میتونم کمک کنم ولی کو ادم به درد بخور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خلاصه درسته که نحوه تدریس دانشگاه ها غلطه ولی.........کار هر بز نیست خرمن کوفتن..............
    درست میگین

این دانشویانی که من میگم یکیشون خیلی پیگیره و دنبال کار رو میگیره هردفعه که یه چیزی توضیح میدم واسشون میره اینترنت درموردش سرچ می کن و مطلب رو بهتر متوجه میشه
    واقعاپشت کار خود دانشجویان هم تاثیر داره
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها

من موقعی که دانشجوی لیسانس بودم بارها چه اینجا و چه جاهای دیگه بهم درخواست کار دادند. با هر کی کار کنم بعدش یا می خوان باهام کار کنند یا می خوان براشون کار کنم. یه علتی داره. شما فعالیت خاصی داشتید که شما رو برجسته نشون بده؟
      در کارهای الکترونیک وارد هستید؟ توی مصاحبه ها خصوصا اگه شرکت های خصوصی رد میشی بدون که سطح معلوماتت خوب نیست. همون طور که گفتم من با وجودی که قبلا دانشجو بودم ولی برای کار می خواستنم. بارها از اصفهان و تهران و تبریز برای کار بهم گفتن. دلیلش ساده هستش.

1- کارشناس خوب گیر نمیاد
      2- داشتن کارشناس وارد یعنی ساختن جنس تضمینی و خوب و در نتیجه موفقیت شرکت

الان که دارم باهاتون صحبت میکنم یه یخچال سینجر ما خریدم که روز دوم سر گذاشت خوابید دیگه هم کار نکرد. این بازار ما هستش. من بردش رو نگاه کردم. واقعا افتضاح که میگن به این برد میگن. همین چند دقیقه پیش هم خبر 20:30 داشت میگفت استقبال از کارتهای خرید ایرانی بسیار کم بوده. تقریبا میشه گفت هیچ استقبالی نشده.

خلاصه خیلی چیزا موثر هستش. حالا شما تخصص خاصی دارید؟
      امیدوارم نگین مقاله ISI دادم و این چیزا...
      میخوایین کار کنید و پول در بیارید بقول دوستمون باید خودت آستین بالا بزنی.

اگر امکان داره یه سری توضیحات در مورد مهارت ها و دانشی که برای ایجاد یه ایده و کار نیاز هست را یه مقدار به دوستان و بنده توضیح بدید
      منظورم اینه مصلا در حوزه الکترونیک
      از کجا شروع کردید و چی ها را یاد گرفتید که الان بهتون توی بازار نیاز دارن

-----------------
      پ.ن
      دوستان دیگه ای هم که جواب ایشون را میبینند بدونند که نمیشه مثل یه فرد دیگه شد بلکه باید تلاش کنید تا مهارت های خودتون را با استفاده از تجربه دیگران افزایش بدید تا درصد بهره وری تون افزایش پیدا کنه

دیدگاه

دوستان اجمالا ما 2 نوع آموزش با 2 نوع خروجی متفاوت داریم
        1. آموزش منبری : قرن هاست در خانواده و نظام آموزشی ایران رواج داره، مشتمل هست بر روضه خوانی و جزوه گویی معلمین و اساتید روی صندلی کلاسها، و چرت زدن شاگردان و جزوه خوانی زورکی شب امتحان.
        2. آموزش عملی : پیش از رنسانس شروع شد و امروزه از مهد کودک و دبستان تا دانشگاهها در کشورهای متمدن عمومیت و چارچوبهای الزامی داره.

می بینین که آموزش نوع دوم هرگز مورد توجه دولتها و مسوولین ما نبوده و نخواهد بود. لابد دوستان دست اندرکار استحضار دارند از تعطیلی بی حساب و کتاب آزمایشگاهها و کارگاهها و تعدیل استادکارها و متصدی ها بخصوص طی دهه ی اخیر، عمدتا تحت عنوان نبود بودجه (همیشه جیبوتی ها و ب.ز ها در تخصیص بودجه واجبتر بوده و خواهند بود)

قدیمتر فارغ التحصیل هنرستانهای فنی بیش از دانشگاهیان امروز ما سواد و تجربه ی کار عملی داشتند و بیکار نمی موندن
        اما نسلی که داره الان در مدرسه و دانشگاه تربیت میشه خواهید دید در آینده پیش بیکارها و بیسوادهای ما لنگ خواهد انداخت

