اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از ایده تا محصول!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : از ایده تا محصول!

سلام دوستان خسته نباشید
    من کارشناس ارشد برق قدرت هستم..دوس دارم برم کار آزاد...یه ایده دارم و همچنین سرمایه گذارش هم در تهران دارم..دفتر همه چیز هم هست..فقط دو سه تا آدم با انگیزه میخوام که باهم یه کار توپ راه بندازیم..این سرمایه گذار خودش تاجر هستش و هرچی وسیله بخایم از چین و روسیه میاره...
    کاری که من قرار انجام بدم اجرای سیستم های هوشمند و امنیتئ هست..کار جدیدی نیست ولی من یه ایده هایی واسه این کار دارم که تا حالا کسی نداشته..
    مثلا اکه یه خونه رو بخوایم هوشمندسازی کنیم تقریبا با پشن های متوسط در میاد 10 میلیون که البته خونه هم هست توی نیاوران که 100 میلیون داده هوشمندسازی کرده.. و این یعنی این کار فقط واسه افراد سرمایه داره...راهی که من دارم اینه که حتی افراد بی بضاعت هم میتونن ازین سیستم استفاده کنن.. مثلا یه وحد رو میشه نهایت با 1 میلیون تموم کرد..

حالا دوستان اگه کسی انگیزه لازم رو داره بگه...خوبی این کار اینه که این آقای تاحر انقد لارجه که به جوونای ایده پرداز بها میده و ازین پولدارای الکی نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hasegava
      سلام دوستان خسته نباشید
      من کارشناس ارشد برق قدرت هستم..دوس دارم برم کار آزاد...یه ایده دارم و همچنین سرمایه گذارش هم در تهران دارم..دفتر همه چیز هم هست..فقط دو سه تا آدم با انگیزه میخوام که باهم یه کار توپ راه بندازیم..این سرمایه گذار خودش تاجر هستش و هرچی وسیله بخایم از چین و روسیه میاره...
      کاری که من قرار انجام بدم اجرای سیستم های هوشمند و امنیتئ هست..کار جدیدی نیست ولی من یه ایده هایی واسه این کار دارم که تا حالا کسی نداشته..
      مثلا اکه یه خونه رو بخوایم هوشمندسازی کنیم تقریبا با پشن های متوسط در میاد 10 میلیون که البته خونه هم هست توی نیاوران که 100 میلیون داده هوشمندسازی کرده.. و این یعنی این کار فقط واسه افراد سرمایه داره...راهی که من دارم اینه که حتی افراد بی بضاعت هم میتونن ازین سیستم استفاده کنن.. مثلا یه وحد رو میشه نهایت با 1 میلیون تموم کرد..

حالا دوستان اگه کسی انگیزه لازم رو داره بگه...خوبی این کار اینه که این آقای تاحر انقد لارجه که به جوونای ایده پرداز بها میده و ازین پولدارای الکی نیست
      سلام. پیشنهاد خوبی بود، اگه امکانش هست شماره تماستونو توی خصوصی برام بفرستید. باتون تماس میگیرم. :job:
      Reveng will surely come... Your hard time are ahead
      // - - - - - - - - - -
      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
      // - - - - - - - - - -
      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hasegava
        سلام دوستان خسته نباشید

خیلی هم خوبه. :rolleyes:
        من هم ایده هایی دارم توی هوشمند سازی که خودم نمونه اولیه درست کردم ولی رو زمین مونده چون پول نداشتم.
        نیرو خواستید منم هستم شدید

دیدگاه

این بحث تفکیک بادام!!! متوجه نمیشم چرا میخواید تفکیک کنید.(حداقل اون فروشنده میخواسته)
          بادام از دو نوع درخت در میاد که کلا از هم تفکیک شده س. روستای مادرم هر دو نوع درخت رو داشت. بادامایی که از درخت گل سفید در میان (رنگ شکوفه ها) تلخ هستن و گل صورتیها شیرینن.
          حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
          به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
            این بحث تفکیک بادام!!! متوجه نمیشم چرا میخواید تفکیک کنید.(حداقل اون فروشنده میخواسته)
            بادام از دو نوع درخت در میاد که کلا از هم تفکیک شده س. روستای مادرم هر دو نوع درخت رو داشت. بادامایی که از درخت گل سفید در میان (رنگ شکوفه ها) تلخ هستن و گل صورتیها شیرینن.
            درسته، من هم نمی دونم چرا؛ اما به هر حال اگر مغز بادام شیرین ایرانی خریده باشید، درش هر از چند گاهی، یک بادام تلخ پیدا می شه.

