اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از ایده تا محصول!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : از ایده تا محصول!

داداشا (با عرض معذرت!) فک نکنم تو ایران بشه یه ایده رو به مرحله ی سوددهی برسونی چون هم کسی نمیاد سر یه فکر که به کله ی یه جوون زده همچین ریسکی بکنه هم دلایل دیگه ای مثل رکود (فرضا اگه ایده عملی بشه کسی نمیاد بخره چون ایرانیه!) و (شاید تحریم!) ... .
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohammadMers
      داداشا (با عرض معذرت!) فک نکنم تو ایران بشه یه ایده رو به مرحله ی سوددهی برسونی چون هم کسی نمیاد سر یه فکر که به کله ی یه جوون زده همچین ریسکی بکنه هم دلایل دیگه ای مثل رکود (فرضا اگه ایده عملی بشه کسی نمیاد بخره چون ایرانیه!) و (شاید تحریم!) ... .
      شما قبل از شروع بازی، حرف از شکست می زنید!

نمونه های خیلی زیادی از استارت پ های ایرانی حتی با سرمایه ی کم وجود داره که اگر لازم باشه بهتون معرفی می کنم . :job:
      Reveng will surely come... Your hard time are ahead
      // - - - - - - - - - -
      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
      // - - - - - - - - - -
      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
        شما قبل از شروع بازی، حرف از شکست می زنید!

نمونه های خیلی زیادی از استارت پ های ایرانی حتی با سرمایه ی کم وجود داره که اگر لازم باشه بهتون معرفی می کنم . :job:
        داداش اینجور کارا اکثرا محکوم به شکست هستن!

نمونش خودم. میدونی چنتا فکر درست درمون داشتم هیشکی نیومده سرمایه گذاری کنه همش فنا شده؟

دیدگاه

من دوتا طرح نو اورانه داشتم که کارشناسای دو تا مرکز رشد و فناوری نواورانه و قابل پیاده سازی (عملی بودن) اون رو تایید کردن. یه نمونه هم ازش ساختم میخواستم ثبت اختراعش بکنم که منو با این سوال روبرو کردن:
          " اول برو ببین این نمونه ای که ساختی رو کدوم شرکت-اداره-سازمان حاضره براش پول بده-برو اول بازاریابی بکن"
          بنظر خودم برای بعضی از سازمان ها خیلی میتونست کاربردی باشه ولی از اونجایی که من هیچ سررشته ای از بازاریابی ندارم نرفتم دنبالش و ثبتش هم نکردم...

نمیدونم پس این مراکز رشد فناوری دارن چکار میکنن!!!!
          ایده از منه
          ساخت و طراحی با منه
          دیگه اگه بخوام بازار فروششم خودم پیدا کنم واقعا چه دلیلی داره به مرکز رشد مراجعه کنم؟اون کمک مالی و وامی که قراره مرکز بده رو که وقتی کار به این شکل مطمین اماده باشه از بیرون خیلی راحتتر میشه سرمابه گزار پیدا کرد.

دیدگاه

نمونش خودم. میدونی چنتا فکر درست درمون داشتم هیشکی نیومده سرمایه گذاری کنه همش فنا شده؟
            ببخشید یه سوال:
            شما که ایمان دارید ایدتون سود ده هست؛ چرا خودتون با سرمایه کم شروع نمیکنید و منتظر سرمایه گذار هستید؟
            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
              ببخشید یه سوال:
              شما که ایمان دارید ایدتون سود ده هست؛ چرا خودتون با سرمایه کم شروع نمیکنید و منتظر سرمایه گذار هستید؟
              اگه واقعا میدونید ایده تون خیلی کاربردیه ، پس چرا دست رو دست گذاشتید؟
              خیلی مشکلا توی کار مشخص میشن ، شاید اصلا مسیری که پیش بینی کردید جلوی راهتون نباشه و تو کار بفهمید که فاز درامدتون از طریق دیگه ای بهتره.

یک ایده ، فقط یه جرغه بیشتر نیست . ایده باید پروبال بگیره و رشد کنه . رشد دادن ایده هم چندین سال طول میکشه .
              نمونه ش همین Eca خودمون :icon_razz: / اونقدر بپای این وبسایت سوخت و ساخت تا خودشو بعنوان یک مرجع قدرتمند تثبیت کرد.