به همین دلیله که به تعبیر دوستمون مقالات ISI و نمره و معدل و ... رو بذارین کنار . صرفا برای استخدام دولتی چیز خوبیه
        ایها الناس هر کی بجایی رسیده از صدقه ی سر نظام آموزشی نبوده، به برکت تلاشهای جانبی خودش از زمان نوجوانی و دبیرستانش بوده. سراغ دارم برنامه نویس خبره، که از زمان دبیرستان برنامه نویس شد وگرنه از دانشگاه چیزی عایدش نشد

از ما که گذشت اما خواهشا اگر زمانی بچه ی خردسال خودتون یا اطرافیانتون مثلا پرسید فلان دستگاه و ابزار چطور کار میکنه بجای اینکه مثل اساتید و معلمین ماها با دو تا جمله دست به سرش کنین اون ابزار رو بیارین جلوش باز کنین و عملی یادش بدین . حداقل از یوتیوب و گوگل کمک بگیرین . باور کنین همینکار بظاهر کوچک، تاثیر بزرگی روی آینده و شغلش داره. باور کنین خبر دارم و از روی اطلاع میگم که فاتحه ی نظام آموزشی ما خوانده است عزیزان و ازش توقعی بیش از بابا آب داد نداشته باشین ...
        جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۷:۱۹ ۱۳۹۵/۰۵/۲۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliiran2008 نمایش پست ها
          اگر امکان داره یه سری توضیحات در مورد مهارت ها و دانشی که برای ایجاد یه ایده و کار نیاز هست را یه مقدار به دوستان و بنده توضیح بدید
          منظورم اینه مصلا در حوزه الکترونیک
          از کجا شروع کردید و چی ها را یاد گرفتید که الان بهتون توی بازار نیاز دارن
          پ.ن
          دوستان دیگه ای هم که جواب ایشون را میبینند بدونند که نمیشه مثل یه فرد دیگه شد بلکه باید تلاش کنید تا مهارت های خودتون را با استفاده از تجربه دیگران افزایش بدید تا درصد بهره وری تون افزایش پیدا کنه
          نه اینکه به من نیاز دارند، من صلاحیت های لازم رو برای کار دارم. فقط همین.
          از کار کردن با قطعات ساده پسیو مثل مقاومت و خازن و نحوه استفاده در مدارات بگیر تا بقیه بقیه قطعات و دیگر موارد....
          وقتی یه چیزی می خوام انجام بدم سعی میکنم به بهترین نحو ممکن انجامش بدم. همیشه سعی میکنم کارم از همه بهتر باشه. همه جا سرک میکشم.
          من از دوره دبستان با قطعات پسیو آشنایی داشتم و گاهی وقتا باهاشون ور میرفتم. مثلا سری کردنش با یه LED و ... ولی اوج شروع یادگیری من حدودا 4-5 سال پیش شروع شد. وقتی دیدم یکی از دوستام با یه AVR یه روبات ساخت بسیار برام جالب بود که این کار رو راحت انجام میداد. بعد واسه یه کاری گفتم بیام AVR رو یاد بگیرم و باهاش انجامش بدم بعد دیدم فایده نداره و باید بیشتر یاد بگیرم. همین طور کار با دیود و BJT و MOSFET ها و Op-Amp ها رو هم با بستن مدار روی برد-بورد و کار کردن باهاشون به چند تا پتانسیو متر ادامه دادم. یهو دیدم بهش خیلی علاقه پیدا کردم. الان هم تمرکزم روی STMها هستش که خیلی شرکت ها دارن بهش سوئیچ میکنن. به موقعش که شد چندتا برد رو واسه نشون دادن طراحی هام می ذارم تا ببینید.

