اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

نوشته اصلی توسط hasan6220
    سلام و تشکر از زوار عزیز.
    چون تعداد کامنتها خیلی بالا رفته نتونستم همشو بخونم ببخش اگه سوالم ممکنه تکراری باشه.
    1- میخواستم بدونم فرق زمین آنالوگ با دیجیتال چیه و هر کدام رو چه طور میشه تولید کرد؟
    2- من متوجه نمیشم پایه 15 که faultin است به کدام قسمت وصل میشود؟
    3- در قسمت ترمز گفته شده دو نوع ترمز وجود دارد نوع اول را فهمیدم ولی دومی که استفاده از deceleration است. میخوام بدونم دقیقا چه کار میکنه؟
    4- شما این ic رو در حالت pc master استفاده کردید؟ کنترل حلقه بسته استفاده کردید یا حلقه باز؟ کنترلرتون pi بود؟ از خود میکرو برای pi برنامه نوشتید؟

تشکر از لطفتون
    با سلام به شما
    1-زمین آنالوگ و دیجیتال را میتونید به هم وصل کنید
    اینم پاسخ مهندس کینژاد درباره زمین آنالوگ و دیجیتال:
    ((در Datasheet صحبتی از ایزوله شدن زمین ها از هم مطرح نیست، بلکه منظور رعایت نوع اتصال به زمین در pcb است به نحوی که زمین آنالوگ و دیجیتال کمترین تاثیر را روی یکدیگر بگذارند. قرار دادن سلف و مقاومت سری هم بین تغذیه 5+ ولت آنالوگ و دیجیتال توصیه شده و منظور از عبارت isolate در این بخش از دیتاشیت، ایزولاسیون از نظر نویز است و نه ایزولاسیون نوری. اما برای اتصال به RS232 مسئله ایزولاسیون نوری برای جلوگیری از خطرات احتمالی باید برقرار باشد.))

2-این پایه را میتونید به هر خطایی وصل کنید که بخواهید پالسها با رخدادن آن قطع شود
    3-deceleration کم کردن سرعت با یک زمان است مثلا تا موتور کاملا stop بشه 5 ثانیه طول میکشه
    4-احتیاجی به حلقه بسته یا pi نیست در همون مد حلقه باز استفاده میشود

دیدگاه

سلام. ممنون که به این سرعت جواب دادید.
      نوشته اصلی توسط زوار
      deceleration کم کردن سرعت با یک زمان است مثلا تا موتور کاملا stop بشه 5 ثانیه طول میکشه
      درست متوجه نشدم. یعنی اگر ما deceleration را 10 ثانیه بگیریم پایه ترمز ic به نحوی سیگنال میفرستد که مقاومت ژنراتوری موتور را در 10 ثانیه متوقف کند؟
      اگر لطف کنید بگویید چگونه در همان زمان تعیین شده موتور را متوقف میکند؟
      نوشته اصلی توسط زوار
      4-احتیاجی به حلقه بسته یا pi نیست در همون مد حلقه باز استفاده میشود
      خوب من میخوام این کار رو انجام بدم. به نظرم در مود pc master این کار قابل انجام باشه

تشکر فراوان

دیدگاه

deceleration به پایه break ربطی نداره در این حالت پالس با یک زمان فرکانسش کم میشه تا صفر بشه و موتور بایسته
        در مورد حلقه بسته هم خود آی سی این کار را انجام نمیده بلکه باید خودتون دور موتور را اندازه بگیری و فرکانس را تنظیم کنی

دیدگاه

سلام. ممنون
          نوشته اصلی توسط زوار
          در مورد حلقه بسته هم خود آی سی این کار را انجام نمیده بلکه باید خودتون دور موتور را اندازه بگیری و فرکانس را تنظیم کنی
          درسته الان که فکر میکنم در حالت pc master کنترل حلقه بسته ممکن نیست ولی در حالت standalone شاید بشه یه کاری کرد.

دیدگاه

سلام. چند سوال در مورد خازنهای به کار رفته در مدار طراحی شده توسط آقای زوار دارم.
            1- چرا در برخی موارد از دو خازن موازی یکی قطبی و دیگری معمولی استفاده شده است؟ مثلا c11 و c9
            2- چرا بعد از igbt ها هیچ فیلتر خازنی ای وجود ندارد؟ مگر کلید زنی igbt ها باعث ایجاد هارمونیکهای مزاحم نمیشود؟
            3- کلا موارد استفاده خازنهای قطبی و غیر قطبی چه تفاوتی دارد؟
            ممنون که جواب میدین.

دیدگاه

شرمنده میپرم وسط بحثتون
              جایی ندیدم MC3PHAC بفروشند !
              قیمتش چنده ؟
              کجا میشه گیرش آورد ؟

دیدگاه

تهران هست
                من فکر کنم 23 خریدم قبله عید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                  شرمنده میپرم وسط بحثتون
                  جایی ندیدم MC3PHAC بفروشند !
                  قیمتش چنده ؟
                  کجا میشه گیرش آورد ؟
                  با سلام به شما تو تهران جهان کیت داره یک شرکتم هست تو خیابون فاطمی که خودش وارد کننده است سایتشم iccom توش داره دقیقا یادم نیست تو google فارسی تایپ کنید قیمت mc3 phac پیداش میکنید قبلا تو جمهوری پرشینم داشت قیمتشم 19-20 تومنه میشه یک سری برای فروشگاه سایت خرید
                  1- چرا در برخی موارد از دو خازن موازی یکی قطبی و دیگری معمولی استفاده شده است؟ مثلا c11 و c9
                  2- چرا بعد از igbt ها هیچ فیلتر خازنی ای وجود ندارد؟ مگر کلید زنی igbt ها باعث ایجاد هارمونیکهای مزاحم نمیشود؟
                  3- کلا موارد استفاده خازنهای قطبی و غیر قطبی چه تفاوتی دارد؟
                  ممنون که جواب میدین.
                  با سلام خازنهای قطبی با ظرفیتهای بالا از نوع الکترولیت میباشد و در یکسوسازی استفاده تا یک dc صاف داشته باشیم اما خازنهای غیر قطبی با ظرفیتهای پایین و از جنس میکا- سرامیکی-پلی استر و غیره برای از بین بردن نویز و هارمونیکهای شبکه استفاده میشود;بعد از igbt هم شما میتونید از خازن 100 نانو استفاده کنید

دیدگاه

سلام.