//------------------------------------
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
                من دوتا طرح نو اورانه داشتم که کارشناسای دو تا مرکز رشد و فناوری نواورانه و قابل پیاده سازی (عملی بودن) اون رو تایید کردن. یه نمونه هم ازش ساختم میخواستم ثبت اختراعش بکنم که منو با این سوال روبرو کردن:
                " اول برو ببین این نمونه ای که ساختی رو کدوم شرکت-اداره-سازمان حاضره براش پول بده-برو اول بازاریابی بکن"
                بنظر خودم برای بعضی از سازمان ها خیلی میتونست کاربردی باشه ولی از اونجایی که من هیچ سررشته ای از بازاریابی ندارم نرفتم دنبالش و ثبتش هم نکردم...

نمیدونم پس این مراکز رشد فناوری دارن چکار میکنن!!!!
                ایده از منه
                ساخت و طراحی با منه
                دیگه اگه بخوام بازار فروششم خودم پیدا کنم واقعا چه دلیلی داره به مرکز رشد مراجعه کنم؟اون کمک مالی و وامی که قراره مرکز بده رو که وقتی کار به این شکل مطمین اماده باشه از بیرون خیلی راحتتر میشه سرمابه گزار پیدا کرد.
                بنازم حرف دلمونو زدی.بیگ لایک
                نوشته اصلی توسط pencil
                ببخشید یه سوال:
                داداش اگه سود نداش که به فکر من خطور نمیکرد!!!!!!!!!!!!! (خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ)

تازه با سرمایه ی کمم نمیشه!

اگه واقعا میدونید ایده تون خیلی کاربردیه ، پس چرا دست رو دست گذاشتید؟
                خیلی مشکلا توی کار مشخص میشن ، شاید اصلا مسیری که پیش بینی کردید جلوی راهتون نباشه و تو کار بفهمید که فاز درامدتون از طریق دیگه ای بهتره.

یک ایده ، فقط یه جرغه بیشتر نیست . ایده باید پروبال بگیره و رشد کنه . رشد دادن ایده هم چندین سال طول میکشه .
                نمونه ش همین Eca خودمون :icon_razz: / اونقدر بپای این وبسایت سوخت و ساخت تا خودشو بعنوان یک مرجع قدرتمند تثبیت کرد.

//------------------------------------
                والا به ساختش نرسید که مسیرشم بررسی کنیم!

دیدگاه

تازه با سرمایه ی کمم نمیشه!
                  اگر طرج توجیه بازار و اقتصادی قابل قبولی دارید ، هر کسی حاضره روی طرح شما سرمایه گذاری کنه.

حتی منم حاضرم :job:
                  // - - - - - - - - - -
                  // - - - - - - - - - -
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

اگر طرج توجیه بازار و اقتصادی قابل قبولی دارید ، هر کسی حاضره روی طرح شما سرمایه گذاری کنه.

روی منم میتونید حساب کنید
                    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
                      روی منم میتونید حساب کنید
                      چی بگم واقعن!
                      اونوخ اگه فروش نرفت چی؟!

دیدگاه

چی بگم واقعن!
                        اونوخ اگه فروش نرفت چی؟!
                        با سلام و درود
                        به یاد داشته باشیم که کم خطر ترین و بی درد سر ترین کار، هیچ کاری نکردن است.
                        پس نمی توان انتظار داشت که در امور مختلف همه چیز برای ما فراهم باشد تا بتوانیم بدون هیچ دغدغه ای به کار خود ادامه دهیم.

شما وقتی خودتان به طرح ها و ایده هایتان اطمینان ندارید چطور انتظار دارید که اشخاص سرمایه خود را صرف آن کنند؟
                        بالاخره هر کاری یکسری مشکلات دارد که باید آن ها را رفع کرد شما می گفتید که فکرهای خوبی داشته اید و شخصی سرمایه گذاری نکرده است حالا که 2 نفر اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری کرده اند چرا دارای تردید هستید؟ خب هرچه سریع تر طرح توجیهی و توضیحاتی رو برای ارائه به این اشخاص آماده کنید و مزایای طرح خود را بیان کنید. البته نوشتن یک طرح توجیهی خوب هم نیاز به مطالعه، تحقیق و تجربه دارد.