ولی واقعا تلاش کردم. هر چی داشتم رو هم خرج میکردم. آخرش هم نتایجش رو دیدم. فکر میکنم حقم هم بوده. الان بازار به طراح ماهر برای مدارات دیجیتال و آنالوگ نیاز داره. باید بلد باشید PCB طراحی کنید و خود مدار رو طراحی کنید باید زبان C/C++ رو بلد باشید(نرید سراغ بیسیک و اینجور چیزا) هر چی که لازمه رو یاد بگیرید بر اساس استاندارد و گزینه بهتر و درخواست بازار باشه. مثلا درخواست بازار کار کسی هستش که C/C++ بلد باشه. کسی هستش که آلتیوم بلد باشه، کسی هستش که علاوه بر 8بیتی های کوچیک به میکروهای آرم هم مسلط باشه. خصوصا جدیدا STM32 داره میاد روی بورس.

واقعا نمی دونم چطور راهنمایی کنم. هرچی بگم کم گفتم.
          واسه پیشرفت در کار خودتون آموزش هم بدید در کنار یادگیری و به سوالات دیگران پاسخ هم بدید خیلی خوبه. این کار مزایایی داره که اگه نمی دونید تا توضیح بدم.
          همین الان اگه کسی پیدا بشه واسه آموزش BJT و MOSFET و Op-Amp ها توی بخش آنالوگ(که مو به مو مواردتوی دیتاشیت رو هم بگه)، من حاضرم با آقای بلورچیان صحبت کنم که یا تخفیف خیلی خوب بهشون بدن یا هزینه شون رو بهشون کامل پس بدن! دیگه چی بهتر از این!
          می خوام بدونم چند نفر حاضرند همچین کاری رو بکنند. من خودم وقت ندارم وگرنه نشون میدادم که آموزش خوب یعنی چی.

دیدگاه

دقیقا
            با Skylake کاملا موافقم...

هرکس به جایی رسیده تنها و تنها نتیجه تلاش های خودش بوده!دانشگاه نهایتا بتونه شما رو با موضوعات آشنا کنه اونم خیلی سطحی...
            این همه واحدهای درسی پاس کردیم!چقدرش مفید بود؟نهایتا از 148 واحد کارشناسی 15 واحد مفید داشته باشیم تازه اونم به شرطی که استاد درس خوب کار کنه...

این که نسل ما همه سرازیر شدند به سمت دانشگاه میتونه چند علت داشته باشه و به نظرم یکیش عدم آگاهی والدین هست...تا جایی که یادم میاد به ما گفتند درس بخون تا بتونی ی دانشگاه خوب قبول بشی و بعدش ی شغل خوب پیدا کنی!در واقع جوری به ذهن ما القا شد که تنها راه داشتن یه شغل خوب رفتن به دانشگاه است و غیر این راهی نیست!

موردبعدی شاید معلمین دوره بیرستان باشند که نتونستند راه رو برای دانش آموزان روشن کنند و فقط تنها کاری ک کردند درس دادن از روی ی کتاب یا جزوه کهنه بود که هر ترم همونو تکرار میکردند...

قصد انداختن تقصیر ها به گردن دیگران رو ندارم...ولی نمیتونم عوامل یاد شده رو بی تاثیر بدونم!
            به هر حال تنها راه موفقیت در رشته مهندسی این هست که خودتون واسه خودتون تلاش کنید و هیچ امیدی به درس و دانشگاه نداشته باشید(چه بسا دانشگاه بتونه مانع پیشرفت هم بشه!)

ای کاش می شد این حرف ها رو به دبیرستانی های این نسل منتقل کرد و البته قبلش ذهنیت پدر و مادر ها رو تغییر داد!
            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

یه همکار برای ما اومده فوق لیسانسه،اینکه چیزی بلد نیست به کنار فقط ادعا و غرورش رو باید یه کامیون بکشه.
              شما فرض کن یه مهندس برق بگه من بلد نیستم یه قطعه رو تعویض کنم یا یه قطعه رو تو پروتل تغییر بدم........
              رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