دیدگاه

با دستگاه اشعه ایکس یا جدیدا تراهرتز هم میشه طیف مواد بررسی کرد.
              بیشتر برای اونایی که می خوان مواد مخدر یا منفجره تشخیص بدن،
              جدا کردن طیف بادام تلخ از سالم هم خودش کار جالبیه.

یه مدت مد شده بود توی این پفک و چیپس ها کارت جایزه می ذاشتن به این فکر بودم اگه از این اسکنرها داشتم چقدر خوب میشد :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                درسته، من هم نمی دونم چرا؛ اما به هر حال اگر مغز بادام شیرین ایرانی خریده باشید، درش هر از چند گاهی، یک بادام تلخ پیدا می شه.
                به نظر شما صرفه داره به خاطر هر از چند گاهی (که البته اون هم فکر میکنم از مغز اقتصادی کشاورزها و دلالها به وجود اومده باشه یه دستگاه طراحی بشه که یکی یکی بادامها رو تحلیل بکنه ببینه کدوم تلخه کدوم شیرین؟
                حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

ایده من:

چند سال پیش یک آجیل فروش عمده به شرکت ما گفت می توانید دستگاهی بسازید که بادام تلخ (Bitter Almond) را از بادام معمولی جدا کند؟ oo:

سرعت کار براش مهم نبود اما درصد اطمینان بالای 95 می خواست.(ضمنا بادام تلخ دارای ترکیباتی با طیف جذبی مشخص مثل اسید سیانیدریک، آمیگدالین، ماندلیک اسید و آلدئید بنزوئیکآ‌ است).
                  به فکرمان رسید دستگاهی بسازیم که از طریق یک فیدر ورودی، بادامها را دریافت کرده و به ترتیب روی یک نوار نقاله باریک بچیند و مقدار بسیار ناچیزی از هر کدام را با یک اسپارک بخار کند و بخار حاصل به سرعت به یک طیف نگار Visible یا IR مکیده شده و ترکیبات اصلی مورد نظر در آن پردازش و شناسائی شوند. بعد چنانچه بادام تلخی ردیابی شد؛ کمی جلوتر با یک فوت (با استفاده از یک دمنده با والو خروجی باریک)، از روی نوار نقاله به بیرون پرت شود.
                  اما پیچیدگی کار و نیز وقت گیر بودن آن باعث شد در آن مقطع، از ادامه کار منصرف شویم.
                  فکر می کنم چنین روشی، با کمی دستکاری و تنظیمات، برای سایر انواع آجیل نیز کاربرد بیابد.
                  با سلام
                  برای اینکار
                  باید میلیاردی هزینه کنید
                  دستگاه طیف سنج جزو مواد تحریمی هست
                  قبل تحریم دانشگاه یک طیف سنج اتمی وارد کرد 800 میلیون شد
                  چندتا کشور باید بچرخه تا برسه ایران بدون گارانتی و قطعه یدکی
                  حالا که قیمت و تحریم و...چندین برابر شده
                  کلا ارزش تجاری زیاد نداره
                  چون طیف سنج و ir خودشون محدودیت دارن
                  و استفاده مکرر سریع از پا درشون میاره
                  مابقی روش ها هم نیاز به تیتراسیون و مراحل پیچیده داره
                  اصلاح ژنتیکی و پیوند خیلی بهتره
                  .
                  نکته بعد اگر چنین دستگاهی ساخته بشه
                  و مزیت تجاری داشته باشه
                  میشه همه محصولات یک کارخانه رو دونه به دونه ترکیب شناسی کرد
                  و دیگه نیازی به بررسی تصادفی محصول وجود نداره
                  و خودش انقلابی صنعتی حساب میشه
                  .
                  در پناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

