اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

نوشته اصلی توسط محمد3000
    ب
    سوال دیگه که باید عرض کنم اینه من پایه ارتباط سریال را اینطوری گرفتم و نمی دانم درسته؟؟یا نه
    پایه 7و8 :زمین،پایه 5و6:مثبت 5 ولت ،پایه 3و 4:TX،پایه1و2:RX
    راستی شما با این نرم افزار MC3PHAC کار کردید؟؟ جواب می ده؟؟
    سلام
    ببخشید اگه جواب سوالای بالا را هم بدید ممنون میشم. :redface:
    راستی برای اتصال به میکرو مگه زمین ها نباید یکی باشن؟؟ :sad:
    پس چرا 7و8 اگه زمین باشن چرا به زمین مدار وصل نیستن؟؟؟
    خیلیییییییییییییییییییییییییییییی ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد3000
      سلام
      ببخشید اگه جواب سوالای بالا را هم بدید ممنون میشم. :redface:
      راستی برای اتصال به میکرو مگه زمین ها نباید یکی باشن؟؟ :sad:
      پس چرا 7و8 اگه زمین باشن چرا به زمین مدار وصل نیستن؟؟؟
      خیلیییییییییییییییییییییییییییییی ممنون
      ترتیب پایه ها درسته-نه نمیخواد زمینها یکی باشه-نه با اون نرم افزار کار نکردم

دیدگاه

به پول پ و پول داون که در دیتاشیت اشاره شده فکر میکردم
        به نظدتون من باید مدارم رو باید پول داون کنم یا پول پ؟
        چون که از pwm با پلاریته مثبت استفاده میکنم
        اگه پول پ کنم که پالس خروجی همیشه یک است؟ یا نه؟

چرا تو دیتاشیت گفته که پول پ یا پول داون؟ پول اپ کحا استفاده مبشه
        فرص من که باید پول داون کنیم درسته؟

دیدگاه

برای قسمت قدرت از چی استفاده کردی؟مگه از ir2130 استفاده نکردی؟در کل به نظرم pullup کن ببین پالسات درست میشه

دیدگاه

من هنوز بخش قدرت رو وصل نکردم

خود mc3 رو درایو کردم که شکل موج ها رو تو اسکوپ ببینم

اسم اون مقاومت های ردیفی که برای همسن کارای پول پ هست چیه ؟

من فکر میکنم که باید پول داون کنم ؟اخه پول اپ بشه که فرقی نمکنه ؟
            تو دیتاشیت ص15 آخرین پاراگراف کفته :
            The user should use pullup or pulldown resistors on the output of the MC3PHAC’s PWM outputs to ensure
            during power-up and power-down, that the inverter’s drive inputs are at a known, turned off, state.

کاربر باید مقاومت های پول اپ و پول داون در خروجی pwmها جهت اطمینان در طول زمان روشن شدن و خاموش شدن قرار هد که ورودی های درایو اینورتر در حالت مشخص خاموش هستند.

چرا پول پ یا داون ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
              برای قسمت قدرت از چی استفاده کردی؟مگه از ir2130 استفاده نکردی؟در کل به نظرم pullup کن ببین پالسات درست میشه
              آقا مگه تستی که شما کردید؟ با پول پ جواب نداده؟؟؟
              اگه مقاومت پول پ نزاریم مدار جواب نمی ده؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد3000
                آقا مگه تستی که شما کردید؟ با پول پ جواب نداده؟؟؟
                اگه مقاومت پول پ نزاریم مدار جواب نمی ده؟؟
                با سلام چرا من pullup کردم بدون اون جواب نمیده

دیدگاه

اگر منظور از این بحث pullup و pulldown در خروجی های pwm است که بستگی به این دارد که این خروجی ها به چه مداری متصل شده باشند. از آنجایی که در حالات گذرای روشن شدن و خاموش شدن مدار این خروجی ها در وضعیت امپدانس بالا قرار می گیرند، این مسئله در بعضی از مدارات می تواند منجر به روشن شدن سوئیچ های نیمه هادی و آسیب احتمالی به بخش قدرت شود. به همین دلیل در Datasheet تاکید شده که مقاومت با آرایش مناسب قرار داده شود تا وقتی خروجی های PWM فعال نیست، وضعیت منطقی پایه های خروجی توسط این مقاومت ها تعیین شود.
                  اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                  دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                  برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                  وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                  قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                  اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                  ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با تشکر از اقای طراح که خیلی به گردن ما حق دارند.

