اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

مهندس میشه یه نگاه به مدار زیر بندازی. یه فایل pdf کم حجمه . البته روی پایه nanad به جای vss پنج ولت قرار دادم .اشتباه رو شکل قرار دادم.
    http://www.4shared.com/document/AhDTgs8B/Sheet1.html
    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

با سلام مهندس در pdf an2202 هست اینی که گفتید؟در صفحه 29 شکل 16 بود که من تنظیم این رجیسترها را متوجه نشدم چه طور محاسبه میشه decel limit-rbreak-brown out-over voltage اگر ممکنه یه توضیح مختصر درباره کار این رجیسترها ونحوه تنظیمشون بدید ممنون میشم در ضمن این صفحه 29 وشکل 18 هم بفرمایید تو کدوم فایل هست ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahziyar
        مهندس میشه یه نگاه به مدار زیر بندازی. یه فایل pdf کم حجمه . البته روی پایه nanad به جای vss پنج ولت قرار دادم .اشتباه رو شکل قرار دادم.
        http://www.4shared.com/document/AhDTgs8B/Sheet1.html
        مدار شما همچنان دارای مشکلاتی است که بخشی از آن به دلیل عدم توجه به معنای اعداد و ارقام است. مثلا 4 مقاومت با توان تلفاتی 64 وات، مجموعا بیش از دو برابر یک هویه 30 وات گرما تولید می کنند. یا اینکه آیا اصولا چه تصوری از اندازه خازن 3300uF با ولتاژ 400 ولت دارید(در صورتی که چنین خازنی را بتوانید پیدا کنید)؟ به شما پیشنهاد می شود برای این خازن حداکثر 560uF و برای 7815 از ترانس و پل دیود وخازن جداگانه استفاده کنید. یک مورد دیگر که به نظر می رسد، خروجی VFO است که باید Pullup داشته باشد و این در مدار شما مشاهده نمی شود. تحمیل یک IC اضافه برای Not کردن هم لازم نیست و با ترانزیستور هم می توان این کار را انجام داد. ضمنا در ورودی این مدار و کلیه مدارات صنعتی بهتر است یک varistor با برق شهر موازی کنید(مانند 20N431).

نوشته اصلی توسط زوار
        با سلام مهندس در pdf an2202 هست اینی که گفتید؟در صفحه 29 شکل 16 بود که من تنظیم این رجیسترها را متوجه نشدم چه طور محاسبه میشه decel limit-rbreak-brown out-over voltage اگر ممکنه یه توضیح مختصر درباره کار این رجیسترها ونحوه تنظیمشون بدید ممنون میشم در ضمن این صفحه 29 وشکل 18 هم بفرمایید تو کدوم فایل هست ممنون میشم
        در انتهای دیتای MC3PHAC شکلی وجود دارد که در زیر آن نوشته شده PC Host Software Command State Diagram
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام مهندس من شکل را |یدا کردم و از روی اون یه برنامه نوشتم اما کار نکرد من برنامه ام را میذارم شما اگر ممکنه یه نگاه بکنید ببینید ایرادش چیه در ضمن پایه ریستما با مقاومت pullup کردم اما همیشه low نمیدونم دلیلش چیه اگر لطف کنید یه توضیح بدید ممنون میشم
          اینم برنامهserial.rar

دیدگاه

مهندس سلام ببخشید که خستتون کردم . اما من اگه نخوام از ترانس استفاده کنم گیج شدم چیکار کنم . من برای تقسیم ولتاژ 2 محدودیت دارم بالا نرفتن توان تلف شده و تامین حدود 200 میلی امپر برای مدار. هرکاری میکنم یا توان تلف شده بالا میره یا جریان محدود میشه چون من اگه برای تامین 7815 ، 20 ولت لازم داشته باشم باید 290 ولت روی مقاومتای دیگه بندازم . خازن رو 330 میکرو 400 ولت در نظر گرفتم که تو فروشگاه ایران میکرو داره نه 3300 . درباره ی pull up کاملا حق با شماست عجله کردم یادم رفت .
            موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
              با سلام مهندس من شکل را |یدا کردم و از روی اون یه برنامه نوشتم اما کار نکرد من برنامه ام را میذارم شما اگر ممکنه یه نگاه بکنید ببینید ایرادش چیه در ضمن پایه ریستما با مقاومت pullup کردم اما همیشه low نمیدونم دلیلش چیه اگر لطف کنید یه توضیح بدید ممنون میشم
              اینم برنامهserial.rar
              در مورد برنامه شما این فرصت برای من وجود ندارد که بخواهم بصورت خط به خط آن را تحلیل کنم. اما دو مسئله که به نظر می رسد این است که در صفحه 8 از AN2202 توضیح داده شده که به ازای هر دستوری که فرستاده می شود، باید یک پاسخ هم دریافت شود و این در برنامه شما دیده نمی شود. ظاهرا شما متن های مربوطه را با دقت کافی مطالعه نکرده اید که برای موفقیت در کار باید چنین کاری را انجام دهید.مورد بعدی Baud Rate است که باید 9600 باشد، اما در برنامه شما ظاهر 19200 است. در مورد Reset هم نباید در شرایط عادی Low بماند.