همه این حرفها درست..من دوست دارم تو یه شرکتی کنم کنه اصلا بهم حقوق ندن ولی بتونم یه سری اصول رو یاد بگیرم تا پیشرفت کنم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedhk نمایش پست ها
                  همه این حرفها درست..من دوست دارم تو یه شرکتی کنم کنه اصلا بهم حقوق ندن ولی بتونم یه سری اصول رو یاد بگیرم تا پیشرفت کنم....
                  همه همینو میگن ولی کسی عمل نمیکنه از هفته دوم ادعا و حقوق و این مسائل پیش میاد من کارفرما هم میگم به سلامت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                    همه همینو میگن ولی کسی عمل نمیکنه از هفته دوم ادعا و حقوق و این مسائل پیش میاد من کارفرما هم میگم به سلامت.
                    بله درسته
                    به نظر من خواستید برید جایی کار کنید بگید من میام یه چند وقت کار می کنم اگه کارمو قبول داشتین می مونم قبول نداشتید میرم یه مدت کار کنید کارتون خوب باشه قبولتون می کنن
                    بدرود
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                      آقای بلورچیان منظورم با شما نیست اما
                      متاسفانه کارفرماها هم خیلی سودجو و خدانشناس هستن.
                      اولا که محیط کار جای یادگیری نیست، جای بازدهی هست.
                      دوما اون عزیزی که بدون حق حقوق برای آدم بار میبره، توی کوه و کمر هست گوشهای درازی هم داره غذاش هم کاه و یونجه است.
                      توی مدتی که به عنوان کارشناس فنی (کارگر) هستم به عینه رابطه ی آدمهای حرفه ای و طلایی رو با مدیریت دیدم، شخص متخصص نمی تونه جایی وایسته که باهاش مثل کارگر قنادی برخورد میشه، ترجیح میده بره توی همون مغازه زمین جارو کنه، اما حاضر نیست چیزی رو که به سختی بدست آورده توسط یه عزیزی بی ارزش بشه.

همون قدری که یه مدیر فکر میکنه داره کار مهمی میکنه یه متخصص( فنی، بازرگانی ،ادارای و....) هم داره کار مهمی میکنه، وقتی تخصص نادیده گرفته بشه همین میشه که محصول میره بازار هر ماه همون تعدادبرگشت میخوره.
                      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
                        دوستان اجمالا ما 2 نوع آموزش با 2 نوع خروجی متفاوت داریم
                        1. آموزش منبری : قرن هاست در خانواده و نظام آموزشی ایران رواج داره، مشتمل هست بر روضه خوانی و جزوه گویی معلمین و اساتید روی صندلی کلاسها، و چرت زدن شاگردان و جزوه خوانی زورکی شب امتحان.
                        2. آموزش عملی : پیش از رنسانس شروع شد و امروزه از مهد کودک و دبستان تا دانشگاهها در کشورهای متمدن عمومیت و چارچوبهای الزامی داره.

نظرتون رو کاملا قبول دارم، نوع نگاه به علم، دانش، تحصیلات و انتخاب رشته در میان خانواده های ایرانی؛ بسیار کاسبکارانه و در واقع شبیه تلاش برای دریافت یک «جواز کسب» با ساده ترین روش است.
                        جدیدترین ویرایش توسط مهندس نوآور; ۰۰:۳۶ ۱۳۹۵/۰۵/۲۷.

دیدگاه

دوستان با توجه به فیدبک هایی که گرفتم باید التیوم و برنامه نویسی و avr رو خوب یاد بگیرم..اما من الان 26 سالمه بنظرتون برا یادگیری دیر نیست؟؟؟
                          و مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که من دانشجوی ارشد کنترلم..بنظر شما آموزش محور تموم کنم بهتر نیست؟؟؟تا یکسال وقت خودمو رو پایان نامه بذارم...
                          منم که نمیخام دکترا بخونم...نظر شما دوستان چیه؟؟؟