دو تا سوال داشتم :
                    یکیش اینکه تو دیتاشیت گفته شده که پلاریته pwm هم میتونه منفی و هم مثبت باشه
                    نوع منفی هم کاربردی در تحریک مدارات داریور میتونه داشته باشه ؟
                    دومیش که خیلی منو گیج کرده اینه که :
                    تو دیتاشیت گفته شده که پول پ یا داون با توجه به آرایش مدارتون بکنین
                    حالا تو پلاریته + که من استفاده میکنم باید پول داون کنم دیگه ؟ ولی اقای زوار میگن پول پ. اینجاش منو گیج کرده که چه جوری پول پ جور در میاد
                    (از اقای زوار کمال تشکر رو دارم که خیلی کمک کردن و امیداوارم که باز راهنمایهاشون رو دریغ نکنن)

دیدگاه

کاربرد وضعیت فعال Low و High بستگی به نوع مدار مورد استفاده دارد. مثلا ورودی بعضی از درایورها مانند IR2130 با Low فعال می شوند که اگر با واسطه optocoupler به این IC متصل شود، می توان مدار را طوری طراحی کرد که اگر خروجی PWM با High فعال شود، باعث Low شدن ورودی IR2130 شود. شکل مخالف این وضعیت هم ممکن است که بستگی به نوع مداری دارد که بین سیگنال PWM و ورودی درایور قرار می گیرد.
                      در مورد بخش دوم سوال شما اگر خروجی PWM با Low فعال می شود باید برای آن Pullup و اگر با High فعال می شود برای آن باید Pulldown قرار داده شود. البته درایو IR2130 در مورد فرمان همزمان به ورودی ها حفاظت شده است و حتی اگر همه ورودی ها هم با هم فعال شوند، منجر به اتصال کوتاه خروجی ها نمی شود.
                      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام :smile:
                        خدمت دوست عزیز آقای زوار عرض کنم من هنوز مشکلم حل نشده :angry:
                        میکرو را در ست کردم و دستور زیر را ارسال می کند:
                        2B E3 10 00 30 00 DD 2B E3 00 36 20 00 C7 2B E3 10 00 50 00 BD 2B E3 10 00 61 00 AC 2B E4 00 60 04 00 B8 2B E3 10 00 41 00 CC 2B E4 00 62 71 00 49 2B E3 00 75 FF 00 A9 2B E3 00 6C 00 00 B1 2B E4 00 6A 13 00 9F 2B E4 00 C9 33 08 18 2B E4 00 64 33 08 7D 2B E4 00 66 01 66 4F 2B E4 00 68 68 03 49 2B E3 10 00 10 00 FD
                        نمی دانم این دستور درست ارسال می شود ؟
                        البته این در حالت هگز است . در حالت تکس دستور زیر ارسال می شود:
                        +?0?+?6 +?+?a+?+?+?q+?+?+?+?+?3}+?fO+?hhI+?
                        به ترتیب از راست به چپ
                        اما مشکل این است که چراغ فالت روشن می شود :cry:
                        در حالتی هم که Rx,Tx را عوض می کنم
                        چراغ روشن نمی شود اما هیچ عملی در مدار به وجود نمی آید.
                        اگه مدار درست باشه باید از خروجی mc3ph یا گیت های igbt ها pwm یا موج سینوسی داشته باشیم.
                        اما من هیچ کدام را ندارم :cry2:
                        فکر می کنید اشکال از کجاست ؟
                        کجای مدار را تست کنم؟
                        لطفا به من کمک کنید.
                        مـــــــــــمـــــــــنــــــــون

دیدگاه

با سلام به شما اول به شما بگم که اگر دستورات درست فرستاده شود آی سی در پاسخ به هر دستور درست این کد را ارسال میکنه 0x2b-0x0-0x0 که این کد هگزشه اسکیش فکر کنم این میشه+-48-48 که شما روی lcd میبینی اما مشکل شما فکر کنم مربوط به پایه 28 آی سی میشه ولتاژ روی این پایه باید 3.5 ولت باشه در ضمن baudrate هم باید 9600 باشه اینها را تست کنید اگر درست نشد بگید مشکلتون چیه تا کمک کنم راه بیافته

دیدگاه

سلام این تاپیک هنوز فعاله. یعنی میشه هنوز توش سوال پرسید؟ :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hasan6220
                              سلام این تاپیک هنوز فعاله. یعنی میشه هنوز توش سوال پرسید؟ :question:
                              بله میشه دوست عزیز

دیدگاه

سلام و تشکر از زوار عزیز.
                                چون تعداد کامنتها خیلی بالا رفته نتونستم همشو بخونم ببخش اگه سوالم ممکنه تکراری باشه.
                                1- میخواستم بدونم فرق زمین آنالوگ با دیجیتال چیه و هر کدام رو چه طور میشه تولید کرد؟
                                2- من متوجه نمیشم پایه 15 که faultin است به کدام قسمت وصل میشود؟
                                3- در قسمت ترمز گفته شده دو نوع ترمز وجود دارد نوع اول را فهمیدم ولی دومی که استفاده از deceleration است. میخوام بدونم دقیقا چه کار میکنه؟
                                4- شما این ic رو در حالت pc master استفاده کردید؟ کنترل حلقه بسته استفاده کردید یا حلقه باز؟ کنترلرتون pi بود؟ از خود میکرو برای pi برنامه نوشتید؟

تشکر از لطفتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X