نوشته اصلی توسط mahziyar
              مهندس سلام ببخشید که خستتون کردم . اما من اگه نخوام از ترانس استفاده کنم گیج شدم چیکار کنم . من برای تقسیم ولتاژ 2 محدودیت دارم بالا نرفتن توان تلف شده و تامین حدود 200 میلی امپر برای مدار. هرکاری میکنم یا توان تلف شده بالا میره یا جریان محدود میشه چون من اگه برای تامین 7815 ، 20 ولت لازم داشته باشم باید 290 ولت روی مقاومتای دیگه بندازم . خازن رو 330 میکرو 400 ولت در نظر گرفتم که تو فروشگاه ایران میکرو داره نه 3300 . درباره ی pull up کاملا حق با شماست عجله کردم یادم رفت .
              برای کاهش ولتاژ باید یا از ترانس معمولی استفاده کنید و یا از روش های Switching که حداقل به یک سلف نیاز دارد.
              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

مهندس بسیار از راهنماییتوم متشکرم . پس به نظر شما تقسیم مقاومتی کنسل چون خودتون گفتید با تقسیم ولتاژ به باس dc فیدبک بدم.
                درضمن من قصد دارم برای زدن PCB از دو برد قدرت وفرمان به صورت تفکیک شده استفاده کنم به نظر شما در مدار قدرت برای تامین جریان متور حدود 10 امپر عرض ترک ها رو چه قدر انتخاب کنم تا جریانو عبور بده من تاحالا برای جریان های بالا برد نزدم.
                در کل به نظر شما الان مناسبه شروع به بستن مدار کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahziyar
                  مهندس بسیار از راهنماییتوم متشکرم . پس به نظر شما تقسیم مقاومتی کنسل چون خودتون گفتید با تقسیم ولتاژ به باس dc فیدبک بدم.
                  درضمن من قصد دارم برای زدن PCB از دو برد قدرت وفرمان به صورت تفکیک شده استفاده کنم به نظر شما در مدار قدرت برای تامین جریان متور حدود 10 امپر عرض ترک ها رو چه قدر انتخاب کنم تا جریانو عبور بده من تاحالا برای جریان های بالا برد نزدم.
                  در کل به نظر شما الان مناسبه شروع به بستن مدار کنم؟
                  برای فیدبک DC باید همچنان تقسیم ولتاژ انجام شود. اما این فیدبک جریان کشی ندارد که به مشکلات قبلی منجر شود. در PCB مدارهای قدرت می توان از روش قلع اندود کردن مس مدارچاپی استفاده کرد وحتی اگر مدار چاپ سبز هم داشته باشد، از طریق لایه Solder mask می توان نواحی جریان کش را بدون پوشش گذاشت تا در وان قلع به خود قلع بگیرد. با این روش عرض Track چندان تعیین کننده نیست و می توانید آن را 70 میلی اینچ یا بیشتر در نظر بگیرید.
                  برای ساخت مدار هم به نظر می رسد به نقطه نسبتا قابل قبولی رسیده اید و البته در پروسه تحقیقات این احتمال هست که مجبور شوید هزینه های مضاعفی را بپردازید و در تست مدارهای قدرت چنین مواردی کاملا محتمل است.