دیدگاه

چی بگم واقعن!
                          اونوخ اگه فروش نرفت چی؟!
                          هرگز بدون اینکه شکست بخورید به موفقیت نخواهی رسید ،

نوشته اصلی توسط فکر
                          به یاد داشته باشیم که کم خطر ترین و بی درد سر ترین کار، هیچ کاری نکردن است.
                          پس نمی توان انتظار داشت که در امور مختلف همه چیز برای ما فراهم باشد تا بتوانیم بدون هیچ دغدغه ای به کار خود ادامه دهیم.

شما وقتی خودتان به طرح ها و ایده هایتان اطمینان ندارید چطور انتظار دارید که اشخاص سرمایه خود را صرف آن کنند؟
                          بالاخره هر کاری یکسری مشکلات دارد که باید آن ها را رفع کرد شما می گفتید که فکرهای خوبی داشته اید و شخصی سرمایه گذاری نکرده است حالا که 2 نفر اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری کرده اند چرا دارای تردید هستید؟ خب هرچه سریع تر طرح توجیهی و توضیحاتی رو برای ارائه به این اشخاص آماده کنید و مزایای طرح خود را بیان کنید. البته نوشتن یک طرح توجیهی خوب هم نیاز به مطالعه، تحقیق و تجربه دارد.
                          :applause: :job:
                          // - - - - - - - - - -
                          // - - - - - - - - - -
                          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

داداشا من که مشکلی ندارم میگم حالا با این وضعیت بازار و رکود و ... آخه فک نمیکنم فروش بره .
                            این ایده هام که گفتم مال چند وقت پیشه که بازار بهتر بود!

دیدگاه

داداشا من که مشکلی ندارم میگم حالا با این وضعیت بازار و رکود و ... آخه فک نمیکنم فروش بره .
                              این ایده هام که گفتم مال چند وقت پیشه که بازار بهتر بود!
                              یک ایده!
                              فقط یک ایده است ، شاید تو ذهن هزاران نفر دیگه هم باشه . باید به ایده پر و بال داد و مثل یه شاخه نهال بهش برسی تا رشد کنه ، ضمن اینکه تقیقات در بازار هم خیلی مهمه برای همین اول باید بازارو سنجید و بعد شروع بکار کرد.
                              اصلا
                              یک سری شرکت ها هستند که بازار را بررسی میکنند و تحلیل گر دارند تا بفهمند چه محصولی برای چه بازاری خوبه و بعد با سرمایه گذاریتولید میکنند.

شاید یک ایده ی قدیمی داشته باشید که صد نوعش ساخته شده ، اما با شناسایی بازار مخاطب مناسب به بار بیاد.
                              از طرفی هم بهترین ایده ها بدون داشتن راهکار تازه برای حل مشکلی از مخاطبین هدف ، به چند ماه نمی کشه که از پا در میان.
                              // - - - - - - - - - -
                              // - - - - - - - - - -
                              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

اشتباه میکنی
                                پارسال قبل از عید یه پروژه ی نرم افزار تبلیغاتی رو برای اندروید شروع کردیم بعد از 6 ماه کار منتشر شد و ماه پیش که ماه پنجمش میشد 10 میلیون تومان گردش مالی داشتیم. با 3 میلیون سود خالص و کلی اعتبار بین مردم که دیگه میشناسنمون
                                البته اینم بگم که سرمایه اولیه ما 300 هزار تومان بود.
                                به من که شدیدا تابت شده افراد متخصص داشتن و پول نداشتن بهتر از داشتن میلیاردها پول اما بدون متخصص هستش.
                                شاید بگین با پول متخصص میاریم >>> اما وقتی متخصصی میاد و خود از روی علاقه روی پروژه ی خودش کار میکنه بازده کارش فوق العاده بالاتر از زمانیه که بهش ماهی 100 میلیون پول بدن و بگن کار کن
                                Every one can do everything so why you do this awful thing.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X