من mc3phac از همین سایتی که آقای زوار گفتن خریدم. از مشهد سفارش دادم برام فرستاد. دونه ای 14 تومن 5 تومن هم هزینه ارسال. البته تو فاکترش مهر پرشین رو زده بود. جهان کیت هم نداشت.

نوشته اصلی توسط زوار
                    خازنهای قطبی با ظرفیتهای بالا از نوع الکترولیت میباشد و در یکسوسازی استفاده تا یک dc صاف داشته باشیم اما خازنهای غیر قطبی با ظرفیتهای پایین و از جنس میکا- سرامیکی-پلی استر و غیره برای از بین بردن نویز و هارمونیکهای شبکه استفاده میشود;بعد از igbt هم شما میتونید از خازن 100 نانو استفاده کنید
                    من هنوزم با این خازنها مشکل دارم.
                    1-یعنی خازن های قطبی فقط تو یکسوسازی استفاده میشه؟ تو دیتا شیت مدار نمونه standalon خازنهای قطبی داره. معمولی هم بزارم فرق نداره؟
                    2- خازنهای یکا- سرامیکی-پلی استر هر کدوم کجا استفاده میشه؟
                    3- کلا موارد استفاده این خازنها رو از کجا میتونم بفهمم؟
                    ممنون از جوابتون.

دیدگاه

من هنوزم با این خازنها مشکل دارم.
                      1-یعنی خازن های قطبی فقط تو یکسوسازی استفاده میشه؟ تو دیتا شیت مدار نمونه standalon خازنهای قطبی داره. معمولی هم بزارم فرق نداره؟
                      2- خازنهای میکا- سرامیکی-پلی استر هر کدوم کجا استفاده میشه؟
                      3- کلا موارد استفاده این خازنها رو از کجا میتونم بفهمم؟
                      1-من خازنهای الکترولیت ظرفیت بالای ورودی را گفتم برای یکسوسازی استفاده میشه اگر جایی از مدار خازن قطبی داره باید همون خازن با همون ظرفیت قرار بگیرد
                      2-این یک چیزه کلی درباره جنس خازنها بود و مختص این مدار نبود در مورد خازنها یک سرچ بزنی مطلب دربارش زیاد هست

دیدگاه

ولی شما هم در مدارتان در بعضی نقاط موارد گفته شده در دیتاشیت را نادیده گرفته اید و خازن غیر قطبی گذاشته اید.
                        در وب سرچ کردم ولی عموما خازنها را معرفی کرده اند و موارد کاربرد آنها تشریح نشده است. در یک تاپیک همین سایت نیز فقط به معرفی خازنها پرداخته است. اگر منبعی دارید لطفا معرفی کنید. با تشکر

دیدگاه

ولی شما هم در مدارتان در بعضی نقاط موارد گفته شده در دیتاشیت را نادیده گرفته اید و خازن غیر قطبی گذاشته اید.
                          در وب سرچ کردم ولی عموما خازنها را معرفی کرده اند و موارد کاربرد آنها تشریح نشده است. در یک تاپیک همین سایت نیز فقط به معرفی خازنها پرداخته است. اگر منبعی دارید لطفا معرفی کنید. با تشکر
                          مثلا در کدوم قسمت؟

دیدگاه

مثلا خازنهای متصل به پایه های 7 و 6 و5 که در دیتاشیت خازن الکترولیت است ولی شما خازن معمولی گذاشته اید

دیدگاه

در مدار یکسوساز dc bus در خروجی سه خازن c18 و c19 و c20 چگونه انتخاب شده اند؟ چرا 2 تا الکترولیت و یکی خازن خشک است؟ در مورد خازنهای c17 و c18 مگه خازنهای خشک هم با توان های مختلف موجوداند؟
                              در کل مدار یکسو ساز dc-bus را چگونه طراحی کردید؟
                              با تشکر

دیدگاه

در مدار یکسوساز dc bus در خروجی سه خازن c18 و c19 و c20 چگونه انتخاب شده اند؟ چرا 2 تا الکترولیت و یکی خازن خشک است؟ در مورد خازنهای c17 و c18 مگه خازنهای خشک هم با توان های مختلف موجوداند؟
                                در کل مدار یکسو ساز dc-bus را چگونه طراحی کردید؟
                                با تشکر
                                با سلام ببخشید دیر شد در مورد سوالتون هم در پستهای قبل به شما گفتم شما برای یکسو سازی به خازن الکترولیت احتیاج دارید که ولتاژش باید بیشتر از مقدار dc باشه با توجه به اینکه ولتاژ dc شما حدود 310 ولت میشه پس ولتاژ خازنتون میشه 400 ولتی در مورد ظزفیتم بسته به جریانی که مدارتون میکشه انتخاب میشه در مورد خازن غیر قطبی هم به عنوان فیلتر استفاده میشه که معمولا از 100 نانو استفاده میشه شما داری این مدار را میسازی؟اگر بازم مشکلی بود درخدمتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X