دیدگاه

مهندس ممنون از راهنماییتون مشکل ریست حل شد اما بازم کار نکرد فقط لطفا اگر نکته ای به نظرتون رسید در این باره بفرمایید من منظورم این نبود که شما خط به خط برنامه را چک کنید فقط میخواستم بدونم مواردی که برایinitial نوشته بودم کافی بود یا چیز دیگه ایم باید اضافه میکردم در ضمن باود ریتمم 9600 بود اونجا اشتباه نوشته شده بود بازم از پاسختون ممنونم

دیدگاه

جناب طراح در روش قلع اندود کردن باید ترک های موجود رو با قلع حجیم کنم یا منظور شما چیز دیگری است .ببخشید من در زدن pcb های قدرت هیچ تجربه ای ندارم.
                      در مورد وریستور اگه قبل از dc سازی از وریستور ac یا بعد از dc سازی از وریستور dc استفاده کنم فرقی داره به نظر شما کدوم بهتره .میشه در مورد وات و ولتاژش یه پیشنهاد بدید .
                      با تشکر

دیدگاه

مهندس با سلام من دیتاها را تک تک برای آی سی فرستادم وپاسخ آی سی را روی lcd نمایش دادم به ازای همه دستورات این پاسخ را میداد 0x2b-0-0 که طبق صفحه 8 pdf an2202 فکر کنم دستورات درست باشه فقط دستور forward یا revers را که میفرستم این پاسخ را میده x2b-0x85-0x86 میشه لطفا کمک کنید این کدیه که میفرستم 0x2b-0xe3-0x10-0x0-0x10-0x0-0x01 البته check sum را 0xd هم گذاشتم اما بازم نشد ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahziyar
                          جناب طراح در روش قلع اندود کردن باید ترک های موجود رو با قلع حجیم کنم یا منظور شما چیز دیگری است .ببخشید من در زدن pcb های قدرت هیچ تجربه ای ندارم.
                          در مورد وریستور اگه قبل از dc سازی از وریستور ac یا بعد از dc سازی از وریستور dc استفاده کنم فرقی داره به نظر شما کدوم بهتره .میشه در مورد وات و ولتاژش یه پیشنهاد بدید .
                          با تشکر
                          منظور همان قلع اندود کردن Track با هویه است و درست متوجه شدید. وریستور معمولا دو سر خط AC قرار می گیرد و شماره آن را هم قبلا نوشته بودم ( 20N431- فروشگاه آرا الکترونیک).

نوشته اصلی توسط زوار
                          مهندس با سلام من دیتاها را تک تک برای آی سی فرستادم وپاسخ آی سی را روی lcd نمایش دادم به ازای همه دستورات این پاسخ را میداد 0x2b-0-0 که طبق صفحه 8 pdf an2202 فکر کنم دستورات درست باشه فقط دستور forward یا revers را که میفرستم این پاسخ را میده x2b-0x85-0x86 میشه لطفا کمک کنید این کدیه که میفرستم 0x2b-0xe3-0x10-0x0-0x10-0x0-0x01 البته check sum را 0xd هم گذاشتم اما بازم نشد ممنونم
                          خوشحالم که بالاخره ارتباط با IC برقرار شد. سوال شما را بررسی می کنم و به شما پاسخ خواهم داد.

دیدگاه

با مراجعه به اطلاعات MC3PHAC مشخص می شود که دستورات Forward و Reverse دارای یک بایت Data هستند و شما دو بایت ارسال کرده اید.بنابراین شکل صحیح دستور بصورت زیر است:
                            2b-e3-10-00-10-fd

دیدگاه

مهندس ممنون از راهنماییتون من اینجوریم ارسال کردم اما هیچ پاسخی نداد یه سری فایل از اینترنت گرفتم که همه دیتا هارا اینجوری فرستاده بود در ضمن من همه دستورات را همین جوری فرستادم همه درست بود حتی فرمان stop هم پاسخ درست داد فقط همین دوتا هست که پاسخ اشتباه میده

دیدگاه

مطابق اطلاعات IC، زمانی که فرمانی با E3 شروع می شود، باید یک بایت به عنوان Data فرستاده شود. خارج از این مورد می توان حدس زد که initialization اولیه به درستی انجام نمی شود و بنابراین با ارسال فرمان حرکت موتور، پاسخ نادرستی داده می شود. برای کمک به حل مشکل شما، لطفا کلیه بایت هایی را که از ابتدای روشن شدن می فرستید به همراه پاسخ آن ذکر کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X