دیدگاه

سلام راجع به ایده ی بادام ایده ی واقعا جالبی هست. من از یک بازاری دیگه برای نخود و ... هم چیزهای مشابهی رو شنیدم. من ترجیح میدم همه سمت این سبک کارها برند که هم خلاقیت بیشتری داره هم سود دهی به مراتب بیشتری در صورت عملی شدن داره.
                    یه سوال برای بادام محصول خارجی مشابهی وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ekf2000
                      با سلام
                      برای اینکار
                      باید میلیاردی هزینه کنید
                      دستگاه طیف سنج جزو مواد تحریمی هست
                      قبل تحریم دانشگاه یک طیف سنج اتمی وارد کرد 800 میلیون شد
                      چندتا کشور باید بچرخه تا برسه ایران بدون گارانتی و قطعه یدکی
                      حالا که قیمت و تحریم و...چندین برابر شده
                      کلا ارزش تجاری زیاد نداره
                      چون طیف سنج و ir خودشون محدودیت دارن
                      و استفاده مکرر سریع از پا درشون میاره
                      مابقی روش ها هم نیاز به تیتراسیون و مراحل پیچیده داره
                      اصلاح ژنتیکی و پیوند خیلی بهتره
                      .
                      نکته بعد اگر چنین دستگاهی ساخته بشه
                      و مزیت تجاری داشته باشه
                      میشه همه محصولات یک کارخانه رو دونه به دونه ترکیب شناسی کرد
                      و دیگه نیازی به بررسی تصادفی محصول وجود نداره
                      و خودش انقلابی صنعتی حساب میشه
                      .
                      گفته شما درسته اما در این نوع کاربری خاص، نیازی به استفاده از دستگاههای استاندارد طیف سنجی نیست چون اولا اینها اساسا برای سنجش همه نوع مواد معدنی و گروههای آلی در آزمایشگاه ساخته شده اند و قابل استفاده در خطوط صنعتی انبوه نیستند. دوما در اینجا فقط با چند نوع ماده خاص سر و کار داریم و در واقع باید یک نوع طیف سنج جذبی دست ساز برای آن طراحی کرد (مثلا فقط وجود سطوح بالائی از آمیگدالین یا افلا توکسین را رهگیری کند).

دیدگاه

گفته شما درسته اما در این نوع کاربری خاص، نیازی به استفاده از دستگاههای استاندارد طیف سنجی نیست چون اولا اینها اساسا برای سنجش همه نوع مواد معدنی و گروههای آلی در آزمایشگاه ساخته شده اند و قابل استفاده در خطوط صنعتی انبوه نیستند. دوما در اینجا فقط با چند نوع ماده خاص سر و کار داریم و در واقع باید یک نوع طیف سنج جذبی دست ساز برای آن طراحی کرد (مثلا فقط وجود سطوح بالائی از آمیگدالین یا افلا توکسین را رهگیری کند).
                        با سلام مجدد
                        طیف سنجی کار بسیار پیچیده و سختی هست
                        در 90 درصد موارد
                        مواد باید محلول باشن
                        و حالت گازی غیر قابل طیف سنجی هست
                        در مواد گازی ابتدا گاز رو روی یک ماده توسط کروماتوگرافی جذب میکنن بعد با حذف طیف ماده جاذب که یک ماده بی اثر در طول موج گاز هست طیف سنجی انجام میگیره
                        میمونه 10 درصد دیگه
                        به اون روشها میگن طیف سنجی اتمی
                        که اونم فقط یک تا دودرصدش بوسیله لیزر و بدون شعله انجام میشه
                        یعنی با لیزر یک مقدار بسیار کم از سطح نمونه تبخیر میشه
                        تا وارد طیف سنج بشه
                        در این تبخیر تمام مواد پایدار بسته به دما و شرایط میشکنن و یون تولید میکنن
                        یعنی ترکیب پایداری مثل امیگلادن نمیمونه که شما اندازه بگیری سریع خرد میشه به یون سازندش
                        بعد توسط دستگاه مقدار یون فلزی اندازه گیری میشه
                        جالب تر از همه اینه که شما هربار یک اتم معین رو اندازه میگیری
                        و شرط اندازه گیری اون وجود یک لامپ هست که قیمتش برای هر اتم بین یک تا 5 میلیون تومن هست
                        یعنی دستگاه عمومی هست و برای تمام اتم ها کاربرد داره اما هر اتم لامپ مخصوص به خودش رو داره
                        پس در روش تبخیری نوع ترکیب مهم نیست
                        مهم اینه که ترکیب شما چه فلزی داره که سایر مواد محیط اطراف و نمونه های دیگه ندارن
                        مثلا بادام تلخ چه نوع فلزی بیشتر از بادام شیرین داره
                        .
                        در ضمن ساخت طیف سنج اتمی و...خیلی سخته و تکنولوژی بسیار بالایی لازم داره
                        مهم ترین قسمتش تهیه منشور هست و فیلتر و...
                        که شاید سخت تر از ساخت هواپیما و جت جنگی باشه
                        کاری که بودجه اساسی و همکاری گسترده علوم پایه و مهندسی رو لازم داره