دیدگاه

دوستان با توجه به فیدبک هایی که گرفتم باید التیوم و برنامه نویسی و avr رو خوب یاد بگیرم..اما من الان 26 سالمه بنظرتون برا یادگیری دیر نیست؟؟؟
                            و مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که من دانشجوی ارشد کنترلم..بنظر شما آموزش محور تموم کنم بهتر نیست؟؟؟تا یکسال وقت خودمو رو پایان نامه بذارم...
                            منم که نمیخام دکترا بخونم...نظر شما دوستان چیه؟؟؟
                            چرا اتفاقا! باید همون سال اول دانشگاه شروع میکردی ولی همین حالا هم داری طولش میدی و دیرتر میشه. آلتیوم خوبه. برنامه نویسی هم فعلا فقط تمرکز شدید روی زبان C کن. یه کتاب گیر بیار با تمریناتش و شروع کن به کدنویسی. کدهاتون اول با یه قلم روی کاغذ بنویس و خوب تحلیلش کن و بعد که مطمئن شدی درسته توی کامپیوتر بنویسش و اجراش کن و اگه مشکلی داشت سعی کن با پرسش رفعش کنی. اگه زرنگ باشی یک هفته هم می تونی به اندازه کافی C رو یاد بگیری. نری بشینی هی همون اول کار کد توی کامپیوتر بنویسی ها! اول کاغذ و قلم! حتی وقتی حرفه ای شدی!
                            به به! یعنی یادگیری یه چیزی به نظر من مثل AVR واقعا به نظر من توی مبحث کنترل کمکت میکنه. هر چند که به نظر من توی خیلی رشته ها بدردت می خوره. خودتو سریع آماده کن بعدش واسه ARM
                            فیلم های آموزشی آقای کی نژاد واقعا یه استارت سریع واسه یادگیری میکروکنترلرها و خصوصا مبحث AVR هستش. ازش غافل نشو.
                            اول تئوری یاد بگیر و بعد عملی انجام بده.
                            اون پایان نامه و اینچیزا هم اگه خودت برنامه ریزی کنی می تونی با هم انجامشون بدی. فقط وقت استراحتت رو خیلی کم. دیگه خوش گذرونی الکی تعطیل! سعی کن خودتو سریع بکشی بالا.
                            یه سال بخور نون و تره؛ یه عمر بخور نون و کره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                              چرا اتفاقا! باید همون سال اول دانشگاه شروع میکردی ولی همین حالا هم داری طولش میدی و دیرتر میشه. آلتیوم خوبه. برنامه نویسی هم فعلا فقط تمرکز شدید روی زبان C کن. یه کتاب گیر بیار با تمریناتش و شروع کن به کدنویسی. کدهاتون اول با یه قلم روی کاغذ بنویس و خوب تحلیلش کن و بعد که مطمئن شدی درسته توی کامپیوتر بنویسش و اجراش کن و اگه مشکلی داشت سعی کن با پرسش رفعش کنی. اگه زرنگ باشی یک هفته هم می تونی به اندازه کافی C رو یاد بگیری. نری بشینی هی همون اول کار کد توی کامپیوتر بنویسی ها! اول کاغذ و قلم! حتی وقتی حرفه ای شدی!
                              به به! یعنی یادگیری یه چیزی به نظر من مثل AVR واقعا به نظر من توی مبحث کنترل کمکت میکنه. هر چند که به نظر من توی خیلی رشته ها بدردت می خوره. خودتو سریع آماده کن بعدش واسه ARM
                              فیلم های آموزشی آقای کی نژاد واقعا یه استارت سریع واسه یادگیری میکروکنترلرها و خصوصا مبحث AVR هستش. ازش غافل نشو.
                              اول تئوری یاد بگیر و بعد عملی انجام بده.
                              اون پایان نامه و اینچیزا هم اگه خودت برنامه ریزی کنی می تونی با هم انجامشون بدی. فقط وقت استراحتت رو خیلی کم. دیگه خوش گذرونی الکی تعطیل! سعی کن خودتو سریع بکشی بالا.
                              یه سال بخور نون و تره؛ یه عمر بخور نون و کره!
                              البته اینو بگم اونقدر تعطیل نیستم...من پارسال کلاس های avr مقدماتی رو میرفتم آشنا هستم..اما بعد اون دیگه نخوندم فراموش کردم همه چی رو

دیدگاه

البته اینو بگم اونقدر تعطیل نیستم...من پارسال کلاس های avr مقدماتی رو میرفتم آشنا هستم..اما بعد اون دیگه نخوندم فراموش کردم همه چی رو
                                کسی نگفت شما تعطیل هستید. اصلا هم این موضوع مهم نیست. مهم اراده هستش که بچسبید به کار. همین.
                                همین که ولش کردی نشون میده یا فکر اشتباه کردی یا اراده محکم نداشتی. ایندفعه که استارت زدی ولش نکن. محکم بچسب بهش.
                                من و همه اینایی که الان کار میکنن مثل شما بودن یه زمانی و اصلا عار نیست. این یه دوره هستش که طی میشه. این که شما با جرات گفتید می خوایید یه تحولی به خودتون بدید قابل تحسینه. اینه که مهمه. به خودتون افتخار کنید.
                                موفق باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X