اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت کوره القایی

شما میتونی از واریاک برای ورودی و از پل دیودی جریان بالا برای یکسو سازی و از بانک خازنی برای ریپل گیری استفاده کنی . از توپولوژی فول بریج استفاده کن چون احتمال شکست کمتره.
    برای درایو ماسفت یا ای جی بی تی های قدرت بهترین روش استفاده از gdt هست.می تونی از ماسفت irfp460 و درایور ir2111 برای پروژهات استفاده کنی.

دیدگاه

:nice: :wow:سلام و درود . می خواستم برای مطالب خوب همه ی دوستان تشکر کنم . واقعآ مفید هستند .

دیدگاه

سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز
        من دانشجو هستم و برای پروژه ام باید یک کوره القایی بسازم و از لحاظ زمانی هم خیلی وقتم تنگه و تا یک ماه آینده باید تکمیلش کنم
        سوالی داشتم از دوستان
        هزینه ساخت یک کوره القایی با ظرفیت حدود نیم کیلو آلومینیوم چنده؟
        واقعیتش دانشجو هستم و قیمت خیلی مهمه چون وضع مالی مون خرابه
        رشته تحصیلی منم برق نیست
        پیشاپیش از کمک شما کمال تشکر را دارم
        با تشکر و تقدیم احترام
        نوشته اصلی توسط mostafahk
        سلام
        من باید تا آخر فروردین یه کوره القایی 3 کیلو بسازم
        موضوع سر PLL هستش که خیلی فکر منو مشغول کرده. من معتقدم اینکه ما یه اسیلاتور بذازیم و شروع کنیم به تغییر فرکانسش تا رسیدن رزونانس بار زیاد معقول نیست.
        پیشنهادم اینه که بیام اسیلاتور مدار رو مبتنی بر بار طراحی کنیم. اینطوری :

با فرض صفر بودن تمام مقادیر اولیه مدار زیر رو تحلیل می کنیم . یک دیتکتور جریان هم صعودی و نزولی بودن جریان رو به صورت 1و 0 به ما تحویل میده، خروجی دیتکتور رو dout می نامم.
        در لحظه اول که هیچ جریانی نداریم dout= 1 هستش و S1 روشنه. در نتیجه جریان شروع به صعود می کنه و dout=1 می ماند تا جایی که جریان غش می کنه و dout=0 می شه تا جریان به حداقل میرسه و دوباره شروع با صعود می کنه و در لحظه صعود dout=1 میشه و ...
        من شبیه سازی رو تو پروتئوس انجام دادم و این نتیجه رو گرفتم :

به نظر شما در عمل چه مشکلاتی پیش میاد.
        برای دیتکت صعودی و نزولی بودن جریان تو فرکانس 200 تا 300 کیلو چکار کنم؟ opamp های معمولی که تا 10 کیلو هم خوب کار نمی کنند.

دیدگاه

سلام
          آقا ببخشبد ولی کل اپلود عکسا خراب شدن لطفا اگه میشه درست کنین تا ما هم استفاده کنیم
          از جمله مدار های اصلی و شماتیک ها رو ممنون مشم درست کنید
          با تشکر
          یه زمانی ..... که میخواهی حرف دلتو بهش بزنی ولی چون میدونی نارحت میشه منصرف میشی ...زمانی که ناراضی بودنت وناراحتیت واسشون مهم نیست ..زمانی که بغض داره خفت میکنه ولی نمیخواهی گریه کنی ....زمانی که تو دلت پر حرفه اماوقتی بی توجهیشو میبینی همش تبدیل میشه به یه بغض ....زمانی که زمین وزمان دست به دست هم میدن تا نابودت کنن ....زمانی که اون خوابه وتو بیداری ................حالا بقیش با شما یه زمانی ......!!!!!
          http://8pic.ir/images/ketuhnb96tc9irizsb2x.jpg
          تشکر نشانه رضایت شماست

دیدگاه

سلام دوستان. ببخشید اینجا سوال میکنم تازه توی سایت عضو شدم و کمی عجله دارم. من یه ماژول آماده از پاساژ امجد خریدم، 12 تا 48 ولت و 10 آمپر ورودی میگیره. یه منبع تغذیه سوییچ 12 ولت 10 آمپر هم گرفتم براش. فقط وقتی وصل میکنم مدار رو، ترانزیستور داغ میکنه شدید. چند ثانیه بیشتر هم جرات نمیکنم وصلش کنم. کویلش هم اصلا فلز داغ نمیکنه. میشه راهنماییم کنید که چطور راه اندازیش کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Asadbalang نمایش پست ها
              سلام دوستان. ببخشید اینجا سوال میکنم تازه توی سایت عضو شدم و کمی عجله دارم. من یه ماژول آماده از پاساژ امجد خریدم، 12 تا 48 ولت و 10 آمپر ورودی میگیره. یه منبع تغذیه سوییچ 12 ولت 10 آمپر هم گرفتم براش. فقط وقتی وصل میکنم مدار رو، ترانزیستور داغ میکنه شدید. چند ثانیه بیشتر هم جرات نمیکنم وصلش کنم. کویلش هم اصلا فلز داغ نمیکنه. میشه راهنماییم کنید که چطور راه اندازیش کنم؟
              سلام اتصال مثبت و منفی را چک کن. اشتباه زده باشی ترانزیستورها میسوزن. درضمن فلز باید از جنس آهن باشه. آلمینیوم و ... را نمیتونه داغ کنه

دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون. نه. دو پایه داره. Vcc و gnd . مثبت رو به vcc وصل کردم منفی رو بهgnd. فقط اینکه موقعی که وصل میشه یه صدای نویز بلند میده مدار، نمیفهمم این صدا هم از کجاست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X