اضافه شده در تاریخ :
                        به خاطر همین گرانی و تکنولوژی ساخت
                        فقط یک دهم درصد و شایدهم کمتر بشه مواد رو با این روش لیزری بررسی کرد
                        اونم مواد خیلی مهم و حساس
                        یادم دانشگاه فوق دکترای تجزیه که استاد پخته و کهنه کار بود میترسید نزدیک دستگاه طیف سنج بشه
                        بچها رو یک متر دور قرار میداد بعد توضیح میداد و یک نمونه برای کل دوره لیسانس اندازه میگرفت
                        چندجا دیگه که میگفتن فقط فیلمش رو نشون میدن بعد اتاق مخصوص که در اهنی و چندتا دوربین داشت رو سریع ترک میکردن
                        فقط یادم هست چندتا بچها از همون فاصله عکس یادگادی میگرفتن
                        البته دستگاه هم کوچک هست
                        یک کیس و مانیتور و یک محظه کابینت مانند کنار اون که طیف سنج هست با یک لامپ به اندازه لامپ 100 که حدود ده اتم داره و 20 میلیون قبل تحریم میگفتن پولش هست
                        پول 3تادپراید صفر سال 88
                        .
                        در اخر
                        حدود 99درصد شناسایی مواد بوسیله روشهای جداسازی و انحلال مواد در تعداد کم انجام میشه
                        مثلا طیف irیاوزیبل یا ایکس یاماوابنفش که استفاده گسترده دارن و تقریبا هزینه معقول دارن و چینی اون فراون هست
                        .
                        در این روش
                        ابتدا باید مقدار معین از نمونه رو وزن کرد
                        بعد پودر کرد و محلول کرد
                        بعد تا جای ممکن سایر مواد بجز ترکیب مورد نظر رو با کرماتوگرافی یا رسوب دهی و انحلال جدا کرد
                        در اخر داخل دستگاه قرار داد تا با خطای 20تا30درصد اندازه گیری بشه
                        که ممکنه با یک خطا مواد سنگینی که شما گفتین بشکنه و مواد کوچکتر تولید کنه و از محیط خارج بشه
                        .
                        پس این روش فعلا غیر ممکن هست تجاری بشه

دیدگاه

سلام منم یه ایده بدم؟؟؟؟
                          یه پراید رو برداریم ویه موتور الکتریکی به جای موتور بنزینی بزاریم
                          البته شما گفتید ایده بدید من هم یه ایده دادم...... :applause: :wow:
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                            سلام منم یه ایده بدم؟؟؟؟
                            یه پراید رو برداریم ویه موتور الکتریکی به جای موتور بنزینی بزاریم
                            البته شما گفتید ایده بدید من هم یه ایده دادم...... :applause: :wow:
                            البته ایده خوبیه؛ اما قبلش بفرمائید آیا در مورد این چالشهای فنی فکر کرده اید؟ :

_ حدود 800 کیلوگرم باتری (که اگر از نوع لیتیوم یون باشند، دست کم 1.5 متر مکعب فضا لازم دارند) مورد نیاز رو، کجای پزاید جا می دید؟

_ ادوات کنترل شارژ اتوماتیک و نشانگرهای وضعیت پارامترهای تغذیه الکتریکی خودرو رو چگونه در داشبورد پراید جا می دهید؟

_ زیر ساخت لازم از نظر وجود جایگاههای بین راهی و شهری شارژ الکتریکی خودرو (که حدود 20 ساعت زمان نیاز دارد) هنوز در ایران وجود ندارند.

دیدگاه

_ حدود 800 کیلوگرم باتری (که اگر از نوع لیتیوم یون باشند، دست کم 1.5 متر مکعب فضا لازم دارند) مورد نیاز رو، کجای پزاید جا می دید؟

_ ادوات کنترل شارژ اتوماتیک و نشانگرهای وضعیت پارامترهای تغذیه الکتریکی خودرو رو چگونه در داشبورد پراید جا می دهید؟

_ زیر ساخت لازم از نظر وجود جایگاههای بین راهی و شهری شارژ الکتریکی خودرو (که حدود 20 ساعت زمان نیاز دارد) هنوز در ایران وجود ندارند.
                              بله درست باطری ها توی صندق عقب و این ماشین به درد توی شهر می خوره...
                              من اینو دیدم چند تا دانشجو درست کردن که گفتم خداییش توی جلو زیر کاپوت هیچی نبود...فقط یه موتور و گیر بکس و....باطری ها هم 12ولت بودن نمی دونم چند تا ولی همه رو توی صندق عقب گزاشته بودن....
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

توجیه افتصادی هم به عناوین بالا اضافه کنید که مهمترین بحثه.

ایده میتونه زیبا باشه اما حتما باید توجیه اقتصادی داشته باش.

باید مشخص باشه که درامد از چه طریقی حاصب میشه و پول از جیب کی تو جیب تولید کننده میره .
                                Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                                // - - - - - - - - - -
                                برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                                // - - - - - - - - - -
                                اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X